• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Pozitívne ohlasy na tento film naozaj neklamali, no i napriek tomu som čakal, že ma to zasiahne viac, že prinajmenšom spadnem na zadok a už sa nepostavím. No niečo tomu predsa len chýbalo. Technická stránka snímku je vskutku geniálna a mrazivá atmosféra mi miestami zaliezala až na kosť, pričom ju často zlepšoval aj nádherný soundtrack. No obsahová stránka bola až moc jednoduchá, niekde na úrovni priemerných až podpriemerných béčkových thrillerov, prišlo mi to až moc obyčajné, tuctové a miestami aj nudné. No i napriek tomu si myslím, že vďaka perfektne odvedenej filmárskej robote si tento film s prehľadom nadpriemer zaslúži. 75/100(2.10.2017)

Sociální a emocionální přesah všech Sheridanových příběhů je vždy fascinující a to, jak tyhle faktory dokáže skombinovat s mrazivě děsivou atmosférou dnešní reality je takřka geniální. Jeho první režijní dílo na tomhle nic nemění. Cave a Ellis opět fenomenální. Vynikající počin.(9.10.2017)

Silné 4. Navyše bod za scény, keď to vyzeralo ako Haggis. Osudová snehová depka.(2.11.2017)

Nemyslím si, že bylo nutné celkovou, už tak dostatečnou trágu celého filmu ještě umocňovat osobními Coryho démony, jež tak tlačí celý film když už ne za hranu snesitelnosti emocionálního tlačení na pilu, tak alespoň na ni. Krom tohoto faktu a s ním spjatými vyhrocenými dialogy / monology si není moc na co stěžovat. Atmosféra hutná a depresivní a ač ani Jeremyho, natož pak Elizabeth nepovažuji za žádné zářné herce, tak jejich role jim vyloženě sedly. Wind River je dobrý film, ač si ho nemusím pouštět s žádnou železnou pravidelností... 80%(26.9.2017)

Taylor Sheridan napsal famózní Siccario, a nudné Hell or High Water - a kvalitou přesně mezi nimi sedí Wind River. Možná dokonce i o kus blíž Siccariu. Příběh je nepřekonatelně simple, tak přímočarou zápletku obvykle nemají ani jednotlivé díly krimiseriálů - ale to jak s ní Sheridan pracuje a vše co buduje kolem ní, to je nádhera. Mrazivá atmosféra divokého zapadákova indiánské rezervace podpořená minimalistickou hudou Nicka Cavea, a postavy, kterým se i přes jejich úsporné vyjadřování dostane hluboko pod kůži, z toho dělají mnohem víc, než jen pouhý krimi.thriller. 8/10(25.9.2017)

Nemôžem si pomôcť, no cítim určité sklamanie. Samotný snímok postavený na pevných základoch skutočného príbehu, by po emocionálnej stránke mohol viac zasiahnuť. Taktiež som očakával temnejšiu atmosféru, no to bude zrejme mojou chybou, keďže neustále porovnávam s klasikou s omnoho vyššou kvalitou. Satisfakcia v podobe vyvrcholenia solídnej story na výbornú, čiže tá "štvrtá", len vďaka tomu.(2.10.2017)

Nejde o klasickou kriminálku, děj spíše vykresluje drsnou přírodu Wyomingu, několik málo postav a jejich životní osudy, které k nim nebyly zrovna přívětivé. I agentka FBI, která je zde vyslána, je pro tento případ menší omyl. Tento styl mi ale seděl. Pomalinku vás dovede k rozluštění případu...ten se nedá nijak vytušit dopředu a následné akční vyústění děje mělo hned několik nábojů. Renner jako strážce divočiny mile překvapil. Od plného hodnocení mě odrazuje jen krátká stopáž a fakt, že je zde málo "krimi".(29.9.2017)

Viděl jsem snímek naprosto bez očekávání. Nepopsaná tabule. Vepsal se přímo do mně, jednoduchý scénář, který byl neotřepaný, neměl v úmyslu šokovat. Byla to prostě procházka drsnou, bohem a civilizací zapomenutou krajinou. Neskutečná kamera vtahující do epiky. Napětí vždy v úrovni natažené struny, ne přepnuté a ne povolené. Exploze násilí dolaďují atmosféru příběhu o pomsty/pomoci a zároveň o hledání otázek, na které neexistují odpovědi.(26.9.2017)

