Ondřej Havelka mi jako strážmistr moc nesednul. Asi to bylo tou uniformou. Já jsem mu tu postavu prostě nebaštila. Ty jeho myšlenkové pochody, které neříkal nahlas, si mohl odpustit. Taky jsme jako děti takhle blbnuly a pak jsme šly vyplenit sousedce záhon s jahodami případně vzaly útokem keře angreštů.(26.3.2015)

Film lepší hereckým obsazením nežli obsahem. Mladý příslušník VB (Ondřej Havelka) se zamiluje do venkovské sekretářky (Jana Nagyová) tamního předsedy a svolí za ni hlídat skupinu nezvedených dětí, jejichž rodiče odjeli na dovolenou. Ze sekretářky se vyklube vypočítavá potvora a mladý esenbák dojde kýženého štěstí v náruči prosté, nadto uječné hysterky Kamily z místního vepřína. Toliko stručně k příběhu. V epizodních rolích vesničanů tradičně velmi dobří např. Josef Bláha, Vlastimil Brodský, Fr. Řehák, Marie Rosůlková a řada dalších.(24.5.2012)

• dobytek

Další z řady antikoncepčních filmů, kde hraje v hlavní roli stádo nevychovanejch faknů. Příslušník VB se kvůli svý vysněný čubce chová jako idiot a odkejve jí, že se vysere na dovolenou a bude místo ní hlídat nějaký fakany. Fakani samozřejmě celou dobu ječej a dělaj nejrůznější strašně "legrační" nezbednosti, za což bych je na místě Ondřeje Havelky pravděpodobně během prvních 10 minut všechny postřílel služební zbraní. Nakonec ho ty fakani snad i začnou poslouchat a on se navíc dá dohromady s nějakou děvečkou z prasečáku a je tu happy end. Zapnul jsem to jako kulisu při vaření, takže jsem to sledoval jenom tak jednim okem. Film zachraňuje celkem slušný herecký obsazení vedlejších rolí a navíc uvidíte z trochu jinýho úhlu ulici, kudy chodil Otík s panem Pávkem do práce.(19.5.2012)

• J R C Pecuchet

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.(12.2.2011)

• argenson

No ty vole!:-) Nejlepší český swingař v uniformě příslušníka SNB a Arabela jako sekretářka družstevního předsedy... Zábavy jako šafránu, úsměvný je snad příběh jako celek s mírně akční vložkou chytání zločince za pomoci vypuštění rybníka. Celé je to snesitelné jen díky pestrobarevným figurkám v podání těch nejlepších.(6.12.2011)

• - Natáčelo se ve stejné vesnici jako film Vesničko má, středisková. (bo.rec)

• - Filmovanie prebiehalo v Mníšku pod Brdy, Křečoviciach, Neveklove a Jeseniciach. (dyfur)

• - Kvůli výraznému slovenskému akcentu Jany Nagyové nadabovala postavu sekretářky Jitky Veronika Žilková. (funhouse)