poster

Kill Bill

 • USA

  Kill Bill: Vol. 1

 • Japonsko

  キル・ビル

 • Slovensko

  Kill Bill

 • Slovensko

  Kill Bill prvá časť

 • Kanada

  Kill Bill: Vol. 1

 • Nový Zéland

  Kill Bill: Vol. 1

 • Velká Británie

  Kill Bill: Vol. 1

 • Austrálie

  Kill Bill: Vol. 1

Akční / Krimi / Thriller

USA / Japonsko / Čína, 2003, 111 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 321)

 • golfista
  ***

  První projekce, první dojmy - skvělá epizoda s Hattori Hanzo, výborná "zimní zahrada" a perfektně vybraná muzika. Tohle "málo" ale nemůže přebít velmi průměrný zbytek ...... Je to ale jeden z mála filmů, u kterých se vůbec nedivím "plnému" hodnocení a dokážu pochopit i to nejmenší :)(15.5.2004)

 • POMO
  ****

  Mimoriadne sľubný rozjazd verím tomu že mimoradne skvelého filmu. Čiste vizuálna a akustická fashion-žranica s farebne promenlivou paletou nálad. Ale je zcestné hodnotiť ju samostatne. Prvá polovica je trochu bez šťavy, zatiaľ čo pri tej druhej som nedýchal. Teoreticky by v duchu druhej polovice mal začať Volume 2. Ak začne, potom som naozaj zvedavý, aké bude vyvrcholenie celej šou. Ak to skutočne bude ešte ďalej gradovať, ako z trojhodinového celku z toho vzíde geniálne dielo, ktorého DVD si dám za sklo do zlatej vitrínky. Verím tomu že sa tak stane a predbežne dávam 5*. A kladiem si kľúčovú otázku: Je vôbec možné, aby sa z tak nulového námetu dala natočiť tak efektná a coolová filmová seansa?!(7.10.2003)

 • KevSpa
  *****

  Tarantino je prostě machr. Nadupaný (a velice krvavý) film plný odkazů, který diváka od začátku strhne. Dokonalá filmová lahůdka, kterou si ale nevychutná úplně každý. Pro mě úžasný zážitek, z kterého se hned tak nevzpamatuju a jeden z nejlepších filmů tohoto roku!(7.10.2003)

 • Cival
  ***

  Když jsem vyšel z kina, říikal jsem si, že z tohohle lidi už vážně nemůžou být odvařený. A ono mu to zase vyšlo... Já ten Tarantinův rozvláčnej styl prostě nezvládám a hlavně nechápu jeho výjimečnost. Když by byl celej Kill Bill působivej a svižnej jako animovaná kapitola, neváhal bych nad opusem QT zajásat, ale takhle je to s odřenýma ušima jen nadprůměr. Zejména od akce jsem čekal mnohem víc. Víc než nepřehlednou řežbu rozsekanou do detailů (napotřetí mě to už nudilo vskutku pekelně). Souboj s Lucy sice leccos zachránil, ale...:-( Celkově je rozjezd hodně pomalej, hodinu jsem se poctivě nudil. Problém je, že Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav. Nebýt hudby, plynul by Kill Bill jen naprosto nudně a stereotypně kamsi do řiti. Anime, souboj s Lucy a Hattori Hanzo chapter are cool, zbytek shit.(7.10.2003)

