• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

• Asia_Power

203. nejlepší film databáze? Vždyť se to táhne jak smrad z hajzlu po brutální sračce. Zábleptka "filmu" je tak jednoduchá, že jí zkopírovali snad z céčkovýho seriálu typu To je vražda, napsala a jak se to semlelo plus kdo, co, jak, kdy, kde, s kým a proč dojde i průměrně chytrýmu debilovi hned, jak začne scéna s týpkama z ochranky. Pokud jste chytřejší než průjemně chytrý debil, dojde vám to i dřív. Jediný co se na týhle unylý píčovině dá pochválit je příroda, jenže tu mám i v každym dokumentu, takže jí chválit nebudu. Jeremy Renner je fajn týpek, ale zlomenýho dacana co trpí ztrátou dcery zahrál stylem, že mi přišel spíš jako dacan, co na něj jde sraní, nemá toaleťák a nechce aby mu v závěji zmrzla prdel, tak to i přes křeče do bachoru drží v sobě. A to byla chyba, měl se jim tam všem na to totiž vysrat hned, prdel si utřít se scénářem a mohlo to dopadnout líp. Fakt nechápu nad čím tady stříkáte. Zlatej přezlatej Sněhulák, tohle je zklamání roku. TFUJ(13.10.2017)

Wind River aneb Když mráz na filmovém plátně pálí víc než ve skutečnosti. Je mi galakticky fuk, že zápletka je jednoduchá. Film je o pocitech. Pokud se vžijete do hlavní postavy, do atmosféry všudypřítomného mrazu a ticha, možná začnete i chápat něco z toho, co se film snaží říct - a co ve vás probudit. Liz Olsen tu jako nezkušená polka odvádí velmi dobrý výkon, stejně jako Renner a jeho nekompromisní ostrostřelec. Jenže film se zaryje pod kůži hlavně pekelně dobrou atmosférou a příběhem o přijmutí bolesti, aby ti, co nás předčasně opustili a které bychom jako rodiče neměli pochovávat, zůstali s námi navždy. A to se povedlo. Po hodně dlouhé době 5*. Po těch shitech, co jsem poslední dobou viděl, neváhám s plným hodnocením. Ten film je opravdový stejně jako smutek v něm.(5.10.2017)

Jednoduchý příběh docela jednoduše vyprávěný, což právě filmu dodává na přirozenosti a přesvědčivosti. Skvěle zobrazená atmosféra tiché, nekonečné, mrazivé a zabíjející zimy. Naprosto dokonalý je Jeremy Renner, díky jemu přidávám i pátou*.(4.3.2018)

Stopař a lovec Cory Lambert (Jeremy Renner) nalezne v indiánské rezervaci Wind River ve Wyomingu mrtvé tělo mladé dívky. FBI na místo činu posílá nezkušenou agentku Jane Banner (Elizabeth Olsen), která není na zdejší drsné počasí připravená... Příběh nikam nespěchá, ale i tak dokáže diváka chytnout a nepustit ze sedačky do závěrečných titulků. Nemalý podíl na tom mají také herci jako Gil Birmingham (Martin), Jon Bernthal (Matt) a Graham Greene (Ben).(28.9.2017)

Jeden z nejlepších filmů roku 2017. Doporučuju!(3.1.2018)

Nemôžem si pomôcť, no cítim určité sklamanie. Samotný snímok postavený na pevných základoch skutočného príbehu, by po emocionálnej stránke mohol viac zasiahnuť. Taktiež som očakával temnejšiu atmosféru, no to bude zrejme mojou chybou, keďže neustále porovnávam s klasikou s omnoho vyššou kvalitou. Satisfakcia v podobe vyvrcholenia solídnej story na výbornú, čiže tá "štvrtá", len vďaka tomu.(2.10.2017)

Krásný film. Opravdu doporučuji. Takhle to porstě někdy napsat stačí. Za mě 90%(26.10.2017)

Podobne ladené thrillery s pútavým vyšetrovaním a neuveriteľnou atmosférou jednoducho milujem, a preto niet divu, že si ma Wind River absolútne obmotal okolo prsta. Pri záverečnej prestrelke som ledva dýchal a zmocňovali sa ma skutočne intenzívne návaly emócií. A práve z tohto dôvodu predsa filmy tak milujeme, čiže nevidím dôvod nedať Sherdinovej snímke zaslúžený plný počet.(23.12.2017)

Průměrná kriminálka zabalená do zajímavého prostředí. Odhalení vraha není nijak šokující, ale i tak funguje velice dobře. Oceňuju brutalitu a určitou syrovost filmu, ať už se jedná o minulost postav, nebo o jejich činy. Díky charismatu herců a vizuálům zasněžených plání indiánské rezervace film skvěle utíká. Připadá mi ale, že zůstal viset někde mezi drsným indie filmem a áčkovým dramatem s hollywoodskými hvězdami. Za sebe bych více ocenila to první.(23.12.2017)

