• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské.(3.10.2017)

jednoduchý priamočiary príbeh krásna zimuška Vadil mi troška stopár Jeremy .. pripadal mi príliš civilizovane. Ale inak dobré spracovanie aj dej.(14.10.2017)

Tempem velice pomalá kriminálka, která je též o nahlédnutí do lidské duše v prostředím, které je stejně tak tiché jako chladné. Zápletka je velice jednoduchá, ale cesta jíž se jde k finále tohoto filmu je tak záživně podaná, že si nedokáži představit, že by tento film mohl být ještě nějak lepší. Charakteristika postav, herecké výkony, režijní vedení i scénář. To vše se zde slejvá do kompaktního funkčního celku, který vám nadávkuje emoce, které k vám má přenést a nepustí vás do závěrečných titulků. Ano, takových filmů chci více. Daleko více. A jsem moc rád, že Taylor Sheridan k takovým tvůrcům co tyto filmy můžou realizovat, patří. 85%(26.12.2017)

KVIFF 52´ ‖ Drsný thriller, který se zadře až do morku kostí a jen tak nepustí. Nevěděl jsem, že Taylor Sheridan je tak zručný režisér, měl jsem za to, že je jen vynikající scénárista a jsem docela rád, že se opět objevuje někdo, kdo exceluje v obou těchto profesích. Jeremy Renner hraje nesmírně vyzrále a přesvědčivě, jeho postava je navíc hodně sympatická a je velmi snadné se s ní ztotožnit. Reálie jsou depresivní a znepokojující, všudypřítomná zima a intenzivní hudba přidají na už tak tíživé atmosféře. Příběh je parádně poskládaný, nechybí mu překvapivé a dost emotivní momenty. Wind River je velké překvapení a doufám, že Sheridan se tímto masterpiecem teprve rozjíždí. Btw. Renner je dost sympatický chlapík.(15.7.2017)

• horapollon

Ako si vysvetliť to prehnané nadšenie z tohto v podstate priemerného filmu? V poslednej dobe sa asi natočilo toľko podpriemerných vecí, že aj toto je medzi nimi priam ako zjavenie.(28.9.2017)

Musím hned zkraje napsat, že Sheridanův scénaristický a nově i režijní styl mi dokonale sedí. Wind River není vyjimkou a svoji krásu ukazuje v jasném kontrastu vraždy a úchvatně zasněžené krajiny. K filmové dokonalosti tohoto mrazivého thrilleru přispěl Jeremy Renner svým nejlepším výkonem od The Hurt Locker.(30.9.2017)

,,Nehledám vraha. Jsem lovec, tak co bys řekl, že dělám?“ Sem tam jsem narazil na odkaz, kde se o tomhle mluvilo jako o silné kriminálce ze severu, kde Hawkeye (Jeremy Renner) a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen <3 ) řeší vraždu indiánky v indiánské rezervaci. Co na tom může být tak pecka, že slyším samou chválu a hodnocení vysoko? Všechno. Stopař Cory Lambert (Renner) objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová (Olsen), která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti. Tady to bude o něco kratší a nebudu to tak rozepisovat dějově, je to ten typ filmu, kde musíte sedět hezky doma v teple pod dekou s kakaem (whisky). Je vidět, že si tvůrci vyhráli se vším, co může zasněžený indiánský sever nabídnout. A z herců taky vytřískali maximum. Zasněžené pláně, odlehlá stavení, všudypřítomný mráz s pachutí deprese a zoufalství. Většinou se vychází z toho, že je Wind River (oblast, ve které se to odehrává) zamrzlé peklo, kde lisdská naděje a sny zamrzají a stávají se promrhanou příležitostí. Zdejší prostředí více všem bere než dává. A když se do toho objeví mrtvé zmrzlé tělo uprostřed kajiny, kam by ani svatý nedošel, tak to místním moc nepřidá. Naštěstí je po ruce oskarově hrající Renner, který se vyškatulkoval z akčního borce na zlomeného otce, který používá emoce jen o svátcích. Plus připočtěme skvělou Olsenku (je to moje femme fatal) jakožto nezkušenou agentku FBI a herecký koncert je na světě. Naštěstí se nikdo nesnaží mezi nimi vytvořit milenecké pouto, což je jedině dobře. Dějově je to čistá přímá kriminálka. Najde se tělo, vodítka, viník. Hotovo. Wind River na to jde přímo a nemá hluchá místa, kde by se zbytečně plkalo o ničem. Představí se hrdinové, vedlejší postavy, mrknem do minulosti postav a jdeme do finále. Není to špatně, ale klidně bych to o půl hodinku prodloužil a přidal pár momentů. Jaký? To nevim, ale na můj vkus se šlo až moc rychle na věc. Naštěstí to hodnocení nijak neublíží. Na konec zmíním ještě finále, který jsem absolutně nečekal. Ne twist plotem, ten byl takovej obyčejnej, ale řešení daného problému vraha a policie. To klobouk dolů. Ale nebudu nic prozrazovat. Je to syrová kriminálka, která si nahraje na nic, míří k cíli a úspěšně diváka zabaví. Uvidíme, co přinese Sněhulák Jo Nesba s Fassbenderem. 5* a.k.a 90%(6.10.2017)

