• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Proklatě atmosférická a na kost promrzlá drsná kriminálka s jednou nesmírně vyhrocenou a po čertech napínavou scénou, kterou si scenárista (a režisér) klidně dovolí proložit jinou, ještě vypjatější, aby pak diváka připraveného na cokoliv nemilosrdně dorazil něčím dnes už takřka nevídaným. Wind River je jako ledový závan starých dobrých filmových časů, kdy kriminálkám a thrillerům záleželo hlavně na postavách a kdy k nezapomenutelnému konci stačil duel dvou lidí.(10.10.2017)

Taylor Sheridan se u mě přidává nově k seznamu režisérů, které v budoucnu budu sledovat. Jeho první film jsem neviděl, ovšem Hell or High Water a Sicario, na kterých se podílel scénáristicky, jsou oba skvělé atmosférické filmy a Wind River jde celkem nepřekvapivě v jejich šlépějích, jelikož proč měnit koncept, který funguje. Wind River je tedy Sheridanovo další variace na skvěle vyprávěný slow burner, tentokrát v mrazivém podání a u mě také rozhodně nejlepším. Jeremy Renner má rozhodopádně nejlepší roli kariéry, ve které prokázal nejen své herecké dovednosti, ale také charisma a respekt jeho postavě. S Olsenkou mu to evidentně svědčí a jen k tomu celému dodám, že ono pomalé vyšetřování jednoho hrůzného násilného činu mě dokázalo napnout tak hrozně moc, jako se to naposled povedlo až Fincherovi v Gone Girl před pár lety. A samozřejmě platí nic nezjišťovat dopředu a nejlépe nevidět ani trailery. Skvělé thrillery tak fungují zdaleka nejlépe.(24.9.2017)

Více: https://www.youtube.com/watch?v=235zyNPGyhM(15.10.2017)

Na podobný snímek jsem čekal neskutečně dlouho. Atmosferické prostředí, skvělá zápletka a charismatické postavy v hlavních rolích, to vše navíc v přírodě. Wind River jsem si jakožto adepta na zhlédnutí vytipoval ještě dlouho před jeho premiérou a to i díky Jeremy Rennerovi v hlavní roli, neboť od jisté doby jsem si tohoto herce neskutečně oblíbil (bohužel většinou však hraje ve filmech, které si moji pozornost nezískávají). Sheridanův počin mě bavil od první do poslední minuty, udržoval mě v napětí a očekávání, co každá další scéna přinese a kam se osudy postav budou dále ubírat. K nadprůměrnému dojmu napomáhalo také prostředí, v němž se děj odehrává. Opomenout ovšem nemohu ani fakt, že se příběh zakládá na skutečných událostech, což umocňuje výpovědní hodnotu.(29.10.2017)

Zdá se mi trochu přeceňovaný. Na jednu stranu by se mohlo jednat o docela pěkně a působivě natočený thriller, byť po formální stránce se poněkud držící při zemi, respektive u osvědčených postupů. Jenže WIND RIVER má vyšší ambice, než být jenom žánrovou zábavou. Nevadí, že je jeho výpověď konzervativní, větší problém je ten, že je poměrně přímočará a v podstatě docela banální. Banální v tom smyslu, že v divákovi nejspíše emocionálně zarezonuje, ale nevyvolá v něm žádnou změnu náhledu, jelikož všechno, co ukazuje, je za prvé interpretačně jednoduché a prosté, za druhé to není nic, co by už nebylo viděno stokrát v jiné podobě. Tudíž mi to přišlo trochu jako ne zcela povedený pokus o nápodobu Cormaca McCarthyho (nebo adaptací McCarthyho děl). V některých momentech skoro jako mccarthyovská parodie (závěrečný dialog o smrti). Navíc se film sice tváří sebevědomě ve smyslu "true life story", ale přesto v něm zůstává spousta filmových klišé - vč. takových, jako třeba že skrytý střelec ze záhadného důvodu čeká až na vyvrcholení masakru, aby na jeho konci mohl pěkně umělecky zasáhnout na způsob poněkud očekávaného deus ex machina. (Co mu asi běželo hlavou? Koukal na probíhající masakr a říkal si: ještě ne, to bych zkazil dojem?) Celkově WIND RIVER ovšem není špatný snímek, jenom zdaleka ne tak dobrý, jak se o něm píše.(6.2.2018)

Já jen chci dodat, či vypíchnout, co tu psal Marigold. Pro mě též je vrcholem poslední dialog dvou otců, kteří ztratili dceru. Po Hell or High water další thriller se sociálním podtextem, a funguje to výborně. PS hudba Nicka Cavea a Warrena Elise je skvělá. 90 %(10.7.2017)

