• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

No, nejsem z toho takovej paf jako všichni ostatní, ale na jeden mrazivý večer, proč ne. Tenhle film bych si spíš nejradši pustil někde v horách na chatě, protože díky tomu, jakou to má výbornou atmosféru, tak by to byla ještě o mnohem větší podívaná. V první polovině filmu jsou samé klasicky detektivní kecy. Ne, že by to vadilo, ale má to takové hodně pomalé tempo. Ovšem potom to má grády, to se od děje neodtrhnete. Možná si i oblíbíte hlavní postavu, mě přišla docela dobře sympatická. Takový pohodář, co si normálně žije a najednou se dostane do tohohle. Jinak po tomhle filmu si říkám, že bych mrazem chcípnout teda fakt nechtěl. Kdyby to nebylo podle reality, dal bych asi o hvězdičku méně. Možná maličký spoiler: scénka s flashbackem byla sakra výborná.(25.6.2018)

,,She died from the cold.“ Wind River je více atmosférický a chytrý thriller se sociální kritikou než kriminálka. Vyšetřování totiž není v centru dění a není nikterak složité. Více než stopy se tu odkrývají sociální dramata a křivdy jednotlivých existencí, kteří jsou nuceni žít v nehostiné zemi. Olsenová tu předvádí velmi dobrý herecký výkon, ale Renner tu hraje naprostou špičku. Minimalisticky, často beze slov, ale s nesmírnou intenzitou projevu. Přímočaře vystavěný děj mě ale překvapil dusností a bezvýchodností závěru, který je emočně maximálně nabitý.(3.7.2018)

Za tohle by měly padat Oskary. Minimálně Olsenka by ho zasloužila. Člověk napříč filmem čeká, kdy toho na tu blonďatou holku bude moc. Kdy se z té zimy a neúprosnosti sesype. Ale ona s tím bojuje a skoro vyhraje. Při prohře jí to ale nikdo nemá za zlé. Renner taky ukazuje, že to není jen jednorozměrná postava s lukem, ale že má více podob. Ostatně stejně je tomu tak i v Arrival. Sheridan předvádí skvělou práci, film šlape jak má. Stále kupředu, jen s drobnou zpátečkou v poslední třetině. Krásně pracuje s barevnou paletou i postavami a stejně jako paleta, i postavy jsou šedé. Zákon se zde bere do vlastních rukou za účelem vykonání spravedlnosti, účel světí prostředky. A dává to smysl. Skvělý hudební podkres. Zkrátka špičková filmařina se vším všudy.(2.8.2018)

Sníh, krásný indiánky, hnusný charaktery a J. Renner, kterýho po tomhle filmu dovedu konečně brát vážně.(21.8.2018)

Vizuálně zajímavý příběh, který nebýt neotřelé lokace, by byl jen pouhou tuctovou detektivkou s dnes již vyčpělou zápletkou. Banda nudících se dělňasů znásilní a zmlátí mladou, hezkou dívku, v tomto případě indiánku a ta při útěku nehostinnou krajinou zemře. Herci nudní, dialogy ještě nudnější. Za mne 60% za působivvou krajinou atmosféru.(23.8.2018)

Působivě vytvořená atmosféra zimní pustiny se zápletkou, která vás udrží v napětí od začátku až do finále. Renner a Olsen se tu dobře doplňují jak herecky, tak v postavách příběhu, který lehce naráží na několik problematik současně, hlavně tedy na život současných NA. Poctivá kriminálka ze zajímavého prostředí, které v rámci svého žánru nechybí zcela nic. (KVIFF 2017 - slavnostní uvedení, Velký sál).(8.7.2017)

Sníh, pomsta, bolest, vítr, indiáni, pomsta, střelba, rodina, pomsta, lov, závist, odplata, pomsta, oko za oko. Zub za zub. KVIFF 2017(10.7.2017)

• BoB.2

Musíte se prokousat 1h20m nebetyčné ukecané nudy ,kvůli pár minutám zábavy to jsem se zas jednou nechal nachytat hodnocením.(29.9.2017)

Film je nataženej jak nudle, Renner je super, Olsenku byste od začátku vyhodili z natáčení a indoši jsou drsný a zdegenerovaný. Jen ta jedna přestřelka za to všechno stála, řekl bych jedna z nejlepších přestřelek co jsem kdy viděl. Krásná a drsná příroda, nádherná muzika a temný děj. Vřele tento film doporučuji(30.9.2017)

