• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada / USA, 2017, 107 min

Taylor Sheridan je zde "in" ale kvůli tomu mu nebudu nadrzovat. Příběh byl originální, pouze v části v akci s hlidacema mne to přišlo dost pritazene. Jeremy není můj oblíbenec, ale zde na oscara.(17.3.2018)

Působivá, i když dosti pobuřující kriminálka.(21.3.2018)

• mlock

Banální zápletka, místy hodně hloupé dialogy a navrch několik nesmyslů, např. rozblácená cesta při -20 °C, v lese pobíhající mrazuvzdorný pavouk, ona ta holka by za těch podmínek taky 10 km nedoběhla, atd. Pěkná krajina to nezachránila.(24.3.2018)

Žiadny kompromis‼️(29.3.2018)

Detektivka je to dost pěkná. Chvílema jsem si ale říkala, že se to docela táhne. Protože... Podezřelí : 2. Prověřím prvního: bum není to on. Prověřím druhého a bum bum bum bum bum konec filmu. strašně rychlý a akční konec po předchozí hodině klidného tempa.. v podstatě si ani nepamatuju co se tam všechno tak dlouho řešilo :-D Celé by to mohlo mít cca 45 minut jako díl seriálu by to bylo myslím adekvátnější. Nicméně! krásná příroda, jednochudý,surový ale vcelku propracovaný scénář. V tom přívalu nekvalitních detektivek co se na nás hrne ze všech stran je to určitě dobrá volba, pokud jste krimi fanda.:-) :-)(8.4.2018)

Skvělé.....(18.4.2018)

Temná, hustá atmosféra, která vám vykouzlí pořádnou husinu. Ještě pořád existují země a kraje, kde jsou ženské pouhým prostředkem k uspokojení odporných choutek, což zobrazuje i Wind River. Film je nadupaný napětím a smutkem. Nejsilnější scéna byl samotný ten incident. To si pak člověk řekne, jak snadno to šlo, jak jsou ženy zranitelné. Ale jsou i silné, což se tady ukazuje hned u několika postav. Bylo to velice emotivní a na dlouho se vám zaryje pocit ze sledování pod kůži.(24.5.2018)

Skvělý scénář, promyšlený dialogy, silná atmosféra a výborný herecký výkony. Tahle kombinace se moc často nesejde.(24.5.2018)

92%(26.5.2018)

Myslel jsem, že to bude takový "artový nic" kde se jen kecá o blbostech a nic se tam neděje. Ze začátku to sice tak vypadalo, ale pak se člověk ponoří do příběhu, napětí graduje a vy se dozvídáte co tak hrozného se oběti stalo. Nakonec to mělo i poctivý konec ve který jsem na začátku moc nedoufal vzhledem k tomu, že podobné filmy mají tendenci skončit s tím, že se nakonec nic nevyřeší a konec je jen prázdné nic s divným pokusem o poučení nebo životní metaforu aby to vyznělo víc umělecky. Tady dokonce ani nechápu, že se tak poctivý film nedostal na Oscary. Ale co. Když vidím, jak to jde poslední dobou s Oscary od desítí k pěti, tak jsem rád, že dostal hlavně to divácké uznání za jeden z nejlepších filmů roku 2017.(29.5.2018)

Filmu jsem se bála, nebudu lhát. Když vám slibují, že to bude pecka, tak to je pochopitelné. A Wind River je fakt hodně dobře natočený a napsaný film. Začátek jde pomalu a pomalu se zhutňuje a jde víc do hloubky. Mám ráda, když je ona kriminální a lidská linka ve stejném zastoupení, a já se cítím součástí životů hrdinů. Ano, film má pár mrtvých konců, které jsem nepochopila. Nebo jsem nedostala možnost, pokud by film neměl tak žalostně krátkou stopáž. Ale asi by to sebralo filmu ono kouzlo, nebo jak to pojmenovat. Rozhodně jsem ale nečekala, kam bude vloženo ono "co se stalo předtím". Konec nádherný, uspokojující, být jiný, film by nebyl takový, jako byl.(23.6.2018)

Ako kriminálny film by som to neocenil, na miesto pozvolného vyjasňovania, sa takmer všetko vyvalí behom pár(ale za to silných) minút. Na druhej strane tu však je vynikajúce vykreslenie atmosféry, ktoré ma naozaj vzalo.. Aj keď skôr, ako postavenie indiánov a indiánskych žien v spoločnosti, to vo mne zanechalo odkaz, že má zmysel byť sám sebou a bojovať za každých okolností. Doteraz som veľmi nechápal, prečo je Renner tak často obsadzovaný herec, po tomto snímku je mi to už jasnejšie...(2.7.2018)

