poster

Američtí bohové (TV seriál)

 • USA

  American Gods

Drama / Fantasy

USA, 2017–2020, 23 h 34 min (Minutáž: 53–65 min)

Předloha:

Neil Gaiman (kniha)

Hrají:

Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Peter Stormare, Gillian Anderson, Cloris Leachman, Chris Obi, Crispin Glover, Mousa Kraish, Siobhan Fallon Hogan, Orlando Jones, Bryan Fuller, Michael Green, Betty Gilpin, Kristin Chenoweth, Omid Abtahi, JR Hatchett, Erika Kaar, John Tench, Jeremy Davies, Corbin Bernsen, Jake Manley, Joel Murray, Sonja Smits, Richard Blackburn, Gianpaolo Venuta, Billy Otis, Michael Brown, Devery Jacobs, Kahyun Kim, Dean Winters, Jacqueline Antaramian, Oluniké Adeliyi, Sakina Jaffrey, Chris Mark, Christian Lloyd, Julian Richings, Stephen R. Hart, Mouna Traoré, William Sanderson, Andrew Koji, Sadie Munroe, Ava Preston, Warren Belle, Hani Furstenberg, Mustafa Shakir, Kayleigh Shikanai, Kathy Imrie, Erika Prevost, Gabriel Darku
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

 • Djkoma
  ****

  Říkal jsem si, knihu jsem četl, nelíbila se mi, ale proč to nezkusit, dát tomu šanci. Svět Neila Gaimana mě pak pohltil a to hlavně díky stylizace (po tom, jak spokojený jsem byl při sledování Hannibala...), tak i práci se samotnými bohy... Ti jsou proti knize mnohem zajímavější a atmosféra je velice hutná. Seriál je "trendy" se vším všudy, od nahoty až po zpomalené záběry i velkou rozmáchlost a současně pomalost vyprávění děje. Trochu se bojím, aby příběh byl odvyprávěn celý, jinak koncept naprosto ztratí smysl a bude to velká škoda. Snad závěr seriálu Gaiman s tvůrci nebudou odkládat tolik, jako v knize.(11.8.2017)

 • Slasher
  ****

  S01: Pamět z velmi zajímavý předlohy už mám dost děravou, ale vzhledem k obsahu a stylu knihy jsem TV adaptaci příliš šancí nedával. Pak jsem slyšel zvěsti a tahle válka starých a nových bohů vylezla překvapivě kvalitní a svébytná. Nadšení z prvních dvou přesahových dílů mi bohužel vzápětí opadlo, závěr už šel ale zase vysoko a se sezónou 2 tak předem počítám. Proč? Casting je skvělý, něco do sebe má "Shadow Moon" Whittle, kraluje McShane a (nečekaně) Emily Browning, je tu navíc tolik bonbónků, který vynikají i na menším prostoru (Czernobog, Mr. World, Mr. Nancy). Snový tajemno-divno-svět se podařilo napálit tak akorát, občas přímo skvěle, občas je to horší s CGI, nicméně ten asi největší kámen úrazu tvůrčí tým překvapivě vychytal. Někdy krimi, jindy horor, pak další díl zase třeba do pohádky... A co jsem tak registroval, spousta lidí v tom nacházela všechny možný podtexty a náplně. Pěkný taky soundtrack, jen bych si ho přál ještě písničkovější. Nevím co v tom (ne)viděl kdejaký místní "expert", každopádně u mě pěkný pravidelný rituál. 75% P.S. Power Of Myth / mytologie k sérii(20.6.2017)

 • Psychor
  *

  Naprostá ztráta času. Scénáristické rozpaky z pilotního dílu se podařilo alespoň částečně vyvážit zdařilou mysteriozní atmosférou, avšak druhá epizoda již nabízí pouze bezbřehou tvůrčí prázdnotu. Režisér zcela selhává ve snaze o prosté odvyprávění příběhu, k čemuž přispívá i neobratná umělecká stylizace. Minutové záběry na poletující semena pampelišek jsou prokládány bezobsažným plkáním postav a přítomné šnečí tempo tak odsouvá seriál American Gods na hranici koukatelnosti. Zbytek série jsem již pouze protrpěl. S bídou na jednu hvězdu.(19.6.2017)