Na tento film jsem šel "na pás blink" a mile mě překvapil. Jeremy Renner jako "chlap vod rány", lovící predátory v drsné mrazivé krajině horského Wyomingu, kde jste bez páru kvalitních bot takřka prohlášeni za mrtvého, mě vskutku bral. A když se k tomu přidá skvělý hudební podklad, moje ušní bubínky se radostí zatetelily. Snímek silně útočí na emoce, které v kombinaci s poutavou scenérií, mají prakticky vyhráno.(3.10.2017)

Rozhodně velmi zajímavý thriller natočený ve fotogenickém prostředí Wyomingu. Úchvatná atmosféra, povedený scénář stupňující napětí, drásající scény, momenty překvapení. Ale i chvíle syrové pravdy a neúprosné odplaty. Pět hvězdiček nedám, ale ty čtyři si to plně zaslouží.(3.10.2017)

Na tenhle film jsem se vážně moc těšil.Trailer navnadil a pořádně mrazivá kriminálka je přesně můj šálek kávy.Jenom to bohužel taková bomba nebyla.Taylor Sheridan tentokrát na režisérském postavení,kde mu hudbu udělalo známé duo.Samozřejmě hudba byla skvělá.Čeho jsem se popravdě hrozně bál,bylo herecké obsazení.Hlavně Renner.Ale vcelku příjemně překvapil,sice tam vypadal chvilku jak James Bond Daniel Craig,jak už podobou tak tím maskovaní ve sněhu,však zahrál asi nejlíp co zatím předvedl.Olsenovic holka skvěle zapadla do celého aspektu jako správný protipól,což byl krásný záměr.Jenom co bylo horší,že to byla naprosto tuctová kriminálka,možná ještě horší,než by si kdo připustil.Sheridan všechno vsadil na krásu přírody,kde se schoval za vším co jen trochu šlo.Začátek filmu sekunduje vcelku nezajímavá pasáž,která brnká dramatickou sondu do těžkých časů všech.Ale ono to prostě moc nebaví,dokaď tam nedorazí agentka FBI.Samozřejmě je pěkné,že i v tomhle všem,dokáže režisér pracovat i se střihem,snaží se ukázat problém jako takový či hromadu záběrů na skůtry v různých úhlech,ale na co tohle všechno?Jako top scény jsou jasný všem,kdy to tam Cory odpaluje na dálku,dívá se na fotku své dcery a úplný závěr.Pak se člověk ptá a on tu odpoveď nedostane co jeho dcera.Pravda je,že vlastně tím celý snímek žije.Že to se nevyřeší,ale proč se tedy vyřešila docela triviální věc s jednou agentkou?Příběh si podkopne větev sám,než důsledek nastane.Chápu,že ten přesah na tenhle problém je pěkný zviditelnit problém s indiánskýma obyvatelema,ale popravdě jsem se v tom i ztrácel,protože tohle bylo spíše drama s jednou akční scénou a skůtrama.To škatulkování zde žánrově hlavně neberte vážně,protože mysteriózní film vypadá vážně jinak.Severský krimi jsou pořád jinde,zde to byl chvilkama menší kolaps,který nakonec v tom všem vykouzlil velmi solidní počin,jen jsem doopravdy čekal asi až moc,že nebudu ani mrazem dýchat.75%(3.10.2017)

Wind River není film, který vás do kinosálů bude už zdálky přitahovat svou gigantickou reklamní kampaní jako některé jiné "vetší" (čti populárnější) filmy a ono je to možná dobře. Tento film spíše vidím jako takový ten skrytý klenot, který jen potvrzuje to naše české ustálené sousloví "kdo hledá, najde...". Renner s Olsenkou na pár chvil přerušili svou marvelovskou agendu a rozjeli zimní radovánky, které bohužel té radosti tolik nepřinesli. Nicméně radost Vám určitě udělá to, jak dobrý zážitek Vám tento film dopřeje, protože ikdyž je několik momentů po rozběhnutí od startové čáry trošku nudných, v závěru se film nadechne k pořádnému výkonu. Atmosféra se tu budovala výborně a ikdyž mě pár náznaků připravilo o nějaké větší překvapení na konci, i tak ten závěr prostě stál za to a jsem rád, že se Jon nezalekl ani takto "malé" role a šel do ní (ano i on si musel odběhnout od Marvelu, hrůza toto). Jen ten pomalejší rozjezd a sem tam v některé scéně Parkinsonova kamera mi znemožnila si film užít na výbornou a proto dávám filmu hodně silné 4* a 85%.(5.10.2017)

