Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

balcazar

Asi som čakal väčšiu akciu pri tomto type drámy a príbehu, resp. niečo v deji, čo ma vyslovene vtiahne a nepustí. Neurazilo, neľutujem, že som si tento film pozrel, ale myslím, že si to pýtalo viac. Oveľa viac. ()

boni

Precizní thriller ve všech ohledech. Skvělá ukázka toho, že i s nižším rozpočtem lze natočit kvalitní film, který sice nevyniká hereckými výkony, nevyniká ani nijak sofistikovaným příběhem, ale stejně vás po skončení donutí k zamyšlení a stejně si ho budete nějakou dobu pamatovat. Atmosférou bych to přirovnal ke Zmizení, ale to trochu trpělo překombinovaností děje a zvláštním vyvrcholením. Wind River si na nic nehraje, hutná atmosféra, která prostupuje celým filmem, a společenský přesah v indiánské otázce tady zcela stačí k plnému hodnocení. ()

E lan

Temná podívaná, která překvapí v určitých momentech svou citovou hloubkou a v několika scénách neskutečnou až nepochopitelnou drsností. Ta ale překvapivě není samoúčelná a do filmu neskutečně sedí. Více takových thrillerů! ()

ExpertAsie

Vskutku velice dobře obsazený film včetně stupňujícího děje, které ve finišu ukáže, jak by měla vypadat ideální chytání zločinců, jen se prostě na ten film fakt podívejte. ()

ER

Více drama o neutěšeném životu v mrazivé krajině Wyomingu než krimi. Syrovost žití je však do vyšetřování zdařile zasazena a o to více vynikne nejen ve finále. ()

waska

Perfektní, mrazivý thriller. Má sice pomalejší tempo, ale vše zde má svoje místo. Skvělý Renner a příjemné překvapení Olsenová. Výborně vybrané lokace, napasovat tento příběh do indiánské rezervace se ukázalo být naprosto dokonalým řešením. ()

Inozuka

Tak nějak nevím, co je to se mnou špatně ... další dle mého názoru hodně přeceněný film. Wind River se nedá rozhodně upřít originalita v prostředí indiánské rezervace, nedá se mu upřít výborná lokace Wyomingských hor a hezký soundtrack, ale to je asi tak všechno. Pokud si tohle odmyslíte nezbude vám nic, čím by tento film měl být výjimečný, spíš naopak, dopadne na vás tíha rádoby existenciálních patetických mouder, podivně vystavěného příběhu a primitivní zápletky. Dost málo na 84% na ČSFD. ()

gemi

Rozjezd je pozvolnější, ale ta výprava! Vypadalo to tak, že to bude plné "horských rednecků", ale nakonec ne. Navíc, málokterá kriminálka má tak uspokojivý závěr. ()

Kritik.

Vyše hodiny čakáte, aby ste sa dozvedeli o nechutnom znásilnení a vražde - čo vám vlastne nedá žiadne odpovede, lebo ste to už priebežne vedeli a mali aj potvrdené. Film vás buď unudí, alebo naopak poriadne naserie - a ani jedno z toho nie je emócia, ktorú pre život potrebujete. Oničom...Ešteže pomsta bola pomerne sladká, jediný pozitívny bod filmu. ()

Hashirama

Nemalou část stopáže lehce unylá kriminálka, která svou sugestivitu opírá o čarokrásně pusté prostředí zasněženého Wyomingu a komunity mezigeneračně přinasraných vrtulníků Apache. Ovšem kdybychom udělovali Alberta za největší scénáristický fištrón, Taylor Sheridan by byl horkým kandidátem roku 2017, jelikož to, co tvoří stěžejní jádro Wind River, je zlomový bod a od něj se odvíjející vyvrcholení. Nachytat diváka absolutně nepřipraveného a vpálit mu tvrdý pravý hák brutálně atmosférickým a jakoby odnikud objevivším se flashbackem se mu povedlo naprosto bravurně, ba co víc, od daného zlomu aranžuje celé finále jako extrémně účelnou, ale extrémně atmosférickou akci s tvrdou tečkou, která divákovi doručí ten kýžený pocit zadostiučinění. Zatímco tedy nemalou část příběhu divák poklidně sleduje film v domnění, že jde o vánoční edici Kriminálky Prdelová Lhota, Sheridan ho po několika desítkách minut chytí za zátylek, zaboří mu xicht do sněhu a ukáže mu totální vánoční Sicario, po kterém se dozajista bude oklepávat ještě pár dní. ()

samkko

Opening scene byla naprosto skvělá ukázka thrillerové filmařiny. Ovšem zde ten "chladný, mrazivý thriller" , jak mnozí píšou, pro mne končí. A začíná velice PLYTKÝ děj, po kterém vám na konci dojde, že ani také ta super úvodní scéna je vlastně... No, prostě ne to, co by jste si jako fanda pořádných thrillerů mysleli. Co se atmosféry týče, tak není tak fascinující jak nám ji vystavovaly trailery. V podstatě líp vypadá filmový plakát než celkový film. A herecké výkony byly naprosto průměrné, ne-li podprůměrné. 5,5/10 ()

