Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

Lischai

Zvláštní. Do půlky je to pomalé, skoro až sociální drama o chlapíkovi se zlatým srdcem, co se zkouší vyhrabat z šikmé plochy. A pak někdo přehodí výhybku, a najednou je to komiksově brutální mlátička ve vězení, které řídí přísný nácek v černé uniformě, který za knihovnou schovává středověkou mučírnu. Na mě nekoukejte, já taky nevím, co to má znamenat. ()

Figu

Strhující syrová podívaná. Craig Zahler potvrzuje, že se z něj stává obrovskej řežisér a scénárista! Jeho rukopis je zřejměj a dělá ho určitě vyjimečným! Všechno působí tak opravdicky, že mě kolikrát bolela každá rána, kterou Vinc obdržel, nebo rozdal. Svíral se mi žaludek a Blok 99 mě nenechal klidným! Naprostá spokojenost! Věřím, že nám Zahler do budoucna přinese ještě spousty takových lahůdek! 90% ()

Vojťas

Vince Vaughn ve své životní roli. Syrová a surová podívaná, která je ke konci jen pro silnější povahy. Když totiž seriál Banshee stanovil pojem "bansheeovsky drsné", tak zde by si to také zasloužilo nějaké identické přízvisko. ;-) 85 % ()

bourec

Sice hned ten poslední záběr jako by vypadnul z doby,kdy se točily filmy jako Komando,kde vo gumový hlavy nebyla nouze,ale jinak i přes pomalejší tempo si Vince Vaughn (překvapivá role)jde tvrdě za svym,a svoje soupeře drtí jako prase.Po hororovym westernu natočil Craig hodně slušnou nakládačku.80%. ()

Nach

Výborný žánrový kousek, u něhož S. Craig Zahler dokazuje svůj režijní um. Opět tu vidíme pomalejší tempo vyprávění, ale ne tak jako u Kosti a skalp. Hlavní hrdina je tvrďák, jenž odmítá praktikovat násilí a tvrdě ho trestá, za což bude donucen své pěsti použít. A že to s nimi fakt umí vám velice dobře ukáže. Kvality tohoto snímku jsou pětihvězdičkové. Kdyby tento akční thriller měl lepší rozpočet, určitě bych těch pět sluncí do hodnocení narval. Jenže.... jenže ač první vězení skutečně jako vězení vypadá, u druhého jde snad již o parodii, kde žije půl tuctu vězňů, půl tuctu dozorců, co spíše připomínají horší armádu než dozorce a jako bonus mají v těch pár interiérech vězení ve vězení. Tato fantasy mi tedy do výsledného celku moc nezapadala. Nicméně i přesto si film udržuje napětí šponované na maximum a bitky zobrazuje tak naturalisticky - brutálně, že to až koketuje s realitou nějakého Rkového Pepka námořníka. 80% ()

Abes

Tam kde si při sledování Cranku (Zastav a nepřežiješ) říkám: Hobluj vole!, u Brawl in the Cell Block 99 je to spíš: Trochu uber. To co Bradley předvádí se dá přirovnat snad jen pověstnému šoupnutí nádobíčka do lví tlamy za současného tření jeho rozkroku mokrou žínkou. Když se nad jeho útrapami zamyslíte, není to až taková fikce. Vyhazov, zásadní problémy v milostném životě, finanční problémy. Existují jedinci kterým by podobná souhra okolností stačila k tomu aby skončili na dlažbě. Po celuloidových páscích se naštěstí prohánějí hovada, která jsou pod tíhou těchto problémů schopna dostát okamžiku, kdy zosnovatelům svých nepříznivých osudů zašlapávají hlavu do dlažby. Vince Vaughn se dočkal solidního materiálu. ()

C0r0ner

Už v Bone Tomahawk jsem si všiml, že Zahler je špičkový režisér a vyložený odborník na násilí. Tady sice není řežby tolik, kolik by se dalo čekat, ale když u na ni přijde... Kurvafix! Oči jsem nezavíral, spíš je valil, protože něco takového se vidí párkrát za život. K tomu excelentní děj, nejlepší role Vince Vaughna a konec jako prase. Mrda jako svině. 95% ()

