Lotři

• slovenský

Lotri

Akční / Thriller

USA, 1992, 101 min

Já fakt nevím,jestli jsem se dřív bavil,či jen kroutil nevěřícně hlavou,no nakonec ale musím přiznat,že jsem asi dělal při sledování tohoto odvazu obě věci najednou.Musím především zohlednit rok výroby,neboť kdybych viděl něco takového natočené v dnešní době,dal bych tomu nekompromisně odpad.Takto fakt musím přimouřit obě oči a hodnotím tak béčko z minulých let,které je fakt šíleně špatné a naivní,ale zároveň není nudné,ba spíš naopak.Herci se zde předhánějí,kdo z nich je horší(u mě asi nakonec vyhrál herecký antitalent Ice -T,ale jak Paxton,tak Sadler,tak Ice Cube mu jsou ve svých "kvalitách" hodně v patách),hodně se zde pak sice střílí,ale logiku to má dítěte předškolního věku a bohužel mě dost zklamala přespřílišná učesanost a absolutní nekrvavost celého snímku.Z tohoto námětu se daly zkrátka vytřískat pořádný jatka,prostě palba,drsnost,demolice staré továrny a basta fidly,námět a možnosti na to byly 100%.Walter Hill zůstal bohužel někde na půl cesty a je to velká škoda.Když si vzpomenu na podobně laděný Přepadení 13. okrsku (r.2005),o to víc mi je líto,že to zde černošský gang nerozjel daleko víc.(18.7.2009)

• Lacike

Sam doma: Lunik 9 story. Dvaja bieli dobraci, ktori chceli prist k bohatstvu su cely cas uzavrety v jednej budove a snazia sa odrazat utoky bandy negrov s letlampou, kliestami a kopou dalsich zbrani. Technicka stranka je kvalitna, takze tych par akcnych scen je ok, ale väcsinu filmu to je aj tak strasna nuda. Hlavnym problemom su imbecilne postavy, ktorym som nemal chut fandit. Bolo mi uplne jedno, ci vyhraju bieli dobraci (Paxton, Sadler) alebo kopa zlych negrov medzi ktorymi je mnoho znamych xichtov. Potesil ma akurat zaver ohladom toho ako spravodlivo vsetci skoncili a to aj vratane stastlivca, ktory ziskal zlato. Vysledok je klasicky Hill. Kompetentne natoceny nezazivny film. Len mi je zahadou, ze scenar napisal Zemeckis. 4/10.(3.3.2017)

Dva hasiči získají plánek s místem úkrytu kradených vzácných předmětů. Jelikož nejsou sami, kdo má o poklad zájem, musí svést smrtelný boj s drsným zločineckým gangem. Scénář - Bob Gale a Robert Zemeckis. Hudba - Ry Cooder. Kamera - Lloyd Ahern II. Možná si to Robert Zemeckis měl natočit sám..........(22.7.2011)

Celkom fajn thriller s jednoduchým ,ale úderným príbehom. Je trochu zvláštne, že za takýmto príbehom stojí práve R. Zemeckis, ale prečo nie. Walter Hill tieto akčňáky vedel vždy pekne naservírovať. Z filmu si už roky pamätám jednu hlášku, ktorá dokonale sedí a je jedno v akej dobe. "Bez želez pro prachy nelez." 70%.(27.11.2016)

• Chrustyn

Dříve bylo jméno Waltera Hilla zárukou dobré, drsné akční podívané. Mimo klasik jako "Válečníci", "Rudé horko" nebo "48 hodin" natočil i tento neznámý akční snímek, který mi nejvíce nevíce připoměl "Přepadení 13. okrsku". I zde se schovává menší skupina před nebezpečnými útočníky, avšak je zde překvapivě málo akce nebo napětí. Za celou dobu jsem nenašel nic co by se dalo nazvat plnohodnotnou akční scénou (i když zpomalených průletů sklem je zde nejvíce ze všech filmů co jsem kdy viděl) ani scénu, která by jakkoliv zaujala. A to ani nemluvím o podivném a někdy i dost trapném chování všech zůčastněných. SLABOTA.(24.8.2009)

• - Autor scénáře Robert Zemeckis napsal příběh filmu ještě před natočením filmové série Návrat do budoucnosti. (Terva)

• - Původně měl snímek nést název Looters čili Kořistníci, ale díky občanským nepokojům v Los Angeles z roku 1992 se distribuce rozhodla pro změnu názvu právě na Trespass, tedy Lotři. (Terva)