poster

Lotři

 • USA

  Trespass

 • Slovensko

  Lotri

Akční / Thriller

USA, 1992, 101 min

 • Gilmour93
  ***

  Požárníci vs. Rapeři. Nebude se však bojovat hadicemi a mikrofonem, nýbrž hasičským důvtipem proti palebné přesile. Ve hře je zlato z dávné svatokrádeže (který drsný černý hoch by nechtěl na krku vedle řetězů i koncovku biskupské berle?), o jehož šťastném majiteli dle očekávání nakonec rozhodne znalost domácího prostředí. Gangsta snímek staré dobré 80´ školy, který Hill zbytečně oslabil několika hluchými místy a otravnými homevideo scénami.(10.1.2011)

 • Zeck
  ***

  Dva hasiči jdou najít zakopaný poklad do starého skladiště a vzápětí jsou vyrušeni raperskou špičkou osmdesátých a devadesátých let. Ice-T a Ice Cube se s tím neserou, a tak je chtějí nejprve zabít a později podíl ze zlata. Do toho všude poletují gangsta-niggas a ostřelují nebohé skleněné okna. Člověka to skutečně tu hodinu baví, ale pak už to začíná být stereotypní jako prase. Když scénáři dochází kvalitní a oživující nápady, začíná se na povrch drát nelogičnost a tupost všech zúčastněných. Přesto se podobný druh thrillerů už moc nevidí, proto solidních 63%(23.7.2011)

 • gogo76
  ****

  Celkom fajn thriller s jednoduchým ,ale úderným príbehom. Je trochu zvláštne, že za takýmto príbehom stojí práve R. Zemeckis, ale prečo nie. Walter Hill tieto akčňáky vedel vždy pekne naservírovať. Z filmu si už roky pamätám jednu hlášku, ktorá dokonale sedí a je jedno v akej dobe. "Bez želez pro prachy nelez." 70%.(27.11.2016)

 • Terva
  ***

  Dva hasiči získají plánek s místem úkrytu kradených vzácných předmětů. Jelikož nejsou sami, kdo má o poklad zájem, musí svést smrtelný boj s drsným zločineckým gangem. Scénář - Bob Gale a Robert Zemeckis. Hudba - Ry Cooder. Kamera - Lloyd Ahern II. Možná si to Robert Zemeckis měl natočit sám..........(22.7.2011)

 • TheRaven
  ****

  Další jednoduchá zápletka, která slouží především k tomu, jak poslat pár lidí do boje o život proti přesile v neznámém prostředí. Kolikrát už to v Hillových filmech bylo? - Warriors, Jižanská pohostinost, a dílem i v mnoha jeho dalších kouscích - Psanci, Poslední zůstává, atd. A i když se může zdát, že je to všechno na jedno brdo a mění se jen doba, motiv a kostýmy, stejně se mu to i v Trespass povedlo udělat jinak, dobře, originálně. Jako bonus zrádné zlato a zopakování ohraného hesla "negři to vždycky poserou". Velmi slabé čtyři.(20.5.2013)

 • - Autor scénáře Robert Zemeckis napsal příběh filmu ještě před natočením filmové série Návrat do budoucnosti. (Terva)

 • - Původně měl snímek nést název Looters čili Kořistníci, ale díky občanským nepokojům v Los Angeles z roku 1992 se distribuce rozhodla pro změnu názvu právě na Trespass, tedy Lotři. (Terva)