Winnie

Dovolím si nesouhlasit s komentářem uživatele Komfas, já jakožto znalec vysokého umění cením tento film vysoce. ()

dubinak

Tohle je film tak trochu pro chlapy. Zpočátku jsem si zvykala na pro mě nepříjemnou digitální kameru a tak nějak odtažitý přístup k tématu. Některé scény byly možná až zbytečně dlouhé a v určitých momentech se mi stopáž táhla a byla jsem sledováním tak trochu vyčerpaná. Bylo v podstatě trochu těžké Brawl in Cell Block uchytit, ale podařilo se. Překvapil navíc až nezvykle explicitní brutalitou a slušnou dávkou akce. Bojové scény totiž nejsou skoro vůbec přibarvené, nedočkáte se divoce sestříhaného fightu, u kterého nestíháte míhat očima, tady se na to režisér dívá zcela realistickým pohledem a nabízí pěkně pomalé knock outy bez velkého stříhání, ne-li žádného. Líbily se mi i linie, kdy přicházela na plac Carpenter. Závěr byl pak dojemný i mrazivý zárověň. Takže když přistoupíte na chladnou formu zpracování, zážitek bude určitě intenzivní. ()

nithiel

Pokud pro vás byla scéna s obrubníkem v American History X za hranou, tak tohle opravdu není film, který byste měli vidět. Scénář se ničím zbytečně nezdržuje a s tím, jak se Bradley propadá do stále větších problémů, extrémní násilnost scén eskaluje. Vaughn v roli kolísající mezi pomalou a úspornou rozvážností střídanou cholerickými výbuchy exceluje, charakter velmi podobný tomu z Temného případu mu vyloženě sedí. ()

Azrael515

Aha, ono to ma ''brutalne'' sceny. Aha, ono to ma nejaky socialny presah (a ze ho ma, ale moja interpretacia zas davy nepotesi!).. Aha, ono to ma skvele herecke vykony. Aha, takze by sa ludia mali prestat divat na Disneyovky (Marvel; SW whatever..) a obcas pustit nieco mimo hollywoodsky mainstream, nech niesu potom uneseni takto podpriemernymi nudami so specialnymi efektami horsimi nez z mexickeho becka... nicmenej ak si zahrame hru na symptomy a vyznamy.. moze to byt celkom ''vtipna''podivana: Inymi slovami latentny nacek aka kriziak - patriot vie reagovat iba ultranasilim na vsetky zivotne eskapady... Prichadza o pracu, no aspon zena je poslusna na slovo.. Po tom, co jej objasni ze gume s ocelovou pestou sa nezahyba, pomocou nejakej krcovitej alegorie o ''cistej a bielej'' smotane, to rozbehne ako drogovy dealer ktory to robi ''pre rodinu''... Pretoze v zahnitom zidobolsevickom systeme si spravny patriot nezarobi (laid away - Thanks Obamanomics!), zacne dealovat meth, tu najbielejsiu z drog. A ak na to dojde, radsej postriela svojich nekompetentnych mexickych kumpanov nez bielych kamosov z #blackorspicklivesdontmatter sturmbanngruppe US. Tak ho nakoniec zavru (a ten neger v talari mu vymera sedem miesto piatoch rokov!), aby mohol predviest tu najpohradavejsiu eskapadu farebnym zivotom ( oh moment.. ale sak zabil i jedneho belocha.. co to tu melies ty konu... sice to bol maly lasickoidny zmrd co cumel rad chlapom do konecniku... aha ..vlastne ok..) ..A nakoniec..hrdina .. polozi zivot na oltar vzdoru proti systemu.. :D :D Asi alt-right agitka na tema jak byt post-neonazi rolemodel.. alebo ja uz fakt neviem co to ludia maju potreby tocit za kryptokokotiny (nech objasnim termin.. akoze sa to tvari jak vazna vec. ale pri tom je to kokotina na N-tu).. :D Este dodatok k tym cupr scenam... raz som videl dokument o balistike.. a tie hlavy tam boli premakanejsie.. :P Dal by som odpad, no nechcem byt za prazskokavarnika, kulturneho elitara a kopat dementom do ich novej oblubenej hracky :D ()

