• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Tohle je prvni film, ve kterym verim Rennerovi drsnaka. Pomalejsi rozjezd (cca prvni pulhodinu) vynahradi cely zbytek filmu. Snad jen hudbu si nejak moc nevybavim a asi by snesla silnejsi motivy. Atmosfera uzasna a ty panoramata :) Muzu jen doporucit!(30.9.2017)

Film mi svou úžasně zmrzlou a ponurou atmosferou připomíná severskou kinematografii. Skvělý Jeremy Renner.(1.10.2017)

• Williamson

Jeremiáš Renner si dost možná dojde příští rok pro oscara! Každopádně je to nudnej film. Ne uplně špatnej, ale nudnej. Neni to mysteriózní film. Neni to film, kterej by řikal "hádejte, co se tady stalo. o co, že to neuhádnete." Spíš "hele, čumte co se tu stalo. hustý, co?"(1.10.2017)

Nadprůměrný thriller z indiánské rezervace...s trochu artovým nádechem, z nejméně zalidněného státu USA. Silných posledních 30 minut vynahradí trochu místy příliš pomalé tempo v první polovině. A cliché hezké agentky FBI tam být nemuselo. .(2.10.2017)

Dlouho očekávaný film od režiséra Taylora Sheridana, o kterém jsem doposud neslyšel se opravdu vydařil. Byl to pro mě opravdu zážitek. Podle mě nejlepší věcí na celém filmu je ta atmosféra, která má jak nádech smutku, tak i trochu toho tajemna a zároveň díky mrazivým teplotám a sněhovým bouřím budí až takovou jakože surovost a pocit, že vám prostě nikdo nic nedaruje. Včetně atmošky jsem byl nadšen z výkonů herců, obzvláště J. Rennera, který si mě tentokrát opravdu získal. Ačkoliv se v žánrech uvádí akce, tak té tam opravdu moc nehledejte, až na jednu, která byla neskutečně grandiózní a možná i překvapivá. Po dramatické stránce se jedná ač o smutné, tak ale krásně natočené a zahrané dění. Plus ještě film poukazuje na momentální pozici Indiánů v Americe dnešní doby, což taktéž není od věci ukázat. Jediná věc, kterou bych ocenil, ale chyběla byl nějaký lepší soundtrack, avšak chápu, že k těmto námětům se toho moc dobrého nejspíš nevymyslí. Takže k závěru jenom řeknu, že Wind River není vůbec špatným filmem, rozhodně si ho běžte zkouknout, myslím, že nebudete zklamaní a nám co už to viděli nezbývá nic jiného, než čekat na další předávání oscarů, protože tento snímek tam určitě zahlédneme. 85%(2.10.2017)

Pecka. Jednoduchý, přímočarý a přesto úderný a vtahující malý film, který stejně tak dobře funguje jako mrazivý thriller a zároveň jako slušné drama. Přestože je zápletka poměrně jednoduchá a v půlce filmu se dá odhadnout, kdo je pachatel, neubírá to filmu na napětí. Jeremy Renner je skvělý, Elizabeth Olsen ucházející., ostatní herci padnoucí. Dospělý a drsný film s drsného prostředí. (9/10)(4.10.2017)

Tak tohle se mi hodně líbilo. Atmosféra vybudovaná na jedničku, skvělý hudební doprovod. Ale film je mi sympatický tím, jak neinvazivně zobrazuje vyšetřovatelku Bannerovou - bez jakýchkoli feministických problémů nebo konfrontace pohlaví.(4.10.2017)

Reprezentativní thriller a pěkná příroda i krásná kamera. Spokojený divák toto ocenní.(5.10.2017)

Taký Sicario v zime. Koniec troška predvídateľný, povedal by som mierne odfláknutý, ale tá mrazivá atmosféra zo začiatku držala až do konca.(7.10.2017)

bolo to dobre, hudba ok. len motivy postav nerealne. inak ok(7.10.2017)

Ten film asi stojí za to vidět, jen jsem díky tomu hodnocení čekal trochu víc. Takové kruté severské drama, myslím, že dobře natočené i zahrané. Možná se kamera mohla více "vyřádit" na nádherné krajině ale možná by to pak ubralo syrovosti filmu. Kdo ví ? Rozhodně Vás u toho filmu bude mrazit a rozhodně bude mít pocit vlastní viny za něco co spáchal někdo jiný. Ale emocionalitě filmu přeci jen maličko něco chybí. Nechtělo se mně brečet ani se radovat, že snad zlo bylo potrestáno, jen dokážu pochopit co mně chtěl režisér říci. A to je přeci jen možná trochu málo...(10.10.2017)

Ale jo pěkný....Jeremy ukázal ve filmu že není žádná svině a nechal ty tři pumy žít.(11.10.2017)

Opravdu povedeny krimi thriller s mrazivou atmosferou, uzasnou kamerou a podmanivou hudbou...(13.10.2017)

Největším nepřítelem filmu bylo počasí, některé ty zimní záběry prostě neseděly. To globální ohřívání je zlo;-)(13.10.2017)

"Šťastie tu nenájdete." Nenápadný snímok, od ktoré som prakticky nič neočakával, ale ktorý sa u mňa dostal na vrchol rebríčka tohto roka. Snímok o nádeji a strate, o hľadaní odpovedí na otázky ktoré mučia dušu, ale na ktoré odpovedať nikto nevie, o bolesti ktorá nikdy neprestane. Sheridan nám priniesol príbeh, kde nádej a šťastie mrazivo umlčané realitou a násilím, a ktorý môže byť skutočnosti bližšie, než by si niekto prial.(13.10.2017)

Na tohle jsem se už dlouho těšil už jen proto, že v mnoha článcích byl titul neoficiálně označován jako film roku. Těšil jsem i kvůli Rennerovi, jelikož jako herec nemá chybu a tady to jednoznačně potvrdil jako hlavní tahoun snímku, kde mu skvělě sekunduje Gil Birmingham. Je to celkem solidní snowthriller, ale na 5 hvězd ani náhodou. Jinak výborná kamera a exteriéry. Výborný zvuk v DTS i DD . Velmi dobrý soundtrack.(15.10.2017)

Skvělá atmosféra, hluboký a lidský příběh o šelmách skrývajících se v dalekých zasněžených horách našich duší, o vlcích a ovčáckých psech, o národu, který mlčí o své genocidě uvězněn v zemi svobody, o zbytečné smrti a zbytečných životech, o samotě a o smíření. Wind River předčil mé vysoké očekávání a je pro mě filmem číslo jedna tohoto roku.(15.10.2017)

Poutavý thriller, čekal jsem ale mnohem víc "mind blowing" rozuzlení.(16.10.2017)

Wind river pomali odkryva stopy v snehu až ktore nas dovedu ku vrahovi prijemne mrazivom počasí a prijemne chladivom thrileri , postupne odhalovaie novych zasneženych stôp dovedie par policajtov k stiesnenemu koncu , velmi dobre sfilmovanie postáv a postupne odhalovanie skutočnosti(18.10.2017)

Neviděla jsem trailer, nevěděla jsem o čem to je. Netušila jsem, co od toho filmu chci a on mi to i beztak zvládl všechno dát. Od práce s krajinou, přes originální hudbu a příjemný výkony herců až po uchopení zápletky. Je to opravdu pomalu ubíhající děj, ale tím stylem, že sám divák to tak chce a užívá si to. Nečekejte žádné dlouhé hluboké monology, herci toho moc nenamluví a to je něco, co prostě koriguje se zpracováním celého filmu. Film nabízí kvalitně zpracovaný téma, který je v moderní kinematografii dost opomínaný. Jedná se o film podle skutečné události a upřímně, v poslední době všem filmům podle skutečné události to uplně nevěřím. Sheridanovi věřím však i počet vystřelených kulek.(19.10.2017)