• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Wind River je mrazivý thriller s velice jednoduchým příběhem bez zápletky a momentů, které by se vám zapsaly do mysli. Přesto film vyzdvihuje atmosféra, herecký výkon Jeremyho Renera a jeho samotná postava. Pokud vás přitahuje nehostinná krajina, drsní chlapi a hledání vraha, Wind River tyto tužby dokáže uspokojit. Chyběl mi ale lepší soundtrack a alespoň jeden překvapující moment. I tak, zatím nejlepší letošní film, který jsem viděl. Rád si zopakuji.(30.9.2017)

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Byla to prostě procházka drsnou, bohem a civilizací zapomenutou krajinou. Výtečné, místy hodně silné, mrazivé a s dokonalou atmosférou, fantastickým soundtrackem a perfektním obsazením. Je fajn, že Jeremy Renner který exceluje, dostal tuhle roli, jako by mu byla šitá přímo na míru a Elizabeth Olsen, to taky zvládla výborně. Film si dost pohrává s napětím, mráz, sníh a to ticho, to společně s hudbou, dokreslují tajuplnou atmosféru. Práce s kamerou Bena Richardsona je luxusní. Neskutečné finále mě nakonec zcela dostalo. Ještě jednou tleskám a všem tento mrazivý a silný thriller doporučuji. Vysoké hodnocení má právem. Pro mě zatím jeden z nejlepších filmů tohoto roku.(2.10.2017)

Tohle byla paráda! Sheridan natočil ten nejskandinávštější thriller za poslední dobu a v lecčem své kolegy ze severu Evropy i překonal. Tak nádherná mrazivá atmosféra se jen tak nevidí. A chladné bylo i samotné zpracování, díky čemuž vynikly emotivní chvíle, které díky citu režiséra nepůsobily účelově. Korunu tomu všemu nasadila naprosto luxusní westernová přestřelka. Herecky bezchybné. Elizabeth Olsen už je hotová herečka a z mého pohledu hraje momentálně baráž o I. ligu a pro Rennera je tohle životní role a jestli tohle nebude minimálně na oscarovou nominaci, tak ztratím k akademii i ty zbytky úcty, které mi ještě zůstaly. Po tomhle jsem na další Sheridanovu tvorbu hodně zvědav. 100%(16.10.2017)

Až na Elizabethku a scénu znásilnění vůbec nic erektilního.(28.10.2017)

4* kolem tohoto filmu se od festivalu v Karlových varech hodně točilo a mluvilo, tak jsem si konečně teď o Vánocích udělal o něm obrázek. Při vyšetřování smrti mladé indiánky pomáhá mladé agentce FBI místní stopař, jež má bohaté zkušenosti z lovu škodné. V hlavní roli je tu zasněžená liduprázdná krajina a základní pudy a instinkty. Z vybraných žánrů bych tu rozhodně odstranil "mysteriózní" a místo toho dal "dobrodružný" nebo "western". Film je přímočarý, plný napjaté atmosféry, i když někomu se může zdát utahaný ... mě to ale nepřišlo. Kvalitně odvedené práce si zaslouží ode mě 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](26.12.2017)

Neni to špatné 70%(30.3.2018)

Cením prostředí (rituály, postavy, přízvuky, výpravu) a výmluvný flashback v momentě, kdy by film přestal fungovat.(30.7.2017)

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.(26.9.2017)

Konečně po dlouhé době pořádná detektivka/krimi.(6.10.2017)

Potenciál byl značný a můj bratr mě neustále upozorňoval, že to bude stát za to. Úvod slibný, krajina malebná a Renner jako odstřelovač zajíců a koroptví skvělý. Potud je vše skvělé, jenžev tuto chvíli doráží na místo činu pětadvacetiletá lolitka, která doposud v Palo Alto vyšetřovala pouze krádež cigaret v sámošce U Jednookého Billa. V tuto chvíli začíná zápletka kulhat na obě nohy - přestřelka v opiovém karavanu je úplně mimo a Renner má nejspíše vnitřní oko jako Brandon Stark. Samotný závěr je divákovi naservírován ve formě dvacetiminutového dialogu a smyslu bytí. K zblití. 55%(6.11.2017)

Podobné schéma jako u Bergova Kingdom, s menším obsahem akce, avšak s větším přesahem. I přes krátkou stopáž se film v začátcích táhne, na konci excelentně graduje. Trochu mi ale připadá, že zprávu, kterou křičí do světa, nekřičí dost nahlas. Renner je tu na Oskara. S odřenýma ušima za 4 hvězdy.(24.11.2017)

