Američtí bohové (TV seriál)

American Gods

Drama / Fantasy

USA, 2017–2020, 23 h 34 min (Minutáž: 53–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Chris Obi, Crispin Glover, Mousa Kraish, Siobhan Fallon Hogan, Orlando Jones, Bryan Fuller, Michael Green, Betty Gilpin, Kristin Chenoweth, Omid Abtahi, JR Hatchett, Erika Kaar, John Tench, Jeremy Davies, Corbin Bernsen, Jake Manley, Joel Murray, Sonja Smits, Richard Blackburn, Gianpaolo Venuta, Billy Otis, Michael Brown, Devery Jacobs, Kahyun Kim, Dean Winters, Jacqueline Antaramian, Oluniké Adeliyi, Sakina Jaffrey, Chris Mark, Christian Lloyd, Julian Richings, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, William Sanderson, Andrew Koji, Sadie Munroe, Ava Preston, Warren Belle, Hani Furstenberg, Mustafa Shakir, Kayleigh Shikanai, Kathy Imrie, Erika Prevost, Gabriel Darku

Komentáře uživatele Helo k tomuto TV seriálu

Chvílema trochu rozpačitý - hlavně ve finále, občas jsem si ani nebyl jistej, co tvůrci danou sekvencí (někdy i celou epizodou) vlastně chtěli říct, ale ten námět, podtext, přesahy (ty který mi došly) to hodně táhnou nahoru, stejně jako fullerovská audiovisuální stylizace (kdo viděl Hanibala, tak ví, co myslím) a nevtíravej, přesto v určitým smyslu skvělej humor.(24.6.2017)

WTF? Jo, v první sérii lehce vítězila forma nad samotným obsahem, ale i tak ten obsah měl co říct a někam plynul, něco vyprávěl. Druhá série? Prvních pět epizod s prominutím skoro o hovně. Vlastně jen čistě o tý formě, protože vizuál, práce s kamerou, barvy, to je pořád super, ale k čemu to, když se tam nic neděje a všechno to stojí na místě? Hlavní hrdina je najednou nudnej a nesympatickej, protože většinu času jen přiblble čumí a chodí za Odinem poslušně jako pejsek. Vlastně každej tu furt někam chodí nebo jezdí prakticky beze smyslu a má až na výjimky nudný rozhovory. Naštěstí pak ale přijdou poslední tři epizody, který to vytáhnou zase nahoru, kdy ta předposlední je jednoduše řečeno prostě parádní. Ale proč si takovouhle kvalitu nemohla držet celá série?(16.6.2019)