• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Pěkné..trochu mi vadila polopaticnost sdeleni toho,co se vlastne stalo...ale dobry....(8.11.2017)

Na dramata a thrillery si moc nepotrpím, ale tenhle film je vážně dobrý. Krásná, mrazivá krajina, ještě mrazivější atmosféra a výborné herecké výkony.(8.11.2017)

Hodně povedený thriller.Mrazivý až do konce.A to finále.Paráda.Jeremy Renner je pan herec.Klobouk dolů.(9.11.2017)

• moriero

Mně by ani nevadilo, že je to celé zmrzlá depka. Spíš jsem z toho cítil, že tvůrci tento snímek spíchli s absolutní záští k zimě. Já ji teda taky nesnáším, ale asi bych ji nekomponoval do umění. A tady nám pan režisér každých deset připomíná, jak je to místo zlé, ztracené a beznadějné a úplně každá postava touží odtamtud vypadnout.(11.11.2017)

Prečo nikomu nevychádza para z úst keď tam rozprávali o teplotách bližiacich sa k -30ºC? Okrem toho je to výborný film v parádnom prostredí a s krásne budovanou atmosférou. V mnohom mi to pripomenulo minuloročné Hell or High Water. Wind River je prvý horúci kandidát na tohtoročných Oscarov.(11.11.2017)

• pepca72

Nechápu, z čeho tady všichni chčijou do textilu. Nulová atmosféra, žádné napětí, jen sníh, tupý Rener kulící oči, tupý indián, tupý syn indiána a dalších pár nablblých postav včetně toporné Olsenky. Tuctový příběh, jak nadržený dělník uprostřed bílého nic, z nudy šukal místní indiánku, a stejně nadržení kámoši ji chtěli šukat taky. No a to vygradovalo do jediné, dvou * scény. Jinak nic. Herecký výkon Rennera nebudu ani komentovat, neměl co hrát. Ztráta času. Nechápu tady zdejší nadšení, proboha čím a proč? A za co by měli dostat Oskary? Jo, asi zato, jak se jim povedl ten bílý sníh, tak ten byl fakt krásně bílý.(12.11.2017)

• pafka

Hrani si na atmosferu, ktera tam neni. Cely film. Uplne to vyzniva do prazdna. Je to nejak blbe. Neveril jsem nikomu nic. Podle me naprosta tuctovka a klidne napisu, ze je to becko, jako hrom. Obrovske zkllamani. Jen jedine plus to melo - chutnal me u toho grog.(14.11.2017)

Severské drama a la Hollywood. Lidé jsou hezcí, prostředí kultivovanější, celé je to uhlazenější. Charisma to ale bezesporu má.(17.11.2017)

Trochu jsem zvažoval, kolik amerických hvězdiček přidělit a rozhodl jsem se takto. Jeremy Renner je výborný, ale nutno dodat, že E. Olsen také a s ní i další herci. Američané dokázali, že severské mrazivé thrillery umí také. Já dosud byl přesvědčen, že něco s podobnou atmoškou natočí jen švédové a ono ne. Rozhodně to má atmosféru, napětí, včetně zajímavého úvodu. Ve filmu není nouze o překvapivé zvraty, ač jich není překotné množství a lekavé situace v podobě nečekaných nebo naopak očekávaných reakcí tzv. záporáků. Přestřelka byla na jednu stranu zajímavá, na druhou trochu jak z laciného westernu. Rozhodně se od filmu nedočkáte napětí až do konce. K pachateli se sice hrabe snímek pomalu, ale žádné velkolepé překvapení ani rozuzlení nečekejte. Možností moc není a tak se potvrdí jako pravdivá zkrátka jedna z mála možností. Severská detektivka tak není příliš akční, zároveň příliš napínavá a vlastně ani detektivní. Zaujmou tak především herecké výkony, sněhová pustina a pak hloubka. Zdejší obyvatelé totiž až příliš často hází všechno na místo, kde žijí. A v pořádku rozhodně není více postav než jen vrahové či narkomani. Donutí vás to přemýšlet, jak lze změnit život, když se ovšem chce. A že šelma nenapadne jelena proto, že má štěstí, ale protože je slabý jedinec. Protože to vzdá.(18.11.2017)