Tento počin je vynikající, mrazivý, smutný a v neposlední řadě toho má hodně co říct. Jeremy to zahrál na 100 % a mně po skončení vhrkly slzy do očí nad syrovostí a krutostí celého filmu. Určitě doporučuji vidět a osobně myslím, že jsem právě viděla jeden z nejlepších filmů roku 2017, který nám řádně rozvíří Oscary ;-)(11.12.2017)

Pro me celkem velke zklamani. Tvurci vubec nevyuzili prostredi Aljasky, temer bez atmosfery, vesmes nesympaticke postavy a herecke vykony spise zaujmou od tech, co hrali v mensich rolich.(26.12.2017)

Poslední roky je největší zárukou kvality Denis Villeneuve a scénárista Taylor Sheridan. Moc jsem byl zvědav na jeho režisérský debut a hned je z toho asi nejsilnější zážitek roku. Námětem se mi trefil přímo do srdce. Jak říkal Jeremy Renner "Indiáni jsou komunita, která by se měla oslavovat a ne přehlížet". Ještě jednou tleskám a všem tento mrazivý a silný thriller doporučuji. 10/10(9.7.2017)

nejsem si jistej chybkama, ale chyby to nemá žádný. sheridan može po svym prvnim režijním výtvoru psát učebnice žánrovek.(9.7.2017)

Jakože..čekala jsem od toho fakt dost. Už i podle hodnocení. Ale na to,kolik se z toho dalo vytřískat, jsem z toho dostala fakt málo. Uritě to mělo co nabídnout a i mně byla z té atmosféry zima, ale jinak to bylo takové nijaké. Dalo se to rozebrat víc, udělat to víc dramatické, víc napínavější formou, kruci, takovej potenciál. Rozuzlení bylo během pár minut hotové, drama skoro žádné. Přišlo mi to, jako kdyby to jelo po svojí lajně bez nějakých zvratů, a jen mírně to stoupalo.(30.9.2017)

Hezky jednoduche, primocare, chladne, vysvetlene a neprekombinovane. Prijemne prekvapeni a v kine to melo atmosferu. Obavam se, ze s dabingem a v TV to ztrati hodne ze aveho kouzla.(19.10.2017)

Mrazivá kriminálka „Wind River“ mě strašně baví svou „obyčejností“.. Hlavní postava není detektiv, ale profesionální lovec, který zná terén ledového Wyomingu jako své boty.. Sekundovat mu přispěchá agentka FBI, jejíž světem je od pohledu městská džungle.. Její zkušenosti pozbývají na tomto nehostinném kousku půdy smysl.. Musí čelit nejen nepřátelskému počasí, ale stejně „milým“ domorodcům.. Nechybí jí však houževnatost a rozhodne se, že záhadnou vraždu rozlouskne za pomoci výše zmíněného lovce. Hodně mě baví, že vyšetřování vede spíše náhodné zkopávání o důkazy než kvalitní detektivní práce.. Oceňuji i fakt, že vrahem nakonec není žádný geniální zločinec, ale motiv je založen na pudovém základu.. Ve filmu „Wind River“ se dočkáme jen zlomku akčních scén, než je u podobného žánru zvykem, zimní krajina je zasněženě fádní, hrdinové neplýtvají slovy.. Přesto se děj nevleče a naopak tyto faktory přidávají filmu na přitažlivosti.. Jediné „vadítko“ této super krimošky je přílišné babrání se v osobní minulosti lovce, které ho motivuje k vyšetřování (to by to jako jinak nedělal???).. Jeremy Renner mě baví čím dál tím víc, do podobných filmů by měl být obsazován častěji a nejen jako sniper.. Vymazlenou dokonalostí je sekvence, kdy divák skutečně vidí, za jakých okolností byla indiánská dívka zavražděna.. Doporučuji - skvělej film!(9.11.2017)

Na internetu všichni varovali, že je to pomalé a divné, ale kdepak, kamarádi. Je to super. Zasněženo, napínavo, zase napínavo a pak wooow, finále co vás zvedne ze židle, trochu zasněženo, smutno a konec. Celé to má navíc takový realistický feeling á la Sicario, takže pokud se vám líbil ten, berte i Wind River.(3.12.2017)

Na Sněhuláka a Wind river sem čekal v záplavě komiksovejch hoven jak na smilování,a protože mě Sněhulák nakonec dost zklamal,z Wind riveru sem nadmíru spokojenej.Vůbec ne zdlouhavá,se silnejma dialogama,s určitou porcí napětí,a vlastně i nějaká akce tam byla.Prostě povedená věc,navíc okořeněná skvělou Olsenkou,a hlavně Rennerem,kterej je naprosto dominantní.Pochvala.70%.(10.3.2018)

1 7 8 9 10 11 12 13 25 37 49