 • Beckett51
  *****

  První série - 85% ... Druhá série - 90% Chápu, že s druhou sérií měla většina velký problém, nicméně v mých očích vychytala přesně to, co na první řadě bylo problematické - práce s postavami, která jaksi klouzala po povrchu a upřímně mi bylo nějak jedno, co se s kým stane (přičemž "hlavní" postava Shadow Moona mi byla celou první řadu protivná a až během druhé série jsem si ho poměrně oblíbil). V téhle řadě tvůrci ubrali na akci a prohloubili jednotlivé příběhy a motivy postav pomocí dlouhých filosofických dialogů a zdánlivě (při hlubším přemýšlení opravdu jen zdánlivě) slepých dějových odboček, který samozřejmě nesednou každýmu, ale já jsem je žral jak prase. Samotný dva poslední díly pak fakt skvělý a Wednesday je neskutečně napsaná postava. "Hahahaha, fucking dwarfs." (25.6.2019)

 • Ant
  *****

  Vizuální i příběhová delikatesa. Bryan Fuller jede opět na plné obrátky.(24.6.2017)

 • hrona
  *

  Vůbec jsem netušil, co mám od tohoto seriálu očekávat, vydal jsem se tedy na fanouškovskou projekci. Nuž tedy ta hvězdice je určitě za hudební vložku, neb ta je skvělá. Bohužel toť vše, po dvou dílech musím konstatovat, že matroš, který se tady hulí, opravdu není to pravé ořechové pro mojí personu. Za mě již nikdy více. Ruce pryč od Amerických bohů.(27.9.2017)

 • Happens
  ****

  Úžasný koncept. Lidi věří v Něco, že ovlivňuje jejich životy, takže Něco začne existovat a ovlivňovat jejich životy, a to přesně do té doby, dokud tomu lidi budou věřit. Neskutečně padnoucí herci, soundtrack, ale přeci celkový dojem je chaotický. Snad druhá série přinese seskupení těchto rozbitých střípků.(16.2.2018)

 • ScarPoul
  *****

  Pilot nemastný neslaný. Rýchle predstavenie postáv. Na rýchlo odbitá zápletka. Od druhého dielu ale výrazne zlepšenie. Na to, že sa seriál nemôže pochváliť ani jednou akčnou scénou a napriek tomu, že všetkých 8 dielov skôr pôsobí ako exkurzia do sveta, ktorý nám nie je známy a objavujeme jeho zákutia pozorne a s určitým zmäteným pohľadom ( nie natoľko rozdielným ako má Shadow), stále sa jedná o vizuálnu pastvu pre oči, a celá výplň je mytológia a mýtus v tej najlepšej možnej transformácií akú si viete predstaviť. Bavilo ma to. Ian McShane je zase raz perfektný a všetky postavičky dotvárajú akokoľvek zpočiatku bezvýznamné dotvárajú celú hierarchiu bohov so všetkými nuansami im vlastnými. Páčia sa mi úvodné príbehy. Páči sa mi skrytá epickosť. Aj fakt, že každej postave rozumiem. Teším sa na druhú sériu. S prvou som spokojný - 1. séria 90%(20.6.2017)

 • Tayen
  ****

  Seriál mě chytl až od třetího dílu. Stylizace a výběr herců úžasné. Už si moc nepamatuji knižní předlohu, ale pamatuji si dojmy, které jsem při čtení měla, a tvůrcům se povedlo zachytit atmosféru se vší svou bizarností a roztodivnými postavami. Jediné, čeho se bojím, je přílišné natahování. Doufám, že se seriál nepotáhne mnoho let, byla by to škoda.(19.7.2017)

 • GodComplex
  ****

  American Gods jsem zrovna nedavno cetl, takze me tesi jak verne je to predloze, nektere sceny jsou natocene skvele, tema je super, nicmene me vylozene stve fakt, ze to tvurci nenacpali do jedne serie a natahuji a natahuji - nejvetsi serialovy neduh. 7/10(26.10.2017)