PavelVanekArt

,,To jsi mu právě rozdupal hlavu?“ ,,Jo. A jestli chvilku vydržíš, tak se k té tvé dostanu taky“ Opusťme chvilku horror, ale zůstaňme u násilí. Teď se budeme bavit o násilí na zlých (i dobrých) lidech a násilí na citech. Už teď mě z toho bolí hlava. Bývalý boxer Bradley dostal výpověď, zjistil, že ho podvádí manželka a celkově má nervy v kýblu. Rozhodne se skončit s životem nicky a začne pracovat jako kurýr drog pro svého kamaráda. Najednou je vše jinak. Skvěle placená *práce*, šťastné manželství, dítě na cestě. Co se může posrat? Všechno. Nevyšla akce, Bradley se dostal do přestřelky mezi kumpány a policí. Místo aby vzal roha, tak se postavil na stranu policie. To ho i tak bude stát sedm let vězení, protože nepráskne svého šéfa. Jenže se někdo rozhodne a nenechá Bradleyho si to v klidu odsedět. Začíná kolotoč plný zlomených končetin, rozdupaných hlav a depresí nasáklý příběh, kde rodina je vždy na prvním místě. I za cenu vlastního života. Vince Vaughn. To je největší plus filmu. Vymanil se debilních komediálních rolí a tady se představuje jako chodící mašina, která nezná bolest, slitování a lidskou anatomii. Zároveň je v jádru dobrák a nechce, doopravdy nechce nikomu ublížit. Ale taky si nenechá jebat do rodiny. Když se po pár dnech ve vězení dozví, že mu unesli těhotnou ženu a plánují jí ublížit, tak přehodnotí priority. Dostane nabídku: sejmi týpka v bloku 99 a pustíme tvoji ženu. Jenže… Blok 99 se nachází v jiném vězení. V šíleném vězení, kde to řídí vězni a pokud se tam někdo dostane, nevyjde už ven. Bradley je ve vězení s minimální ostrahou a chtěl si odsedět svoje, vrátit se k ženě a žít v klidu dál. Teď se musí z jednoho vězení dostat do druhého, z bláta do louže. Jak to ten dobrák udělá? Začne lámat kosti dozorcům, spoluvězňům a vlastně komukoliv, kdo se mu dostane pod ruku. A jde se čím dál do větších extrémů. Fascinace. To je první co mě napadne. Do polovin filmu sledujeme sympatického muže, který byl ve špatný čas na špatném místě a jen si to chce odsedět. V druhé půli vidíme rozjetou lokomotivu, která ubližuje lidem jen proto, aby jeho rodině nebylo ublíženo. Na obličeji mu můžeme vidět tu bolest, kdy musí zlo vyřešit zlem. Věřil jsem mu, že to nechce dělat, prostě nechce. Ale musí. A dělá. A všechno mě u toho bolelo. Když už jsem myslel, že do větších sraček ten chlap už nespadne, tak věřte, že umístění Bloku 99 není ve vězení, ale v pekle, kde se hlavní milý hrdina rozhodne věci řešit rozdupáváním hlav. A konec je jen smutnou třešničkou na dortu, kdy si vlastně uvědomíte, že i když vlastně může zachránit svou ženu, tak sebe ne. Když se vrátím k hlavnímu představiteli Bradleyho, Vince Vaughn, tak nemůžu říct půl slova. Naprosto jsem netušil, že jeho herecký repertoár zahrnuje i ultrabrutální vážné role a že je dokáže zvládnout. Tady vlastně hraje dvě v jedné. Musculatury taky pořádně nabral. Technicky taky nemůžu nic vytknout, i když se mi zdála zvláštní choreografie boje, ale když nad tím přemýšlím… možná je to dobře. Nevypadalo to tak filmově, protože se to snažilo přiblížit nechoreografické realitě? Možná. Každopádně jim to žeru. Pěsti doopravdy padají kam mají, kosti křupou a bolest je opravdová. Pokud máte chuť na silnější emocionální příběh se silnějším násilím, tak tohle je vončo. Není to přitažený za vlasy, na nic si to nehraje. Jen to vykládá smutný příběh o lidech, kteří si začali s tím nesprávným týpkem. 5* a.k.a 95% A top #2 překvapení roku 2017. () (méně) (více)

Gabbo

Vince Vaughn si u mě udělal jméno True Detectivem, ale, že mu uvěřím roli holohlavého drsňáka, který jde za pomstou přes mrtvoly a za zvuku křupání kostí, tomu bych do dnes nevěřil. Tohle byla jízda! Takhle nějak by vypadal Payback, kdyby jeho tvurci fetovali... A ono to pritom začíná celkem nevinně, první otevřená zlomenina se objeví až po hodině filmu, jenže pak se prothrne hráz s násilím a chudak Vince si vubec neodpočine.. ()

