Lotři

• slovenský

Lotri

Akční / Thriller

USA, 1992, 101 min

Trespass aka dva hasiči, co hledají poklad na špatném místě vs. ghetto v čele s nasranou držkou Ice-Teem a Ice Cubem. Je to místama docela prdel. Hlavně teda mě bavil Cube a ta jeho věčně nasraná držka plus Ice-T a jeho nasraná držka. Hl. "hrdinové" nebyli k zahození, ale ve mě sympatií moc nevyvolávali ačkoliv šlo o celkem slušné duo Sadler a Paxton nakonec tyhle dva mi tam moc neseděli. Jinak slušný.(12.1.2017)

Další jednoduchá zápletka, která slouží především k tomu, jak poslat pár lidí do boje o život proti přesile v neznámém prostředí. Kolikrát už to v Hillových filmech bylo? - Warriors, Jižanská pohostinost, a dílem i v mnoha jeho dalších kouscích - Psanci, Poslední zůstává, atd. A i když se může zdát, že je to všechno na jedno brdo a mění se jen doba, motiv a kostýmy, stejně se mu to i v Trespass povedlo udělat jinak, dobře, originálně. Jako bonus zrádné zlato a zopakování ohraného hesla "negři to vždycky poserou". Velmi slabé čtyři.(20.5.2013)

Požárníci vs. Rapeři. Nebude se však bojovat hadicemi a mikrofonem, nýbrž hasičským důvtipem proti palebné přesile. Ve hře je zlato z dávné svatokrádeže (který drsný černý hoch by nechtěl na krku vedle řetězů i koncovku biskupské berle?), o jehož šťastném majiteli dle očekávání nakonec rozhodne znalost domácího prostředí. Gangsta snímek staré dobré 80´ školy, který Hill zbytečně oslabil několika hluchými místy a otravnými homevideo scénami.(10.1.2011)

• Lacike

Sam doma: Lunik 9 story. Dvaja bieli dobraci, ktori chceli prist k bohatstvu su cely cas uzavrety v jednej budove a snazia sa odrazat utoky bandy negrov s letlampou, kliestami a kopou dalsich zbrani. Technicka stranka je kvalitna, takze tych par akcnych scen je ok, ale väcsinu filmu to je aj tak strasna nuda. Hlavnym problemom su imbecilne postavy, ktorym som nemal chut fandit. Bolo mi uplne jedno, ci vyhraju bieli dobraci (Paxton, Sadler) alebo kopa zlych negrov medzi ktorymi je mnoho znamych xichtov. Potesil ma akurat zaver ohladom toho ako spravodlivo vsetci skoncili a to aj vratane stastlivca, ktory ziskal zlato. Vysledok je klasicky Hill. Kompetentne natoceny nezazivny film. Len mi je zahadou, ze scenar napisal Zemeckis. 4/10.(3.3.2017)

Dva hasiči získají plánek s místem úkrytu kradených vzácných předmětů. Jelikož nejsou sami, kdo má o poklad zájem, musí svést smrtelný boj s drsným zločineckým gangem. Scénář - Bob Gale a Robert Zemeckis. Hudba - Ry Cooder. Kamera - Lloyd Ahern II. Možná si to Robert Zemeckis měl natočit sám..........(22.7.2011)

• - Původně měl snímek nést název Looters čili Kořistníci, ale díky občanským nepokojům v Los Angeles z roku 1992 se distribuce rozhodla pro změnu názvu právě na Trespass, tedy Lotři. (Terva)

• - Autor scénáře Robert Zemeckis napsal příběh filmu ještě před natočením filmové série Návrat do budoucnosti. (Terva)