• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Dobré thrillery aby člověk pohledal! Naštěstí se ale semtam objeví kousek, který se vrátí ke kořenům žánru a nabídne tak napínavou podívanou, při které člověk sedí a jenom poslouchá, jak se postupně v sále snižuje frekvence náruživého chroupání popcornu. Velmi mě překvapila míra akce, které výrazné zvukové efekty dodávály šťávu, s čímž šel ruku v ruce chilling soundtrack, který zase nahrával atmosférickým pomalejším scénám. V tom všem se nachází Renner v dosud nejzajímavější roli a Olsen, která tentokrát není jenom hezkou tvářičkou. Definivně doporučuji vidět v kině.(7.10.2017)

Na zacatku to byla nuda,pak se vsichni postrileli a nastala opet nuda.(7.10.2017)

Herecké výkony strašné, žádná atmosféra, celkově nedobré.(7.10.2017)

Velmi civilní, velmi silné. Reálné. Žádná akční střílečka a vystajlovaná thrillerovka; používá to daleko slabší kalibr, ale o to je to paradoxně ve své obyčejnosti silnější. Sníh, vítr, pláně a hory Wyomingu a příběh, co se mohl stát. Takové věci se dějí. Většina otázek je zodpovězena... ale některé také ne. Tak to bývá. A ano, poznal jsem to už během filmu: Nick Cave & Warren Ellis... Parádní biják! [90%; 2017-10-07 CinemaCity Nový Smíchov](7.10.2017)

Ten konec mohl být propracovanější. Ale jinak fajn film. Rener to zahrál dobře.(8.10.2017)

Mrazivý thriller to asi nejvíc shrnuje. Sice je to jen klasický chase ale 4 hvězdy jsou po zásluze. 3 by byly málo a pokud to nebude camrip, užijete si to určitě ještě víc! :)(8.10.2017)

Těšil jsem se, ale asi až moc. Za mě to byl celkem prázdný film, který skončil tak rychle, než jsem se začal chytat. Po skončení filmu jsem si říkal: A to je všechno? Jako dobrý...ale natahovaně nudné. Škoda...ta jedna scéna byla fakt super. Ale to je na takové hodnocení, co film má, fakt málo.(8.10.2017)

Smutné, mrazivé a syrové krimi dráma, žádný ťu ťu ňu ňu, ale prostě ze života, tak to má v tomhle žánru kurva být. Jak už jsem tu mnohokrát psal, filmy inspirované životními příběhy jsou stejně nejlepší, pokud se dobře zpracují a natočí a tady se to fakt povedlo. Do toho horská atmosféra a nekompromisní likvidace zmrdů od vrtu ke konci filmu. Za mě fakt super film.(10.10.2017)

Konečně pořádná Mayovka! Máme tu Old Shatterhanda, který najde umrzlou Nšoči a protože je nepravděpodobné, že by se dobrovolně vydala bosá na trailový běh v mínus 30 stupních ( zdravím bosoběžce Zahálku ), vydá se na lov vyníka její smrti, při kterém mu zdatně překáží jedna pizda z FBI. Vznikla tak vydařená krimi, jejímiž nějvětšími klady jsou nekompromisní hlavní hrdina, mrazivá atmosféra a krásné horské prostředí.(11.10.2017)

Mrazivé (doslova, do kina jsem si vzala jednu vrstvu navíc a i tak mi nebylo horko), silné, pohlcující. Určitě by se našly nějaké výtky, jako co tahle postava tam vlastně měla znamenat, jaktože tam nebylo zmíněno tohle nebo tamto, proč nevyskočila ta puma aspoň napodruhé atd ... Ale když ten film má takovou atmosféru, tak podmanivě si mě naloží na lopatu a nese do té mrazivé pece, že nemůžu hodnotit jinak. Dokonce jsem se v tom ajfru zvládla i několikrát uchechtnout (např. Vy jste nedostali ten oběžník, že začalo jaro?).(12.10.2017)

Na první pohled typický agitační snímek. Máme tu otázku zneužívání žen, nebezpečí v době dospívání a otázku domorodých národů. Spousta témat z agitačních snímků je zveličená, ale tady jde ještě o celkem mírné zobrazení tvrdé a kruté reality. "Natives" jsou na severu Ameriky dost citlivé téma, a i když se toho trochu udělalo v rámci rétoriky, situace mnoha kmenů je pořád tragická. Co na snímku zaujme, a řada lidí nejspíše neocení, je zobrazení vztahu k přírodě, která je (nejen z pohledu natives) v těchto oblastech všudypřítomná a ovlivňuje vše. Kdo v podobných místech, anebo ještě více na severu, zejména v Kanadě byl, asi tuší, co tím myslím. Tenhle film tudíž neberu jako žánrovou detektivku kombinovanou s (neo)westernem (ačkoli i tak je dost dobrý), ale jako ódu na severoamerickou přírodu, život v ní a s tím spojenou životní filozofii. A nutno podotknout, že jde o velmi dobře zahraný a hlavně natočený a stylizovaný kousek.(13.10.2017)