• Wacoslav1

Dvě slova? Promarněný potenciál. Ze začátku mě ten film ještě zaujal, ale časem se to možná i kvůli tomu ultra pomalému tempu začne neadekvátně vléct. Pak jako by to tvůrci chtěli nastartovat a oživit, tak tam nacpali tu zbytečnou na efekt udělanou přestřelku, která tam byla prostě na sílu a do toho předchozího pojetí se vůbec nehodila ke konci už mě to pak přestalo bavit úplně a v tom takovém nijakém finále které vyznělo úplně do prázdna mi bylo už naprosto fuk jak to celé dopadne. Oceňuji místy příjemně mrazivou atmosféru dokreslenou i studeným a nehostinným prostředím, ale celé je to až příliš nedotažené a zkratkovité. Herecké výkony tomu pak taky trn z paty zrovna nevytrhnou. Renner jenom celou dobu čumí do blba a ta afektovaná pro změnu přehrávající agentka už mě tuplem nebrala. Takže takhle je to na hraně mezi 2 a 3 *, ale když vidím to poněkud neadekvátní hodnocení, tak zaokrouhlím níž. Taková bomba jak tvrdí zdejší znalci to fakt není.45%(5.10.2017)

"Keď povieš pravdu, dám ti šancu..." T. Sheridan je na dobrej ceste stať sa uznávaným režisérom. Ako scenárista už úspechy zaznamenal a týmto filmom dokázal, že na to má aj ako režisér. Film nemá komplikovaný dej, čo osobne beriem ako výhodu, pretože v poslednej dobe mám pocit, že filmy chcú šokovať za každú cenu a často sa stáva, že vo výsledku je z toho guláš, ktorý nedáva zmysel. Silnými zbraňami filmu sú hlavne atmosféra a miesto deja, ktoré nám nie je veľmi známe a veľmi pomohlo i dobré obsadenie. Chytilo ma to a nespustil som z filmu oči a to je u mňa znamenie, že by som filmu mal dať plný počet. Možno nie úplne čistých, ale takýchto filmov sa nikdy neprejem, takže si to určite zaslúži. 90%.(17.10.2017)

Taylor Sheridan začíná bejt nekorunovanym králem v žánru mrazivejch thrillerů. Po scénářích ke geniálnímu Sicariu a silně nadprůměrnýmu Hell or High Water si zkusil i režii a vylezl z toho další geniální kousek, u kterýho sem čuměl s vykulenym ksichtem. Bylo mi líto indiánů i hlavního hrdiny a byl jsem i napjatej, jak to vyšetřování případu dopadne. Jeremy Renner zahrál famózně, dobrej byl i ten indiánskej polda z Tance z vlky a pobavilo mě vidět Jona Bernthala, kterej poslední dobou hraje několika-minutový role nějak ve všech filmech . 90%(1.10.2017)

Asi to nejlepší co jsem viděl letos v kině. Ten scénář si zaslouží nějakou odměnu. Vynikající mrazivý thriller s hodně silnou atmosférou. [Kino Světozor](28.9.2017)

Jsem rád, že se tento skvost dostal i k nám do kin, a tak jsem si ho mohl vychutnat na velkém plátně. Wind River má všechno, co má správná mysteriózní detektivka mít, a ještě i pár věcí navíc - od skvělého hereckého obsazení po scénář, režii a krásné prostředí zasněženého Wyomingu, to vše obohacené o skvělou hudbu Cavea a Ellise, která k takovému filmu prostě patří. Konec byl kulervoucí nářez, na což jsem koukal s otevřenou pusou, a úplný konec pak příjemný doják, jak se na drama sluší a patří. Jeden z nejlepších filmů roku, který má našlápnuto na nominaci na Oscara hned v několika kategoriích - a já mu to přeju.(9.10.2017)

Nemám rád svatby a z malejch dětí mi naskakuje kopřivka, ale kdyby se tenhle film zhmotnil v ženu, vzal bych si ji hned teď jak tady sedím v tom křesle a měl s ní plnou mateřskou školku. Taylor Sheridan totiž není režisér, on je normální zloděj, protože mi na dvě hodiny ukradl duši, která se potácela v tom nejčistějším prostředí, jaké jsem kdy na plátně viděl. Ať se jde systém hodnocení ČSFD bodnout, protože co jsem z atmosféry a všech těch lidí tady cítil, tak na to ještě nikdo nevyrobil dostatečný počet hvězdiček.(11.10.2017)

Wind River aneb Když mráz na filmovém plátně pálí víc než ve skutečnosti. Je mi galakticky fuk, že zápletka je jednoduchá. Film je o pocitech. Pokud se vžijete do hlavní postavy, do atmosféry všudypřítomného mrazu a ticha, možná začnete i chápat něco z toho, co se film snaží říct - a co ve vás probudit. Liz Olsen tu jako nezkušená polka odvádí velmi dobrý výkon, stejně jako Renner a jeho nekompromisní ostrostřelec. Jenže film se zaryje pod kůži hlavně pekelně dobrou atmosférou a příběhem o přijmutí bolesti, aby ti, co nás předčasně opustili a které bychom jako rodiče neměli pochovávat, zůstali s námi navždy. A to se povedlo. Po hodně dlouhé době 5*. Po těch shitech, co jsem poslední dobou viděl, neváhám s plným hodnocením. Ten film je opravdový stejně jako smutek v něm.(5.10.2017)

