Celkem prijemna letni veselohra, ktera snad neurazi ani nejvetsi antibolseviky:-). Havelka se do sve role velmi hodil a i ostatni herecke obsazeni a postavy jimi zosobnene jsou zajimave. Naprosto zapomenuta komedie. Vzpomnel jsem si vsak na mou exkurzi na oddeleni VB ci navstevy ze skolky do veznice v Ostrave-Hermanicich, kde nam bachari celkem pravidelne pousteli " Pojdte pane, budeme si hrat":-).(7.12.2011)

• J R C Pecuchet

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.(12.2.2011)

Ondřej Havelka mi jako strážmistr moc nesednul. Asi to bylo tou uniformou. Já jsem mu tu postavu prostě nebaštila. Ty jeho myšlenkové pochody, které neříkal nahlas, si mohl odpustit. Taky jsme jako děti takhle blbnuly a pak jsme šly vyplenit sousedce záhon s jahodami případně vzaly útokem keře angreštů.(26.3.2015)

Dle mého asi nejlepší film s Ondřejem Havelkou který zde ztvárnil poněkud nesmělého příslušníka VB a který se má v době své dovolené postarat o partu dětí z obce v níž slouží a o což jej požádá poněkud vypočítavá dívka (Jana Nagyová)do které se zakoukal a která by s nimi měla zůstat vlastně sama,když jejich rodiče odjedou pracovně vypomoci mimo domov.Parta dětí ovšem nejsou žádní andílci a snaží se svemu opatrovníkovi vyvádět jen samé problémy:-)...(26.2.2012)

• Enšpígl

No tak to byl takovej film typu, mouchy vemte si mě. Nejvíc mě dostala ta zavěrečná bitka fakanů se zločincem. Tak až mě přepadne nějakej gauner, zavolám křemílkovi do pařezový chaloupky a von ho umlátí svojí čepicí. Arabela je opět kočka největší, navíc tady hrála vyčuranou sviňušku, takže jí každej správnej chlap logicky musí fandit, protože jinak je film plnej příšlušníku SNB a pomocný stráže, takže krom Arabely jinou kladnou postavu vlastně ani nenabízí.(25.2.2013)

• - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Jany Nagyové nadabovala postavu sekretářky Jitky Veronika Žilková. (funhouse)

• - Filmovanie prebiehalo v Mníšku pod Brdy, Křečoviciach, Neveklove a Jeseniciach. (dyfur)

• - Natáčelo se ve stejné vesnici jako film Vesničko má, středisková. (bo.rec)