Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh podle skutečné události, který vypráví o veliké lásce na pozadí největší jaderné katastrofy... Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Když mladá Alya v Pripjati potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru... (TV Prima)

(více)

Recenze (62)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Je zaujímavé, že tento film má 35%, zatiaľ čo ten istý seriál, z ktorého film pochádza a je mierne dlhší, má až 67%. Podľa počtu hodnotení je dôvodom stádo odpadajúcich trollov, ktoré tu naverboval snáď sám Putin. Neviem totiž, čo iné ich na Ukrajine mohlo tak rozohniť. Pre mňa úplne priemerná romanca na pozadí historickej katastrofy. Nič zvláštne, ale ani nič, čo by urazilo. ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Ochotnické představení, které má náběh na to stát se u někoho slušným guilty pleasure. Dějově je to opravdu bizarní a některé scény mohou vyvolávat u diváků salvy smíchu. Stopáž je ale zbytečně přepálená a Černobyl jako celek je tak zbytečně úmornou ztrátou času. Nicméně je třeba uznat, že vizuální stránku to má mnohem lepší než většina našich televizních seriálů a filmů. ()

Reklama

Zazie 

všechny recenze uživatele

Hlavním problémem tohoto filmu je jeho český název. Divák, zvlášť pokud viděl seriál HBO, logicky očekává ukrajinský pohled na havárii. Ta ale tvoří jen pozadí k romantickému příběhu. Ten je téměř totožný s romantickou dějovou linkou ve zmíněném seriálu a liší se jen v detailech (hasič/voják, manželka/puberťačka...). Nejspíš čerpá z osudů stejných lidí. Dalším problémem je hlavní hrdinka: vypadá jako dvanáctiletá, chová se jako dvanáctiletá; na můj vkus je až příliš ztřeštěná. Co chválím, jsou dobové reálie: Ukrajinci prostě vědí lépe než Američani nebo Britové, jak v té době bydleli, jak se oblékali, co poslouchali, jak trávili volný čas, jaké byly vztahy mezi lidmi... ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

To snad nemůže nikdo myslet vážně. Doufal jsem, že když katastrofu jaderné elektrárny Černobyl točí ukrajinští filmaři, postaví se k této látce dospěleji a střízlivěji, jelikož se jedná o součást jejich historie. Bohužel, ve finále nám tvůrci dali "cringe" ukrajinskou verzi romantického příběhu ve stylu snímku "Titanic", kde místo luxusní lodě figuruje jaderný výbuch a město Pripjať. Zde je rovněž potřeba dodat, že Černobyl rovněž postrádá nějaké kvalitní herecké výkony. Hlavní postavy totiž přehrávají neskutečným způsobem, pročež máte dojem, že casting probíhal souběžně s natáčením nějakého nekonečného seriálu. Tohle všechno by se ovšem dalo prominout v případě, kdyby se tvůrci drželi historických faktů. Ale k velké smůle zde není ani to! Jste zde například nedobrovolnými svědky toho, jak se člen likvidátorů prochází na střeše plné grafitu bez jakékoli ochrany a v dalších minutách snímku nevykazuje absolutně žádné příznaky. Takovýchto přešlapů jde zde vážně přehršel, takže za zmínku stojí pouze povedené vizuální triky, které jsou před těmi z našeho filmového rybníčku na hony vzdálené. PS: Bože už nikdy! ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Hmm, ak má seriál hodnotenie 67% a film 37%, tak chyba mohla nastať jedine v strižni. Ale veď toto zďaleka nie je taký průser, ako by sa na základe krutého hodnotenia tunajšieho odborného osadenstva mohlo zdať. Miestny distribútor mal možno ponechať pôvodný "motýlí" názov a vyhli by sme sa porovnávaniu s najlepším seriálom všetkých čias. Vo výsledku tu ale máme atypický a mierne za vlasy pritiahnutý romantický príbeh so svojráznou hrdinkou, ktorá proste už v stredoškolskom veku pomerne intenzívne potrebuje akéhokoľvek chlapa... ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama