Bite

Horor

Kanada, 2015, 90 min

Moc nevím co si o tomhle kousku myslet. Film má své jasné kvality, ale zároveň i hodně záporů ( triky, herecké obsazení ). Veškerá ta ,disgustace" bohužel ( alespoň u mne ) nefunguje tak nechutně, jak by měla, dost možná právě kvůli trikové stránce filmu. Starší sourozenec a dost možná také vzor, o který se Bite opírá ( + jasné známky Cronnenbergovi klasiky The Fly ) - Thanatomorphose , funguje daleko daleko lépe ve všech směrech. I tak je ale Bite kvalitním kouskem, má příjemně tísnivou atmosféru a fajnový závěr + palec nahoru za prostředí bytové jednotky, ve kterým ta mladá ženština mutuje a sní celé obydlí v jedno veliké ,,broučí" hnízdo. 3* zasloužený a aspirant na ,,echt" průměrný horor za rok 2015.(9.6.2016)

Bratríček Contracted-Thanatomorphose a Starry Eyes. Každý má leccos do sebe, každý se mi líbil a Bite není výjimkou. Plusem je, že nehnije pouze hlavní představitelka, ale i její apartmá a musím avízovat, že zde bych nestrávil ani minutu. Chválím solidní vizuál, super masky, trocha gore, fajn tempo a depresivní atmosféru. Tohle můžu 70%(7.5.2016)

• Psychor

Zatím jednoznačně nejhorší horor roku 2015, který jsem viděl (a že jsem jich jakožto hororový expert viděl opravdu požehnaně). Po úvodní dvacetiminutovce jsem ještě uvažoval o třech hvězdách, ale postupem času se Bite vyjevil v pravém světle a toporné herecké výkony, děravý scénář či především nulová atmosféra, která je u hororu naprosto klíčovým elementem, zkrátka nešly přehlédnout. Režisér Archibald by udělal nejlépe, kdyby metamorfoval v brouka a diváci o něm již nikdy neslyšeli, jelikož trpí nedostatkem soudnosti a svými brakovými snímky tak dělá hororovému žánru pořádnou ostudu.(8.6.2016)

Spíš než k Thanatomorphose bych Bite přirovnal k Mouše nebo Slimákovi. Určitě to má k nim blíž. Hrdinčina proměna není ohraničena jen na odpadávání vlasů a nehtů: důraz se totiž klade i na jiné aspekty, třeba zvracení kyseliny nebo kladení jiker. Ale to nechci zbytečně popisovat, ať jste alespoň v něčem překvapeni. Každopádně, o původu hmyzu se nedozvíme zhola nic, o čtyřech hlavních postavách zase jen to nejdůležitější, takže emoční dopad minimální. Na druhou stranu to má na necelou hodinu a půl příjemný spád, trošičku gore, několik humusárniček a především hrdinčin útulný brloh :)(7.5.2016)

Musím uznat, že jsem moc nečekal, o to víc mě kousanec celkem potěšil a hned řeknu proč. Film si na nic nehraje a přesně ví co chce divákovi dát na talíř. Vše co chceme vidět u tohoto druhu filmu tu je. Rozklad, hnus, nějaké ty vraždy a strašně krásný pokoj hlavní hrdinky, který je čistý a ve výměně manželek by určitě byl vyhlášen jako pokoj roku. Snímek rychle uteče a jak naznačuje konec, možná se dočkáme i sequelu. V rámci možností nadprůměrný kousek do rodinky rozkladácích filmíků.(30.7.2016)

• - Režisér Chad Archibald chcel už dlho vytvoriť Body Horror. Finálny impulz pre tento projekt prišiel, keď bola jeho švagriná na dovolenke v Guatemale a pokúsal ju tam chrobák. (Marceloo)

• - Film je mierne inšpirovaný hororom The Fly (1986) a režisér Chad Archibald bol nadšený, že kritici jeho film prirovnávajú k tomuto dielu. (Marceloo)

• - Režisér snímku (Chad Archibald) dbal na zobrazenie zmeny fyziologického stavu hlavnej hrdinky Casey (Elma Begovic). Chcel toho dosiahnuť tak, že jej zoberie schopnosť rozhodovať o tom, kedy je pripravená na materstvo a namiesto toho musí po premene, kedy je poháňaná len inštinktami, chrániť milióny svojich vajíčok. (Marceloo)