• argenson
  **

  No ty vole!:-) Nejlepší český swingař v uniformě příslušníka SNB a Arabela jako sekretářka družstevního předsedy... Zábavy jako šafránu, úsměvný je snad příběh jako celek s mírně akční vložkou chytání zločince za pomoci vypuštění rybníka. Celé je to snesitelné jen díky pestrobarevným figurkám v podání těch nejlepších.(6.12.2011)

 • J R C Pecuchet
  **

  Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.(12.2.2011)

 • dopitak
  ****

  Melancholická letní vzpomínka na dobu, kdy plakáty Karla Gotta zdobily zdi žen tří generací a jeho koncerty byly dávno dopředu vyprodané, příslušníci Veřejné Bezpečnosti pořádali školní exkurze i s dopravou žáků, družstevníci chovali prasata, která byla všech, v hospodě v kulturáku točili limonádu za 0, 20 hal Kčs a členové Pomocné stráže páskou na rukou připomínali vězně převážené do Mírova (opravdu se nosila taková páska?). Sympatický čas, který se už nevrátí, ale stojí za to si ho v každém životním okamžiku připomínat (jednou seš dole, jednou nahoře, zatímco tehdy byla dělnická třída pevně uprostřed a nikdy jinak) a možná by nebylo špatné vytvořit skanzen, který bychom podle chuti a potřeb třeba jako týdenní letní pionýrák jednou ročně navštěvovali. Odpusťme pánům ten slabomyslný námět, že mladí někam jedou (co v Ořechově, proč na týden, to jeli secvičovat generálku na spartakiádu?), zatímco staří mají hlídat děti (nebo děti mají hlídat staré?), i mizerné předabování Jany Nagyové (ví někdo, kdo jí namluvil?), byly to bezstarostné časy.(11.4.2011)

 • jacky.ik
  ****

  Dle mého asi nejlepší film s Ondřejem Havelkou který zde ztvárnil poněkud nesmělého příslušníka VB a který se má v době své dovolené postarat o partu dětí z obce v níž slouží a o což jej požádá poněkud vypočítavá dívka (Jana Nagyová)do které se zakoukal a která by s nimi měla zůstat vlastně sama,když jejich rodiče odjedou pracovně vypomoci mimo domov.Parta dětí ovšem nejsou žádní andílci a snaží se svemu opatrovníkovi vyvádět jen samé problémy:-)...(26.2.2012)

 • zette
  ***

  Celkem prijemna letni veselohra, ktera snad neurazi ani nejvetsi antibolseviky:-). Havelka se do sve role velmi hodil a i ostatni herecke obsazeni a postavy jimi zosobnene jsou zajimave. Naprosto zapomenuta komedie. Vzpomnel jsem si vsak na mou exkurzi na oddeleni VB ci navstevy ze skolky do veznice v Ostrave-Hermanicich, kde nam bachari celkem pravidelne pousteli " Pojdte pane, budeme si hrat":-).(7.12.2011)

 • - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Jany Nagyové nadabovala postavu sekretářky Jitky Veronika Žilková. (funhouse)

 • - Filmovanie prebiehalo v Mníšku pod Brdy, Křečoviciach, Neveklove a Jeseniciach. (dyfur)

 • - Natáčelo se ve stejné vesnici jako film Vesničko má, středisková. (bo.rec)