 • Douglas
  ****

  Záměrně jsem jedničku nehodnotil a čekal na dvojku. A když jsem ji teď konečně viděl, stavím se paradoxně k první části ještě mnohem kritičtěji než předtím. Nedostatky se nejen nevysvětlily, ale naopak mnohem více prohloubily a existence Volume 1 jen sráží geniální Volume 2. Postrádá funkční charaktery, opravdové postavy (a motivace) a jedinou scénu, která by nás donutila s Nevěstou opravdu citově sympatizovat (nejen proto, že dělá s mečem "cool věci"). Pořadí kapitol je přinejmenším pofidérní a většina scén jedničky z celkového pohledu nakonec opravdu zůstává jen obyčejnou manýrou (celá animovaná sekvence) a navíc často mizerně režírovanou a napsanou (úvodní sekvence u Vernity, úvodní část u Hattoriho Hanza). I krvavá sekvence s "Crazy 88" ve srovnání třeba se Zatoichim působí jako nedomrlý příbuzný... Volume 1 se musí přiznat, že má docela dost slušné tempo, díky kterému působí mnohem kratším dojmem (vlastně je to jeden z nejrychlejších filmů, co jsem kdy viděl) a ani na potřinácté mě nijak nenudilo a bavil jsem se dobře, nicméně kdyby se těch pár geniálních částí (probuzeni v nemocnici, Buck, a důležité Hanzovo předání meče) přestěhovalo do Volume 2, vůbec by jednička nemusela vzniknout._______________ No tak jsem se na film po půl roce opět podíval, tentokrát v japonské verzi bez otravné černobílé cenzury a s některými záběry navíc... Absence černobílé barvy tomu přece jen pomohla a závěr tak působí mnohem zajímavějším dojmem, ačkoli stavba filmu je pořád stejně problematická. Ale bavil jsem se přes všechny výtky slušné, takže nakonec ty 4* dávám... ale jen japonské verzi ;)(16.4.2004)

 • Lima
  *****

  Zapomeňte na to, že uvidíte další "tarantinovku". Žádné pro něj typické hlášky, či přehršel absurdních situací. Jednou z mála ozvěn jeho prvních dvou filmů je absurdní scéna z nemocnice, kdy "Buck přijde na fuck" a potom jeho oblíbené řazení děje do kapitol. Místama mně film emočně sejmul, místama jsem si v duchu říkal "To snad Tarantino nemyslí vážně? Tohle mu máme sežrat?" Ale po celou dobu jsem ani nedutal a seděl v křesle jako zařezaný. Jsou tu scény, které mají velmi magickou atmosféru. Zejména závěrečný souboj v zasněžené japonské zahradě. Lucy Liu v bílých šatech a pantoflích, padající vločky a v kontrastu s tím žlutý oblek Umy Thurman. To vše krásně nasvícené a do toho zajímavý zvuk vodní pumpy. Nebo např. moment, kdy se při jednom z bojů náhle změní pozadí na modrou plochu s černými rámečky a před ní pouhé siluety bojovníků je velice působivý. Kill Bill obsahuje tolik audio-vizuálních vjemů, že ta hodina a půl úplně stačila. Dějově je to sice plytké (při závěrečné větě jsem měl pocit, jako bych slyšel útržek z nějaké telenovely), ale forma zde drtivě vítězí nad obsahem. Tarantino dokázal z provařeného žánru a nepříliš originálního námětu udělat velmi působivou podívanou. Uvidíme při Volume 2, jestli mu to vydrželo.....PS: Nutno sledovat v ŠIROKOÚHLÉM formátu!!! S ořezem na TV tenhle film HODNĚ ztrácí (viz. Nova dnes).(11.10.2003)

 • Galadriel
  *****

  Mě se tohle líbilo moc. Krve je tady sice hodně, ale ono je jí tam vlastně ještě víc, takže už to nepůsobí nechutně, ale vtipně a čiší z toho nadsázka. Když někomu useknou ruku nebo hlavu a z té potom teče doslova rudý gejzír, nemůže nikdo říct, že je to drastický, protože tohle prostě je nadsázka. Film stojí na výkonu Umy Thurman, která ale pana režiséra nezklamala, je to vtipně a chytře sestř?hané a s velmi vhodně volenou hudbou. Prostě Tarantino válí. Pokud se ale nedokážete smířit s tím, že podlaha nemůže zůstat čistá a voda po boji průzračná, radši se jděte podívat na nějaký jiný film.(25.5.2004)

 • Gemini
  *****

  Quentin Tarantino to opět dokázal! A opět úplně jinak než jak by se dalo čekat:) Film osciluje od scén naprosto kýčovitých (původně Buckův pickup), nevěrohodných (vítejte u Vernity Green) až trapných (viz číšník u Hattori Hanza, který má asi být nějakou uvrácenou poctou Yojimbovi atpd., ale je to dost běs) k naprosté poetice jak vizuální tak zvukové. Spojuje nespojitelné a výsledkem je jedinečný zážitek se skvělou atmosférou. Pokud jsem dříve s tímto titulováním váhal, teď už neváhám říct, že Tarantino je génius. Dokáže spojit manga comics s hudbou ze spaghetti westernu takovým způsobem, že se to (alespoň mně) zdá jako ta nejpřirozenější věc na světě, dokáže jednu z nejprofláknutějších sladkých melodií zakomponovat do scény jako vystřižené z béčkového akčňáku tak, že získá jednu z nejemotivnějších scén celého filmu a vše korunuje naprosto nezapomenutelnou a obzvlášť obrazově dokonalou scénou v zimní zahradě. Kill Bill (alespoň jeho první část) je geniální stejně jako jeho autor, jehož výběr hudby na OST ono album už teď předurčuje k tomu, aby se stalo klasikou. Howgh. 90%(8.12.2003)

