• Kanada

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

I když si Taylor Sheridan není ještě úplně jistý v kramflecích, ostudu si svým debutem rozhodně neudělal. Vizuální stránka je nádherná (už jen kvůli té přírodě to chci vidět znovu!) Výchozí atmosféra skvělá. Film nikam nespěchá, jede si svým tempem se záštitou „příběhu podle skutečných událostí“ a většinu děje si zachovává realistickou formu. V závěru sice působí přepáleně, ale ústřední téma jako celek funguje. Rytmus vyprávění má své rezervy ale námět, prostředí a scénář jsou kvalitní. Renner a Greene jsou ve svých rolích výborní a Olsen přidělili postavu, která důmyslně zakrývá o něco slabší herectví. Konstrast mezi nezkušenou agentkou a drsnými chlapáky tu funguje bezvadně. Obdobně jako Villeneuv, nepracuje Sheridan s velkým množstvím akce, ale s atmosférou a zaměřením na charaktery. Proto je snímek víc než krimi, dramatem o světě, kde vládne frustrace, beznaděj a staré rány. Emocionální tlačení na pilu místy nebezpečně balancuje na hraně patosu a některé dialogy působí šroubovaně. Je to ale povedené drama, kde je prostá pointa zabalena do kvalitně vystavěné zápletky, myšlenkově bohaté a herecky v pořádku. Ať už jde o intezivní flashback, dialogy o životních pravdách, nebo akci, kde každý výstřel dokáže rozpumpovat srdce. A jako bonus scéna, kdy by se krve ve mně nedořezal. Wind River se u mě nezařadí mezi žánrovou špici, ale scénaristicky i herecky se bezpečně ukotví v nadprůměru.(30.9.2017)

Pokud je kriminálka založena na fake, tak to není kriminálka, ale sc-fi. Ale zase na sci-fi mi tam chyběli zelení mužíčci. Asi jim byla zima. Jo a řekněte tomu pisálkovi co psal scénář, že maratony se běhají i při mínus 40°C a horolezci mívají větší tepovku a dech i při větších mrazech. Takže se ten příběh mohl odehrát, jen v hlavě pisálka a rejži. Tohle na mě prostě nezkoušejte. Sci-fi 3/5.(1.10.2017)

Absolutní spokojenost. Skvělá atmosféra mrazivého Wyomingu, kdy jsem se musel u sledování přikrýt dekou. Renner ukazuje své kvality. Takže jen více takovýchto charakterních rolí a méně poskakování v latexu s lukem a šípy :-)....(2.10.2017)

Pod taktovkou Tylora Sheridana se vydáváme do rozlehlé indiánské rezervace Wind River, kde se po nalezení umrzlé indiánské dívky vycházkovým tempem dává do pohybu mrazivý sled událostí, doprovázející vyšetřování její smrti. Pozvolna se tu odkrývají starosti i stejnou mírou znepokojivé radosti místních lidí, žijících v této osamělé, sněhem celoročně pokryté oblasti__ Krásně zvolené líné tempo dává o to víc vyniknout kontrastním temným událostem a skvělé herecké výkony jistí Wind Riveru, i přes ty jeho drobné kazy na kráse, titul jednoho z nejlepších filmů, co nám rok 2017 zatím stihl nabídnout. 91%(2.10.2017)

Skvěle zvládnuté krimi drama z kraje, kde se pro nějakou tu střelbu nakonec vůbec nejde daleko… Brutalita, která příde ke konci filmu je hodně silná a rozhodně umí dobře rozvířit negativní emoce. Hutná atmosféra, skvělé herecké výkony a občasný (skvěle dávkovaný) humor zaslouží plus. Proč se ale celou stopáž musíme starat o uplakané emoce Coryho Lamberta? Ano, je nám to jasné. Ano, cítíme s ním a bolí nás to chvílemi i za něho, ale už pojďme otočit list… Ne? Dobře, tak ho pojďme politovat ještě jednou. Nebo třeba dvakrát…(3.10.2017)

Skvely thriller ve snehu, herci na jednicku a prestelka naprosto dokonala(3.10.2017)

Dobrý ale hlavně v druhý pulce nějak nedotažený. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jestli natočí syrový, realistický příběh a nebo sklouznou do filmového stereotypu akčních detektivek ... Asi nejvíc mně vadilo stupidní chování policajtů. Přesto dám 4 body - za atmosféru a pár dobrých momentů (tím nemyslím ty akční).(3.10.2017)

• macejko1979

50%(3.10.2017)

• porto

Nerozumím tomu nadšení. První záběry zasněžené noční krajiny slibovaly skutečně mysteriózní a vyjímečný příběh. Bohužel na scénu vzápětí vstupuje ukecaný lovec mdlého charizmatu. Jeho rádoby filozofická moudra v každé druhé scéně jsou otravná. Zálesácké mlčení by bylo rozhodně snesitelnější. Renner to navíc neumí. Působí jako mluvící hlava, které se občas lesknou oči slzami, a všechny své úvahy o životě přeříkává jako bezobsažný, předem naučený text. Wind River měl mnoho předpokladů zaujmout. Zločin v drsné krajině, kruté zimě, společenský úděl indiánů, to všechno mohlo splynout v zajímavý příběh. Místo toho tu máme bezvýznamné rozjímání a vyjukanou FBI blondýnu procházející proměnou v silnou ženu. Klišé jako hrom, včetně podpatků nehodících se na rozdrásané cesty. Škoda.(4.10.2017)

