Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

JoeElman

Odkud se vlastně S. Craig Zahler vzal? Kde se ukrýval takový režisérský a autorský talent. Pro mne osobně jsou jeho dva doposud realizované filmy, Bone Tomahawk a Brawl in Cell Block 99 stejným zjevením, byť ne tak okázale, jako kdysi režijní počátky Quentina Tarantina, Davida Finchera, nebo naposled Denise Villeneuvea. Zahler si ve svých příbězích vytvořil svébytný styl, který vychází z pokleslých žánrů jako jsou exploatační a revenge filmy. Ovšem Brawl in Cell Block 99, navzdory scénám explicitního násilí a brutální akce funguje i jako civilní drama, a to způsobem, o jakém si i autoři „artových“ filmů, které kolují po festivalech a kinech pro náročné diváky můžou v mnoha případech nechat jenom zdát. Stačí když vzpomenu scénu na počátku filmu, kdy postava, kterou skvěle ztvárnil Vince Vaughn (tak tohle je opravdu radikální změna v dosavadní kariéře), rozebírá se svou manželkou jejich uvadající vztah; je v ní díky skvělému režijnímu vedení a uvěřitelně napsaným promluvám postav značná dávka realističnosti a působí tak příjemně civilním dojmem. Dialogy jsou kapitolou samou pro sebe. Splňují svou funkci skvěle, posouvají děj, odhalují divákům pozadí postav a zároveň baví. Bradley Thomas (Vince Vaughn) rozdává své sarkastické poznámky se stejnou intenzitou jako údery. Hlavní postava svým jednáním neustále překvapuje, je příjemně zneklidňující, nechává diváky v neustálém napětí, co a jak v příští chvíli udělá, už jen v tomto je vidět, že má Zahler po celý čas svůj film pod kontrolou. Viděl jsem spousty filmů s podobným příběhem, ale navzdory tomu jsem tentokrát dostal něco, co je nové a originální, naplněné od začátku až do konce jasnou autorskou vizí. Podívejte se na to. Nemáte rádi akční filmy? Považujete všechno, v čem účinkují Seagal a van Damm za brak, který je leda tak k smíchu? Nevadí. Podívejte se na Brawl in Cell Block 99. Nebo vás možná už nudí superhrdinské filmy, kde je akce přemrštěná a násilí bez krve a zjevnějších destruktivních následků na lidském těle? Opakuji, podívejte se na Brawl in Cell Block 99. Tohle jste zřejmě ještě opravdu neviděli. Já osobně jsem na další Zahlerův počin nesmírně zvědavý. Očekávám, že opět dostanu pokrm, který je na první pohled všední, ale po každém soustě mne překvapí novou chutí a nevšední kombinací jinak klasických ingrediencí. 85% ()

Fiffty

Po skvelom Shot Caller opäť ďalší thriller z prostredia väznice, aj keď trošku slabší najmä čo sa tempa týka. Inak Vince Vaughn bol perfektný a takéto vážnejšie role mu sedia a toho by sa mal držať. Scény vo väzení naozaj skvelé a súboje boli dosť brutálne, hlavne tie hlavy, ale držalo si to aj skvelú atmosféru až dokonca. Škoda len toho pomalšieho rozjazdu a mierne nudný začiatok, ale následne keď sa to presunulo do väznice držalo si to tempo. Pri tomto filme som naozaj na vážkach medzi 4* a 5*, ale nechytilo ma to tak ako už spomínaný Shot Caller, ostanem na 4*, možno po ďalšom zhliadnutí pôjdem vyššie. ()

vitenkviten

moc nechápu, že si to drží tak vysoké hodnocení... Pro Vincenta to doufám nebude pomyslný vrchol kariéry. Béčkovost se nezapře jak ve vizualu, tak ve scénaři.. začátek trapně nudný plný kyčovitého sentimentu snažícího se představit hlavní postavu jako citlivého amerického patriota plného naivních ideálu... konec přitažený za vlasy tak neskutečně, snažící se fascinovat nepřiměřenou brutalitou... docela promarněný čas.. . ()

