• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Musím se přiznat, že jsem od filmu vůbec nic nečekal ani jsem o něm nevěděl. Dočkal jsem se milého překvapení a podle mě se jedná o film roku 2017. Atmosféra, napětí, herci... hodně čistých 5*.(4.3.2018)

kamera - atmosféra - herci - závěr(6.3.2018)

Som nesmierne vďačný za každý takýto filmársky počin. Jedna úžasná filmová lahôdka ako formou, tak i obsahom pre mňa jednoznačne film roka(9.3.2018)

Říci jen , že to bylo "hustý" je slabé slovo !!Takhle silný film už jsem dlouho neviděl , je to nezapomenutelný zážitek!!(12.3.2018)

Taylor Sheridan je zde "in" ale kvůli tomu mu nebudu nadrzovat. Příběh byl originální, pouze v části v akci s hlidacema mne to přišlo dost pritazene. Jeremy není můj oblíbenec, ale zde na oscara.(17.3.2018)

Působivá, i když dosti pobuřující kriminálka.(21.3.2018)

• mlock

Banální zápletka, místy hodně hloupé dialogy a navrch několik nesmyslů, např. rozblácená cesta při -20 °C, v lese pobíhající mrazuvzdorný pavouk, ona ta holka by za těch podmínek taky 10 km nedoběhla, atd. Pěkná krajina to nezachránila.(24.3.2018)

• Nathaniell

Jediné co je na tomhle mrazivé, je ten sníh. SPOILERY: Jinak se tvůrci většinou ani neobtěžovali s párou od hub. Jeremy Renner ztvárnil svoji roli naprosto precizně. Sice jsem měl strach, že dorazí ten idiot, Kapitán Amerika, ale naštěstí se tak nestalo. :-D :-D Každopádně Elizabeth Olson v roli Jane Bannerové byla doslova na ránu pěstí. Tohle že je agentka FBI? Opravdu tam někomu procházela taková arogance, ignorantství a tupost? Empatie? NE. Všímavost? NOPE. Instinkt? NEIN. Chápu, údajně je ten film podle skutečné události. oukej: Díky za nemastné a neslané nic, obtočené kolem Rennera. 2*. Zase jednou nadhodnocený kopanec. Ale čemu se divím, když vidím hodnocení u filmů od Marvela? :-D :-D(24.3.2018)

Žiadny kompromis‼️(29.3.2018)

Detektivka je to dost pěkná. Chvílema jsem si ale říkala, že se to docela táhne. Protože... Podezřelí : 2. Prověřím prvního: bum není to on. Prověřím druhého a bum bum bum bum bum konec filmu. strašně rychlý a akční konec po předchozí hodině klidného tempa.. v podstatě si ani nepamatuju co se tam všechno tak dlouho řešilo :-D Celé by to mohlo mít cca 45 minut jako díl seriálu by to bylo myslím adekvátnější. Nicméně! krásná příroda, jednochudý,surový ale vcelku propracovaný scénář. V tom přívalu nekvalitních detektivek co se na nás hrne ze všech stran je to určitě dobrá volba, pokud jste krimi fanda.:-) :-)(8.4.2018)

Skvělé.....(18.4.2018)

Co si budem,už po 15ti sekundách prostě víte,že to bude skvělej film.(7.5.2018)

Best of KARLOVY VARY!!!(9.7.2017)

Jeden z nejlepších filmů roku 2017!(23.9.2017)

Atmosféra, napětí, akce, emoce, síla, pravda. Film roku 2017.(28.9.2017)

Velmi, velmi povedené! Postupná gradace napětí, vývoj děje, finále super! Taková pointa mě nenapadla. Postavy tu scénář nešetří, všichni mají nějaký stín na duši. Tady bych žít nechtěl. Za mě 95%.(29.9.2017)

Smutné, skvělé. A asi na pěti místech přijde nečekaný smích. Ale jinak je to zasněžené a pochmurné.(29.9.2017)

Co jsem zatím viděl filmy s Jeremy Rennerem, tak v tomhle nejvíc zazářil. Stopař Cory, který je velice zkušený v místní rezervaci Wind River, se stane velice nápomocným pro detektivku, která nemá s místními podmínkami a lidmi vůbec žádné zkušenosti. Strašně moc pěkné záběry a do toho famózní napínavá hudba. Film, který nabírá pomalu, ale jistě na obrátkách. Hodně jsem po shlédnutí přemýšlel tak celkově o životě. Za mě zatím nejlepší film roku 2017 :)(30.9.2017)

I když si Taylor Sheridan není ještě úplně jistý v kramflecích, ostudu si svým debutem rozhodně neudělal. Vizuální stránka je nádherná (už jen kvůli té přírodě to chci vidět znovu!) Výchozí atmosféra skvělá. Film nikam nespěchá, jede si svým tempem se záštitou „příběhu podle skutečných událostí“ a většinu děje si zachovává realistickou formu. V závěru sice působí přepáleně, ale ústřední téma jako celek funguje. Rytmus vyprávění má své rezervy ale námět, prostředí a scénář jsou kvalitní. Renner a Greene jsou ve svých rolích výborní a Olsen přidělili postavu, která důmyslně zakrývá o něco slabší herectví. Konstrast mezi nezkušenou agentkou a drsnými chlapáky tu funguje bezvadně. Obdobně jako Villeneuv, nepracuje Sheridan s velkým množstvím akce, ale s atmosférou a zaměřením na charaktery. Proto je snímek víc než krimi, dramatem o světě, kde vládne frustrace, beznaděj a staré rány. Emocionální tlačení na pilu místy nebezpečně balancuje na hraně patosu a některé dialogy působí šroubovaně. Je to ale povedené drama, kde je prostá pointa zabalena do kvalitně vystavěné zápletky, myšlenkově bohaté a herecky v pořádku. Ať už jde o intezivní flashback, dialogy o životních pravdách, nebo akci, kde každý výstřel dokáže rozpumpovat srdce. A jako bonus scéna, kdy by se krve ve mně nedořezal. Wind River se u mě nezařadí mezi žánrovou špici, ale scénaristicky i herecky se bezpečně ukotví v nadprůměru.(30.9.2017)

Pokud je kriminálka založena na fake, tak to není kriminálka, ale sc-fi. Ale zase na sci-fi mi tam chyběli zelení mužíčci. Asi jim byla zima. Jo a řekněte tomu pisálkovi co psal scénář, že maratony se běhají i při mínus 40°C a horolezci mívají větší tepovku a dech i při větších mrazech. Takže se ten příběh mohl odehrát, jen v hlavě pisálka a rejži. Tohle na mě prostě nezkoušejte. Sci-fi 3/5.(1.10.2017)