Tahle země není pro starý 0.9.(10.10.2017)

Mazec. Nic jsem o tom předem nevěděl a zpočátku se mi tam vkrádaly náznaky lehké znuděnosti, ale postupně mě to vtahovalo do děje, a neskutečné finále mě nakonec zcela dostalo. Výtečné, místy hodně silné, mrazivé a s dokonalou atmosférou, fantastickým soundtrackem a perfektním obsazením (byť Elizabeth Olsen je herecky slabší). Falcon po dlouhé době přišel s trefou do černého!(25.9.2017)

Už od časů dávno předcházejících "Tomu Hornovi" a "Nesmiřitelným" tvoří Wyoming ponurou scénu drsných dramat plných nelítostných mužů a nezlomných žen, jimž život ukázal svojí odvrácenou tvář. Nejinak je tomu i ve "Wind River", snímku evokujícím výše zmíněné příběhy z dob umírajícího Divokého Západu, tématicky do jisté míry podobné "Bouřlivé srdce", stejně jako sociálně kritické (a co se postavení současných amerických domorodců stejně neradostné) snímky "Rudé kůže" či "Kouřové signály" nebo temně realistickou komiksovou sérii "Skalpy". "Wind River" je výborně odvedenou řemeslnou prací, jejíž jednotlivé položky je zbytečné vyjmenovávat, potěšila mne zejména kamera, soundtrack a skvělé herecké obsazení, mimo jiné díky účasti Grahama Greena a Tantoo Cardinal. Nechybí tu silný a dobře napsaný příběh, který nad průměr povyšuje jeho poselství - o jedné z tváří Ameriky a o cizincích ve vlastní zemi.(30.9.2017)

Těšil jsem se jako na málokterý letošní film a ve finále nemůžu říci, že bych byl přímo zklamán. Sheridan znovu potvrdil, že umí vytvářet depresivně izolované fikční světy, v nichž se morální hodnoty přetváří společně se zkušenostmi a přesvědčením postav, k nimž si divák buď rychle najde cestu, nebo se ve světě ztratí společně s nimi. V těchto psychologických měřítkách je scénář sebevědomý a inteligentní, opírající se o samotný akt vraždy jako o jednoduchou symboliku rasismu a nemožnosti vymanit se ze svízelné životní situace. S postavami převážně soucítíme a na jejich cestě jim držíme palce. Bohužel ale film trvá 100 minut, z čehož dobrá hodina je věnována poněkud tuctové výstavbě detektivního syžetu a opakovanému povzdechování nad tím, jak život není fér (což moc neposiluje ani minulost Rennerovy postavy, která zkrátka smrdí klišé na míle daleko), a ve zbytku film pravda přichází s nečekaným a scénáristicky vybroušeným obchvatem, který v podstatě odsunuje dosavadní detektivní linii na druhou kolej a zdůrazňuje ještě více psychologickou depresi, ale v závěru opět potichu vyšumí a trýznivou emocionální ránu nezanechá. Velký palec nahoru každopádně za herecké výkony, práci s chladným zasněženým prostředím, které tak miluji, a za celkový realismus, ústící do autentické přestřelky, která okamžitě aspiruje na pozici kultu. Sheridan musí jako režisér ještě lehce dozrát, a můžeme se těšit na velké věci..(18.10.2017)

Skvělý "zimní" chlapský krimi thriller velmi ladně říznutý (neméně skvělým) socio-psychologickým dramatem. Jednoduchý, ale dokonale funkční děj, poutavá atmosféra nádherné nehostinné zasněžené krajiny, výborný málomluvný Renner, výtečné vedlejší postavy (svérázný pragmatický šerif Grahama Greena, další drsňácká role pro Jona "Punishera" Bernthala) a minimálně dvě náramně intenzivní scény (takhle údernou přestřelku jsem dlouho neviděl). Jeden z TOP 10 roku 2017. Kdyby byl každý rok v kinech alespoň jeden film podobného ražení (a hlavně podobných kvalit), bylo by to převelice fajn. 90 %(2.10.2017)

