• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Taylor Sheridan je parťák Denisa Vilenueveho a je to patrične cítiť, čo je pre mňa osobne pozitívne. Nevýhoda tohto filmu je, že má po celý čas pomalé tempo, čo po polovici stopáže začne byť podozrivé a potom to všetko roztočia za 10 minút, ktoré tomu dodajú gule. Tlieskam však, že práve kľúčových 10 minút zachránilo celý zážitok z filmu, ktorý bol najprv dosť nudný a rozvláčny.(26.12.2017)

Není to špatné, ale ani žádná bomba. Vše bylo předvídatelné, kriminální zápletka přímá. Co si po měsíci pamatuji - sníh. Je to ten typ filmu, který si určitě nepustím znovu(26.12.2017)

• LeaFF

neskutečně dlouhé a nudné(27.12.2017)

Film roku....(28.12.2017)

Koukám, že se pomalu rodí můj další režisérský oblíbenec. Sheridan po velmi dobrém Sicariovi natočil drama tentokráte kriminální. Nikterak originální zápletka o vraždě jedné místní krasavice je podpořena umístěním do mrazivého prostředí jak abstraktně - indiáni a jejich mrazivé přijímání kohokoliv kdo nemá na hlavě čelenku, tak i konkrétně - mít tolik sněhu my tady v Jeseníkách, tak polovina českých milovníků lyžařských sportů samým štěstím uhyne. Velmi dobrá je práce s postavami a jejich pozadím. Naivní vyšetřovatelka celou dobu čumí jak puk a nejvíc poté, co ji otec zavražděné pustí za svou ženou. A pak místní Winston Wolf, co řeší problémy zejména s wolfy, který se nachomýtne k vyšetřování a žene se za pachateli aby naplnil pomstu za rodiče dívčinky, ale i za sebe. Takže i když je to jeden z filmů z ranku Bledá tvář se touto cestou omlouvat za to co dělala 200 let s rudá tvář, tak je to více než koukatelné a jistě to zaujme i leckterého českého milovníka lyžařských sportů.(2.1.2018)

Pěkný indošský krimi.... jen trochu člověk neví, jestli to mysleli vážně pozabíjet toliko benga... a pak co? se jako schovám? nebo je zakopu a vše bude ok? nikdo už nepřijede? Nebo co jsem vlastně čekal? že se nic nestane? nikdo na to nikdy nepřijde? To z těch vrahů dělají opravdu debili....(2.1.2018)

Ackoliv ma film pomalejší rozjezd, byl jsem už od začátku v napětí jak to dopadne a bylo to poměrně překvapivé. Velmi silná trojka.(3.1.2018)

Toto nebol len obyčajný film! Dostal som silný zážitok a telo sa mi ešte stále chveje! Fuu, ani neviem, čo ďalej napísať. Som absolútne nadšený. Pre mňa najlepší film roku 2017 a bez žiadneho zaváhania dávam 5* za réžiu, skvelý scenár, fantastické herecké výkony, hudbu a vlastne, všetko čo som vo filme videl, bolo bez chybičky! Ani by som sa nečudoval, ak by snímok zabojoval o Oskara. Klobúk dolu!(4.1.2018)

Jeden z nejlepších filmů ve své kategorii poslední doby. Velmi povedené, uvěřitelné a s absencí přehánět lidské schopnosti jak je dnes u tohoto žánru béžné. Film má spád, akci i určité varovné poselství a trochu indiánské filosofie. Výrazné charaktery, skvělá kamera,svižná režie. Jediná kritika k hlavní představitelce : škoda, že místo subtilní Olsenové nepostavili nekoho typově Francis Mc.Dormandová. Bylo by to dokonalé.(7.1.2018)

jednoduchá zápletka a fakt dobré obsadenie, olsenka ako mladá vyšetrovatelka FBI a legolas ako sniper. jednu hviezdu dolu za to, že ten film bol fakt potichu natočený a hlučné scény potom moc hlučné, a zbytočne natiahnutý začiatok ... ale inak dosť pekný thriler.(7.1.2018)

Tak tohle je opravdu povedená kriminálka, která naskočila na vlnu realistických trihllerů, kterou odstartoval Revenant. Wind River je pro mě westernovka 21. století z mrazivého Wyomingu. Všude hodně sněhu, indiáni, teploty neustále pod nulou a mrazení kolem páteře přejde až když naskočí titulky. Velkým překvapením byl pro mě Jeremy Renner. S tím jeho obličejem člověk moc nenadělá, ale začíná se vyhrávat z komiksových a pohádkových postaviček v zralého chlapa, kterej tu hlavní roli zasmušilého lovce se stínem v duši bez problémů na plátně utáhne. Zasloužených 90%.(8.1.2018)

Výborný thriller z prostredia indiánskej rezervácie o hľadaní vraha jednej z indiánskych dievčat, kde do pátrania sa púšťa agentka FBI s miestnym stopárom a lovcom, založené na skutočnej udalosti. Takýto druh drámy mám veľmi rád a už dlho som nevidel tak zaujímavý film s mrazivou (doslova) atmosférou. Prostredie a príroda boli nádherné a taktiež herecké výkony vynikajúce. Jeremy Renner ma veľmi prekvapil a myslím, že v tomto filme podal svoj životný výkon a nejde to inak ako ohodnotiť tento film 5*.(8.1.2018)

temné, se skvěle propracovanou atmosférou a zajímavě překvapivé ♣(10.1.2018)

Skvělý příklad detektivního thrilleru s indiánskou tématikou. Příběh je poměrně spletitý a už od začátku je člověk ve velkém napětí. Na první pohled překvapivý závěr celého snímku zvýšil už tak dobrý dojem z něj. Jeden z nejlepších filmů roku 2017. Jedinou kaňkou byl pro mě poněkud prodloužený závěr, což jinde oceňuji, ale tady to tak nutné nebylo.(14.1.2018)

Tento film som pozeral v rovnaký deň ako "Snowman", tak si dovolím malé porovnanie. Takto to malo dopadnúť aj v predchádzajúcom prípade. Američania vedia točiť filmy. Atmosféra pomaly hustne až do vygradovaného finále. Super.(14.1.2018)

V promrzlé horské oblasti ve státě Wyoming, kde se nachází indiánská rezervace se odehrává strhující drama od začátku do konce. Zážitek ze snímku umocňuje místy až nepříjemná hudba. Platí zde právo silnějšího a kdo to nerespektuje ten tvrdě narazí. Taylor Sheridan prokázal, že není jen výborným scenáristou, ale i velice schopným režisérem. Pro mě druhý nejlepší film v roce 2017. Naprostá pecka.(15.1.2018)

Precizně natočený thriller, u kterého Vás mrazivý pocit neopustí ani po zhlédnutí závěrečných titulků. Příběh vyprávějící o největších životních ztrátách v pusté zasněžené krajině, kde je sníh a zima největším nepřítelem člověka. Oscarové zpracování.(15.1.2018)

Tohle bylo mrazivě famózní.(16.1.2018)

Za prvni pulku 3* a za druhou, hlavne prestrelku, 5*.(22.1.2018)

Málokdy bývají moje očekávání od snímků, které mnozí vychvalují, naplněna. V případě Wind river jsem ale byla mile překvapena. Líbila se mi atmosféra filmu, herecké výkony i samotný příběh, po jeho shlédnutí mě naplnil pocit smutku a hořkosti. Vřele doporučuji!(25.1.2018)