 • Ratemus
  *

  Nic tak nudného, ukecaného a rozbředlého jsem neviděl už pekelně dlouho. K čemu je skvělá předloha, když seriál je nad výsost unylá břečka s plným kýblem táhnoucích se zpomalovaček tvářících se tak vážně a drsně jako reklama na always s křidélky. Ne, tohle fakt ne, to se nemůže líbit ani fandům knihy. Gaimanovi předlohy se prostě nedaří předat na plátno, začalo to kardinálně odpadovým Luciferem a pokračuje to tímhle vypoceným hovnem. Alespon, že na ten Hvězdný prach se dá koukat...(25.12.2017)

 • Kaluž

  U páté epizody mi vybuchl mozek… nedokoukáno. Televizní zklamání roku.(18.7.2017)

 • JJ.Gibson
  **

  Opravdu těžko říct, přes zuby nehty jsem dokoukal celých osm epizod, ale nijak zvláštní radost mi to teda nečinilo. Upřímně, nevím proč je to natočeno jak to je. Je to osmihodinový nekončící haluz, která vlastně povětšinu času nedává nijak zvlášť smysl. Spíš mám pocit, že jediné, o co se tento seriál snaží je šokovat svou podivností. A přitom myšlena, že jsou staří bohové, kteří si potrpí na uctívání a nesnáší novou dobu followerů, instagramů, facebooků atd. Chtějí rozpoutat válku s novými bohy. A to je to, co mě donutilo to dokoukat, abych se dozvěděl více. K mé smůle jsem se o moc více nedozvěděl, jen to že Ian McShane, kvůli kterému jsem vlastně o tento seriál zavadil, je nejvyšší bůh Odin a to se mi líbilo!!! Bohužel všechno ostatní pro mne byla nekonzistení, jak již jsem zmiňoval haluz!!!! Skákání z jednoho časového období do jiného, jednotlivé představování bohů, mi prostě moc nesedělo. Ikdyž Peter Stormare byl neskutečnej řízek! Člověk se furt sám sebe ptá, proč se jednotlivé postavy chovají tak jak se chovají, co je na pozadí, co je k tomu nutí. Ale pointa tomu neustále uniká. Například proč Shadow a Mr. Wednesday šli vykrást banku, proč? Mě to zkrátka tolik smyslu nedávalo. Komu ano, tak klobouk dolu...(30.10.2017)

 • Politik
  **

  Začátek hodně slušnej, ale nadšení sillně sláblo až ke 40% a asi tuhle šílenost už nikdy nedokoukám.(9.7.2017)

 • Helo
  *****

  Chvílema trochu rozpačitý - hlavně ve finále, občas jsem si ani nebyl jistej, co tvůrci danou sekvencí (někdy i celou epizodou) vlastně chtěli říct, ale ten námět, podtext, přesahy (ty který mi došly) to hodně táhnou nahoru, stejně jako fullerovská audiovisuální stylizace (kdo viděl Hanibala, tak ví, co myslím) a nevtíravej, přesto v určitým smyslu skvělej humor.(24.6.2017)

 • Morholt
  *****

  Vlastně mám jen jedinou výhradu a totiž to, že seriál až příliš počítá s tím, že divák zná předlohu, stejně jako předpokládá určitou orientaci v mytologii. Ale to je drobná vada na kráse, která se mě vlastně netýkala. Je to sice docela dlouho, co jsem Gaimanovu knihu četl, ale díky skvělému zpracování se mi všechno postupně začalo vynořovat z paměti a i díky tomu jsem si seriál vrcholně užil. Pokud něco zaslouží absolutorium, tak je to casting, který nemohl být lepší. Všemu jednoznačně vládně Otec Všehomíra Ian McShane, zdatně mu sekunduje neokoukaný Whittle, kterému jsou v patách mrtvá žena Emily Browning a výborný Mad Sweeney v podání Pablo Schreibera, který je irštější než sám Zelený ostrov. A perfektní jsou i herci v malých rolích, což je vlastně logické, když se jedná o jména jako jsou Stormare či Gillian Anderson. Úžasná je i obrazová stránka věci s nástupy Rohatého boha či krásnými ukázkami lyrické brutality. Jsem nadšený a třesu se na další řadu. 100%(25.6.2017)