Wow! Jeremy Renner si mne asi konečně získal. Silný příběh, který nepotřebuje žádné sáhodlouhé a tajemné vyšetřování. Hustnoucí atmosféra díky skvělé kameře a hudbě, vynikající výkony všech herců. A pak najednou bum. Za mne jasných 5*.(5.10.2017)

Film je, mám-li to tak říct, ne až tak dlouhé vyšetřování vlastně zcela obyčejného případu, dokonce podle skutečné události, nenechte se ale zmýlit, rozhodně se nejedná o klasickou detektivku, kterých vidíte v televizi mraky. Film se moc hezky drží jedné zásady, snaží se být jako moc surový a realistický, jak to jen jde a že se mu to daří, ať už jde o chování postav, míru násilí nebo přestřelky. Tuto atmosféru navíc podtrhuje netypický soundtrack, při kterém vám bude běhat mráz po zádech a dlouhé záběry v krásných, zimních lokacích. Co se týče hereckých výkonů, také si nelze stěžovat, Renner, nyní známý hlavně z filmů od Marvelu, si konečně zahrál trochu vážnější roli a sedla mu opravdu skvěle a Elizabeth Olsen ukázala, že nepatří jen do vedlejších rolí a horších filmů. Mám-li se zmínit o rozvoji postav, Cory je zde více výrazný a dostane celkem dost prostoru, kdežto Jane je prostě jen nezkušená agentka, cizinka, na škodu to ale není, i tak to funguje skvěle. Celý film má celkem krátkou stopáž a není se ani čemu divit, vlastní případ je opravdu celkem jednoduchý, ale film není jen o něm. Místo se našlo i pro výstižné scény, komentující stávající vztahy mezi indiánskou a bělošskou komunitou a nějaký humor a i přesto, že vše působí tak prostě, budete od začátku do uspokojivého finále přikováni k sedačce, protože v té surovosti tohoto filmu je vlastně i jeho kouzlo.(7.10.2017)

Mělo to vlastně hodně jednoduchý děj, žádná složitá zápletka. Ale bylo to hodně zajímavé a ke konci docela masakr.(7.10.2017)

Napětí, vtip, akce a ledová atmosféra zimní přírody podpořená skvělou režií. Wind River vás bude bavit od začátku do konce.(8.10.2017)

10/10(13.10.2017)

Žijete-li v zasněžené, zapomenuté a hlavně mrazivé prdeli, kde nedávají dobrou noc už ani polární lišky, protože už taky někde v noře dávno zdechli hladem, nemůže se jeden divit, když čas od času pocítíte neodbytné pnutí, tam dole pod pasem. V takových chvílích, se nejprve bývá dobré ujistit, že vaše končetiny ještě setrvávají na svých místech a že jde čistě o projev libida. Dalším krokem, zpravidla bývá vybrání vhodného substitutu, který by od hučení nejen v uších spolehlivě ulevil. To ovšem může v již zmiňované zmrzlé díře, představovat natolik neřešitelnou rovnici, až je třeba ignorovat i natolik zprofanovanou textovou příručku pro kudlanky, zejména pak body 5: Nedobiješ! 6: Neznásilníš! a 9: Pomni, abys před hromadným pohlavních stykem ochranu nosil! Nakonec se tedy znudění obyvatelé Dolní Prdele, s vervou sobě vlastní, ve složení všech 5 otylých, retardovaných a i jinak tělesně postižených ochránců zákona, vydávají na strastiplnou cestu, ve stopách značně ynteligentního vraha! Až mně i udivilo, kterak za pomoci jistojistě sdíleného vědomí, bezchybně a na první dobrou, odhalili fšechny nezbytné indície a pomocí deduktivní metody: Merdifex ex machina uvázali na onom nezbedném inkriminovaném pyji nerozvazatelný uzel! Kdyby se to netáhlo, jak fronty před Kauflandem na máslo v akci, erudovaní raketoví ynženýři by místo dedukce, začali používat třeba mozek, a celé to nebylo tak k uzoufání pomalé a zároveň logickou posloupnost postrádající, šel bych snad s pentagramy i výš, ale satanžel, to bych už asi chtěl moc!(13.10.2017)

Krásna príroda, zaujímavý nápad, reálne spracované. Dobrý počin, tento filmík.(14.10.2017)