The Call Up

Charles Barker

Charles Barker

John Lee

Tom Raybould

Tron, Kostka, Zabij, nebo budeš zabit...Vetřelci...při sledování se vybaví celá řada podobných snímků, což nakonec nevadí tehdy, když je film napínavý, zajímavý a dokáže diváka vtáhnout. Až na poslední čtvrthodinu snímek ničím nepřekvapuje, hráči chodí sem a tam z jednoho patra do druhého, občas se střílí, leč nic bombastického se neděje. Dokud nepřijde bomba. Jinak jsem přesvědčen, že ve válečném světě, kde rozhodují zbraně, žena těžko vyhraje nad muži. Lstí a svodem ano, jenže to není ten případ...hm, v tom jde rozhodně o sci-fi. Třetí hvězda za konec, jinak ovšem na jedno zhlédnutí naprosto dostačující.(10.10.2016)

Videopočítačová hra s prvky reality. POZOR SPOILERY Samozřejmě sice s vymoženostmi jako rychle uzdravující lékárnička, jeden zásah = smrt, apod. Avšak film postrádal hlubší myšlenku. Např. proč a kdo uskutečnil tento experiment, zda to bylo poprvé či už to takhle běží několik dlouhých let. Zda na základě toho budou vyvíjet nový druh zbraní. Nebo aspoň nějaký hlubší význam celého filmu a ne pouhé vyprávění, co už jsme víceméně viděli v mnoha filmech. Uvěřitelný padouch v týmu, s tím se spíš vždycky počítá. Ale nelogické chování některých postav snímek znehodnocuje, např. dívka, která není Lucy, zprvu netuší, o čem to je, očividně nehraje střílečky, pak se postaví na nohy a umí i natáhnout bez problémů. Mučení osoby, aniž by si zkontrolovali, zda není skutečná. Použití lékárničky k ukončení hry a neplazit se k druhému zraněnému. Nakonec třešnička na dortu jako výstřel do vzduchu jedna věta na začátku "takový experiment by nemohl fungovat bez asistence v něm" se po hodině a půl konečně dostane ke slovu...(26.10.2016)

Film mne příjemně překvapil. Pustil jsem si ho v práci, abych měl sledování takového braku (jak jsem si původně myslel) alespoň placené. Jakožto fandu počítačových her mne potěšil i zajímavý koncept, ze kterého jsem nejvíc ocenil injekce na obnovení zdraví. Jinak herci byli dost prkenní, ale to v tomto případě nebylo nijak na škodu, jelikož mi alespoň tak nevadilo, že chcípaj rychlejc, než mozkové neurony po páteční kalbě.(11.9.2016)

Myslím, že pro všechny kluky a holky, kteří rádi smaží střílečky na písidlech, bude The Call Up převeliká rozkoš. Líbil se převelice i mně, který hraje leda tak Angry Birds (ale zato hodně dobře). A myslím, že leckterý uhrovitý hošan bude mít vilné představy o křehké amazonce Shelly, stejně jako jsme je kdysi měli my třeba o prsaté mužatce Vasquezové z dvojky Aliena. Výsledný dojem z filmu mi kazí leda jen ultraidiotská postava Zahida, který nás měl nenápadně výchovně poučit o tom, že ne všichni muslimové jsou chladnokrevní hrdlořezové. Za tuhle neuvěřitelnou trapnost bych scénáristu-režiséra s chutí po křesťansku upálil na hranici, nebo zlámal v kole.(4.9.2016)

• Yoshitsune

Mám rád nezávislé režiséry a jejich nezávislé filmy, mají potenciál zabodovat a uspět, díky čemuž získají peníze a mohou svůj vlastní projkt rozject na plno. Takže tenhle film mně lákal, přeci jenom vidět hranou verzi Sword of Online (to je anime) v Rkové verzi, to nemůže dopadnout špatně. No a špatně to dopadlo, akce je zde sice tak nějak dost, ale chybí tomu adrenalin a zběsilost. Když děláte akční filmy, tak je jedno jestli je to Rko nebo PG-13, ale akční scény musí být dynamické a divák z nich musí cítit nezkrotnou vášeň. Pokuď akční scény tohle nemají, tak nemá cenu točit akční film. Tenhle film má špatné akční scény a o té bitce ani nemluvě, ano ke konci sice dojde na nějakou tu taktiku a delší přestřelku, ale neni to nic co by jedno nadzvedlo ze židle. Postavy které mi byli sympatické buď umřou a nebo se znich vyklubou zákeřní zmrdi, nebo zoufalci a u postavy která vypadá že zemře hned jak "hra" začne vydrží až do konce ? To jako vážně ??? Ohh ano to finální rozuzlení je sice dobré a dalo by se říct že i šokuje, ale když zbytek filmu stojí za hovno (slušně řečeno) tak ani dobrý konec to nezachrání. Jo a ta holka je blbá, ty peníze si přece mohla vzít, co by se stalo kdyby si je vzala ? Já bych si je vzal. Dejte radši Sword of Online, Log Horizon a nebo mého oblíbence Overlord, u něho to tvůrci bůhví proč zabalili v tom nejlepším, ale je to to nejlepší s touhle tématikou.(25.9.2016)