• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Takhle silně mi u filmu nebušilo srdce napětím už dlouho. Super! Wind River je v podstatě takovou míchanicí Farga a True Detective, což už samo o sobě musí vypovídat o znamenité kvalitě. Mistrovsky natočené kriminální drama s naprosto dechberoucí atmosférou a vynikajícími hereckými výkony. Jeremy Renner podal asi nejlepší performance, co jsem od něho zatím viděl. Wind River není žádnou super inteligentní krimoškou, kde hl. hrdinové jen slepě jdou za stopami zločinu, je to též drama, jenž se zabývá s následky ztráty milovaných, plus zachycuje celkem nezáviděníhodný a krušný život indiánské komunity v rezervacích. Co možná haprovalo byl někdy scénář, ale v poho. Když jsem si film pouštěl, nevěděl jsem o něm nic. Budu to muset dělat častěji. Slabších 5*(8.11.2017)

Tento počin je vynikající, mrazivý, smutný a v neposlední řadě toho má hodně co říct. Jeremy to zahrál na 100 % a mně po skončení vhrkly slzy do očí nad syrovostí a krutostí celého filmu. Určitě doporučuji vidět a osobně myslím, že jsem právě viděla jeden z nejlepších filmů roku 2017, který nám řádně rozvíří Oscary ;-)(11.12.2017)

Poslední roky je největší zárukou kvality Denis Villeneuve a scénárista Taylor Sheridan. Moc jsem byl zvědav na jeho režisérský debut a hned je z toho asi nejsilnější zážitek roku. Námětem se mi trefil přímo do srdce. Jak říkal Jeremy Renner "Indiáni jsou komunita, která by se měla oslavovat a ne přehlížet". Ještě jednou tleskám a všem tento mrazivý a silný thriller doporučuji. 10/10(9.7.2017)

Jeden z nejlepších thrillerů roku 2017, a to ještě není rok 2017 u konce. Ale pochybuji, že "Sněhulák" dosáhne podobných kvalit. Je to napínavé, je to dramatické, je to depresivní, jsou zde skvělé postavy, kdy Renner a Olsen jsou skvělá dvojice, ale i ty vedlejší jsou vychytané. Život v rezervaci skvěle zachycen, stejně jako krása a děsivost přírody.(2.10.2017)

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu(2.10.2017)

Tohle byla paráda! Sheridan natočil ten nejskandinávštější thriller za poslední dobu a v lecčem své kolegy ze severu Evropy i překonal. Tak nádherná mrazivá atmosféra se jen tak nevidí. A chladné bylo i samotné zpracování, díky čemuž vynikly emotivní chvíle, které díky citu režiséra nepůsobily účelově. Korunu tomu všemu nasadila naprosto luxusní westernová přestřelka. Herecky bezchybné. Elizabeth Olsen už je hotová herečka a z mého pohledu hraje momentálně baráž o I. ligu a pro Rennera je tohle životní role a jestli tohle nebude minimálně na oscarovou nominaci, tak ztratím k akademii i ty zbytky úcty, které mi ještě zůstaly. Po tomhle jsem na další Sheridanovu tvorbu hodně zvědav. 100%(16.10.2017)

Hezky jednoduche, primocare, chladne, vysvetlene a neprekombinovane. Prijemne prekvapeni a v kine to melo atmosferu. Obavam se, ze s dabingem a v TV to ztrati hodne ze aveho kouzla.(19.10.2017)

Potenciál byl značný a můj bratr mě neustále upozorňoval, že to bude stát za to. Úvod slibný, krajina malebná a Renner jako odstřelovač zajíců a koroptví skvělý. Potud je vše skvělé, jenžev tuto chvíli doráží na místo činu pětadvacetiletá lolitka, která doposud v Palo Alto vyšetřovala pouze krádež cigaret v sámošce U Jednookého Billa. V tuto chvíli začíná zápletka kulhat na obě nohy - přestřelka v opiovém karavanu je úplně mimo a Renner má nejspíše vnitřní oko jako Brandon Stark. Samotný závěr je divákovi naservírován ve formě dvacetiminutového dialogu a smyslu bytí. K zblití. 55%(6.11.2017)

Podobné schéma jako u Bergova Kingdom, s menším obsahem akce, avšak s větším přesahem. I přes krátkou stopáž se film v začátcích táhne, na konci excelentně graduje. Trochu mi ale připadá, že zprávu, kterou křičí do světa, nekřičí dost nahlas. Renner je tu na Oskara. S odřenýma ušima za 4 hvězdy.(24.11.2017)