Nebylo to zase tak strhující. Pointa filmu byla jednoduchá a mám dokonce takový pocit, že už něco o tom, jak někdo na samotě zešílel, už tady bylo. Zápletka v podstatě nebyla nijak strhující. Docela mě zamrzelo, že tolik čekání se rozlousklo v jedné přestřelce, ve které se ještě střílelo jak na divokém západě a nikdo ne a ne spadnout na zem. Jako by stříleli slepýma. Do toho odstřelovač, který přišel včas. Tak nějak jsem si to myslel, že se to stane. Udivilo mě, že když frajeři vědí, že je někdo střílí, stále stojí na nohách a čekají co se bude dít a frajer vesele střílí dál. No ale dobrá. Zajímavé to bylo a líbil se mi i konec. Takové lepší 3 hvězdy.(26.6.2018)

|88%| Viděno v kině (CSFD projekce). Vida, po dlouhé době mi vyšla CSFD projekce! Často mi nevychází, ale nějak se tím netrápím, stejně chodím často do kin, tak co. Nyní k filmu. Jsem nadšený, přesně něco takového jsem si představoval. Nepřekombinovaný thriller, který jde rovnou na věc bez zbytečných dialogů, scén a zbytečné akce, která v tomto žánru moc nepatří. V kostce bych to mohl označit jako realistický, drsný, mrazivý thriller, který si na nic nehrál. Měl výborně napsané postavy (každý herec svojí roli sehrál bravurně), krásně vykreslené vztahy postav – jejich tragické prožitky apod. Dalším kladným aspektem je, že se tu našlo dost nadlehčených hlášek v konverzacích, což krásně nadlehčilo (alespoň trochu) temný nádech filmu. Za zmínku stojí i solidní soundtrack. Abych se vrátil k postavám, resp.k hercům. Jeremy Renner se snad i překonal. Svojí roli sehrál na výbornou. Elizabeth Olsen sehrála svůj standart, ale přesto mi její role agentky FBI sedla. Ostatní herci, včetně těch záporných rolí to též zvládli, včetně místního šerifa, který se víceméně zasloužil o všechny ty nadlehčené a vtipné hlášky. Prostřední snímku, mrazivá zima, sníh – to vše bylo přitažlivé a k tématu potřebné. Tak proč vlastně nedávám plný počet hvězd? Chybělo opravdu málo, ale přesto mohl být více rozšířený závěr. Finální přestřelka byla fantastická, efektní, krvavá, skvěle ozvučená, ale závěr chytil moc rychlé tempo. Bylo to dobré, ale něco bych tam vylepšil. Flashback, který nám ukázal, jak se to vlastně stalo, byl super, drsný a mrazivý. Přesto bych to ještě doladil a celkově do filmu vsunul pár zapamatovatelných scén. Detektivní linie byla jednoduchá, ale stačila. Renner nám krásně ukázal dovednosti stopaře, což nezkušené agentce FBI dost pomohlo. Takže, po dalším shlédnutí už nebudu ani trochu kritizovat finále (špatné nebylo), jsem nadmíru spokojený. Velmi silné 4* - na hraně už k té páté. Těším se na další film, trochu podobný touto tématikou, a sice The Snowman s M.Fassbenderem.(26.9.2017)

Silné 4. Navyše bod za scény, keď to vyzeralo ako Haggis. Osudová snehová depka.(2.11.2017)

Sociální a emocionální přesah všech Sheridanových příběhů je vždy fascinující a to, jak tyhle faktory dokáže skombinovat s mrazivě děsivou atmosférou dnešní reality je takřka geniální. Jeho první režijní dílo na tomhle nic nemění. Cave a Ellis opět fenomenální. Vynikající počin.(9.10.2017)

Příjemné mrazivé drama, které se mi svou depresivní atmosférou zarylo hluboko do nitra mého podvědomí. Atmosféru navíc ještě umocňuje skvěle padnoucí melancholická hudba. Víc takovýchto pochmurnějších snímků! Tohle je drama dle mého gusta!(3.1.2018)

Nemyslím si, že bylo nutné celkovou, už tak dostatečnou trágu celého filmu ještě umocňovat osobními Coryho démony, jež tak tlačí celý film když už ne za hranu snesitelnosti emocionálního tlačení na pilu, tak alespoň na ni. Krom tohoto faktu a s ním spjatými vyhrocenými dialogy / monology si není moc na co stěžovat. Atmosféra hutná a depresivní a ač ani Jeremyho, natož pak Elizabeth nepovažuji za žádné zářné herce, tak jejich role jim vyloženě sedly. Wind River je dobrý film, ač si ho nemusím pouštět s žádnou železnou pravidelností... 80%(26.9.2017)

