• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Takové menší filmové zjevení, protože je severštější než mnoho severských počinů. Sheridan od první chvíle rozehrává potemnělý a smutný příběh o mizejících indiánkách kdesi v zapadlém koutu USA, který má vlastní pravidla a nikdo zvenčí je nemá šanci pochopit. Na diváka dýchne pěkně hutná atmosféra, při níž je zima i v dobře vytopeném pokoji a v kombinaci s pomalým tempem máme co dělat s trochu meditativním zážitkem, který nechá každou scénu prožít a užít zcela naplno. Všechno ještě umocňují nádherná kamera a tradičně baladická a minimalistická hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise. Fantastické je též obsazení, v němž jednoznačně excelují Jeremy Renner, který tu předvádí zcela jinou polohu, než od něj známe a Elizabeth Olsen. Vytknout se dá snad jen to, že ona detektivní linie není úplně "poctivá" a pointa se možná zbytečně vysvětlí náhle pomocí flashbacku a nedává divákovi šanci přemýšlet o pachateli, v kontextu předchozího děje to ale naštěstí tolik nevadí. Ano, asi je pravděpodobné, že pokud by Sheridan svůj výtečně vystavěný příběh svěřil do rukou zkušenějšího režiséra, byl by výsledek o něco intenzivnější a mrazivější. I přesto ovšem jde o vynikající debut, který zaslouží nějaké ocenění. 80 %(2.1.2018)

Neni to špatné 70%(30.3.2018)

Cením prostředí (rituály, postavy, přízvuky, výpravu) a výmluvný flashback v momentě, kdy by film přestal fungovat.(30.7.2017)

Konečně po dlouhé době pořádná detektivka/krimi.(6.10.2017)

Takhle silně mi u filmu nebušilo srdce napětím už dlouho. Super! Wind River je v podstatě takovou míchanicí Farga a True Detective, což už samo o sobě musí vypovídat o znamenité kvalitě. Mistrovsky natočené kriminální drama s naprosto dechberoucí atmosférou a vynikajícími hereckými výkony. Jeremy Renner podal asi nejlepší performance, co jsem od něho zatím viděl. Wind River není žádnou super inteligentní krimoškou, kde hl. hrdinové jen slepě jdou za stopami zločinu, je to též drama, jenž se zabývá s následky ztráty milovaných, plus zachycuje celkem nezáviděníhodný a krušný život indiánské komunity v rezervacích. Co možná haprovalo byl někdy scénář, ale v poho. Když jsem si film pouštěl, nevěděl jsem o něm nic. Budu to muset dělat častěji. Slabších 5*(8.11.2017)

Podobné schéma jako u Bergova Kingdom, s menším obsahem akce, avšak s větším přesahem. I přes krátkou stopáž se film v začátcích táhne, na konci excelentně graduje. Trochu mi ale připadá, že zprávu, kterou křičí do světa, nekřičí dost nahlas. Renner je tu na Oskara. S odřenýma ušima za 4 hvězdy.(24.11.2017)

Tento počin je vynikající, mrazivý, smutný a v neposlední řadě toho má hodně co říct. Jeremy to zahrál na 100 % a mně po skončení vhrkly slzy do očí nad syrovostí a krutostí celého filmu. Určitě doporučuji vidět a osobně myslím, že jsem právě viděla jeden z nejlepších filmů roku 2017, který nám řádně rozvíří Oscary ;-)(11.12.2017)

Poslední roky je největší zárukou kvality Denis Villeneuve a scénárista Taylor Sheridan. Moc jsem byl zvědav na jeho režisérský debut a hned je z toho asi nejsilnější zážitek roku. Námětem se mi trefil přímo do srdce. Jak říkal Jeremy Renner "Indiáni jsou komunita, která by se měla oslavovat a ne přehlížet". Ještě jednou tleskám a všem tento mrazivý a silný thriller doporučuji. 10/10(9.7.2017)

Jeden z nejlepších thrillerů roku 2017, a to ještě není rok 2017 u konce. Ale pochybuji, že "Sněhulák" dosáhne podobných kvalit. Je to napínavé, je to dramatické, je to depresivní, jsou zde skvělé postavy, kdy Renner a Olsen jsou skvělá dvojice, ale i ty vedlejší jsou vychytané. Život v rezervaci skvěle zachycen, stejně jako krása a děsivost přírody.(2.10.2017)

Tohle byla paráda! Sheridan natočil ten nejskandinávštější thriller za poslední dobu a v lecčem své kolegy ze severu Evropy i překonal. Tak nádherná mrazivá atmosféra se jen tak nevidí. A chladné bylo i samotné zpracování, díky čemuž vynikly emotivní chvíle, které díky citu režiséra nepůsobily účelově. Korunu tomu všemu nasadila naprosto luxusní westernová přestřelka. Herecky bezchybné. Elizabeth Olsen už je hotová herečka a z mého pohledu hraje momentálně baráž o I. ligu a pro Rennera je tohle životní role a jestli tohle nebude minimálně na oscarovou nominaci, tak ztratím k akademii i ty zbytky úcty, které mi ještě zůstaly. Po tomhle jsem na další Sheridanovu tvorbu hodně zvědav. 100%(16.10.2017)

Hezky jednoduche, primocare, chladne, vysvetlene a neprekombinovane. Prijemne prekvapeni a v kine to melo atmosferu. Obavam se, ze s dabingem a v TV to ztrati hodne ze aveho kouzla.(19.10.2017)

Potenciál byl značný a můj bratr mě neustále upozorňoval, že to bude stát za to. Úvod slibný, krajina malebná a Renner jako odstřelovač zajíců a koroptví skvělý. Potud je vše skvělé, jenžev tuto chvíli doráží na místo činu pětadvacetiletá lolitka, která doposud v Palo Alto vyšetřovala pouze krádež cigaret v sámošce U Jednookého Billa. V tuto chvíli začíná zápletka kulhat na obě nohy - přestřelka v opiovém karavanu je úplně mimo a Renner má nejspíše vnitřní oko jako Brandon Stark. Samotný závěr je divákovi naservírován ve formě dvacetiminutového dialogu a smyslu bytí. K zblití. 55%(6.11.2017)

Na internetu všichni varovali, že je to pomalé a divné, ale kdepak, kamarádi. Je to super. Zasněženo, napínavo, zase napínavo a pak wooow, finále co vás zvedne ze židle, trochu zasněženo, smutno a konec. Celé to má navíc takový realistický feeling á la Sicario, takže pokud se vám líbil ten, berte i Wind River.(3.12.2017)

Pro me celkem velke zklamani. Tvurci vubec nevyuzili prostredi Aljasky, temer bez atmosfery, vesmes nesympaticke postavy a herecke vykony spise zaujmou od tech, co hrali v mensich rolich.(26.12.2017)

Normální film, navíc s hnusným tématem, obzvlášť pro rodiče. Nechápu tady ty procenta, copak jste se zase všichni ůplně posrali vy paka??? Průměr ve všem. 60%(24.3.2018)

1698. hodnocený film:(1.5.2018)

nejsem si jistej chybkama, ale chyby to nemá žádný. sheridan može po svym prvnim režijním výtvoru psát učebnice žánrovek.(9.7.2017)

Jakože..čekala jsem od toho fakt dost. Už i podle hodnocení. Ale na to,kolik se z toho dalo vytřískat, jsem z toho dostala fakt málo. Uritě to mělo co nabídnout a i mně byla z té atmosféry zima, ale jinak to bylo takové nijaké. Dalo se to rozebrat víc, udělat to víc dramatické, víc napínavější formou, kruci, takovej potenciál. Rozuzlení bylo během pár minut hotové, drama skoro žádné. Přišlo mi to, jako kdyby to jelo po svojí lajně bez nějakých zvratů, a jen mírně to stoupalo.(30.9.2017)

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu(2.10.2017)

Skrznaskrz obyčejná, ale poctivá kriminálka... nic co by tu už dlouho nebylo... pravda, ne každý rok, ale jednou za pět let určitě... tentokrát 3 a půl*(5.10.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 25 36 48