• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Po dlouhé době krimi jak má být. Film umístění do dokonalé krajiny, rychlý spád, sympatické herecké duo, grandiózní vyvrcholení. Více takových filmů!(2.12.2017)

8,2/10(3.12.2017)

Napínavé, drsné, smutné a celé v zasněžené krajině. Navíc nejde jen o jen tak obyčejný krimi-thriller, ale jde o to, poukázat na současné problémy v USA. Pravdou je, že je tu pár nedostatků - herci tvrdí, že je venku -20°C, ale sníh podle toho nevypadá a i pára u úst chybí. To jsou ale dle mého jen detaily, když si vybavím skvělé herecké výkony a to, že celý film má svižné tempo. U některých scén jsem se opravdu necítila příjemně. K tomu dopomohla i úžasná, tajemná hudba.(4.12.2017)

Dokonalé vyprávění příběhu, reálně se chovající postavy a mrazivý příběh. Co víc si od filmu přát? Malarkey to ve svém komentáři dokonale vystihl(7.12.2017)

Emocionálne, mysteriózne.. ale vážne uchvatný thriller, v podstate podobní ako veľa iných kde sa tiež rieši vražda. Postavy parádne. Zo začiatku dosť pomale tempo ale ten záver a scénka kde sa vlastne vysvetlí čo sa udialo ma dostala. Aj to mrazivé prostredie spraví atmosféru po svojom. 4*(10.12.2017)

• rezor

Střihač si asi vzal u tohohle filmu volno. Přestože oceňuji záměr tvůrců zobrazit teskný život indiánů ve Spojených Státech, tak jejich snažení sráží zbytečně dlouhá stopáž, která by mohla být klidně i poloviční. Některé herecké výkony, zvláště v akčních scénách, pak připomínají skoro inscenaci gymnazijního kroužku. Spolu s místy až zbytečně naturalistickým pojetím ve mě film zanechává zvláštní rozčarování. Na druhou stranu bych ale vyzdvihl práci kamery a výběr prostředí, ve kterém vám zima zalézá za nehty ve vyhřáté místnosti. Za mě 35%(17.12.2017)

Hodně silné drama podle skutečné události s označením: Oko za oko, zub za zub. Režisér i scénárista propracovali film opravdu výborně do detailů a mělo to obrovskou kvalitu. Renner se pro tuto roli hodil nejspíše nejvíc a málo kdo by to zahrál takhle dobře. Wind River je skutečně oblast, kde jste jen sami za sebe a pomoci se nedočkáte. 90%(18.12.2017)

Wind River patří ke snímkům, které nejsou svým vyzněním příliš pěkné a optimistické, přesto z něj mám velmi silný pocit, který vydržel sakra dlouho. Za prvé jde o skvělou filmařinu. Výborný scénář s dobře napsanými postavami a příběhem vás pomocí neméně dobré režie dokáže vtáhnout. Na začátku je jedna vražda, pokračuje hledání stop a rozkrývání případu a postupné zvyšování napětí vás nakonec pohltí úplně. Herecké výkony jsou také parádní, především to hrají všichni úžasně uvěřitelně a jen dokreslují Wind River jako atmosferický a dokonale fungující celek. Teď už jsem si i zapamatoval jméno režiséra a scénáristy v jedné osobě - Taylor Sherida, který mě upoutal již jako autor scénáře k filmu Sicario. Na další jeho tvorbu se budu těšit. V neposlední řadě mě také zaujal dobře vykreslený rozdíl mezi "indiánským" a "bílým" myšlením, není moc filmů, kde je to vystiženo na tak malém prostoru tak dobře.(21.12.2017)

Fantastická dráma ktorá tvrdo no pravdivo rozpráva o úpadku domorodého obyvateľstva a ich kultúry. Dlho som tento film odkladal aj keď som tušil že bude dobrý, no takúto jebu som nečakal. Taylor Sheridan je prosto pán s veľkým P. Za mňa má táto lahôdka plný počet bodov.(23.12.2017)

Ťažký film s pochmúrnym dejom a so spravodlivým záverom, chlapík si ho vychutnal a nechal pocítiť na vlastnej koži to čo urobil inému. Poukázanie na zlú životnú situáciu a to ako ludia nechcú a niektorí nemôžu s tým nič robiť, nechajú sa unášať časom a minú svoj život bezcielne...(24.12.2017)

Přiznávám hvězdičku navíc za krásnou krajinu a zajímavé prostředí. Slušná ničím nepřekvapující krimi.(27.12.2017)

Za mě,nejlepší film roku 2017. Emocionálně opravdu hodně silné.(31.12.2017)

Solidní detektivka, která na pár místech dokáže překvapit brutalitou. Sheridan i zde rozehrává téma mstitele mimo zákon, ale jinak než v Siccariovi. Atmosféra je působivá, ale režijně mi film přijde slabší než zmíněný Siccario.(31.12.2017)

No srdcovka z toho zfleku nebude, ale jinak výborná filmařina. Výborní herci, sednoucí soundtrack, jedna skvělá přestřelka a velmi, velmi uspokojující konec.(1.1.2018)

Silně nadhodnocený film, s velmi obyčejnou detektivní zápletkou. Asi v půlce filmu mi došlo, že ten případ vraždy není to hlavní na co mám koukat. Hlavní téma filmu je spíš drsné horské prostředí v pustině plné sněhu a větru, kde se jen těžko hledá důvod proč zítra ráno zase vstát a snažit se nějak žít. Z tohoto pohledu je to celkem povedené, ale čekal jsem daleko víc.(1.1.2018)

Skutečně mrazivý detektivní thriller, ideální na leden, kdy vás atmosféra donutí přidat volume u radiátoru ;) Vskutku novoroční překvapení, už dlouho jsem tak dobrý film neviděl ! Krásná scenérie amerického Wyomingu, skvělí herci.(2.1.2018)

WUT. Tylor Sheridan si po několika perfektních scénářích, zkusil něco nejen napsat, ale i zrežírovat. A je z toho TOP 3 2017. Mrazivá atmosféra, jedna z nejdrsnějších scén, co jsem kdy viděl (ne náhodou se okolo ní motá Jon Bernthal). Jindy otravní Renner a úspěšnější Olsenka (která je ale vždycky celkem kost <3) hrají jak o život. Nechápu. Masakr. Villenevue že je nejperspektivnější režisér současnosti? Ale kdeže...(4.1.2018)

8/10. Zaujímavé a trochu netradičné postavy, slušné napätie, výborná atmosferická psychodráma.(4.1.2018)

Polovinu atmosféry udělala za tvůrce mrazivá krajina nejodlehlejšího místa v USA. Děj není nikterak komplikovaný a asi není zrovna těžké kam směřuje. Ovšem způsob , kterým se ke konci prokoušeme nemá chybu. Přispěl k tomu skvělý výběr herců. Hold tvůrci si uměli s jednoduchým materiálem pohrát a vytvořit kvalitní thriller a to se cení!!!(4.1.2018)

Najlepší výkon Jeremyho čo som zatiaľ videl. Inak priamočiara vecička bez väčších prekvapení obohatená výborným záverom. 80%(5.1.2018)