Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

LIVINGDEAD

Nejedu na Kostariku a nejedu už do žádných exotických zemích. A nevlezu už do žádného jezírka. Nerad bych se proměnil v takovou hnusnou mrchu! ()

EvilPhoEniX

Bratríček Contracted-Thanatomorphose a Starry Eyes. Každý má leccos do sebe, každý se mi líbil a Bite není výjimkou. Plusem je, že nehnije pouze hlavní představitelka, ale i její apartmá a musím avízovat, že zde bych nestrávil ani minutu. Chválím solidní vizuál, super masky, trocha gore, fajn tempo a depresivní atmosféru. Tohle můžu 70% ()

Bloody13

Spíš než k Thanatomorphose bych Bite přirovnal k Mouše nebo Slimákovi. Určitě to má k nim blíž. Hrdinčina proměna není ohraničena jen na odpadávání vlasů a nehtů: důraz se totiž klade i na jiné aspekty, třeba zvracení kyseliny nebo kladení jiker. Ale to nechci zbytečně popisovat, ať jste alespoň v něčem překvapeni. Každopádně, o původu hmyzu se nedozvíme zhola nic, o čtyřech hlavních postavách zase jen to nejdůležitější, takže emoční dopad minimální. Na druhou stranu to má na necelou hodinu a půl příjemný spád, trošičku gore, několik humusárniček a především hrdinčin útulný brloh :) ()

Psychor

Zatím jednoznačně nejhorší horor roku 2015, který jsem viděl (a že jsem jich jakožto hororový expert viděl opravdu požehnaně). Po úvodní dvacetiminutovce jsem ještě uvažoval o třech hvězdách, ale postupem času se Bite vyjevil v pravém světle a toporné herecké výkony, děravý scénář či především nulová atmosféra, která je u hororu naprosto klíčovým elementem, zkrátka nešly přehlédnout. Režisér Archibald by udělal nejlépe, kdyby metamorfoval v brouka a diváci o něm již nikdy neslyšeli, jelikož trpí nedostatkem soudnosti a svými brakovými snímky tak dělá hororovému žánru pořádnou ostudu. ()

Marceloo

Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti a na kamarátky jej nezostane vela času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla ovela viac ako len zážitky nahrané na kamere. - Na Bite som sa velmi tešil, pretože mám strašne rád poviedku Metamorphosis od Franza Kafku a vedel som, že tento horor sa ňou mierne inšpiroval. Chad Archibald už natočil niekolko hororov, ktoré ma zaujali, ale neboli ničím prevratným. Bite je však projektom, ktorý keby bol v mojich rukách, bol by som nesmierne hrdý na to, ako dopadol. Od začiatku funguje všetko presne tak, ako som si tento horor predstavoval a ako som si predstavoval Kafkovu poviedku, keď som ju spoznal. Deštrukcia sa začne miernymi zmenami na ludskom tele, ktoré najprv nezasahujú do života postihnutej osoby, lenže postupne prichádzajú zmeny, ktoré sú viditelnejšie a spôsobujú už aj zmeny psychiky. Postupne to prerastie do štádia, kedy sa osoba naprosto odcudzí od iných ludí a zomiera. Akurát namiesto smrti je v Bite dokonalá premena na hmyz. Herecké výkony sú perfektné a naprosto uveritelné. Jediné, čo mi chýbalo, bola Michelle, ktorú neviem z akého dôvodu režisér do tohto projektu nezapojil. Musím uznať, že masky som očakával menej vydarené. Musím však uznať aj to, že som Chada v tejto oblasti podcenil a masky vyzerali úplne profesionálne. Pokial som chválil masky nedávno v írskom Cherry Tree, tu sa hranica posúva ešte o niekolko levelov vyššie. Prekvapivo perfektne vyšli aj vzťahy a časové zaradenie. Nákaza prichádza práve v období pred svadbou a snúbenci naviac ani nevedia, či sa vôbec budú brať, takže premena na chrobáka je už len čerešničkou na torte. Moje nízke očakávania vyplývali aj z toho, že mal Bite medzi hororovými fanúšikmi, ktorí sa zaujímajú o tento žáner hlbšie, dosť velký hype. Nedávno som videl The Witch, ku ktorej som nenapísal komentár, tak sem napíšem krátke porovnanie týchto dvoch snímkov. The Witch je nepochopeným projektom hlavne preto, že žáner horor a komercia k sebe nepatria. Bolo totálne nezmyselné propagovať The Witch medzi obyčajných ludí, ktorí nemajú potuchy o procesoch s čarodejnicami, sile miestnych legiend a o tom, čo znamená slovo hororová atmosféra. Na druhej strane propagácia Bite bola zameraná len na hororových fanúšikov, takže verím tomu, že poteší aj ostatných. Velmi sa teším aj na Chadov projekt Antisocial 2, ktorý na YouTube láka thumbnailom ukrižovaného chlapa. Tento motív sme mohli vidieť aj v Bite, ale netuším, čo chce týmto symbolom Chad vyjadriť, keďže v jeho hororoch žiadne náboženské symboly nevidím. Na Antisocial 2 som však aj celkom nahnevaný, pretože TV premiéra bola v Kanade už pred štyrmi mesiacmi a ludia sú tam očividne neschopní nahrať jeden horor z TV. Ale nevadí, na Bite som tiež čakal takmer rok a dopadol perfektne. Poďakovanie majstrovi Chadovi Archibaldovi za snahu v tomto žánri bez odklonov k ostatným nezmyselným žánrom. () (méně) (více)

George Stobbart

Nie je to našťastie také hrozné ako stupídny Mrdcelkiin sloh, ktorý tu ohyzdí komenty, ale žiadny filmový (ani hororový) zázrak to veru nie je. Len ďalší, pomerne POZERATEĽNÝ náhľad na dávno prepranú tematiku; zase o niečo viac prispôsobený dnešnej mládeži - ale o to prázdnejší, prvoplánovejší. Kto si však honil na "Contracted" či "Thanatomorphose", bude si honiť aj tu. ()

*CARNIFEX*

Nakoľko je Casey tesne pred vydajom, lúčenie so slobodou podniká spolu s dvomi najlepšími priateľkami počas krátkej dovolenky na jednom z menších ostrovov. Keď po návrate domov prepadne frustrácii z vážneho životného rozhodnutia, zdá sa že ju čaká jedno z najťažších rozhodnutí. Oznámiť svojmu nastávajúcemu, že nie je pripravená na manželstvo, však ani z ďaleka nebude tá najhoršia vec aká ju v blízkom období postretne. Ďalšia odroda "Thanatomorphose". Výborné masky, nápad okolo vytvárania "hniezda" potešil najviac. Klobúk dolu ako si dali záležať, lebo kamarát nekamarát, vstúpiť do takého "apartmánu" - no jebem na teba aj tvoje starosti :D Trošku som dúfal vo väčšie množstvo gore scén, ale v konečnom dôsledku "Bite" v konkurencii sebe podobným (Contracted) nijak nezlihal. Odstupom času možno ☆ prihodím - 65% ()

darkrobyk

Nejprve ke zdejšímu obsahu - Casey se nepromění v brouka a nepožírá lidi. Bite, film z rodiště D.Cronenberga, je další ukázkou, že Kanaďani jsou fakt divní. Inspirace Mouchou je více než zřejmá (postupná proměna, vypadávání nehtů, vlasů, trávicí kyseliny...), což mě potěšilo. Slizu více jak ve Vetřelcích, které připomíná i báječné hnízdečko, co si Casey buduje. Krom získání mutace kousnutím neznámého živočicha se dá získat i přenosem, nejlépe sexuálním (jako v Contracted II). Většina postav je záporných, snad kromě Kirsten, a tak je divákovi jejich osud lhostejný (osobně jsem se těšil, kdy jeden po druhém natáhnou brka). Zpočátku jsem se lekl, že bude celý film ručkou (FF), naštěstí šlo jen o úvod. Při sledování si krom jiného možná vybavíte i jeden díl z japonské série Guinea Pig (ano, ten o mořské panně). Hodnotím všechny ty slizy a mutace a hnusárny, nijak převratný příběh se totiž nekoná. Dal bych si kaviár, ovšem k tomuhle filmu se večeře příliš nehodí. ()

lamps

Dějově amputovaná variace na Cronenbergovu MOUCHU, která se bohužel přes všechen autentický hnus a čistokrevné úmysly jen trochu otrlejšího diváka ani nedotkne. Na jedné straně nesympatičtí protagonisté, kteří opakovaně jednají podle zautomatizovaných a neuvěřitelně hloupých hororových pravidel, a strašně nedotažený scénář, který nijak neřeší původce zla, nechává postavy odříkávat primitivní dialogy a především vykazuje jen minimální stopy po věrohodné psychologii a mučivém lidském utrpení, na druhé straně ale poměrně sebejistá režie, skvělé masky a přímo fantastická práce s hudbou a zvukovými ruchy, která buduje dobrých sedmdesát procent jinak prachbídného filmového zážitku. Po všech nadějných ohlasech ohledně omdlévajících a zvracejících diváků v kinech však rozhodně hořké zklamání... ()

S.Quentin QUALE

Někdo to může brát tak, že je to vykrádačka a neoriginální film, fajn, ale kolik hororů je dneska originálních, že? Já to beru tak, že sice jsme podobných filmů prát za poslední roky viděli, ale tento je od Cronenbergovy Mouchy nejlepší a v letošním echt suchu vyloženě potěší. 85% ()

pornogrind

No musím říct, že podle zdejšího obsahu mě film moc nelákal. Navíc podle zdejších komentářů jsem čekal vykrádačku Mouchy, Slimáka, Thanatomorphose či Contracted. Ikdyž má Bite s těmito filmy hodně společnýho i přesto si jde svojí vlastní cestou. Za mě se tenhle film povedl a já jen váhám zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Mínusem je pomalejší rozjezd, málo propracované charaktery postav a taky že není znám původce nákazy ( jen to že je to nějakej hmyz z Kostariky ). Plusem je určitě vizáž pomalu se měnící hlavní představitelky, všudypřítomný sliz, jikry a jinej bordel, kterej tak zvelebuje její příbytek, kterej se mění pomalu s ní. Určitě má film pár chyb a věcí, který mi tam moc neštymovaly, ale nemůžu říct, že bych se u filmu nudil. Takže se nakonec přikláním ke slabším 4 hvězdám. ()

Kudly4

Bite začíná parádně, pěkné záběry z dovolené (loučení se svobodou) a kousnutím ve vodě. Po té co Casey přijede domů, začne hnít a proměňovat se v cosi co vypadá jako královna létajících brouků. Máme zde pár slušných, hnusných scén, ale že bych měl pocit že odpadám nebo, že se mi chce zvracet jako lidi při premiéře na festivalu, tak to jako vůbec. Za mě to mohlo být klidně o něco brutálnější, ale budiž. Dobrá atmosféra, potěší sympatické obsazení (všichni zde mají svůj herecký debut), holky jsou celkem šťabajzny, Casey ze začátku taky :o) Určitě ale nedoporučuji něco jíst při filmu. V rámci žánru doporučuji, chuťovka. Jinak nemusím Horory z Kanady, většinou to jsou sračky, tohle je snad první výjimka. Lepší tři *  (700. hodnocení) ()

Campbell

Takže k tomuhle filmu mám hodně výhrad. Tohle je film u kterého lidi zvraceli a omdlívaly? Další nafouknutá bublina jako Umučení Krista(I když tam to bylo s násilím horší). Dalším problémem je snad nejstupidnější plakát co může bejt, vždycky když ho vidím dostanu záchvat smíchu. Nicméně film je klišé a takový malinký remake Mouchy. Ženská se mění v hmyz. Jediné z čeho vám může bejt ale špatně je je sliz kterým se nešetřil. Proměna je pomalá ale film až na pár scén(hlavně s milencem, hlavní postavy) to nenudí. Navíc jsem čekal že by tu byla nějaká psychologie ale není. Žádný charakterní postavy a tím pádem mi byly ukradený. Masky byly ale perfektní a vajíčka parádní, i když snové scény byly spíše srandovní. Další věc jsou konce. Ano řekl jsem konce. Proč přidávaly tu jednu scénu navíc? Bite se pro mě stal nafouknutá bublina která je zajímavá ale po týdnu si naní nevzpomenu. ()

