Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti, a na kamarátky jej nezostane veľa času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla oveľa viac ako len zážitky nahrané na kamere... (Marceloo)

George Stobbart

Nie je to našťastie také hrozné ako stupídny Mrdcelkiin sloh, ktorý tu ohyzdí komenty, ale žiadny filmový (ani hororový) zázrak to veru nie je. Len ďalší, pomerne POZERATEĽNÝ náhľad na dávno prepranú tematiku; zase o niečo viac prispôsobený dnešnej mládeži - ale o to prázdnejší, prvoplánovejší. Kto si však honil na "Contracted" či "Thanatomorphose", bude si honiť aj tu. ()

Marceloo

Casey sa pred svojou svadbou vyberie na dovolenku so svojimi kamarátkami, pretože ju čoskoro čakajú iné povinnosti a na kamarátky jej nezostane vela času. Počas výletu ju poštípe neznámy hmyz, čo ale nie je ničím nezvyčajným, pretože počas horúčav je hmyz všade. Po príchode domov sa však na jej tele začínajú objavovať rôzne vyrážky a nedokáže prijímať potravu. Čoskoro zistí, že z dovolenky si priniesla ovela viac ako len zážitky nahrané na kamere. - Na Bite som sa velmi tešil, pretože mám strašne rád poviedku Metamorphosis od Franza Kafku a vedel som, že tento horor sa ňou mierne inšpiroval. Chad Archibald už natočil niekolko hororov, ktoré ma zaujali, ale neboli ničím prevratným. Bite je však projektom, ktorý keby bol v mojich rukách, bol by som nesmierne hrdý na to, ako dopadol. Od začiatku funguje všetko presne tak, ako som si tento horor predstavoval a ako som si predstavoval Kafkovu poviedku, keď som ju spoznal. Deštrukcia sa začne miernymi zmenami na ludskom tele, ktoré najprv nezasahujú do života postihnutej osoby, lenže postupne prichádzajú zmeny, ktoré sú viditelnejšie a spôsobujú už aj zmeny psychiky. Postupne to prerastie do štádia, kedy sa osoba naprosto odcudzí od iných ludí a zomiera. Akurát namiesto smrti je v Bite dokonalá premena na hmyz. Herecké výkony sú perfektné a naprosto uveritelné. Jediné, čo mi chýbalo, bola Michelle, ktorú neviem z akého dôvodu režisér do tohto projektu nezapojil. Musím uznať, že masky som očakával menej vydarené. Musím však uznať aj to, že som Chada v tejto oblasti podcenil a masky vyzerali úplne profesionálne. Pokial som chválil masky nedávno v írskom Cherry Tree, tu sa hranica posúva ešte o niekolko levelov vyššie. Prekvapivo perfektne vyšli aj vzťahy a časové zaradenie. Nákaza prichádza práve v období pred svadbou a snúbenci naviac ani nevedia, či sa vôbec budú brať, takže premena na chrobáka je už len čerešničkou na torte. Moje nízke očakávania vyplývali aj z toho, že mal Bite medzi hororovými fanúšikmi, ktorí sa zaujímajú o tento žáner hlbšie, dosť velký hype. Nedávno som videl The Witch, ku ktorej som nenapísal komentár, tak sem napíšem krátke porovnanie týchto dvoch snímkov. The Witch je nepochopeným projektom hlavne preto, že žáner horor a komercia k sebe nepatria. Bolo totálne nezmyselné propagovať The Witch medzi obyčajných ludí, ktorí nemajú potuchy o procesoch s čarodejnicami, sile miestnych legiend a o tom, čo znamená slovo hororová atmosféra. Na druhej strane propagácia Bite bola zameraná len na hororových fanúšikov, takže verím tomu, že poteší aj ostatných. Velmi sa teším aj na Chadov projekt Antisocial 2, ktorý na YouTube láka thumbnailom ukrižovaného chlapa. Tento motív sme mohli vidieť aj v Bite, ale netuším, čo chce týmto symbolom Chad vyjadriť, keďže v jeho hororoch žiadne náboženské symboly nevidím. Na Antisocial 2 som však aj celkom nahnevaný, pretože TV premiéra bola v Kanade už pred štyrmi mesiacmi a ludia sú tam očividne neschopní nahrať jeden horor z TV. Ale nevadí, na Bite som tiež čakal takmer rok a dopadol perfektne. Poďakovanie majstrovi Chadovi Archibaldovi za snahu v tomto žánri bez odklonov k ostatným nezmyselným žánrom. ()

EvilPhoEniX

Bratríček Contracted-Thanatomorphose a Starry Eyes. Každý má leccos do sebe, každý se mi líbil a Bite není výjimkou. Plusem je, že nehnije pouze hlavní představitelka, ale i její apartmá a musím avízovat, že zde bych nestrávil ani minutu. Chválím solidní vizuál, super masky, trocha gore, fajn tempo a depresivní atmosféru. Tohle můžu 70% ()

Psychor

Zatím jednoznačně nejhorší horor roku 2015, který jsem viděl (a že jsem jich jakožto hororový expert viděl opravdu požehnaně). Po úvodní dvacetiminutovce jsem ještě uvažoval o třech hvězdách, ale postupem času se Bite vyjevil v pravém světle a toporné herecké výkony, děravý scénář či především nulová atmosféra, která je u hororu naprosto klíčovým elementem, zkrátka nešly přehlédnout. Režisér Archibald by udělal nejlépe, kdyby metamorfoval v brouka a diváci o něm již nikdy neslyšeli, jelikož trpí nedostatkem soudnosti a svými brakovými snímky tak dělá hororovému žánru pořádnou ostudu. ()

Bloody13

Spíš než k Thanatomorphose bych Bite přirovnal k Mouše nebo Slimákovi. Určitě to má k nim blíž. Hrdinčina proměna není ohraničena jen na odpadávání vlasů a nehtů: důraz se totiž klade i na jiné aspekty, třeba zvracení kyseliny nebo kladení jiker. Ale to nechci zbytečně popisovat, ať jste alespoň v něčem překvapeni. Každopádně, o původu hmyzu se nedozvíme zhola nic, o čtyřech hlavních postavách zase jen to nejdůležitější, takže emoční dopad minimální. Na druhou stranu to má na necelou hodinu a půl příjemný spád, trošičku gore, několik humusárniček a především hrdinčin útulný brloh :) ()

• Film je mierne inšpirovaný hororom The Fly (1986) a režisér Chad Archibald bol nadšený, že kritici jeho film prirovnávajú k tomuto dielu. (Marceloo)
  • Ve scéně, kdy se hlavní hrdinka probere z noční můry ve vaně, má na sobě košilku na spaní. V dalším záběru, kdy kráčí ke dveřím, na které klepe domovnice, na sobě košilku nemá, jen spodní prádlo. V následující scéně, kdy se schovává do ložnice, už ji zase má na sobě. (PavelVanekArt)
  • Počas svetovej premiéry filmu na filmovom festivale Fantasia, dve osoby odpadli a jedna vracala. (Mathew234)