Svadba (TV film)

Komedie

Československo, 1970, 36 min

Miloš Pietor

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

Ivan Marton

Scénografie:

Milan Hložek

Kostýmy:

Milan Čorba

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

To je úroveň toto.... Ta nejvyšší, nejkvalitnější. Fantastické herectví všech zúčastněných vyhrává Martin Huba, který skutečně vypadl Čechovovi rovnou z pera. Nádherná podívaná s velice povedenou hudbou.(18.11.2017)

• Flego

Rusko na konci 19. storočia podľa Čechovovej jednoaktovky síce zobrazuje úpadok ducha a robí to na malej ploche vcelku slušne, ukričaný a iritujúci spôsob natočenia ma však "zabíjal". Potešil ma Martin Huba.(15.1.2020)

• Autogram

Film nudný ako rozprávanie senilného generála. Huba sa snažil svojím herectvom film povýšiť na nejakú úroveň, ale to nezmyselné zborové rehotanie ho stiahlo dole.(9.1.2020)

• agassi68

Ukričané a urehotané ako všetci opilci..(9.1.2020)

Na svadbu Epaminonda Aplombova (Martin Huba) prichádza generál Fiodor Revumov Karaulov (Míla Beran), čo je pre všetkých veľkou cťou. Ukáže sa však, že je to už len starý senilný muž.(23.4.2016)

Koncentrovaný obraz duchovnej biedy Ruska z konca 19. storočia. Tam by som teda nechcel žiť. Len mi nie je jasné, kde sa v takej vulgárnej krajine berú takí géniovia, ako napríklad Čechov.(26.11.2017)