 • zdepapepa
  *

  Mínusy: Úchylka pana režiséra do každé druhé scény dávat zpomalené záběry, často ještě s padajícím deštěm/stříkající krví/makro záběry. Příliš mnoho jazzu. (ó, jak jsem si oddychl, když počínaje Essie se hudba změnila na déle než pár vteřin do jiného žánru) Úvodní "božské" medailonky bych rozhodně nenazval božími, všechny by se daly vtěsnat do jednoho monologu a na dojmu by to neubralo. Až teprve ke konci se lidé pořádně začali bavit a vtipkovat řečovými obraty jako Goddamnit a For Christ's sake. Nuance představování ostatních bohů má zhruba úroveň slona v porcelánu anebo cihly prohozené oknem. Nulovou. Žádný Cthulhu ani většina ostatních bohů. A až zase někoho uvidím kritizovat můj dalo by se říci oblíbený seriál Sense8 z důvodu, že je tam příliš nahoty a orgií, odkážu ho/ji na tenhle seriál, ať posoudí sám, jak vypadá takové příliš. Plusy: Černohumorné putování Laury Moon(9.9.2017)

 • Cl3ricK
  ****

  Seriáloví Američtí bohové jsou hezkou, lehce pošahanou fantasmagorií (myšleno v dobrém), která hezky rozvíjí knižní svět. Znalost předlohy pro mě byla výhoda, ale určitě ne nezbytná. Líbí se mi vsuvky do minulosti, líbí se mi vykreslení postav bohů, jak starých tak nových. Co se mi líbilo asi nejvíc, je vizuál. Tady si někdo opravdu vyhrál. První série tedy za 4 a těším se na pokračování.(20.9.2017)

 • Pajky3
  ****

  1. série Projekt, který jsem letos očekával pravděpodobně nejvíc a bedlivě jsem sledoval všechny novinky už od fáze oznámení, že se seriál uskuteční. Měl jsem tu čest s knihou a když jsem poprvé slyšel, že by se na tom měl podílel Bryan Fuller, tak jsem byl nadšený. Protože on je pravděpodobně jediný tvůrce, který tuhle zvláštní záležitost měl možnost zajímavě zpracovat. A to se hned od první scény pilotní epizody potvrzuje. Fullerův rukopis je vidět v celém pilotu (a i ve zbytku série) a hned na začátek nám naservíruje scénu, kde se nešetří krví, aby to o chvíli později přerazil poměrně kontroverzní sexuální scénou. Co se týče hlavního příběhu, tak podle mě se jedná o povedené zpracování. Možná i proto, že si na to Gaiman dohlíží. Oproti knížce je například přidaná cesta Laury, což ale vůbec nevadí, naopak to přidává nový rozměr. Každopádně obsazení hlavních postav je podle mě podařené a baví mě herce sledovat. Celou sérií prostupuje taková zvláštní atmosféra a už se nemůžu dočkat, až uvidím víc. Někomu může vadit pomalé tempo, ale mě tady překvapivě vyhovuje a užívám si každou zvláštnost a detail, který je pro diváka připraven. 2. série Musím přiznat, že druhá řada mě bavila výrazně míň a nemyslím si, že to bylo pouze tím, že projekt opustil Bryan Fuller. Ale jestli první řada plynula pomalu, tak druhá se v podstatě vůbec nehýbe. Knížka je totiž uzavřená a pokud to chtějí natáhnout ještě o další sérii, tak to musí nějak naředit. Bylo by docela fajn, kdyby následná třetí řada příběh uzavřela.(5.7.2017)

 • Gaaron
  ***

  Sedm dílů čekání na první opravdu dobrý, který se měl nacházet někde v půlce série, aby to dramaturgicky dávalo smysl... Zatím plácání spousty prázdné slámy a tušení, že když ve druhé sérii pořádně šlápnou na plyn, může to ještě být velká jízda.(9.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace