The Call Up

Charles Barker

Charles Barker

John Lee

Tom Raybould

Tron, Kostka, Zabij, nebo budeš zabit...Vetřelci...při sledování se vybaví celá řada podobných snímků, což nakonec nevadí tehdy, když je film napínavý, zajímavý a dokáže diváka vtáhnout. Až na poslední čtvrthodinu snímek ničím nepřekvapuje, hráči chodí sem a tam z jednoho patra do druhého, občas se střílí, leč nic bombastického se neděje. Dokud nepřijde bomba. Jinak jsem přesvědčen, že ve válečném světě, kde rozhodují zbraně, žena těžko vyhraje nad muži. Lstí a svodem ano, jenže to není ten případ...hm, v tom jde rozhodně o sci-fi. Třetí hvězda za konec, jinak ovšem na jedno zhlédnutí naprosto dostačující.(10.10.2016)

Téma možná není nijak objevné, ale mě to bavilo. Díky tomu, že se hráči neúčastní nějaké sofistikované hry, ale obyčejné střílečky, má film celkem solidní tempo, novum v podobě přepínání z virtuální reality do herní místnosti mě bavilo a postavy, byť poněkud klišoidní, byly výborně zahrané neokoukanými herci. Fajn béčko a další z povedených debutů. 75%(3.9.2016)

Solidní akční béčko. Nejzajímavější je rozhodně nápad, kde skupina náhodných lidí se přihlásí na zkoušku nové videohry, kde výherce může vyhrát 100 tisíc dolarů, ovšem vše se změní, když ve hře půjde o život i zúčastněným. Skvěle vypadá virtuální svět, který má k počítačové hře velmi blízko, hráči mají za úkol projít 26 úrovněmi, kde zabíjí teroristy ( Mají vesty i lékarníčky a počítá se nejlepší scóre za level). Naštěstí je to i Rko a přestřelek je vskutku dost a jak je už známo v každém týmu musí být někdo hajzl. Překvapil i závěrečný zvrat, mínusem jest chování postav, které mi po čase začly lézt i na nervy. Silná trojka a doporučení. 69%(8.8.2016)

Dominanta tohoto filmu je neotřelý nápad. Žádná komplikovaná akce ani triky, pouze jednoduchost. Je to sen každého hráče akčních her, zažít něco podobného pouze s nepatrným rozdílem, zůstat do konce hry naživu. Na druhou stranu s pocitem neohroženosti by nešlo zažít stejné pocity. To už se ale dostávám někam jinam. Jednoduchost a nápad byly to hlavní, ale jediné proč se dívat. Jak je ale bohužel běžné, postavy se často chovaly nereálně až stupidně. Některé proměny charakteru byly do očí bijící. A hlavně ten neuvěřitelný konec, co dokáže přeživší postava. The Call Up bych támaticky přirovnal k takovému komornímu nízkorozpočtovému Gameru.(1.10.2016)

Překvapivě příjemná akční oddechovka s nádechem sci-fi. Ačkoliv ta virtuání realita vypadala naoko dobře, tak pořád to bylo nějaké poloprázdné, jednotlivá patra příliš monotonni bez napadu. Virtuální protivníci měli setsakra nízkou umělou inteligenci, protože jejich styl boje byl více než amatérský, natož pohyby kdy spíše čekali až budou trefeni, vše tak trochu zpomalovaně. Amatéřinu bojů stránku předváděly hlavní postavy. Podle mě by skuteční hráči dokázali v takovémto mirkosvětě předvést podstatě více, než tahle skupina. Ale je to podáno poměrně zábavným způsobem, takže jsem to docela hltal a v rámci možností se mi to dosti líbilo. Problikávání díky hledí do hry a do skutečnosti, bylo poměrně efektní. Postavy které dojdou do finále jsem si i přál, takže v tomto spokojenost. Ale ta Tylor byla trochu moc šílená postava, s ostatníma jsem zase nějak problém je přijmout neměl. Samozřejmě je v tom spousta nezodpovězených otázek, ale vše se snažili vynahradit neustálým děním, které prostě i přes nedostatky ostatních věcí funguje natolik, že je ten film zkrátka i tak dobrý.(4.9.2016)