Film "The Stanford Prison Experiment" stojí zejména na pevných základech příběhu na základě pravdy.. Standfordský vězeňský experiment je sám o sobě velmi zajímavý a pokud režisér svou práci úplně nepokaňhá, tak se zaručeně bude jednat o velmi zajímavý filmový počin.. Naštěstí se tak nestalo a mohl vzniknout hodně obstojný dramatický thriller :-) Obsazení mne bavilo velmi a celý snímek je protkán zajímavými charaktery v příjemném hereckém podání.. Pro všechny milovníky psychologických zajímavostí :-)(26.12.2016)

Možná jsem úplně zbytečně čekala nějaké veledílo a potom mě to zklamalo. Ano vím, že je vše založeno na skutečném experimentu, ano věřím, že takhle to asi vážně nějak vypadalo (oproti verzi z roku 2005, která byla řekněme připepřená) a ano souhlasím, že herci byli perfektní. Ani jedna z těhle věcí ale nezabránila tomu, abych se u první poloviny filmu lehce nudila...V žádném případě to neberte tak, že se snažím znehodnocovat Zimbardovu práci, nebo že ji neumím ocenit, jen prostě tenhle film není něco, co bych si při sledování "užila" (možná špatný termín vzhledem k okolnostem, ale snad je zřejmá pointa) a něco k čemu bych se vrátila i když je tam bezesporu spousta podnětů k zamyšlení.(31.12.2015)

Ze tří verzí téhož je tohle nejpřesnější zpracování skutečnosti, jak nasvědčuje spřízněný dokument, z něhož je patrné, že přesně takhle prostředí "věznice" vypadalo a i události a dialogy ztvárněné ve filmu opravdu nějak takhle proběhly. Navíc smekám klobouk, když vidím, jakou práci si tvůrci dali i s castingem, kdy herci jako by skutečným postavám, jež se experimentu účastnily, z oka vypadly. Prostě pěkná poctivá prácička a žádný jen mírně inspirovaný scífko s Brodym v hlavní roli.(23.2.2016)

Atraktivní tématika, výborně natočená i zahraná. I přes všechny otázky ohledně etiky onoho experimentu je strašně zajímavé sledovat, jak se psychika obyčejného člověka dokáže během relativně krátké doby změnit. Však si člověk vybaví, jaká zvěrstva dokázaly obě válčící strany ve vietnamské válce. Upřímně se nedivím, že se profesor Zimbardo zdráhal experiment ukončit. Jak by to pokračovalo, kdyby to nezarazil? A jak by to vypadalo, kdyby byly role rozděleny opačně? Otázky, samé otázky...(2.12.2016)

Během experimentu je skupina dobrovolníků rozdělena na dvě skupiny. Vězně a dozorce. Experiment má trvat 14 dní a při sebemenším náznaku fyzického násilí má být ukončen... The Stanford Prison Experiment je můj třetí film na toto téma a ani tentokrát mě nezklamal. Není sice nejlepší (experiment 2001) ale i tak tady názorně uvidíme co se stane, když dáte člověku moc a volnou ruku.(26.12.2015)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Kalifornii a v kanadskej provincii Saskatchewan. Celkovo trvalo iba 21 dní. (MikaelSVK)

• - Jednu z hlavných úloh mal pôvodne stvárniť americký herec Ryan Phillippe. (MikaelSVK)

• - Psycholog a autor experimentu Philip Zimbardo vyprávěl, že byl ze dne na den z experimentu nadšenější, dokud mu manželka neřekla, že pokud experiment nezastaví, tak od něj odejde. Teprve poté mu došlo, co spustil. (sator)