• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Prosím, páni režiséři, točte takovéto thrillery! Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů roku 2017.(22.12.2017)

Lord of the Plains, Vol. 2. Sheridan se mi pomalu sápe do scénáristické topky (v podstatě už jen čekám, jestli mi to potvrdí Soldado) a již třetí rok po sobě mi dílo z jeho pera zařídilo jeden z nejlepších a nejintenzivnějších filmových zážitků roku. Jak to ale Sheridan skvěle napsal, tak na režisérské stoličce už nějakou tu hrubku udělal. Když pominu občas nějaký ten nevhodný střih, tak naprosto souhlasím, že chybou z nejhříšnějších je skutečně ta práce s prostředím, která je zrovna u jeho děl zásadní. A nikde to není vidět líp, než když si porovnáte scénu s mrtvým volkem s... prakticky celým zbytkem filmu, minimálně tedy po vánici. Kde na začátku Sheridan naplno podmanivě využívá rozsáhlé promrzlé pustiny, skučícího větru a padajícího/křupajícího sněhu (v kombinaci s kamerovými záběry a skvělým hudebním podkresem dua Cave/Ellis), tam ho postupně začne brát jako samozřejmost a kulisu, která tak jako že mimochodem prostě je. Ve finále tak film jako celek oproti loňskému Hell or High Water v tomto ohledu strádá, ale ono je to vlastně jedno, protože až na výše zmíněné je to zrežírované perfektně, obsazené a zahrané perfektně, ohudebněné perfektně, nasnímané perfektně a napsané perfektně, díky čemuž to drtivou většinu ostatních (nejen) žánrově spřízněných kousků (i s jejich režiséry) s přehledem strčí do kapsy.(25.12.2017)

Velmi dobrá podívaná plná drama a doslava mrazivého prostředí. Lovec Jeremy Renner hraje úžasnou postavu chytrého otřískaného venkovana opravdu znamenitě. I do role novopečené agentky se Elizabeth Olsen hodila skvěle. K tomu napínavý příběh, v kterém se od první do poslední minuty něco děje a divák se nemohl nudit. Líbilo se mi, že děj nese i určitá poseltsví a ukazuje, jak to v zdejších krajinách chodí. Nedivím se, že je to inspirováno skutečnými událostmi. K tomu všemu prvotřídní kamera a dílo hodno 4-5 hvězdám je na světě. Nakonec se přikloním k lepším čtyřem - 85%.(28.12.2017)

"Nezbylo tady nic než sníh a ticho." A právě tiché scény jsou na filmu asi to nejsilnější. Ať už to je projevená síla herců v takových chvílích, kdy jedním dlouhým pohledem sobě tváří v tvář si sdělí víc, než by dokázaly dvě strany textu, anebo chvíle napětí, které znamenitě gradují díky hudbě. V tomhle mi to připomnělo spolupráci Nolana se Zimmerem, ti jsou v práci s napětím scény pověstnými mistry. Díky za tehnle film!(30.12.2017)

Na chladný Nový rok jsme místo pohádek v TV chtěli dohnat rest z MFFKV a konečně se podívat na Wind River. Nemohli jsme udělat lépe. Brilatně natočený detektivní thriller z mrazivého indiánského Wyomingu, kde se snoubí krásy neposkvrněné zasněžené krajiny se špinavým lidským a naturalisticky znázorněným zlem. Jeremy Renner je konečně civilnější než v předešlých filmech a role lovce mu sedí jak pozadí na hrnec. Za mě jasných pět!(2.1.2018)

Skvele podaný film s hustou atmosférou.Herci úžasní hudba vybratá skvelo.Keď sa dozviete čo sa stalo a ako tak cítite tú beznádej obetí.Koniec skvelý.Pre mňa 5* záležitosť.(4.1.2018)

Bez nějakého očekávání jsem moc překvapený. Brilantně vybroušený diamant, který dokazuje umění filmu. Jsem moc rád, že spolupracoval i Peter Berg, který je mistrem ve svém oboru. Nemám víc co napsat, prostě se kochejte výborným kouskem.(5.1.2018)

Perfektně natočeno. Navíc velmi silné téma, se kterým byť nemám nic společného, vtáhlo mě. K tomu mrazivá atmosféra krásného, zasněženého, ale nelítostného Wyomingu. Role pro Jeremy Rennera jako dělaná. Sundance opět nezklamal.(8.1.2018)

Parádny thriller s vynikajúcimi postavami a mrazivou atmosférou. K dokonalosti mi chýbala trošku sofistikovanejšia zápletka, ale to je zrejme len uhol pohľadu. Jednoznačne najlepší Rennerov výkon, široko-ďaleko. 90%(23.1.2018)

Docela fajn atmosféra, ale ty tzv. skutečné události už tak moc přiblblým američanům nebaštím, těžko uvěřitelná přestřelka příhlouplých ožralých securitáků s agenty FBI a policií? Sorry, ale tohle nemůže nikdo brát vážně, když už tak tam mají dát spíše na " upraveno podle skutečných událostí " a už jsem taky docela unavenej s toho věčného amerického sebemrskačství o tom jak jsme ublížili indiánům a černochům a všem okolo, prostě by měli konečně přijmout to co doopravdy dělali a stále dělají nejen v USA ale i v celém světě...(23.1.2018)

