Neporazitelný

Neporaziteľný

Drama / Akční / Krimi / Sportovní

USA / Německo, 2002, 90 min

• lennyd

Ve vězení je nuda, zvlášť ve věznici v Sweetwateru. A aby se vězni neunudili k smrti a neměly roupy, jsou zde pořádány boxerské zápasy, včetně mezivězeňských turnajů. Vítězem většiny zápasů je Monroe Hutchen (Wesley Snipes), který si zde odpykává doživotní trest, a kterého všichni uznávají jako nekorunovaného krále. Ale když do vězení přichází mistr světa v těžké váze, George Chambers (Ving Rhames), odsouzený za znásilnění, je jasné, že tito dva na sebe brzy narazí (i v ringu). A v zápase půjde o hodně ... Musím říct, že upoutávka slibovala hodně. Boxerské zápasy, navíc mezi Wesley Snipesem a Ving Rhamesem, to vše mě na film příjemně naladilo. Realita ale bylo trochu jiná - většinu filmu se o vlastním boxu jen mluví, a záaps je tu z bídou jeden, a to ještě jen aby se neřeklo. Oba hlavní hrdinové se snaží přitáhnout pozornost na sebe, ale zívajícího diváka zaujme snad jen nevšední role Petera "Colomba" Falka. Je to bída pane Waltere Hille, opravdu bída ..(30.1.2009)

Soundtrack Stanley Clarke:1. Undisputed - Cash Money Millionaires [3:48] ,2. We Drop It - Big Tymers [3:59] ,3. Let Me Ride - Trick Daddy/Rick Ross [3:50] ,4. Real Talk - Lil Wayne [3:46] ,5. How Did I - Carl Thomas [4:23] ,6. Hungry - Bubba Sparxx [4:05] ,7. Everyday - Mikkey [3:43] ,8. Shorty Down - Teena Marie [3:35] ,9. So Gangsta - Gilly/Major Figgas [4:05] ,10. Ride Together - Boo & Gotti/Baby Da #1 Stunna [3:27] ,11. I Walk It - Stone, Gilly & Lac [3:56] ,12. Think About You (Looking Through the Window) - TQ [4:18] ,13. If You Didn't Know By Now - Erick Sermon [2:51] ,14. Que La Cosa - Petey Pablo [3:33] ,15. Go Hard - Benzino [3:59] ,16. Daddy's Little Girl - Cristina [4:11] ,17. Bout My Paper - Babby Da #1 Stunna [3:58] ,18. Time Has Come Today - The T-Players [3:24] ,19. In Here - The BEC [3:36] ,20. If U Wanna Know - Universal & the BEC [3:36] ,21. Man Up - The Result [3:31],(14.6.2011)

• Lateef

Paradoxně jsem první Undisputed přelouskal až po shlédnutí jeho dvou následovníků, moje hodnocení ale bude zcela objektivní a nezkreslené zmíněnými arénovými skvosty... Tohle je akční asi jako odpolední procházka po parku s babičkou, které pokročilá koxartróza stáhla rychlost chůze na 1,5 km/h. Nudné, bez spádu, dynamiky, akce. Spíše jen takové kočkování (povětšinou siláckými řečmi) dvou hlavních protagonistů. Místo zápasů nebo pořádných tréninkových metod a příprav (fakt mi nestačí čtyři přeskoky přes švihadlo a pět bouchnutí do hrušky) sledujeme, jak Monroe kamarádí s párátky a špejlemi a Chambers řeší svoje delikty. Finálový souboj s pofidérními pravidly pak pouze rozladěně zvedne obočí a vyloudí znuděný úšklebek. Vypadá to jako třívteřinová smyčka, co se pět minut v kuse opakuje. Jediné výrazné pozitivum vidím v tom, že tato od akce okleštěná zbytečnost má (zatím) dvě pokračování, která jsou ve všem naprostým opakem. Díky bohu. 20 miliónů dolarů(rozpočet)(1.5.2011)

• Phobia

Mám slabost pro filmy z vězeňského či sportovního prostředí, leč "Neporazitelný" se hrubě nepovedl. Arogantní, bohatý, tlustý boxer, mistr světa, přijde za znásilnění do báně. Tam už 10 let sedí za vraždu jiný schopný boxer - ne až tolik arogantní, chudý a s pěkně vypracovanou postavou Wesleyho Snipese. A taky tam je zašitý Columbo, starý mafiánský boss, milovník boxu, co chce vidět zápas a tak ho jednoduše uspořádá. Jednomu účastníkovi slíbí svobodu (proč vůbec sedí v krimu mafián s takovým vlivem?), druhému peníze pro rodinu, ředitele umlčí nějakou tou výhrůžkou a už se dva afroameričani můžou pro potěchu taliánského geronta mydlit. Vrah má podporu kriminálníků, násilníka všichni svorně nesnáší, páč dává najevo, že je něco víc než obyčejný póvl. Mukli procítěně zapějí americkou hymnu, mač začíná a já povytahuji obočí: Wing Rhames měří 183 cm a váží přinejmenším 100 kilo (spíše víc), Snipes měří 175 cm a vážit může maximálně 80 kg, ovšem ve filmu jim přidělili 93 a 90 kg. No tak jo, divák je debil a Laurel s Hardym asi taky vážili zhruba stejně;-). Kdo kdy viděl nějaké boxerské utkání těžkých vah, musí se akorát chechtat: tito dva borci se bijí hlava-nehlava, prakticky bez krytu, ani to s nimi neotřese, neodletuje od nich pot, sliny a krev, neotečou - žádné škvírky místo očí, žádný zlomený nos, maximálně se ke konci objeví decentní troška krve. Jako obvykle je "ten dobrý" zpočátku bit, aby se v závěru vzedmul k drtivému knockoutu. Porážku jsem náfukovi přála a vítěz... no ten mi hladinu emocí nerozbouřil (ani nezčeřil). Celý film jsem sledovala absolutně vlažně, postavy nebyly přiblíženy, nešlo si nikoho oblíbit a jediným výraznějším pocitem byla averze vůči odpudivému sebevědomí mistra světa. Celou tuhle nudu doprovází rapová hudba, což taky není důvod pro kladné body. Co pochválit? Kamera ušla, herecké výkony nebyly úplně marné. Špatný box, špatná hudba, špatný příběh, špatný film. 35%(14.6.2010)

hmm, tento film som videl uz dakedy davno, no vela som si nepamatal, tak prisiel na rad znova.... namet velmi dobry, no bolo to dost odflaknute... sceny v klietke podla mna dost zle natocene, ta kamera bola proste nanic... vsetka omacka okolo za vela nestala, aj ked take sa od podobneho filmu ani ocakavat nedalo.. herecke vykony nic moc, nezachranil to ani Wesley, ktoreho mam osobne velmi rad vdaka serii Blade... akokolvek rad by som dal viac - nemozem... 6/10(11.3.2010)

• - Ving Rhames (George 'Iceman' Chambers) strávil dva roky přípravou na film pojednávajícím o boxerské legendě, v němž se nakonec neobjevil. Scénář filmu Neporazitelný se mu po předložení natolik zalíbil, že nabídku přijal a svůj kondiční trénink uzpůsobil nové roli. (Conspi)

• - Wesley Snipes (Monroe Hutchen) přistoupil na požadavek studia Miramax a svoji roli charakterního boxera pojal tak, aby byla divákům sympatičtější. (Conspi)

• - Snipes sa pripravoval na svoju úlohu s trénerom boxu Emanuelom Stewardom, ktorý v minulosti trénoval Thomasa Hearnsa a Lennoxa Lewisa. (m.a.t.o.)