Stopař a lovec Cory Lambert (Jeremy Renner) nalezne v indiánské rezervaci Wind River ve Wyomingu mrtvé tělo mladé dívky. FBI na místo činu posílá nezkušenou agentku Jane Banner (Elizabeth Olsen), která není na zdejší drsné počasí připravená... Příběh nikam nespěchá, ale i tak dokáže diváka chytnout a nepustit ze sedačky do závěrečných titulků. Nemalý podíl na tom mají také herci jako Gil Birmingham (Martin), Jon Bernthal (Matt) a Graham Greene (Ben).(28.9.2017)

Jeden z nejlepších filmů roku 2017. Doporučuju!(3.1.2018)

Krásný film. Opravdu doporučuji. Takhle to porstě někdy napsat stačí. Za mě 90%(26.10.2017)

Podobne ladené thrillery s pútavým vyšetrovaním a neuveriteľnou atmosférou jednoducho milujem, a preto niet divu, že si ma Wind River absolútne obmotal okolo prsta. Pri záverečnej prestrelke som ledva dýchal a zmocňovali sa ma skutočne intenzívne návaly emócií. A práve z tohto dôvodu predsa filmy tak milujeme, čiže nevidím dôvod nedať Sherdinovej snímke zaslúžený plný počet.(23.12.2017)

Průměrná kriminálka zabalená do zajímavého prostředí. Odhalení vraha není nijak šokující, ale i tak funguje velice dobře. Oceňuju brutalitu a určitou syrovost filmu, ať už se jedná o minulost postav, nebo o jejich činy. Díky charismatu herců a vizuálům zasněžených plání indiánské rezervace film skvěle utíká. Připadá mi ale, že zůstal viset někde mezi drsným indie filmem a áčkovým dramatem s hollywoodskými hvězdami. Za sebe bych více ocenila to první.(23.12.2017)

Příjemné mrazivé drama, které se mi svou depresivní atmosférou zarylo hluboko do nitra mého podvědomí. Atmosféru navíc ještě umocňuje skvěle padnoucí melancholická hudba. Víc takovýchto pochmurnějších snímků! Tohle je drama dle mého gusta!(3.1.2018)

|88%| Viděno v kině (CSFD projekce). Vida, po dlouhé době mi vyšla CSFD projekce! Často mi nevychází, ale nějak se tím netrápím, stejně chodím často do kin, tak co. Nyní k filmu. Jsem nadšený, přesně něco takového jsem si představoval. Nepřekombinovaný thriller, který jde rovnou na věc bez zbytečných dialogů, scén a zbytečné akce, která v tomto žánru moc nepatří. V kostce bych to mohl označit jako realistický, drsný, mrazivý thriller, který si na nic nehrál. Měl výborně napsané postavy (každý herec svojí roli sehrál bravurně), krásně vykreslené vztahy postav – jejich tragické prožitky apod. Dalším kladným aspektem je, že se tu našlo dost nadlehčených hlášek v konverzacích, což krásně nadlehčilo (alespoň trochu) temný nádech filmu. Za zmínku stojí i solidní soundtrack. Abych se vrátil k postavám, resp.k hercům. Jeremy Renner se snad i překonal. Svojí roli sehrál na výbornou. Elizabeth Olsen sehrála svůj standart, ale přesto mi její role agentky FBI sedla. Ostatní herci, včetně těch záporných rolí to též zvládli, včetně místního šerifa, který se víceméně zasloužil o všechny ty nadlehčené a vtipné hlášky. Prostřední snímku, mrazivá zima, sníh – to vše bylo přitažlivé a k tématu potřebné. Tak proč vlastně nedávám plný počet hvězd? Chybělo opravdu málo, ale přesto mohl být více rozšířený závěr. Finální přestřelka byla fantastická, efektní, krvavá, skvěle ozvučená, ale závěr chytil moc rychlé tempo. Bylo to dobré, ale něco bych tam vylepšil. Flashback, který nám ukázal, jak se to vlastně stalo, byl super, drsný a mrazivý. Přesto bych to ještě doladil a celkově do filmu vsunul pár zapamatovatelných scén. Detektivní linie byla jednoduchá, ale stačila. Renner nám krásně ukázal dovednosti stopaře, což nezkušené agentce FBI dost pomohlo. Takže, po dalším shlédnutí už nebudu ani trochu kritizovat finále (špatné nebylo), jsem nadmíru spokojený. Velmi silné 4* - na hraně už k té páté. Těším se na další film, trochu podobný touto tématikou, a sice The Snowman s M.Fassbenderem.(26.9.2017)

1 2 3 4 5 6 11 20 30 39