 • Tosim
  ***

  Všechny dosavadní snímky QT pojednávaly o lidech, jejichž denním chlebem jsou vraždy. ZABIJÁCI. Taky je možné, že je to problém jen můj, ale zkrátka a dobře by mě takovéto téma bavilo jednou, možná i dvakrát, ale pokud se stejný námět točí i okolo jeho čtvrtého filmu (který je navíc rozdělen na dva díly) dochází u mě osobně k jisté únavě.(11.11.2003)

 • Matty
  ****

  Příliš mnoho nápadů na jeden film. Příliš málo děje na jeden film. „Jenom“ extrémně cool a sexy (rape)-revenge thriller, až nezdravě okouzlený hongkongskými a japonskými akčními filmy a téměř zcela postrádající etický rozměr. Jednotlivé kapitoly dávají víc smyslu po boku odpovídajících kapitol ze dvojky, neboť ty jim dodávají chybějící hloubku a opodstatnění (celé Vol. 2 je v podstatě backstory). 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Dudek, belldandy, Jeanne, Turiec, cheyene(23.2.2005)

 • Cervenak
  ****

  Dvojka je objektívne lepší film, ale keď sa chcem pobaviť, volím jednotku. A najlepšie v japonskej verzii bez čiernobieleho milosrdenstva, pekne so všetkou tou striekajúcou červenou. Možno je to roztrieštené, ale jednotlivé epizódy sú prosto dokonalými malými filmami.(3.4.2007)

 • T2
  *****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $70,099,045Tržby Celosvetovo $180,949,045║ Tarantino je majsterko v tom čo robí! Nárez! /videl v kine 2x: 95%/(18.5.2005)

 • Djkoma
  *****

  Skvělá ujetárna :)) ne čistý Tarantino, ale furt skvělé. Bitka s bojovníky, černobílá sekvence a všude moc moc krve. teda spíš černých fleků. Výborná Uma Thurman a jeden z nejlepších ost roku. Krátká, ale trefná bitka s Lucy Liu a její vtipný závěrečný dovětek. Rozdělení filmu na kapitoli a lehké přeházení je ku prospěchu filmu. Anime scény jsou skvělé(jako animatrix trochu jinak ;-))(5.6.2004)

 • Marigold
  *

  Kladné stránky jsou jasné: je to pěkně barevné, má to boží kameru a fajn hitovou hudbu. Taky to má "kůl" pulpově čtvrťákovou estetiku. To mají mazlíčci rádi, že? A je to líbivé postmoderní "hovno". Krásný videoklip. Skvělé řemeslo, to Quentin umí. Stejně tak skvostnou nudu a nejlépe zfilmované vzduchoprázdno, které si vůbec dovedu představit. Pulp Fiction byl možná konina, ale aspoň měl jakýs takýs vnitřek. Kill Bill neumí než vršit klipové sekvence a absolutní nedostatek dynamiky vyprávění zakrývat titulkovanými kapitolami, hezkými manga sekvencemi a stylovým (a naprosto samoúčelným) narativním vícehlasím. Milý Quentine, myslel jsem, že tě nemám rád, ale Kill Bill do našeho vztahu vnáší zcela novou intenzitu. A Uma je pěkné koště... Ještěže si my dva máme co říct, rejžo. Pcha!(21.9.2005)

 • Anthony
  ****

  Zvěsti o šílené krvavosti mi přijdou přehnané. Jsou zde samozřejmě skvělé choreografie bitek, ale film mě spíše zaujal zajímavým soundtrackem, kouzly s kamerou (dlouhé záběry a časté pohledy shora) a neméně zajímavým výtvarným řešením (zimní zahrada s fontánkou apod.). Jako neznalec žánru mi jistě uniklo mnoho odkazů, ale film zaujme i bez toho. Časové hrátky mi tentokrát přišly trochu samoúčelné, snad mají zakrýt velkou jednoduchost příběhu. Spíše se mi líbily hrátky s formou (např. animovaná část byla skvělá). Také bych byl raději, kdybych viděl celý film najednou, na druhou stranu je ukončení jedničky docela dobré a napínavé.(24.10.2003)

