• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Poměrně kvalitně natočený krimi thriller s postavami, které jsou zajímavé a váže se ke každé z nich nějaký ten nenáročný minipříběh a životní osud. Hlavně Jeremy má obrovsky charismatickou postavu a i když už jsem od poloviny filmu tušil, jak to dopadne, tak mě film udržel v bdělosti až do poslední scény. Spíš bych to ohodnotil jako lehce nadprůměrný Thriller, ale protože jich je v poslední době jako šafránu, tak dávám zasloužené 4 hvězdy.(15.10.2017)

Šel jsem do kina s tím, že to bude napínavý a akční, bylo to navíc trochu jiný, herci neměly ty standartní výrazy obdobných filmů, bylo tam hodně přírody, nechyběla syrovost filmu a prostředí. Bylo tam ale hodně minelů, který mě vytahovaly z děje; jeden za všechny; snad ani jednou nešla nikomu pára od pusy... Hodně jsem to srovnával se Zmrzlou zemí s N.Cagem a je to jen o chloupek lepší... 75%(15.10.2017)

• daetoxx

Já se nebavil. A jsem překvapený, že z tohoto mrazivého thrilleru je uneseno tolik lidí. V kině jsem to prožíval asi takhle. spoilery Úmrtí uprostřed bílého pekla. Pomačkaný a mě osobě nesympatický "no-badass" stopař Jeremy Renner přichází na scénu. Policie nesmí nic dělat, přijede FBI agent. Sexy. Jdou navštívit jediný možný místo, který by mohli navštívit. Flashback o tom banda magorů úplně v klidu umlátí kámoše a provětraj vocasy (ryly?! a to jsou jako ty "skutečné události"). Přestřelka. "No-badass" to ukončil. Krutá pomsta vykonána (opravdu tam policie bez FBI agenta nesmí udělat ani hovno, ale týpek - stopař, tam může v klidu vraždit?!). Vážně to nikomu něpřišlo stupidní? Tak doufám, že je konec. Patnáct minut pomalého dojemného loučení (proč?). Messege na závěr, která mi přišla jak z jiného filmu. Konec Odcházel jsem skutečně v rozčarování z toho jak moc nudnej byl tenhle krátkej film, i když krátká stopáž je nakonec to čemu musím dát největší plus. Nechtěl jsem jít proti davu a bejt za exota, ale já zkrátka nemůžu popřít svojí pravdu; anebo změnit třeba i zpětně pod návalem místních kladných recenzí svůj názor. Takže pokud i někdo z vás odcházel neukojen, nestyďte se to sdělit, nejste sami.(16.10.2017)

Naprosto úžasný film. S přítelem jsme film hltali od začátku až do konce. Fantasticky zpracovaný.(16.10.2017)

Upřímně nechápu lidi co to chválí jako detektivku. Film chválím za atmosféru (brr, studeno), za hlavní představitele a za hlášku "s fňukáním", ale se ženou jsme si furt říkali kdy se to rozjede. Bohužel se to nerozjede. Očekávál jsem od toho krimi, zápletku, vyšetřování, zvraty, místo toho jsem se dočkal jen spousty povídání, pár nasměrování hlavních hrdinů, ježdění hrdinů po vymrzlé krajině a pak konce. To vážně nebylo krimi. Bohužel nevím co to tedy bylo.(16.10.2017)

Miluju kriminálky tohoto tipu,jen je škoda že prakticky nebylo co vyšetřovat..tady to přišlo tak nějak samo a nějak zvlášť to záhadné a zapeklité nebylo.Skvělá hudba a opravdu super drsná krajina...chtělo to jen víc šťávy!!!(18.10.2017)

Nebýt některých keců a hlubokomyslného vysvětlování, tak je to 5*, chce to ale klid na celou parádu, kamera je skvělá, nemluvě o přírodě...(22.10.2017)

Za mna bomba. Skvela atmosfera zapadnutej rezervacie, prekvapujuco dobre vykony ako od Rennera tak aj od jedinej neanorektickej Olsenky. Velmi silne emocie, specialne pre tych co maju deti. Slusny scenar a zvladnuta minutaz. Ziadne hluche miesta a zbytocne cas vyplnajuce sceny ala 6 minutova prcacka bez servitky, U mna jeden z top filmov tento rok.(22.10.2017)

Hell or highwater mě vtáhlo více ale to nemění nic na tom, že je tohle jedna z nejlepších drama-kriminálek pod bodem mrazu. Člověk by měl hned chuť se jít opít a někoho ve Wyomingu znásilnit.. (joke).(22.10.2017)

Rozhodně dobře vypadající film. Trailer mě na něj nalákal a po zhlédnutí jsem velmi spokojen. Opravdu se mi líbil děj, který byl naprosto zřetelný a né až tak předvídatelný jak by se dalo čekat. Obsazení je velmi dobré a jako vždy Jeremy Renner nezklamal. Chytře to poukazuje i na nebezpečí co číhá v Americe jak pro obyvatele, ať už to jsou Indiáni či "pouze" normální obyvatelé. Celkové zpracování filmu je na velmi dobré úrovni, film bych mohl doporučit každému, kdo se chce vžít do atmosféry zamrzlého Wyomingtonu a zhlédnout povedený film, u kterého se rozhodně nudit nebudete. 90%(22.10.2017)