Už od začátku mě neuvěřitelně chytla atmosféra celého místa. Tiché, zmrzlé peklo, místo kdesi zapomenuté všemi lidmi, kde žijí indiáni a něco málo těch, co se přistěhovali. Do toho najde místní lovec predátorů tělo mladé holky a rozjíždí se vyšetřování, co tohle místo nikdy nezažilo. Krajinný ráz místa se jakoby odráží od tiché povahy místních a místní slovem šetří opravdu hodně. Prostě je to mistrovsky zpracované, přičemž velkou roli zde sehrála i lokace natáčení. Renner jako zkušený a bezchybný lovec naprosto parádní. Spokojenost.(18.11.2017)

• karnifex

Hrdinové i film jsou velmi sterilní. Všichni jsou si vědomi své povinnosti a hrozně tvrdí. City jsou povoleny jen k mrtvým. Mentální svět tvůrců tohoto snímku musí být příšerné místo.(19.11.2017)

Julia Jones a Elizabeth Olsen jsou moc pěkný holky.Film ok.(21.11.2017)

• v.indruchova

Celkem nechápu jakému velkému zájimu a vysokému hodnocení se tomuto filmu dostává. Nevidíte nic nového, jen studenou a drsnou stránku smrti a deprimovanosti. Ještě teď vidím ty mrtvoly v hlavě, nic hezkého.(22.11.2017)

Atmosferický thriller se skvělým obsazením a realistickou zápletkou...(25.11.2017)

Smutne, tahle, malo zajimave, ale mozna, ze nasi filmari by se mohli opicit a natocit neco podobneho o cikanech. Lepsi na to kouknout v letnich mesicich, protoze ten kdo ma mentalni problemy - depku, tak at se radeji poohledne jinam ;-).(26.11.2017)

Že Sheridan píše skvelé a napínavé príbehy, to dokázal už mnohokrát. V jeho novej role režiséra mu to ale nejde o nič horšie. Wind River patrí do vybranej skupinky thrillerov, na ktoré sa jednoducho nezabúda. Hutne atmosferický zážitok s fantastickým gradovaním napätia a skvelo úderným finále. Herecké výkony tlačia film do oscarových vôd (rovnako ako celá indiánska tématika). Toto si veru odnesie nejednu sošku.(27.11.2017)

Výborný scenár a réžia Taylora Sheridana, mrazivý thriller z nehostinnej časti Ameriky, kde žije pôvodné obyvateľstvo. Kriminálna zápletka super zapadá do tejto lokácie kde zlí chlapci sú skutočne zlí a dobrí muži zostanú správni chlapi, hoci zažijú niečo zlé . Môj obľúbený herec Jeremy Renner bol štandardne skvelý. Ale vo filme ma milo znovu prekvapila výborná Elizabeth Olsen, ktorá ma predtým už milo prekvapila v historickom filme V tajnosti... Tento film nemôžem hodnotiť inak ako 100%! Film ma držal v napätí od začiatku do konca a preto ho považujem za jeden z najlepších krimi-thrillerov posledných rokoch. A hudba Nicka Cava proste brilantne dopĺňala túto mrazivú a skvelú kriminálku!(28.11.2017)

Krásny a veľmi pôsobivý film. Ale uvedomil som si, že sa na neho takmer do bodky hodí komentár, ktorý som pred časom napísal k inému Sheridanovmu filmu: https://www.csfd.cz/film/52940. Akoby ani nebolo dôležité delenie postáv na dobré a zlé, ale na tie, čo majú (alebo chcú mať) rodinu a tie, čo na rodinu kašlú. Ale Sheridan v tom nie je zďaleka sám.(29.11.2017)

Prachobyčejná krimoška o jednom mordu, kterej se vlastně ani nestal. U nás by to nekoumal ani detektiv Štika, v Emerice to luštili taky jenom podvodem. Postavy jste poznali podle ksichtu - kdo nebyl čistej, to byl kojot. Málem jsem se napil zázvoru, že jedinej s fištrónem je pan Lovec. Na straně druhé byla výborná kamera, rovněž tak i celkem nečekaná včelařská vložka...no dobře ještě plzák párty. 60/100(1.12.2017)

Viděl jsem samozřejmě spoustu filmů,ale tady u téhle krimi,dáli se to tak nazvat,jsem měl všechno,co má dobrá krimi mít, úžasně mrazivá atmosféra,napětí,akce.(2.12.2017)