Vaelor

No, vesměs nemám nic proti tomu, když uděláte z chlápka ve filmu nezničitelný stroj, vyrůstal jsem na velké akční čtyřce (okrajově pětce, šestce a sedmičce), faktem je, že než se Vaugh tím svým kladivem rozmáchne, tak by reálně už měl vystrojený i pohřeb. Takže považovat to za akční film jde dost těžko, když se tam veškerá akce vleče, jak 12 hodinová směna. Považovat to za nějaký velký vězeňský drama by bylo asi také dost troufalé. Za to, co si tento patriot ve vězení dovoluje, by mu dali větší nakládačku i v českém vězení s nejnižší ostrahou. A hlavně nemám rád, když jde hlavnímu hrdinovi opravdu všechno, do posledního detailu, na ruku. Já vím, že to je skoro v každém filmu, ale zde to překročilo únosnou mez. ()

J.Crusader

Čekal jsem víc. Ne na poli s[y/u]rovosti, tam to bylo v pořádku a dle očekávání. Ale tempo filmu je přímo uspávací, kdo se těší na nějakou alespoň trochu akčnější pasáž, ten bude čekat marně, a to celý film. Slabší 4 (72%). ()

tompolicky

No tvl, trochu mi to připomíná paralelu mezi tím když Péťa Rychlej - bavič z pořadů Natočto a Rychlý prachy přešel do ordinace, kde měl zahrát suterénního doktora Mázla.... Jenže Péťovi to nejde doteď kdežto mistr Vince přešel z komediálních hrdinů do role naprosto opačné na deset podtržených jedniček s dvaceti hvězdičkami... Risk na obsazení hlavní producentům vyšel, dílo má spád, spoustu nečekaných zvratů, čisté surovosti a baví. Jeden z nejlepších filmů po herecké, scénaristické, kameramanské, střihové i režisérské stránce za poslední roky. Krutě dobrej biják na sobotní večer pro ty, kteří milovali Ramba nebo Duntona.... ()

Soldier_666

Blok 99 má navrch zpracováním, protože zápletka je až příliš jednoduchá. Všichni kteří mají ve filmech rádi krev a mozky na podlaze, zde budou naprosto spokojeni. Ta čtvrtá jde na vrub Vinci Vaughnovi, snad bude počínaje tímto snímkem obsazován do lepších rolí. ()

one2

Prva polovica filmu...taká klasika,no a potom ked Vinca prišiel do väzenia navštivit ten chlapík,tak od vtedy totálny horor. ()

Martin2195

Na začiatku tohoto filmu som nemal najmenšiu predstavu čo ma čaká. Úvod bol veľmi mierny a postupne sa to rozbiehalo. Ako film plynul tak ma úplne vtiahol do deja a stále som čakal čo sa stane ďalej. Princíp bol pomerne jednoduchý avšak šokujúci: nastolenie problému -> hrdina ho začal riešiť -> veľa mŕtvol a zabíjania. Toto sa opakuje asi 5 krát a za každým som zostal dosť v šoku na čo sa to vlastne pozerám. Druhý deň som si niektoré scény pozrel znovu a už som si mohol všimnúť, že efekty nie sú na špičkovej úrovni. Avšak toto si pri prvom zhliadnutí vôbec nevšimnete. Aby som to zhrnul, Blok 99 je veľmi surový, drsný a chladnokrvný film o chlapíkovi, ktorý sa snaží zachrániť svojich blízkych a to zabíjaním zloduchov. Tento film ma natoľko zaujal, že som si od Zahlera pozrel aj Krvavý tomahavk, ktorý je rovnako podobného žánru. Nikdy som nebol na takéto krvavé filmy, ale tento mal niečo do seba preto za mňa 8.5/10. ()