• L_A_D_A_S

Dvouhodinové čekání na zvrat, místo kterého přijdou titulky. Jak tenhle film může někdo srovnávat se Seven to nepochopím. Obvykle filmům vytýkám, že jsou předvídatelné. To tenhle není. Že ten děj a výsledek bude tak jednoduchej a bez jediné špetku dramatu či napnutí, to jsem teda opravdu nepředvídal ani když se film blížil ke konci. Ani jeden z herců nemá špetku charisma, natož že by předváděl něco extra. Indiánské vsuvky jsou spíš úsměvné než cokoliv jiného a závěrečné “poselství” je poslední hřebíček do rakve.(8.10.2017)

Po dlouhé době na drama, krimi, thriller do kina a byl jsem opravdu nadšený, pomalejší rozjezd o to lepší konec. Hodně mě to zaujalo obsazením herců. Záporák klaďas a naopak. Už ani nevím, kdy naposledy jsem koukal na film s tématem jako bylo tohle a ještě s krásnou zimní krajinou. Bohužel, trošku ponuré téma ztrát a současné indiánské situace v Americe. Přesto vše jsem si film užil a je to za slabších 5*.(10.10.2017)

Za mrazivým filmem mrazivá tečka, když se v proběhnuvších titulcích mihne u výkonného producenta jméno Harveyho Weinsteina. Zrovna u téhle tématiky to bude jednou velmi diskutabilní spojení. Film je skvělý, udrží atmosféru, nepřekvapí dějem, ale úsporností vyprávění a to mi vyhovuje, nepotřebuji ani tisíc zvratů, ani šokující scény. Exozice, kolize, krize, peripetie, katastrofa a epilog. Naprostá střídmá nereptavá spokojenost.(15.10.2017)

Chytlavý krimi thriller zápletkou na zadek zrovna nepoloží, ale neokoukané prostředí a velmi zručná režie vše plně vynahradí. Ústřední duo funguje fajn a úspěšně sází na provařená žánrová klišé, které díky značnému množství bravurních scén vůbec nevadí.(3.12.2017)

Kdyby byl film pojatý jako severská krimi a byl byl kladen větší důraz na vyšetřování, byl by o úroveň jinde. Takhle se vlastně jedná jen o drama s krimi prvky (pochopíte při odhalení vraha). Přitom prostředí i postavy jsou fajn, jen to chtělo ještě dotáhnout scénář. 6/10(17.1.2018)

Jedná se o další film ze žánru "všichni jsou v prdeli", tentokrát ve Wyomingu. Wind River pro sebe na předávání Oscarů určitě uzme nějakou sošku a i přes relativně triviální zápletku nemám problém dát pět hvězd.(25.9.2017)

Žít v indiánské rezervaci ve Wyomingu musí být peklo bez ohledu na to, jestli je tam sníh anebo ne. Rezervace totiž už jen z podstaty toho slova nebude o svobodě, ale spíš o přežívání. Přežívání a občas i o přežití. A to je i to, co skvěle ztvárnil tenhle film. Frustrovanost, beznaděj, prostě bílé peklo se všímšudy. Nicméně i tak mám k příběhu jednu připomínku. Sakra, Matte, copak je možné, abys netušil, co je to za kumpány, se kterými žiješ? Copak bys připustil, aby tam za tebou chodila jakákoli žena? 75%(28.9.2017)

Jakože..čekala jsem od toho fakt dost. Už i podle hodnocení. Ale na to,kolik se z toho dalo vytřískat, jsem z toho dostala fakt málo. Uritě to mělo co nabídnout a i mně byla z té atmosféry zima, ale jinak to bylo takové nijaké. Dalo se to rozebrat víc, udělat to víc dramatické, víc napínavější formou, kruci, takovej potenciál. Rozuzlení bylo během pár minut hotové, drama skoro žádné. Přišlo mi to, jako kdyby to jelo po svojí lajně bez nějakých zvratů, a jen mírně to stoupalo.(30.9.2017)

Vážné, dramatické, osobní, o ztrátě, o pomstě, vzpomínky, stopařské, sněhové. Po dlouhé době snímek, který stál za to, aby byl viděn. Film více než detektivní vyšetřování řeší spíše emoční stránky dvou rodin, které přišly o to nejdůležitější. Wind river bolí, pláče, a taky se chce hrozně moc pomstít, najít pravdu a klid. Mrazivé prostředí plné sněhu, zimy a drsných podmínek k žití. Jeremy je fantastický, Olsenka mile překvapila. Film není úplně dokonalý, ale je skvěle natočený, spousta scén, které nepotřebují komentář. Silný film. Budu o něm dlouho přemýšlet. ..napětí by se při sledování filmu dalo krájet..(1.10.2017)

Z času na čas, človek objaví film, ktorý sa do vnútra človeka maximálne zaryje. Nie preto, že by chcel povedať niečo originálne, šokujúce alebo inovatívne. Ale dokáže povedať príbeh od začiatku do konca s využitím silných postáv, výborných momentiek, netlačiaci na pílu a jediné, čo ho skutočne drží v jeho najsilnejších časoch sú jeho mrazivé momentky. "Wind River" je presne takýmto typom filmu. Nemyslím si, že ide o niečo originálne. Je to vyšetrovanie vraždy. Len sa to odohráva v indiánskom kmeni v zime. A hlavným hrdinom je Jeremy Renner, ktorý je lovec divej zvery, ktorá napáda domáce zvieratá. No súčasne stratil pred rokmi dcéru. A keď sa teraz objaví nové telo, rozhodne sa tentokrát vraha potrestať a nenechá ho len tak utiecť. A na pomoc mu príde mladá agentka FBI. Celá atmosféra filmu je skvelá, hrdina má absolútne skvelý príbeh z minulosti, ktorý z neho robí vynikajúcu postavu. Osobne si myslím, že je to asi najlepšia rola, kde som mal možnosť vidieť Jeremyho Rennera. A žiari tu asi ako nikdy predtým. Elizabeth Olsen je rovnako skvelá. Popravde, všetci tu podali skvelý výkon. No najmä je film vynikajúco napísaný, vyzerá skvele a celá tá zima na nás dolieha rovnako ako na všetkých ostatných. Film ma nepustil od začiatku až do konca. A záverečné rozuzlenie je absolútne vynikajúce. Nikdy neviete, kde sa pravda skrýva a ako to celé vlastne dopadne. A kto je vlastne skutočným vinníkom. Pretože dostávame len indície, ktorým najviac rozumie samotný Cory. A ani keď nám to vysvetlí, tak tomu moc nerozumieme. A viac menej sa len spoliehame na to, že nám to postupne objasnia. "Wind River" je podľa mňa vynikajúci film. Ak budete mať možnosť ho vidieť, rozhodne tak spravte. Jeden z najlepších tohtoročných thrillerov. Hodnotenie: A(1.10.2017)

Renner sem padne jak prdel na hrnec a to samé se dá vlastně říct i ó ostatním obsazení. V kompilaci s mrazivou divočinou a super přechodů z absolutního klidu do akce to dělá výjimečný biják! Na pět tomu ale chybí dotazenejši dialog a rozkrytí charakteristik alespoň hlavních aktérů....(5.10.2017)

Trošku hype, trošku komorní, trošku kochačka. V kině patrně více vynikne mrazivá atmosféra a Wyomingské prostředí, ale tenhle festivalový thriller si dokážete užít stejně tak i doma. Takových 80% se tam nic výživného neděje, soustřeďuje se to na vyšetřování vraždy, a až do samotného závěru vlastně nemůžete ani vědět o co jde. Je to třeba na způsob Zmizení, který mi přijde o malinko lepší. Každopádně tomu není moc co vytknout. Několik situací bez dialogů, kdy styl natočení a herecké výkony řeknou vše co mají.(6.10.2017)

(152/2017) / Najmrazivejší thriller posledných rokov. Všetky zložky filmu, či už samotné prostredie, hudba, téma, postavy, príbeh, všetko je podriadené atmosfére ktorá funguje na 100%. Páčilo sa mi ako rozumne je nadávkované napätie a po každej zdanlivo kľudnejšej pasáži prichádza emocionálna trefa do čierneho. Už sa tu toho v komentoch popísalo dosť, ale musím len zopakovať, že Jeremy Renner bol top voľba. Tento film mi sadol presne, ale pozor, príjemne sa na to nepozerá. (9/10)(16.10.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 20 30 39