junxi91

Ostřílený lovec, kterého si volají pokaždé, když jim nějaký predátor zakousne domácí zvíře. Pracuje ve službách federální vládní agentury Úřadu pro ochranu rybaření a divoké přírody. To je Cory Lambert, rozvedený frajer, který vyráží se synem Caseym do wyomingské indiánské rezervace Wind River za svým tchánem, kde má za úkol ulovit pumu. Kdysi měl také dceru, ale o tom se dozvíme později. Cory se vydá s tchánem na místo, kde leží ulovený býk – podle všeho jej zabila nejen jedna puma, ale celá rodinka, matka učila svá koťata lovit. A tak se je vydá Cory na svém sněžném skútru stopovat, ale objeví něco, co nečekal – mrtvolu krásné 18ti leté indiánské dívky Natalie. Ihned to ohlásí místní indiánské policii v čele s Benem a ta se rozhodne povolat krásnou a nádhernou agentku FBU Jane Bannerovou. Ta přijíždí z Las Vegas a na horskou chumelenici ve Wyomingu není vůbec připravena, a tak ji Coryho tchýně půjčí zimní kombinézu, která patřila její vnučce. Společně se vydávají ohledat tělo dívky a zjistí, že zemřela na plicní embolii, kterou způsobil běh na ledovém vzduchu, jehož dýcháním si roztrhala plicní sklípky a krev ji zaplnila plíce, načež se v ní utopila. Jane a Ben se vydávají na Nataliiným fotrem, od kterého zjistí, že měla přítele, kterého on ani nezná, ale že mu nevadilo, že za ním Natalie chodí, protože věřil v její dospělý úsudek. A taky má drogově závislého syna Chipa, který žije v přívěsu s místními dealery. Další zastávka tedy vede sem a tentokrát dojde k přestřelce, při které jeden indiánský feťák umírá a Chip se s hrůzou dozvídá, že jeho sestra zemřela. Vzhledem k tomu, že Cory zná Chipa od dětství, tak si s ním jde promluvit do auta a dozví se o příteli jeho sestry jménem Matt, který pracuje v ochrance na místním ropném vrtu a zde také celá ochranka společně přebývá v přívěsu. Cory si však všimne dalších stop, a tak se po nich s Jane vydávají, načež objeví supy ohlodávanou mrtvolu nahého muže. Tím není nikdo jiný než Natalin přítel Matt. Soudní lékař zjistí, že dívka skutečně zemřela na plicní krvácení, má také tržnou ránu na čele, omrzliny, zlomená žebra a byla několikrát znásilněná, nic z toho však nebylo příčinou smrti, proto neoznačí za příčinu smrti vraždu. Dále dojde k lehkému, byť ne k intimnímu sblížení Coryho a Jane, kdy se jí Cory svěří se ztrátou své vlastní nádherné pubertální dcery, která uspořádala doma mejdan, který však navštívila spousta neznámých lidí, a nakonec byla jeho dcera nalezena mrtvá ve sněhu u silnice. Zbývá tedy jediné místo, které je třeba pro odhalení násilníků navštívit – ropný vrt. Zde se vydává šerif Ben s policisty a Jane, zatímco Cory se vydá hledat stopy ve sněhu, kterými bylo vláčeno Mattovo tělo. Objeví také onu rodinku pum, kvůli které sem původně přijel, ale nechá je na pokoji – teď je třeba upozornit Bena a Jane, že jsou v smrtelném nebezpečí. Ochranka vrtu má totiž zbraně, a navíc se prořekne, že se dozvěděla o nálezu mrtvoly Natálie z policejního odposlechu, ale v něm její jméno nikdo nezmiňoval. A tak dojde na vytasení zbraní a Jane jako agentka FBI je všechny přinutí, ať složí zbraně, protože ona tu má na území rezervace jako jediná policejní pravomoc. A tak se všichni vydávají do přívěsu za jistým zakrslým hovadem, které v něm odpočívá. Jane klepe na dveře a najednou dojde k flashbacku. V něm vidíme, co se vlastně tehdy v noci stalo – Natalie se sešla s Mattem, pořádně si zapíchali a potom se objevila opilá a nadržená parta jeho kolegů. Jeden u nich – onen skrček – je obzvláště vlezlý a má chuť Natalii pořádně vojet, protože se tam promenádovala v kalhotkách, zatímco oni byli pryč. Postupně dojde k pořádné bitce, ve které Matt nemá šanci proti přesile zvítězit a Natalie dostane pár ran a ten hnusný skrček ji vymrdá zezadu se spoustou hlášek o tom, že je to kurva a že už se asi necítí tak hrdě. Matt se mezitím probírá a Natalie toho využívá k útěku, zatímco Matta jeho skvělí kolegové umlátí. Poté dojde k návratu do současnosti, kde po zaklepání na dveře přívěsu dojde k výstřelu z brokovnice, a střelcem není nikdo jiný, než ten hnusný skrček, který vyvolal potyčku s Mattem. Dojde k brutální přestřelce, při které umírá spousta policistů a také Jane by měla namále, kdyby se neobjevil Cory a všechny ty zmrdy z ochranky nepostřílel svou přesnou a silnou loveckou puškou. Skrček sice zdrhne, ale Cory si jej najde a donutí jej zemřít stejnou smrtí, jako zemřela Natalie. Jo, bylo to celkem dobré. Nejvíce se mi líbily záběry nádherné přírody Skalistých hor, zasněžené vrcholky hor a hluboké lesy a v nich na sněžném skútru se prohánějící Cory. Místy se však film trochu táhnul a nic moc se nedělo, bylo tu pár hluchých míst a pořádně se to rozjelo až po návštěvě ropného vrtu. Nejvíce mě zaujalo to, že je to inspirováno skutečnými případy znásilnění/zabití indiánských dívek. Není se čemu divit, hory, drsná příroda, celoroční zima. Chlap je nadržený a potřebuje trochu zahřát a ty indiánky jsou tak krásné…ale tím to neobhajuji, jen hledám důvody toho, proč se to děje. () (méně) (více)

Raagash

Syrovy a drsny thriller se skvelou atmosferou. Poctive herecke vykony vsech zucastnenych s dechberoucim finale. Kinosal jsem opoustel dost zurivej :) Videno na Aldgate East, Curzon Cinema ()

SAINTS

Taylor Sheridan zvladol svôj režijny debut na jednotku a film si zasluži honor jedneho z najlepšich filmov tohto roka.Atmosfera zasneženeho Wyomingu je vykreslena famozne.Drsna krajina daleko od civilizacie kde sa človek nemôže spoliehat na štastiea kde slaby neprežiju.Ked lovec Cory Lambert najde v lese mtve indianske dievča film začne naberat na kvalite aj napäti.Hoci nas nečaka žiadna klasicka detektivka ,vyhodu maju ty čo poznaju predchadzajuce Sheridenove scenare ty divaci veedia do čoho idu a ako vyrospravany pribeh ich čaka.Sheridan totiš šiel na istotu.Postavu agentky fbi tu čaka tvrde pristatie na zem(niečo podobne ako v Sicariu),Wyoming predsa nie je Las Vegas odkial agentka prišla.Pomocnu ruku jej poda lovec Cory Lambert.Film ma niekolko vrcholov či už je to zaverečna prestrelka alebo velmi drsna retrospektiva či rozhovor lovca Coryho s otcom zavraždeneho dievčata na uplnom konci filmu.Jeremy Renner tu predvazda jeden ak nie vôbec svoj najlepši herecky vykon.Wind river je drsny,chlapsky film plny napätia,smutku a melancholie.10/10 ()

Oudee33

Tak jako klobouk dolu, protože pro tenhle pocit neustále sjíždím všemožné filmy... A tady jsem ho našel... Rozjezd sice krapet pomalejší, ovšem vyprávění zaujme. Takový "severský" thriller, řeknu si... ty mám rád... jsem ale pořád zvědavý, proč to má sakra dle hodnocení až takový volty...??? Pravda, pěkně to v jednu chvíli začne opouštět zajeté kriminální koleje s lehkou mysteriózní rovinou, trochu se to vyšvihne, špetka gradujícího napětí... A pak... nééé, tohle se prostě musí vidět, fakt!!! Smutných ale silných 90% ()

RAFT

Dost dobře zrežírovaný ,takový mrazivější thriller .Režijně krásně propracované .Krásná mrazivá příroda kolem dokola. Herecky je film dobře obsazen Renner a Olsen jsme mohli už vidět v avengers .Film dobrej ,akorát čekal sem ve filmu temnou atmosféru ,tak jak sme viděli před pár lety ve filmu zmizení . Za mě 80% ()

BFG2000

Kam se hrabe American Sniper. Dobré. Temné, mrazivé, reálné. Renner jede. Olsen věrohodná. Hudba podmanivá, úžasná. A zima mrazivá. ()

waeslly

Dle mého názoru by měl Sheridan sednout za laptop napsat nějaký další boží scénář a odnést ho Davidu Fincherovi a ten by z toho vyčaroval takovej skvost, že by to možná trumflo i Sedm. Dobře to netrumfne nic, ale určitě by to vytvořilo značného konkurenta!!!!!!!! Wind River??? Skvělý! Místy by právě ale více v rozhovorech místo handheldu seděla Fincherova mrazivá kamera. P.S. Zvuk střelby je v tomto filmu tak ohlušující, že vám připadá "jako by vám někdo střílel u ucha, až bych se z toho dal na útěk." :-) ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů