Psychopaths

Mickey Keating

Mickey Keating

Mac Fisken
  • JASON_X

Keatinga mám nakoukanýho a tři ze čtyř jeho předcházejících filmů se mi hodně líbily. Neumětelská poloamatérská prvotina (Ritual) stála zpracováním za houby, ale aspoň měla slušný námět a divák prvotině i leccos promine. Psychopaths, jakožto rejžův pátý film, je už ovšem neomluvitelný průser. Za hovno stojí nejenom námět (vlastně jaký námět?), ale i chaotický scénář, ubohá režie, mizerné triky a trapně přehrávající herci. Masový vrah Starkweather i ostatní figury jsou leda k smíchu, dokonce i Ashley Bell, skvělá v Carnage Park, tu zklamala na celé čáře. Respektive ani ne tak ona jako její role. Líbila se mi jenom Angela Trimbur a pak ještě moment, kdy chlápkovi v ložnici zamordují manželku, zatímco on si po hádce s ní odskočil na verandu na cígo.(20.9.2019)

• George Stobbart

Mickey Keating sux dix ! A divím sa, že s jeho „kreatívnym“ tempom a továrnickými schopnosťami ešte netočí pre BlumShitHouse.(3.2.2018)

Ja to rozhodne do čiernych čísel nepošlem, práve naopak. A je veľká škoda, že sa režisér poriadne nevyšantil v gore, lebo keby áno, hodnotil by som ešte vyššie. Výstižnejší názov ani nemohol zvoliť. Vlastne je to antológia zložená z nesúvisiacich príbehov, v ktorých vystupujú sérioví vrahovia. Vôbec nepoznáme ich motívy (tie ani nie sú dôležité) a keďže je to podané skôr experimentálnou formou, hľadá sa v tom veľmi ťažko nejaký ucelený dej. Mne to pripadalo, ako keby bolo cieľom filmu vybrať z postáv toho najväčšieho magora. U mňa by to zrejme vyhral policajt, ale nech si favorita určí každý sám. Na hlavu boli totiž úplne všetci, takže všetky postavy sú naozaj hrozné a sympatie k nim nebude cítiť nikto. Vrážd je ale našťastie dostatok. Ťažko stráviteľný film, ale vôbec nie zlý. Mickey Keating však týmto svoj výborný Carnage Park neprekonal.(2.2.2018)

Posledné slová sériového vraha Henryho Starkweathera (Larry Fessenden) pred popravou popísali to, že sa po jeho smrti rozpúta obrovský chaos a vraždenie ešte ani zďaleka neskončilo. To sa do bodky vyplní, keď sa v okolí začnú množiť prípady brutálnych vrážd ihneď po jeho smrti. - Mickey Keating je v poslednej dobe jedným z najaktívnejších hororových režisérov a jeho rozmanitá tvorba mi velmi sedí. Je vidieť, že má dobré nápady a má okolo seba správnych ludí. Napriek tomu mám pocit, že je horor Psychopaths oproti jeho predchádzajúcim hororovým projektom o trochu slabší. Opäť si sem priniesol plno známych hororových tvárí a herecké výkony psychopatov sú výborné. Dokonca sa prekvapivo dalo pozerať aj na Angelu Trimbur, čo bolo zrejme spôsobené tým, že toho vela nenahovorila. Problém je ale v scenári, ktorý je ťažko nekonzistentný, a aj keď v závere začne dávať zmysel, pre niektorých divákov, ktorí nepoznajú režisérovu halucinogénnu tvorbu, to bude len čistý chaos. Ale to bolo možno aj Mickeyho cielom. Napriek tomu tento horor divákom trochu sebecky skôr neodporúčam, pretože nechcem, aby sa to tu pohybovalo v čiernych číslach. + Larry Fessenden + herečka z Halloween II, The Final Girls, Trash Fire a XX + herečka z Carnage Park + herečka z V/H/S, Darling a All Hallows' Eve 2 + herec z Stranger Things, Recovery, Carnage Park a Ghost House + herec z The Mind's Eye, Contracted: Phase II a Beyond the Gates(2.2.2018)