Štáty nacistické dospeli do štádia, v ktorom zistili, že za všetko zlé na planéte Zem môžu iba ľudia bielej farby pleti. Nie je dôležité, že za všetky pokroky v medicíne vďačíme im a 90% vrážd spáchajú členovia afroamerických či hispánskych gangov. Dôležité je obviňovať ľudí bielej farby pleti z toho, že vôbec existujú a že majú tú drzosť dýchať na planéte Zem kyslík, pretože ich predkovia pred 200 rokmi priniesli civilizáciu tam, kde Indiáni považovali za najlepší životný zážitok skalpovanie príslušníka iného kmeňa...Film sa napriek rasistickému podtextu odohráva v príjemnom prostredí s výbornými hereckými výkonmi a zaujímavou zápletkou. Síce biela vyšetrovateľka FBI je tak hlúpa, že nevie ovládať svoj smartfón a nepozrie si pri odlete z Vegas do Wyomingu aké tam je aktuálne počasie, a tak nabehne do zasneženej krajiny takmer v bikinách, biely muž bojujúci o život sa vzdá po behu v snehu po 200 metroch, omrzliny štvrtého stupňa má po štvrťhodine napriek tomu že pracuje pri ťažbe ropy a krehká čierna mačička ubehne 10 km v čase na ktorý sa nechytá výber Keňe. Škoda, že si pán režisér počas štúdia na vysokej škole v štátoch nacistických prehúlil aj posledné dva mozgové závity, ktoré mu po narodení ostali, pretože toto mohol byť vynikajúci film, ktorý by bol reflexiou pomerov pôvodných obyvateľov štátov nacistických, ak by sa bol schopný ako tak držať reality. Ak sa však nad rasizmus vo filme povznesiete, potom Vás čaká v celku solídny zážitok.(16.9.2018)

Nesmírně atmosferické, krásně nekompromisní. Po druhém shlédnutí nakonec ještě přidávám hvězdu do plného počtu, protože na rozdíl od jiných - byť povedených thrillerů - na které člověk do druhého dne zapomene, tenhle mi zůstává ležet v hlavě. Osobně je mi u prdele, jestli se tam někde řeší nějaké indiálnské nebo sociální sračky (já jsem si toho nevšiml), jediné co je důležité, je archetyp lovce, který se s nikým a s ničím nesere - v kraji, kde platí jediné skutečné právo, právo silnějšího.(5.11.2018)

Jeden z nejlepších filmů roku 2017!(23.9.2017)

Atmosféra, napětí, akce, emoce, síla, pravda. Film roku 2017.(28.9.2017)

Velmi, velmi povedené! Postupná gradace napětí, vývoj děje, finále super! Taková pointa mě nenapadla. Postavy tu scénář nešetří, všichni mají nějaký stín na duši. Tady bych žít nechtěl. Za mě 95%.(29.9.2017)

Smutné, skvělé. A asi na pěti místech přijde nečekaný smích. Ale jinak je to zasněžené a pochmurné.(29.9.2017)

Co jsem zatím viděl filmy s Jeremy Rennerem, tak v tomhle nejvíc zazářil. Stopař Cory, který je velice zkušený v místní rezervaci Wind River, se stane velice nápomocným pro detektivku, která nemá s místními podmínkami a lidmi vůbec žádné zkušenosti. Strašně moc pěkné záběry a do toho famózní napínavá hudba. Film, který nabírá pomalu, ale jistě na obrátkách. Hodně jsem po shlédnutí přemýšlel tak celkově o životě. Za mě zatím nejlepší film roku 2017 :)(30.9.2017)

I když si Taylor Sheridan není ještě úplně jistý v kramflecích, ostudu si svým debutem rozhodně neudělal. Vizuální stránka je nádherná (už jen kvůli té přírodě to chci vidět znovu!) Výchozí atmosféra skvělá. Film nikam nespěchá, jede si svým tempem se záštitou „příběhu podle skutečných událostí“ a většinu děje si zachovává realistickou formu. V závěru sice působí přepáleně, ale ústřední téma jako celek funguje. Rytmus vyprávění má své rezervy ale námět, prostředí a scénář jsou kvalitní. Renner a Greene jsou ve svých rolích výborní a Olsen přidělili postavu, která důmyslně zakrývá o něco slabší herectví. Konstrast mezi nezkušenou agentkou a drsnými chlapáky tu funguje bezvadně. Obdobně jako Villeneuv, nepracuje Sheridan s velkým množstvím akce, ale s atmosférou a zaměřením na charaktery. Proto je snímek víc než krimi, dramatem o světě, kde vládne frustrace, beznaděj a staré rány. Emocionální tlačení na pilu místy nebezpečně balancuje na hraně patosu a některé dialogy působí šroubovaně. Je to ale povedené drama, kde je prostá pointa zabalena do kvalitně vystavěné zápletky, myšlenkově bohaté a herecky v pořádku. Ať už jde o intezivní flashback, dialogy o životních pravdách, nebo akci, kde každý výstřel dokáže rozpumpovat srdce. A jako bonus scéna, kdy by se krve ve mně nedořezal. Wind River se u mě nezařadí mezi žánrovou špici, ale scénaristicky i herecky se bezpečně ukotví v nadprůměru.(30.9.2017)