Slušný thriller, který má především atmosféru. Děj na mě působil trochu rozporuplně. Chvíli se film až neskutečně vleče, ztrácí napětí a děj. Potom se zase zvrtne, sviští to, člověk nestíhá absorbovat. Ale jde určitě o nadprůměrný film, který člověka pohltí hlavně mrazivím prostředím. Dokonalá atmosféra, která se například ve Sněhulákovi úplně vytratila.(23.10.2017)

Tiché, smutné, mrazivé krimi drama o těch nejtěžších životních ztrátách, které vám v životě nedokáže nahradit ani ten sebevětší nález. Minimum výrazových prostředků, pustý nehostinný Wyoming plus osudy těžce zkoušených obyvatel. Krásně natočené zoufalství, které je však přijímáno s upřimnou pokorou.(23.10.2017)

Slušný film s neokoukaným dějem. Výrazných momentů je zde více. Jeden za všechny - puštění po doznání viníka, který bosky utonul ve sněhu.(23.10.2017)

Komentář POMO to velice dobře vystihl, není co dodat. Za sebe dávám : 5 hvězd a 86 % .(25.10.2017)

Tohle je jen mírně nadprůměrná filmařina, v podstatě nezajímavá. Vypráví se tu banálně (což je ale klíčový - jak fajnšmekři vědí, důležitější, než co se vypráví, je JAK se vypráví). Je to moc doslovný, je tu málo prostoru pro imaginaci, jde se v jádru po první signální (rodina, pomsta, sice s důrazem na vztah indiáni-běloši, ale to to nevytrhne), je tu přílišnej důraz na "atmosféru" prostředí (což je vždycky doklad toho, že autor nemá až tak moc co říct - prostředí má celou věc jen dotvářet, ne bejt takhle fedrovaný), hlavní postavy neřeší nic jinýho než provozní životní banality (práce, rodinný traumata apod., cokoli vyššího chybí) atp. Pro náročnějšího diváka je tohle ztráta času, je lepší dokopat se ke koukání na těžší věci než na oddechový záležitosti tohohle typu. A ono se na ně kouká dobře, to né že né ("sníh a ticho" - co by za to dal člověk uvězněný v hlučným, přelidněným městě), ale holt je třeba nepatlat do sebe různý věci, držet nějaký hodnoty: jedna věc je filmový umění, druhá komerční produkce. Tenhle film spadá bohužel z 90% do druhé kategorie.(26.10.2017)

• pravda1

Neviem prečo sú ostatní podľa komentov z tohto filmu takí unesení.Ja som sa poriadne nudil a úprimne čakal som oveľa oveľa viac - viď úplne banálnu zápletku ktorú by vymyslel aj žiak základnej školy - proste bez nápadu a bez napätia.Tento film by som si už asi druhý krát nepozrel.U mňa nudááááá.....(28.10.2017)

Po velice, velice, dlouhé době film, který mě oslovil. A to atmosférou drsné přírody, poměrů v indiánské rezervaci a zejména vykreslením lidských osudů bez příkras. Bravo pane Sheridane.(29.10.2017)

Po dlouhé době zase jedno perfektně vystavěné, surové krimi, které zaujme už od začátku, které postupně graduje a nepustí až do samotného konce. Chladná atmosféra Wyomingu, speciálně pak pusté indiánské rezervace Wind River. Dobré herecké obsazení, kde vše funguje jak má (od Jeremyho a Elizabeth až po feťáky v přívěsu). To vše navíc posíleno motivy skutečných událostí a problematikou z života amerických Indiánů. Nebude překvapením, když budou následovat další ocenění.(30.10.2017)

• Katerina_34

Od začátku do konce to byla nuda k uzoufaní. Jediné, co můžu pochválit, je krásná příroda. Nechápu, co tady na tomto filmu všichni vidí.(3.11.2017)

Tak nějak podvědomě jsem cejtil průser už od začátku. Soužití „bílých“ a indiánů totiž není jednoduché. Ta krev byla moc všudypřítomná na to, aby byl malý původce. Takže buď něco velkýho, nebo to tam likvidoval běloch. Holka naivní pitomá… Některý scenérie mi připomněly Revenanta (zmrzlí, vše bílé). Neřek bych, že když člověk zmrzne, zůstanou po něm kaluže krve. Indián byl skvělej. Poučnej byl rozhovor na verandě. Z tý policajtky ta blbost a naivita jenom čiší – uprostřed pustiny a chce zálohu. „Who the fuck are YOU??“ A kurva! Coryho promluva k Chipovi byla výstižná. Tak přecejen… I přes skůtry bylo moc ticho… – ticho přináší smrt. A navíc mi tam nehrály ty stopy. Bouchačky stály za to. Olsen s Rennerem vedou. Přestřelka solidní. Kde se tam najednou vysral ten vousráč?? Se ukaž ZMRDE! Neujdeš kilák… Nebylo to o klice – tohle ne… Silnej film. (osciloval jsem mezi 4-5; rozhodla scenérie a indiáni)..(4.11.2017)

1 12 24 35 38 39 40 41 42 43 44 46