Bite

Horor

Kanada, 2015, 90 min

• HorrFi

To je tak, když má film dobrej potenciál, ale jinak toho ve filmu moc nefunguje.. krásná, ale nesympatická hlavní hrdinka, tuctová atmosféra, tuctovej scénář a ani práce maskérů se mi moc nelíbila.. nemůžu se ubránit srovnání s Mouchou.. Moucha je proti tomuhle učiněnej masterpiece.. velký zklamání..(12.7.2016)

Pri horore okrem hrôzostrašnosti, napätia či násilnosti dokážem oceniť aj mieru nechutnosti. A práve čo sa tohto aspektu týka hnisavý, lepkavý a sliznatý Bite exceluje. Takto zhnusený som bol naposledy hádam počas pozerania Slithera z roku 2006 a potešilo ma tiež to, že snímka nebola nakrútená otravným found footage štýlom, ako sa sprvoti javilo (hoci v prípade Afflicted svojho času čosi podobné celkom vyšlo...).(30.10.2017)

Nejprve ke zdejšímu obsahu - Casey se nepromění v brouka a nepožírá lidi. Bite, film z rodiště D.Cronenberga, je další ukázkou, že Kanaďani jsou fakt divní. Inspirace Mouchou je více než zřejmá (postupná proměna, vypadávání nehtů, vlasů, trávicí kyseliny...), což mě potěšilo. Slizu více jak ve Vetřelcích, které připomíná i báječné hnízdečko, co si Casey buduje. Krom získání mutace kousnutím neznámého živočicha se dá získat i přenosem, nejlépe sexuálním (jako v Contracted II). Většina postav je záporných, snad kromě Kirsten, a tak je divákovi jejich osud lhostejný (osobně jsem se těšil, kdy jeden po druhém natáhnou brka). Zpočátku jsem se lekl, že bude celý film ručkou (FF), naštěstí šlo jen o úvod. Při sledování si krom jiného možná vybavíte i jeden díl z japonské série Guinea Pig (ano, ten o mořské panně). Hodnotím všechny ty slizy a mutace a hnusárny, nijak převratný příběh se totiž nekoná. Dal bych si kaviár, ovšem k tomuhle filmu se večeře příliš nehodí.(29.5.2016)

,,Je to len malé kusnutie."A len vdaka tomuto ,,malému" kusnutiu a celkom pochopiteľne máte v najbližších minutách o zábavu postarané.Kto trpí fobiou s chrobákmi a vecami tými súvisiacimi,si dobre rozmyslite,či do toho pôjdete.Ja som prístupná úplne všetkému a neľutujem.Po dlhom čase niečo čo ma priklincovalo k sedačke.Čo sa mi na tom celé páčilo bol fakt,že na rozdiel od ostatných,podobne ladených snímkov (napr.Contracted,Starry Eyes..) v tomto okrem premeny hlav.postavy na odporne slizkého chrobáka môžete sledovať súčasne i premenu jej obydlia/bytu na obrovské liahnisko.A mimochodom už ste videli doslovné zašliapnutie hmyzu veľkého ako človek,že nie?Tak na čo ešte čakáte!(7.6.2016)

Tři jitrnice si vyjedou na předsvatební tah Kostarikou. Vzhledem k počtu piňakolád a jiných mistrovských alkoholických šejků si to nevěst(k)a rozdá s místním lamačem srdcí. Člověk by to nečekal, ale chytne od něj asi filcky. Bude to nejspíš nějakej zvláštní útočnej kostarickej druh, protože milá nevěsta se nám začne po návratu nepatrně rozpadat a hnít. Naklade nám i pár....no párset tisíc vajíček. Nebudu dál prozrazovat, protože ta postupná metamorfóza je velice precizně provedená. A nejen její metamorf. Ušlo to. 60% p.s.: ale mohli jsme aspoň vysvětlit, co přesně chytila pane Árčibalde...aspoň naznačit, nebylo by to na škodu...(8.5.2016)

• - Ve scéně, kdy se hlavní hrdinka probere z noční můry ve vaně, má na sobě košilku na spaní. V dalším záběru, kdy kráčí ke dveřím, na které klepe domovnice, na sobě košilku nemá, jen spodní prádlo. V následující scéně, kdy se schovává do ložnice, už ji zase má na sobě. (PavelVanekArt)

• - Režisér snímku (Chad Archibald) dbal na zobrazenie zmeny fyziologického stavu hlavnej hrdinky Casey (Elma Begovic). Chcel toho dosiahnuť tak, že jej zoberie schopnosť rozhodovať o tom, kedy je pripravená na materstvo a namiesto toho musí po premene, kedy je poháňaná len inštinktami, chrániť milióny svojich vajíčok. (Marceloo)

• - Režisér Chad Archibald chcel už dlho vytvoriť Body Horror. Finálny impulz pre tento projekt prišiel, keď bola jeho švagriná na dovolenke v Guatemale a pokúsal ju tam chrobák. (Marceloo)