I příslušníci policejního sboru mohou být ostýchaví, v zakřiknutém hlavním hrdinovi vidí odhodlaného ochránce zákona jedině jeho podnikavá matka, která obětavě slouží u Pomocné stráže. A jednoho dne se skutečně dočká. Ondřej Havelka se právě postavami, jako je tato, buduje image nesmělého, slušného mladíka. A ač se to nezdá, to všechno má být humorné a rozesmívat. (oficiální text distributora)

Enšpígl

No tak to byl takovej film typu, mouchy vemte si mě. Nejvíc mě dostala ta zavěrečná bitka fakanů se zločincem. Tak až mě přepadne nějakej gauner, zavolám křemílkovi do pařezový chaloupky a von ho umlátí svojí čepicí. Arabela je opět kočka největší, navíc tady hrála vyčuranou sviňušku, takže jí každej správnej chlap logicky musí fandit, protože jinak je film plnej příšlušníku SNB a pomocný stráže, takže krom Arabely jinou kladnou postavu vlastně ani nenabízí. ()

argenson

No ty vole!:-) Nejlepší český swingař v uniformě příslušníka SNB a Arabela jako sekretářka družstevního předsedy... Zábavy jako šafránu, úsměvný je snad příběh jako celek s mírně akční vložkou chytání zločince za pomoci vypuštění rybníka. Celé je to snesitelné jen díky pestrobarevným figurkám v podání těch nejlepších. ()

blackrain

Ondřej Havelka mi jako strážmistr moc nesednul. Asi to bylo tou uniformou. Já jsem mu tu postavu prostě nebaštila. Ty jeho myšlenkové pochody, které neříkal nahlas, si mohl odpustit. Taky jsme jako děti takhle blbnuly a pak jsme šly vyplenit sousedce záhon s jahodami případně vzaly útokem keře angreštů. ()

dopitak

Melancholická letní vzpomínka na dobu, kdy plakáty Karla Gotta zdobily zdi žen tří generací a jeho koncerty byly dávno dopředu vyprodané, příslušníci Veřejné Bezpečnosti pořádali školní exkurze i s dopravou žáků, družstevníci chovali prasata, která byla všech, v hospodě v kulturáku točili limonádu za 0, 20 hal Kčs a členové Pomocné stráže páskou na rukou připomínali vězně převážené do Mírova (opravdu se nosila taková páska?). Sympatický čas, který se už nevrátí, ale stojí za to si ho v každém životním okamžiku připomínat (jednou seš dole, jednou nahoře, zatímco tehdy byla dělnická třída pevně uprostřed a nikdy jinak) a možná by nebylo špatné vytvořit skanzen, který bychom podle chuti a potřeb třeba jako týdenní letní pionýrák jednou ročně navštěvovali. Odpusťme pánům ten slabomyslný námět, že mladí někam jedou (co v Ořechově, proč na týden, to jeli secvičovat generálku na spartakiádu?), zatímco staří mají hlídat děti (nebo děti mají hlídat staré?), i mizerné předabování Jany Nagyové (ví někdo, kdo jí namluvil?), byly to bezstarostné časy. ()

dobytek

Další z řady antikoncepčních filmů, kde hraje v hlavní roli stádo nevychovanejch faknů. Příslušník VB se kvůli svý vysněný čubce chová jako idiot a odkejve jí, že se vysere na dovolenou a bude místo ní hlídat nějaký fakany. Fakani samozřejmě celou dobu ječej a dělaj nejrůznější strašně "legrační" nezbednosti, za což bych je na místě Ondřeje Havelky pravděpodobně během prvních 10 minut všechny postřílel služební zbraní. Nakonec ho ty fakani snad i začnou poslouchat a on se navíc dá dohromady s nějakou děvečkou z prasečáku a je tu happy end. Zapnul jsem to jako kulisu při vaření, takže jsem to sledoval jenom tak jednim okem. Film zachraňuje celkem slušný herecký obsazení vedlejších rolí a navíc uvidíte z trochu jinýho úhlu ulici, kudy chodil Otík s panem Pávkem do práce. ()

• Kvůli výraznému slovenskému akcentu Jany Nagyové nadabovala postavu sekretářky Jitky Veronika Žilková. (funhouse)
  • Filmovanie prebiehalo v Mníšku pod Brdy, Křečoviciach, Neveklove a Jeseniciach. (dyfur)