Yoshitsune

No prosím člověk nemusí bejt šílený vědec, aby se mohl přeměnit v nějakého toho fuj potemníka. Stačí si vyjet, do nějaké exotické země a tam se nechat pokousat, nějaký tím posvátným hmyzem, nebo ho zadupat do země a následně se nechat proklít, tamějším šamanem a ten podle skupiny Kabat, je prostě nejlepší. Jasně neni to žádný přelomový horor, který nastaví nové hranice pro horory, ale zase to v záplavě těch sračkoidních hororů, které sou přeplácené digitálními efekty a spoléhající se na ubohé lekačky typu BAF ! (a teď se boj diváku) je tenhle film bomba . Masky, umělá krev, a jiné prasárny sou ze staré školy, tak to má Yoshi rád. Sice by to bylo na čtyři, ale jak řikám, je to fajn horor který si na nic nehraje a proto tu pětku, můžu s klidem dát´. ()

PetrPan

Herecky poloamatérština a příběh opsaný od Danielle Steel. Ovšem v metamorfóze v cosi hmyzího téměř dokonalé a v některých ohledech i silnější než evidentní vzor, tedy Moucha, lehce svými dopady šmrncutá i známým Contracted a podobnými komorními hnusárnami s globálnějším přesahem, osobně jsem si při pohledu na Casey vybavil i dokonalé Hnízdo z Akt X. Způsob nákazy, oplodnění či co si vlastně představit pod oním kousnutím v kostarickém jezírku mi sice trochu uniká, ale na druhou stranu vlastně kvituju, že autoři nepřispěchali s žádným "vědeckým" vysvětlením. Po found footage "úvodní znělce" je divák naštěstí rychle vržen do světa slizu, vajíček, kyseliny, pavučin a dalšího hmyzího sajrajtu a plácání se hereckých trdel v plytkém příběhu tak netrvá nijak dlouho a (SPOILER) všichni zúčastnění postupně zhynou (doslova) hnusnou smrtí a než by se jeden začal nudit nebo příliš přemýšlet (synovi nechybí máma, s kterou žije v jedné domácnosti,, nikdo nezavolal hygienu...) přijde konec s přívlastkem, ale jeden spoiler v komentáři stačí, čili ten vám neřeknu ani nenaznačím. Čtyři jezdci jedou, bílý kůň a na něm jezdec s lukem... dost. ()

SeBig

Z tohodle filmu mi bylo fakt divně. Už snad nikdy jíst nebudu a ztratil sem veškeré chuťové pohárky. Divnej film. Jedna hvězda za námět, ale tak když už tohle téma tak Fly to jistí. ()

Chrustyn

Nijak zábavná nechuťárna, která dá trochu vzpomenout na slavnou Mouchu Davida Cronenberga. Jen zde není tak hutná atmosféra ani hrdina, se kterým by se divák sžil. ()

rollman1

Musím uznat, že jsem moc nečekal, o to víc mě kousanec celkem potěšil a hned řeknu proč. Film si na nic nehraje a přesně ví co chce divákovi dát na talíř. Vše co chceme vidět u tohoto druhu filmu tu je. Rozklad, hnus, nějaké ty vraždy a strašně krásný pokoj hlavní hrdinky, který je čistý a ve výměně manželek by určitě byl vyhlášen jako pokoj roku. Snímek rychle uteče a jak naznačuje konec, možná se dočkáme i sequelu. V rámci možností nadprůměrný kousek do rodinky rozkladácích filmíků. ()