Je to parádní, akorát tak akorát.(27.1.2018)

Masakr.(5.2.2018)

Mrazivý zážitek, ve všech smyslech slova. Wind River se s postavami, ale ani s divákem, nemazlí a servíruje jednu z nejlepších kriminálek za poslední roky. Ta atmosféra je jedinečná.(5.2.2018)

Takové to, když si říkáte - chtělo by to teď nějakej ale fakt dobrej film.... třeba super kriminálku, nebo thriller. A ono jo!!! Jeremy Renner byl vždycky muž mého srdce, ačkoli tady nemá kuši ani luk a šípy, nosí pušku jako hrom a obléká sněhového hejkala. Autentický, mrazivý, uvěřitelný, přesvědčivý, precizní a drsný thriller s čistými hereckými výkony a bez zbytečných dlouhých keců. "Slyšel jsem, že se někdo pohřešuje...." - ne, nikdo se nepohřešuje - . "jak umřel?" - s fňukáním. (líp to snad ani nejde vymyslet).(9.2.2018)

Kriminální thrillery patří ke stálicím kinematografie stejně tak jako televizní tvorby. U obou ale platí, že se kvalitní kousky v poslední době hledají jako jehla v kupce sena. A já takovou jehlu našel právě ve filmu Wind River. Podle mého názoru jde o velmi zvládnutou kriminálku s hlubším přesahem, stabilním příběhem a dobrým scénářem. Mrazivou atmosféru filmu jenom podporuje zvolené prostředí během zimy ve Wyomingu. Zajímavou a zároveň nosnou částí je zasazení příběhu v rámci indiánské komunity. Film tak dokazuje, že některé společenské problémy v Americe přetrvávají stále a je třeba na ně upozorňovat. Svojí roli dokonale zvládnul zkušený Jeremy Renner. Tomu sednul scénář i napsaná postava tak dobře, že téměř zastínil kolegyni Elizabeth Olsen. Přiznám se, že jsem o jejím výkonu měl trochu pochyby. Nakonec si ale myslím, že svou roli zvládla bez větších obtíží a především uvěřitelně. Film mě hned po prvním shlédnutí velmi zaujal a rozhodně u mě figuruje jako jeden z nejlepších kriminálních thrillerů poslední doby. Myslím, že nějakého toho Oscara by si určitě zasloužil, a ne jenom jednoho.(11.2.2018)

Příběhová linka je hodně jednoduchá a šablonovitá, ale dějové prázdno naštěstí vyplňují parádní záběry na zmrzlý Wyoming a celkem hutná atmosféra. E. Olsen mi v roli městské FBI pipiny nějak neseděla. Co jsem ale nerozdýchal, bylo, když ten největší hajzl „uběhl“ necelých 100m a zakrvácel si plíce, to bylo hodně přestřelený. Především kvůli atmosféře dávám --- == 74 % == --- .(11.2.2018)

Docela velké zklamání. Vlastně na mě moc nezapůsobila ani zimní atmosféra, ani ten „všichni jsou v prdeli“ feeling, v takovém Fargu obojí funguje daleko lépe. S bonusem v podobě černého humoru, po kterém zde není ani stopy. Všichni jsou hrozně vážný a pořád se dojímají, ale moje srdce bylo jako led a neobměkčila ho ani ta krásná indiánka. Přestože jsem fanouškem původních obyvatel USA a Sheridan vyloženě uvádí, že tímto filmem chtěl upozornit na násilí páchané na jeho ženách, na mě to spíš dělalo dojem, že si natočil poctu Rambovi, kterou se snaží maskovat za drsnou kriminálku se sociální tématikou. Nic moc. 70%(19.2.2018)

Není to klasická kriminálka skôr o príbeh Indiánov a ich život ťažkom zasnežené prostredí.Taylor Sheridan je vynikajúci scenárista, ale po tomto filme si ho budem viac všímať. Film má pomalé tempo a je dosť depresívny ,ale za to má úžasné zábery z dronov na prekrásnu zasneženú krajinu.(25.2.2018)

Skvěle udělaná krimi, která nemá dotažené rozuzlení. Respektive bych se nebál označit za lenost styl vyprávění, které si výsledek vyšetřování rozhodně nezasloužil. Nechci spoilerovat, ale jakmile ta situace nastane, tak ji poznáte. Kamera nezvládá akčnější pasáže. Mohlo to být o něco lepší, ale scénář a herecké výkony dokáží vyvážit nedostatky ve prospěch rozhodně pozitivního zážitku. Já to s klidem doporučím. Jen to není dotažené.(5.3.2018)

Takové krimi není nic pro mě, ale tohle si opravdu zaslouží 5*.. Já tam snad nic špatného nenašel (vůbec jsem nehledal), film plný silných momentů a skvělého hereckého újmu si opravdu zaslouží jen slova uznání..(25.3.2018)

1 13 25 28 29 30 31 32 33 34 37 49