KcarlosK

Tak tohle bylo naprosté překvapení. Vince snad nikdy nehrál lépe a přitom to byla pro něj netypická role. Přímočarý děj a trocha naivity mě tentokrát vůbec nevadily. Co vše je chlap schopen udělat, aby ochránil svojí rodinu. ()

Tomas.S.5563

Je mi to lito, prvni polovinu filmu jsem byl na filmu doslova prilepeny a Vaugh je neskutecny, druha polovina filmu (kdyz budu ignorovat humannost) je ale emocne slabsi a potreba gradovat nasili a dej je zbytecna. Mnohem lepe funguje emocni stranka filmu a atmosfera, mene je pak kladen duraz na detaily, ktere ve filmu nejsou zvladnute do hlubsich, propracovanych detailu. Stale ale vynikajici film nad kterym se v budoucnu urcite parkrat pozastavim. Vaugh filmu naprosto sedi a role gangstera vyzkousena uz v Dark case je na miru pro nej usita. ()

Unlikelyhero

První polovina filmu velice příjemná a slibná a pak se něco stalo, asi se všichni zkouřili a udělali z nadějného snímku blbé Béčko. Potom co Vince Vaughn exceloval v Temném případu, tenhle úlet neměl zapotřebí. ()

Beginek87

Spoiler alert.... tak nevím, jestli jsem viděl stejný film jako ostatní uživatelé zde, ale dost pravděpodobně jsem to měl celé zpomalené a zdebilené. Krom toho, že Vaughn není akční herec a roli jsem mu tak nevěřil jako nikomu dlouho ne, tak tu jeho nadlidskou super sílu trumfnula snad jeho magická super pomalost. Nejprve rozloží auto na atomy pouhým pohledem, pak při pašování drog postřílí "kámoše" a když se konečně dostane do krimu, rozloží tam nejlepšího týpka, kterej dokonce učí trestance boxovat. Nevím čím se mu to povedlo, možná tím jeho stylem "nevím co dělám", nebo tím, že nedal ránu když měl, počkal si až všichni usneme a pak udeřil. Pak ho dostanou do nejtvrdšího lapáku a borec jim tam na uvítanou ukáže kdo je tu pánem asi jako Superman v Justice league. Pak si ho k sobě konečně zavolají jakože mafiáni, kteří si ho tam vlastně nasměrovali, nechaj se vypleskat nejpomalejším tempem, jaké lze vůbec ještě zachytit na filmový kotouč a je jako konec? Nejdebilnější film z vězeňského prostředí, který jsem měl tu smůlu kdy vidět. Jediné štěstí, že se v tom filmu nemihnul Yurij Boyka, jelikož by byl namazán na chleba ve stylu nudné americké snídaně. Pomalé americké snídaně. ()

Dzunk

nenašel jsem nic za bych dal byť tu jednu hvezdíčku. na film jsem se těšil a čkal jsem pecku. dialogy naprosto otřesný, chvílemi to na mě působilo jako parodie, Vaugh vážnou roli podle mě totálně nezvládl a vůbec jsem mu roli drsňáka nevěřil. asi hodinu jsem čekal, kdy už se to rozjede a půjde do toho vězení, celá tahle hodina byla zoufale nudná. a kdž se to pak mělo rozjet, tak přišlo jen pár zlámanejch kostí a mlácení všch jako kdyby byl film o walkeru texas rangerovi, nijak přitom nebylo vysvětleno, jakto, že se umí vaugn tak prát, to jako že je vysokej, tak zmlatí každýho o 10cm menšího jako by nic? respektive víc na jednou? ()

Tomas.Jeline

SPOILERY Chápu komentáře dávající 4 nebo donce 5 hvězdiček, ale mě to přislo příliš pomalé a hlavně mezi mnou a hlaví postavou zkrátka nepřeskočila ta jiskra a proto, když na konci hlavní hrdina umřel mi to nemohlo být víc u prdele. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů