• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Je to parádní, akorát tak akorát.(27.1.2018)

Mrazivý zážitek, ve všech smyslech slova. Wind River se s postavami, ale ani s divákem, nemazlí a servíruje jednu z nejlepších kriminálek za poslední roky. Ta atmosféra je jedinečná.(5.2.2018)

Takové to, když si říkáte - chtělo by to teď nějakej ale fakt dobrej film.... třeba super kriminálku, nebo thriller. A ono jo!!! Jeremy Renner byl vždycky muž mého srdce, ačkoli tady nemá kuši ani luk a šípy, nosí pušku jako hrom a obléká sněhového hejkala. Autentický, mrazivý, uvěřitelný, přesvědčivý, precizní a drsný thriller s čistými hereckými výkony a bez zbytečných dlouhých keců. "Slyšel jsem, že se někdo pohřešuje...." - ne, nikdo se nepohřešuje - . "jak umřel?" - s fňukáním. (líp to snad ani nejde vymyslet).(9.2.2018)

Kriminální thrillery patří ke stálicím kinematografie stejně tak jako televizní tvorby. U obou ale platí, že se kvalitní kousky v poslední době hledají jako jehla v kupce sena. A já takovou jehlu našel právě ve filmu Wind River. Podle mého názoru jde o velmi zvládnutou kriminálku s hlubším přesahem, stabilním příběhem a dobrým scénářem. Mrazivou atmosféru filmu jenom podporuje zvolené prostředí během zimy ve Wyomingu. Zajímavou a zároveň nosnou částí je zasazení příběhu v rámci indiánské komunity. Film tak dokazuje, že některé společenské problémy v Americe přetrvávají stále a je třeba na ně upozorňovat. Svojí roli dokonale zvládnul zkušený Jeremy Renner. Tomu sednul scénář i napsaná postava tak dobře, že téměř zastínil kolegyni Elizabeth Olsen. Přiznám se, že jsem o jejím výkonu měl trochu pochyby. Nakonec si ale myslím, že svou roli zvládla bez větších obtíží a především uvěřitelně. Film mě hned po prvním shlédnutí velmi zaujal a rozhodně u mě figuruje jako jeden z nejlepších kriminálních thrillerů poslední doby. Myslím, že nějakého toho Oscara by si určitě zasloužil, a ne jenom jednoho.(11.2.2018)

Příběhová linka je hodně jednoduchá a šablonovitá, ale dějové prázdno naštěstí vyplňují parádní záběry na zmrzlý Wyoming a celkem hutná atmosféra. E. Olsen mi v roli městské FBI pipiny nějak neseděla. Co jsem ale nerozdýchal, bylo, když ten největší hajzl „uběhl“ necelých 100m a zakrvácel si plíce, to bylo hodně přestřelený. Především kvůli atmosféře dávám --- == 74 % == --- .(11.2.2018)

Docela velké zklamání. Vlastně na mě moc nezapůsobila ani zimní atmosféra, ani ten „všichni jsou v prdeli“ feeling, v takovém Fargu obojí funguje daleko lépe. S bonusem v podobě černého humoru, po kterém zde není ani stopy. Všichni jsou hrozně vážný a pořád se dojímají, ale moje srdce bylo jako led a neobměkčila ho ani ta krásná indiánka. Přestože jsem fanouškem původních obyvatel USA a Sheridan vyloženě uvádí, že tímto filmem chtěl upozornit na násilí páchané na jeho ženách, na mě to spíš dělalo dojem, že si natočil poctu Rambovi, kterou se snaží maskovat za drsnou kriminálku se sociální tématikou. Nic moc. 70%(19.2.2018)

Občas Hollywood dokáže vyprodukovať film s logom „thriller“/„dráma“, ktorý sa dokáže vystúpiť z klasických schém (respektíve z klišé elementov) týchto snímok. Film Wind River je presne taký. Silný príbeh s obrazmi a dialógmi, ktorý vás chytia. Fantastický J. Renner! (E. Olsen tu len asistuje) A mimochodom som nemilo prekvapený, že nebol nominovaný na Oscara. P.S.: Po druhom videní pravdepodobne to bude za 5 hviezd. Osobné hodnotenie: 88% (****) (25.2.2018)

• GameboyNES

To tady hodnotili jen samý indyjáni? Nějak mi to hlava nebere. Vždyť je to jen obyčejná detektivka, zbytečně natáhnutá na dvě hodiny. Vážně jsem čekal spíš něco ve stylu Purpurových řek. Tohle je tak na jedno kouknutí a za 10. minut si na už ani člověk nevzpomene. 2. hvězdy jsou až až.(5.3.2018)

Skvěle udělaná krimi, která nemá dotažené rozuzlení. Respektive bych se nebál označit za lenost styl vyprávění, které si výsledek vyšetřování rozhodně nezasloužil. Nechci spoilerovat, ale jakmile ta situace nastane, tak ji poznáte. Kamera nezvládá akčnější pasáže. Mohlo to být o něco lepší, ale scénář a herecké výkony dokáží vyvážit nedostatky ve prospěch rozhodně pozitivního zážitku. Já to s klidem doporučím. Jen to není dotažené.(5.3.2018)

Takové krimi není nic pro mě, ale tohle si opravdu zaslouží 5*.. Já tam snad nic špatného nenašel (vůbec jsem nehledal), film plný silných momentů a skvělého hereckého újmu si opravdu zaslouží jen slova uznání..(25.3.2018)

Chladný a přímočarý film.(29.3.2018)

Dlhšie som rozmýšľala či si vôbec mám tento film pozrieť. Ani na chvíľu som však neoľutovala toto rozhodnutie. Od začiatku ma vtiahol do deja a s napätím som čakala na rozuzlenie príbehu. Perfektná pochmúrna atmosféra, skvelé výkony hercov a pre mňa osobne bola veľmi silná scéna z nemocnice. Tu ani nemôže byť iné hodnotenie ako 5*.(6.4.2018)

Vyborne spravene aj zahrane, ale total brutal.. 4*, 5 tomu volako nemozem dat, primoc tazive a nasilne..(9.4.2018)

Ulala,paradna krimi drama z mraziveho prostredia so skvelymi hereckymi vykonmi,v ktorom nechyba atmosfera ako sa patri,urcite odporucam pozriet kazdemu,nebudete lutovat...:-)(21.5.2018)

Film trochu nepříjemně překvapí, že v momentě, kdy jsem čekal, že "a teď se to konečně začne rozbíhat, tohle byl úvod", si uvědomím, že už je za polovinou stopáže. Od toho okamžiku už naopak běžel prakticky konec. Připadá mi to jako film který má pouze začátek a konec, a nic mezi tím. Přesto je jinak velmi slušně natočený, takže ty 4* si zaslouží.(6.8.2018)

Shrnu to. 6 hvezdicek.(28.9.2017)

Hodně mrazivý film, hodně pomalý, hodně lidský. Šokující rozuzlení není šokující z toho Hollywoodského hlediska, ale právě z toho lidského. Depresivní, čeho všeho jsou lidé schopní...(29.9.2017)

Tohle je prvni film, ve kterym verim Rennerovi drsnaka. Pomalejsi rozjezd (cca prvni pulhodinu) vynahradi cely zbytek filmu. Snad jen hudbu si nejak moc nevybavim a asi by snesla silnejsi motivy. Atmosfera uzasna a ty panoramata :) Muzu jen doporucit!(30.9.2017)

Hodně silný film a určitě jeden ze žhavých kandidátů na nominaci na Oscara. Jak je tu už zmíněno, Sheridan se asi opravdu hodně inspiruje v režisérské činnosti u Denise Villeuneva, se kterým před lety pracoval na filmu Sicario. Není to ještě dokonalé, ale řekl bych, že další šikovný rejža je na světě. Kde naopak pracuje téměř bez chyby, je scénář. Ten postupně graduje a nabírá na čím dál větší intenzitě, aby ke konci diváka napětím odrovnal a hodil mu brouka do hlavy, co je sakra se světem špatně. Práce s kamerou Bena Richardsona je pak luxusní, záběry na krajinu jsou oku lahodící. Jeremy Renner si zase jednou zaslouží velký palec nahoru a je to jeden z mých tipů alespoň na oscarovou nominaci. MOJE HODNOCENÍ: 90%(1.10.2017)

Olsenka bud nevie hrat, alebo len ta jej postava bola tak nahovno napisana. Hlavne na zaciatku. Cely pripad bol az prilis jednoduchy: nasli babu v lese. Znasilnena. Meno pozname. Ako sa tam dostala? Bezala 10kilakov, v najblizsom okoli je len jedna buda a ropna plosina. S kym chodila? S Mattom. Kde Matt robil? Na plosine.... A tam sa to prakticky vsetko vyriesilo par kilami olova typickeho pre Ameriku. Komisar Rez ma zlozitejsie pripady vyriesene za 40 minut, tu sa to potiahlo este o hodinu dlhsie (a nemuselo). Strata casu, fakt... 50%(1.10.2017)

1 13 25 28 29 30 31 32 33 34 36 48