Lehce nadprůměrné krimi s pěknými exteriéry, nic víc. Ani Jeremy moc nehraje, jen okouní a kibicuje. Zbytek je tam do počtu. Zachraňuje to zajímavá zápletka a pěkný scenérie. Děkuji režisérovy, že se moc nepouštěl do dobroserského tlachání ohledně ztracené generace amerických indiánu (nuda, fet a alkohol - to všechno jich zabije víc než bílý muž).(14.10.2017)

Plnej kotel hvězdiček a bez debat. Syrová drsná krimi s výborným hereckým obsazením.(14.10.2017)

Ve filmu najdete několik krimi klišé a jednu infantilní scénku v boudě. Jinak Hawkeye nezklamal, naopak mě dost překvapil svým hereckým výkonem. 86%.(15.10.2017)

Emočne silné....(15.10.2017)

Jednoznačne jeden z trojice najlepších filmov roku 2017 ( každý si vytvárajte podľa seba, ale tento film tam jednoznačne patrí). Mám rád typy filmov, ktoré už od samého začiatku majú stanovený cieľ a zbytočne si zložitým príbehom nekomplikujú silné vyznenie pointy. Zároveň sa tým pre diváka dokáže ľahšie vstrebať atmosféra, podporená hlavne lokáciou ( a zmyslom pre detail u každého záberu) a s podmienkami prostredia sa dokážeme oboznámiť cez človeka, ktorý o nich takisto nič netuší. Emócie na seba nenechajú dlho čakať. S takýmto neuveriteľne vystavaným príbehom, som cítil každú ranu u hlavnej postavy aj ja sám. PS: Renner zaslúžiš si ho a dúfam, že ho aj dostaneš.(17.10.2017)

Wind River je hodně solidní film. Vyniká ve všem o co se pokouší a výsledek je opravdu supr. Atmosféra hraje prim a velkou část filmu je věnována právě jejímu budování. Z části tak tvůrci hrají efektivně o čas, protože celkový příběh se dá shrnout asi do tří vět a abych řekl pravdu, čekal jsem od děje trošku víc. To ovšem neměnění nic na tom, že Wind River je krimi / drámo které nikoho nenechá chladným a určitě stojí za vidění.(19.10.2017)

Krasna priroda, naprosto presna "hudba", herecke vykony i v mensich rolich bezchybne. Neco podobneho jsem cekala od Snehulaka a nedockala se. Ztraty hlavnich hrdinu zabolely i z platna.(24.10.2017)

Když filmu odpustím předvídatelné postavy, etnické výstřelky, šablonovitý děj a další stereotypy, tak se ptám, co mi zůstane. Díky bohu nezapomenutelná ATMOSFÉRA. Celý film na ní stojí a padá. Z mého pohledu tedy stojí tak silně, že i třicítka pod nulou a rozervané plíce mrazem s tím nehnou. Takže moc pěkné pokoukání. JAK DOPADLY TY PUMY???(26.10.2017)

Výborný film se skvělým lovcem-stopařem v hlavní roli. Bllonďatá detektivka svou nezkušeností a naivitou v terénu krásně ukazovala opak Rennera a jeho geniální předtuchu. Moc se mi líbilo, že byl napřed před všemi ostatními, což se podtrhlo nejvíce po přestřelce mezi policií a bandou agresivních kreténů. Jen si počkal a všechny postupně sejmul z dálky (potichu řečeno “YESS!”). Nechtělo se mi věřit, že se něco takového skutečně stalo.. Pár věcí mi ale nesedlo - kdo byl druhou mrtvolou (došlo mi, ale mohlo být v klidu zmíněno), schované pumy (proč je hledal, když je ve finále nezabil?), nefungující vysílačka (policajt nereagoval, tzn. že ji měl vyplou?), zmizelá dcera Rennera (víc nerozvedeno a bez konce), aj.. Prostě zbytečně tajemné. A další - oběť uběhla 10 km bosá ve sněhu až ji ke konci praskly plíce. Tak jak je možné, že ten zmrd s rozmláceným ksichtem uběhl jen 30 m a umřel? Za mne určitě výborný námět s indiány ve strhujícím prostředí v nepříliš příznivém počasí. Film mě vtáhnul, ale po zhlédnutí hned pustil.(28.10.2017)