Na internetu všichni varovali, že je to pomalé a divné, ale kdepak, kamarádi. Je to super. Zasněženo, napínavo, zase napínavo a pak wooow, finále co vás zvedne ze židle, trochu zasněženo, smutno a konec. Celé to má navíc takový realistický feeling á la Sicario, takže pokud se vám líbil ten, berte i Wind River.(3.12.2017)

Pro me celkem velke zklamani. Tvurci vubec nevyuzili prostredi Aljasky, temer bez atmosfery, vesmes nesympaticke postavy a herecke vykony spise zaujmou od tech, co hrali v mensich rolich.(26.12.2017)

Normální film, navíc s hnusným tématem, obzvlášť pro rodiče. Nechápu tady ty procenta, copak jste se zase všichni ůplně posrali vy paka??? Průměr ve všem. 60%(24.3.2018)

1698. hodnocený film:(1.5.2018)

nejsem si jistej chybkama, ale chyby to nemá žádný. sheridan može po svym prvnim režijním výtvoru psát učebnice žánrovek.(9.7.2017)

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Film útočí na všechny smysly, hlavně na vizuální stránku. Vidíme tu nádherné obrazy krajiny, které podtrhuje skvěle zakomponovaná hudba. A to jsem ještě nezmínila herecké výkony, z nichž nejvíce vyčnívá Jeremy Renner se svou rolí stopaře Coryho. Snímek je silný a dojemný a rozhodně stojí za zhlédnutí. Vysoké hodnocení má právem.(26.9.2017)

Skrznaskrz obyčejná, ale poctivá kriminálka... nic co by tu už dlouho nebylo... pravda, ne každý rok, ale jednou za pět let určitě... tentokrát 3 a půl*(5.10.2017)

Tohle bylo fakt silné. ... GA Cinema(10.10.2017)

Je dobře, že tento film vznikl, protože BBC ve svých reportážích na problém mizejících indiánských dívek upozorňovala již několikrát. Toto je první článek, který jsem na dané téma četl, a nedávno vyšel další. Už z nich je patrné, že Wind River není detektivka, protože příběhy zmizení, znásilnění, a vražd indiánských dívek se sobě velmi podobají. Na začátku je vždy touha uniknout tomu království sněhu a ticha někam na jih, hledání chlapa, který ji ten sen umožní, či získávání prostředků na svůj sen z prostituce, a pak stačí jeden špatný stop ve tmě u silnice, nikdo ji nevidí nastupovat, nikdo nikdy neviděl toho zvrhlého muže uvnitř, a pak už se najde jen tělo, které kdysi bylo snící a toužící dívkou. Sheridan se tuto "obyčejnou" historii snaží poctivě zachytit, a i když se nevyhne různým klišé a jednorozměrným postavám, hlavní je zde síla příběhu.(28.10.2017)

"MY FAMILY'S PEOPLE WERE FORCED HERE, STUCK HERE FOR A CENTURY. THAT SNOW AND SILENCE... IT'S THE ONLY THING THAT HASN'T BEEN TAKEN FROM THEM" ------------- Vyrysoval sa nám tu adept na film roka. Mrazivý až do zblbnutia. Depresívny. Akčná scéna s odstrelovačkou je špička. Efektná až to bolí. Hudba a réžia bez chyby. Okrem toho, Renner svoje odohral perfektne a atmosféra sa drží od začiatku až do konca. Taylor Sheridan si týmto filmom ukončil jeho American Frontier trilógiu, no a už len s napätým dychom treba očakávať Sicario dvojku.(10.11.2017)

[MFFKV - 2017] Pro mě osobně největší lákadlo letošních Varů umocněné přítomností Jeremyho Rennera. Taylor Sheridan je vynikající scénárista a tak nějak jsem nepochyboval o tom, že by z jeho režijní prvotiny nevznikl kvalitní film. Sheridan nás zavádí do pusté krajiny Wyomingu, kde jste obklopeni pouze sněhem a nekonečným tichem. Rozjíždí se před Vámi detektivní příběh, který rozhodně dokáže vtáhnout a jeho finální rozuzlení Vám vyrazí dech. Akce je zde pomálu, ale za to je v kvalitně natočená (a nutno říci, že velmi hlasitá). Herecké výkony hlavních představitelů není nutno kritizovat. Spíše jsem měl trošku problém s tím jak jsou tyto postavy napsané (jejich chování, motivace). Rozhodně výborný atmosféricky krimi/thriller.(27.7.2017)

1 7 8 9 10 11 12 13 23 34 45