Podle recenzí zde jsem čekala trochu víc. Obyčejná detektivka, která nenudí, ale ani nenadchne.(22.9.2017)

Zvykám si, že každý Sheridanov film je skvelý zážitok. Tentokrát zasadil svoj príbeh do nehostinných končín Wyomingu do indianskej rezervácie Wind River a prostredie urobilo svoje. Sledujeme napínavú drámu so silným angažovaným presahom, príbeh má hutnú atmosféru, démonicky dobrú hudbu a skvelé herecké výkony.(10.10.2017)

• Asia_Power

203. nejlepší film databáze? Vždyť se to táhne jak smrad z hajzlu po brutální sračce. Zábleptka "filmu" je tak jednoduchá, že jí zkopírovali snad z céčkovýho seriálu typu To je vražda, napsala a jak se to semlelo plus kdo, co, jak, kdy, kde, s kým a proč dojde i průměrně chytrýmu debilovi hned, jak začne scéna s týpkama z ochranky. Pokud jste chytřejší než průjemně chytrý debil, dojde vám to i dřív. Jediný co se na týhle unylý píčovině dá pochválit je příroda, jenže tu mám i v každym dokumentu, takže jí chválit nebudu. Jeremy Renner je fajn týpek, ale zlomenýho dacana co trpí ztrátou dcery zahrál stylem, že mi přišel spíš jako dacan, co na něj jde sraní, nemá toaleťák a nechce aby mu v závěji zmrzla prdel, tak to i přes křeče do bachoru drží v sobě. A to byla chyba, měl se jim tam všem na to totiž vysrat hned, prdel si utřít se scénářem a mohlo to dopadnout líp. Fakt nechápu nad čím tady stříkáte. Zlatej přezlatej Sněhulák, tohle je zklamání roku. TFUJ(13.10.2017)

Jsem docela zvědav, jak moc Wind River zabojuje na letošních Oskarech, protože bych mu to i přes nějaké výtky opravdu přál. Je to přesně ten typ filmu, který se nevidí každý den a přestože není po všech směrech dokonalý, má atmosféru, která se Vám při sledování vryje do paměti a po skončení filmu na něj budete ještě pár dní myslet, ačkoliv to nebudou příjemné myšlenky. Není to příjemná podívaná, nenajde se zde žádný vtip ani nadhled, atmosféra je mrazivá, herci perfektní a rozuzlení nepřekvapivé, ale nepříjemné. Výborný film, kterému k mé plné spokojenosti chybí málo, nebo spíše přebývá (některé scény mi přišly trochu navíc, ale to je můj subjektivní pocit). Těším se na další projekci, kterou rád podstoupím.(10.11.2017)

70 %. Dějově svižnější než režisérův předchozí film s takříkajíc přímějším tahem na branku. Atmosféra zasněžených hor a amerického zapadákova je perfektní, stejně jako výkon Jeremyho Rennera, jehož postava je nejen hlavní, ale vzhledem ke své historii, odhodlání a schopnostem to bude snad pro všechny diváky zároveň postava nejoblíbenější. Kriminální příběh je dost přímočarý, na druhou stranu - většina skutečných zločinů nemá zvlášť složitý motiv a spáchá je někdo z okruhu hlavních podezřelých. Wind River se dá doporučit hlavně všem, kterým se líbilo Fargo nebo Tahle země není pro starý, má s nimi dost společného jak atmosférou, tak pojetím násilní, když na něj přijde řada.(21.11.2017)

Zápletka je v důsledku jednoduchá a žádné velké “vyšetřování” to vlastně není. Bohatě to vyrovnává atmosféra, herci a fantastická kamera. Já jsem byl spokojenej maximálně.(6.1.2018)

Tri by boli príliš málo, ale päť v tomto prípade považujem tiež za riadne premrštené hodnotenie. V zásade štandardná kriminálka, zaujímavá prostredím a hlavne atmosférou. Tu mi miestami ten "štandard" s tou úžasnou atmosférou nesedel. Vo filmoch, pracujúcich s pocitovosťou nemám rada doslovnosť, ak nie je nevyhnutná. Tu podľa mňa potrebná nebola a v niektorých scénach ma riadne iritovala.(1.10.2017)

1 2 3 4 5 6 7 10 20 29 38