 • Radek99
  ***

  Kill Bill je určitě nejslabším filmem Quentina Tarantina. Bez diskuze zůstává, že je to bravurně natočená americká variace na kung-fu filmy, efekty a trikové scény jsou dotaženy do dokonalosti, ocenit se dá i dobře zvolená hudební složka filmu, ale pak už výčet kvalit tohoto díla končí. O kvalitách herectví se nedá příliš hovořit, když není co hrát a většina scén se soustředí jen na akci, nějaké hlubší myšlenky se nedočkáme, vždyť je to nepokrytě proklamovaný brak, umělecké ambice žádné, jen dobře zvládnutá filmařina... Ale stačí to? Zvláště když jsme u Tarantina zvyklí na novátorské postupy, vytváření či redefinování filmových žánrů, mistrnou práci s herci a scénáře, které posouvají měřítko z brakové četby na zfilmované dílo s uměleckou úrovní. Kde jsou ty skvělé filmové hlášky, které překročily hranice svého mateřského filmu a na celém světě vstoupily do řeči diváků jeho filmů? Ano, jsou tu jistě vizuálně nádherné obrazy, ale ty dnes umí (skoro) každý, (pseudo)symbolika asijských bojových umění a mystérium podivného východního příběhu o ženě (sic bělošce), již zaživa pohřbili a ona přeživšíc se začne mstít a sama samotinká v rámci krevní msty pobije armádu nepřátel. Jsou tu také výborné animované sekvence, které v duchu japonských filmů manga vyprávějí ty nejnaturalističtější sekvence filmu, které by natočeny klasickou kamerou zvedly hranici přístupnosti někam nad třicet let věku diváka:-) Pohříchu ale musím konstatovat, že tyhle kratičké mangy jsou mnohem lepší než hraný zbytek filmu. A to, i přes potoky až řeky krve, nudného a zbytečného filmu... PS: Jediná zajímavost je snad ta, že Tarantino téměř kompletně vykradl syžet francouzské filmové klasiky Nevěsta byla v černém...(22.1.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Pohodová vykrádačka Shogun Assasina s odkazy na pár desítek dalších snímků. Jedno velké stylistické cvičení, které ve stínu geniálního Volume II naprosto ztrácí smysl a zbytečně ubírá celku kredit. ♫ Hodnocení písničkového OST: 4/5(14.5.2005)

 • Tom Riddle
  ***

  Za souboj v domě modrých listů a pískající Elle.(17.5.2007)

 • mandes
  *****

  rozpocet $30 million trzby celosvetovo $180,949,045(17.11.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack RZA: 1. Bang Bang (My Baby Shot Me Down) - Nancy Sinatra [2:40] ,2. That Certain Female - Charlie Feathers [3:02] ,3. The Grand Duel (Parte Prima) - Luis Bacalov [3:24] ,4. Twisted Nerve - Bernard Herrmann [1:27] ,5. Queen of the Crime Council [0:57] ,6. Ode to Oren Ishii - The RZA [2:05] ,7. Run Fay Run - Isaac Hayes [2:46] ,8. Green Hornet - Al Hirt [2:18] ,9. Battle without Honor or Humanity - Tomoyasu Hotei [2:28] ,10. Don't Let Me Be Misunderstood - Santa Esmeralda [10:30] ,11. Woo Hoo - The 5678's [1:59] ,12. Crane/White Lightning - The RZA/Charles Bernstein [1:37] ,13. The Flower of Carnage - Meiko Kaji [3:52] ,14. The Lonely Shepherd - Zamfir [4:20] ,15. You're My Wicked Life [1:14] ,16. Ironside - Quincy Jones [0:16] ,17. Super 16 - NEU! [1:06] ,18. Uakuza Oren 1 [0:22] ,19. Bannister Fight [0:21] ,20. Flip Sting [0:04] ,21. Sword Swings [0:05] ,22. Axe Throws [0:11],(22.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67