Na trailer se nekoukejte. Měl jsem z něj pocit že to bude další americká, hlavně akční krávovina ale protože se mi chtělo zajít do kina tak jsem i přes odpudivost traileru šel a nelituju. Film mě velmi mile překvapil. Od začátku chytil a až do konece nepustil.. Možná mě akorát lehce připadalo že je to trochu uhrané na emoce. Jelikož je to ale vyvážené poutavým a napínavým pátráním ohledně případu mrtvé indiánky, vše do sebe prolnulo a přišlo mi to né až tak překážející.(4.10.2017)

Tak nějak nevím o čem to mělo být...natočeno hezky,příroda krásná(4.10.2017)

Mám pocit, že trochu "módní záležitost". Jednoduchý příběh (mimochodem k "inspire" z titulků by asi spíš než "podle skutečné události" sedělo "na motivy skutečné události"). Děj se odehrává v mrazivém Wyomingu (ač natáčen v Utahu), ale v sedadle jsem žádný mráz nepociťoval. Krimi příběh je rozluštěn pro diváka - pro postavy je to poněkud filmové (proboha proč hlavní záporák vždycky zůstane až na konec? Není to trochu moc chtěné?). Některé scény jsou lehce přeexponované, ale jinak film nemá žádný závažnější prohřešek - na druhou stranu ale ani nic, co by ho nějak nezapomenutelně zapsalo do mysli. Takový slušný průměr (v pozitivním smyslu). Mimo mísu je pro mne závěrečná info o ztracených indiánských ženách - přijde mi to tematicky někde úplně jinde (proč ne info kolik příslušníků těžařských společností se v USA ročně beze stopy ztratí?)(5.10.2017)

Asi to není nijak složitý příběh. Ale je to dobrý příběh. Vlastně by bylo lepší takové příběhy nemít, neznat. Dobře natočené, skvěle zahrané.(5.10.2017)

No váhal som medzi troma a štyrmi, nakoniec však predsa len ostanem pri vyššom hodnotení. Wind River je totiž poctivo napísaná a zrežírovaná atmosférická pecka, perfektne zahraná a veľmi zaujímavo ohudobnená. Tu však klady končia. V istých momentoch sa to totiž vlieklo naozaj úmorne a nebyť skvelého konca, zrejme by som to radil medzi priemer. Síce silný, ale predsa. 70%(5.10.2017)

Mňa tento film nadchol už ukážkami a nemohla som sa dočkať kedy si ho pozriem a vôbec ma nesklamal. Jeremy Renner a Elizabeth Olsen mi k sebe tak skvele pasujú, že si myslím že tomu filmu proste dali ešte 1* navyše.(6.10.2017)

• nomak

Absolutni nuda, Olsenove jsem pral smrt, protoze byla fakt hrozne otravna a nesympaticka, celkove herecke vykony uplne spatne, zaverecna prestrelka katastrofalne nelogicka. Sracka...(7.10.2017)

Dlouho mě tak emocionálně žádný film nezasáhl...člověk raději ani nemyslí, že je to podle skutečné události. Takto má vypadat film, který vidíte v kině. Nádherná příroda, skvělá hudba, syrový film, na který budu ještě dlouho vzpomínat a jen doufám, že bude nějaká nominace na Oskary, jelikož si to všichni, kteří se na tomto filmu podíleli, jednoznačně zaslouží. Děkuji tvůrcům filmu za skvělý zážitek a více takových filmů s poselstvím.....5*(8.10.2017)

Nejlepší přestřelka co sem viděl za posledních deset let.(9.10.2017)

Film, ktery zanecha stopu. Mrazivou stopu tvaru Jeremyho Rennera. Na film jsem sla do kina, nebot atmosfera je to, co tenhle film dela nezapomenutelnym. A ano, celou dobu jsem mela pocit, ze v tom kine je nejaka zima... Z jedne male situace se stane takovy film. No libilo se mi velmi. Akurat si myslim, ze poukazani na postaveni indianu nebylo tak hutne a nebylo ustrednim motivem, ktery se nachazel ponekud jinde. Ale to je kazdeho vnimani. Jdu jeste do kina, dokud to hraji, v telce to bude polovicni.(10.10.2017)

Bezmoc. Pokud bych měl jediným slovem shrnout tento film, byla by to Bezmoc. Jasně zde můžeme vidět, že i přes to, že člověk je pánem všeho tvorstva a je na vrcholu potravního řetězce, ne všude nad přírodou dokázal zvítězit. Jedno z těchto míst je rezervace Wind River. Atmosféra ticha ve zmrzlé krajině by se dala krájet, a i přes to zde není o napětí nouze. Film krásně ubíhá a je tak akorát dlouhý. I navzdory jednoduchému příběhu vás tento film vtáhne do sebe tak, že 100 minut uteče ani nemrknete. Rozhodně doporučuji jít na tento film do kina. V kině máte možnost si naplno užít zážitek z filmu, především se mi zde líbil kontrast tiché krajiny a náhlých zvratů v ději.(10.10.2017)

1 13 25 36 38 39 40 41 42 43 44 48