Pozitívne ohlasy na tento film naozaj neklamali, no i napriek tomu som čakal, že ma to zasiahne viac, že prinajmenšom spadnem na zadok a už sa nepostavím. No niečo tomu predsa len chýbalo. Technická stránka snímku je vskutku geniálna a mrazivá atmosféra mi miestami zaliezala až na kosť, pričom ju často zlepšoval aj nádherný soundtrack. No obsahová stránka bola až moc jednoduchá, niekde na úrovni priemerných až podpriemerných béčkových thrillerov, prišlo mi to až moc obyčajné, tuctové a miestami aj nudné. No i napriek tomu si myslím, že vďaka perfektne odvedenej filmárskej robote si tento film s prehľadom nadpriemer zaslúži. 75/100(2.10.2017)

Těšil jsem se jako na málokterý letošní film a ve finále nemůžu říci, že bych byl přímo zklamán. Sheridan znovu potvrdil, že umí vytvářet depresivně izolované fikční světy, v nichž se morální hodnoty přetváří společně se zkušenostmi a přesvědčením postav, k nimž si divák buď rychle najde cestu, nebo se ve světě ztratí společně s nimi. V těchto psychologických měřítkách je scénář sebevědomý a inteligentní, opírající se o samotný akt vraždy jako o jednoduchou symboliku rasismu a nemožnosti vymanit se ze svízelné životní situace. S postavami převážně soucítíme a na jejich cestě jim držíme palce. Bohužel ale film trvá 100 minut, z čehož dobrá hodina je věnována poněkud tuctové výstavbě detektivního syžetu a opakovanému povzdechování nad tím, jak život není fér (což moc neposiluje ani minulost Rennerovy postavy, která zkrátka smrdí klišé na míle daleko), a ve zbytku film pravda přichází s nečekaným a scénáristicky vybroušeným obchvatem, který v podstatě odsunuje dosavadní detektivní linii na druhou kolej a zdůrazňuje ještě více psychologickou depresi, ale v závěru opět potichu vyšumí a trýznivou emocionální ránu nezanechá. Velký palec nahoru každopádně za herecké výkony, práci s chladným zasněženým prostředím, které tak miluji, a za celkový realismus, ústící do autentické přestřelky, která okamžitě aspiruje na pozici kultu. Sheridan musí jako režisér ještě lehce dozrát, a můžeme se těšit na velké věci..(18.10.2017)

Taylor Sheridan napsal famózní Siccario, a nudné Hell or High Water - a kvalitou přesně mezi nimi sedí Wind River. Možná dokonce i o kus blíž Siccariu. Příběh je nepřekonatelně simple, tak přímočarou zápletku obvykle nemají ani jednotlivé díly krimiseriálů - ale to jak s ní Sheridan pracuje a vše co buduje kolem ní, to je nádhera. Mrazivá atmosféra divokého zapadákova indiánské rezervace podpořená minimalistickou hudou Nicka Cavea, a postavy, kterým se i přes jejich úsporné vyjadřování dostane hluboko pod kůži, z toho dělají mnohem víc, než jen pouhý krimi.thriller. 8/10(25.9.2017)

Nejde o klasickou kriminálku, děj spíše vykresluje drsnou přírodu Wyomingu, několik málo postav a jejich životní osudy, které k nim nebyly zrovna přívětivé. I agentka FBI, která je zde vyslána, je pro tento případ menší omyl. Tento styl mi ale seděl. Pomalinku vás dovede k rozluštění případu...ten se nedá nijak vytušit dopředu a následné akční vyústění děje mělo hned několik nábojů. Renner jako strážce divočiny mile překvapil. Od plného hodnocení mě odrazuje jen krátká stopáž a fakt, že je zde málo "krimi".(29.9.2017)

Hodně drsná atmosféra. Netradiční zimní detektivní příběh. Vítejte v kraji, kde neplatí tradiční zákony a lidi si své problémy řeší po svém. Tuto atmosféru naruší vražda mladé indiánské dívky. FBI sem pošle agentku z Las Vegas, která má zhodnotit situaci. Spolu s místním stopařem se pustí do vyšetřování. Případ ale nabere nečekané obrátky a vše se zvrtne. Konec je dost surový. Škoda, že se takových filmů netočí víc. Elizabeth Olsen je v roli agentky skvělá. Dle mého názoru je tohle nejlepší role Jeremyho Rennera. Rozhodně bych tam žít nechtěl... "V tomhle umrznete."(2.3.2018)

1 2 3 4 5 6 7 13 25 36 48