PROCESOR

Velmi mě překvapil výkon herce Vince Vaughna, kterého mám zafixovaného z komediálních rolí. Hned na začátku nasadí tak drsnej kukuč, že by se za něj nemusel stydět žádnej ostrej týpek. A výrazem ve tváři to samozřejmě začíná. To jak „řeší“ problémy, jako ztráta zaměstnání, nebo nevěru manželky ho posouvá k tomu, že mu tu mlátičku prostě věříte. Myslím, že snímek bude mít velmi málo hodnocení průměrem. Bud se vám zhnusí anebo ho budete posílat vysoko. Ještě bych uvedl, že násilí zrovna nemusím. Tenhle film je, ale jiný. Strašně dlouhej rozjezd je vykoupen famózním závěrem. Vince, který je neuvěřitelně klidný, jako by si byl jistý, že ho nikdo nemůže ohrozit. Doslova z něj sálá nebezpečí. Bitky mi přišly reálné. Žádný dvacet úderů do hlavy a protivník stále stojí. Ta jednoduchost, s jakou se pere, jako by potrhovala přímočarost celého příběhu. Okamžité rozhodnutí, že musí pro záchranu své ženy udělat to a to a jiná cesta není. Vás nemůže nechat chladnými. Na závěr bych si dovolil upozornit, že na film musí být opravdu nálada, pokud máte romantickou, nebo se chcete smát, snímek si pusťte raději jindy. ()

Juto

Dokonalé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Režisér S. Craig Zahler natočil majstrovské dielo. 10/10 ()

Martrix

Vince Vaughna jako herce moc nemusím. Mám ho spojeného s blbými komediemi a nijak zvlášť sympatický mi není. Pokud by se ale objevoval častěji v takových rolích...asi bych i změnil názor. Pragmaticky uvažující smolař Bradley se ve snaze urvat pro sebe a svou ženu trochu štěstí rozhodne, že bude pomáhat dealovat drogy. Jenže štěstí si koupit nemůžete...musíte si ho zasloužit. Takže se to nepřekvapivě podělá. A Bradley nejenže nedostane druhou šanci. Dál schytává jednu ránu za druhou a co se doteď jevilo jako mizérie, najednou vypadá v kontextu s vězením jako rajská zahrada. Sledovat pád vcelku chytrého chlápka, ke kterému není těžké pocítit sympatie, je v podání S. Craig Zahlera téměř bolestivé. Je to tvrdý sešup a některé scény jsou jako když mávne sekerou. Zapomeňte na napudrovaná vězeňská dramata. A stejnětak na ty rádobydrsné thrillery. Bradley vlastně ani není drsňák a prostředí věznic nic nového nenabízí. Přesto jde o syrovou a nekompromisní jízdu. A to jízdu velmi dobře napsanou, zrežírovanou i zahranou. Jediné co bych trochu vytknul byly ne úplně kvalitní souboje. Často je vidět, že Vaughn není žádný bijec a že tu soubojovou choreografii moc v krvi nemá. I díky tomu působí některé scény stylizovaně, což neladí s relativně civilním pojetím filmu. Ale to je v případě tohoto filmu drobnost. ()

okkac

Vince Vaughn se transformoval do holohlavého drsňáka, který ale to ma v hlavě o hodně více v pořádku, než by jeho vizáž určovala a osudem a touhou zabezpečit své budoucí dítě se vydá na pracovat pro mafii, což samozřejmě vede k průseru, který chce vyřešit rázně a chladnokrevně. Jako v Bone Tomahawk i zde se Zahler natáčí násilí v podstatě skoro nezůčastněně, něco co se prostě surově stane, o to více je to nepříjemné. Rvačky, lámaní kostí a rozdupávání hlav tu není moc pro slabší povahy. Kamera je skoro statická a moc se nestříhá a vetšina rvaček končí už 2 nebo 3 údery. 8/10 a jsem zvědav jestli takhle bude v Dragged Across Concrete rozdupávat hlavy i Mel Gibson. ()

laik_60

Tvrdý a drsný krimi thriller o chlapíkovi, ktorí sa rozhodol v neľudských podmienkach žalára zachrániť svoju ženu aj za cenu vlastnej obety. Bitky a pästné súboje nič moc ale príbeh bol zaujímavý. ()

angel74

Po zhlédnutí mám dost rozporuplné pocity. Každopádně jsem si ale jistá, že tenhle film už nechci nikdy znovu vidět. Za sebe bych ho doporučila jen otrlejším jedincům. První půlka se strašně vleče, ovšem pak to začne mít čím dál větší grády. Některé scény mi sice připadaly trochu k smíchu, nicméně s blížícím se koncem mi z té přemíry násilí a brutality zamrzl úsměv na rtech a zaplavila mě vlna hodně nepříjemných myšlenek. (70%) ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů