Wind River

• Velká Británie Wind River (více)

Stopař Cory Lambert objeví uprostřed zasněžené pusté krajiny Wyomingu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která do odlehlé indiánské rezervace Wind River přijíždí z Las Vegas, zcela nepřipravená na drsné podnebí, jež tam panuje. Na pomoc s vyšetřováním si přizve stopaře Coryho a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti... (Falcon)

aniabo

Cením prostředí (rituály, postavy, přízvuky, výpravu) a výmluvný flashback v momentě, kdy by film přestal fungovat. ()

kocik1

Žít v indiánské rezervaci ve Wyomingu musí být peklo bez ohledu na to, jestli je tam sníh anebo ne. Rezervace totiž už jen z podstaty toho slova nebude o svobodě, ale spíš o přežívání. Přežívání a občas i o přežití. A to je i to, co skvěle ztvárnil tenhle film. Frustrovanost, beznaděj, prostě bílé peklo se všímšudy. Nicméně i tak mám k příběhu jednu připomínku. Sakra, Matte, copak je možné, abys netušil, co je to za kumpány, se kterými žiješ? Copak bys připustil, aby tam za tebou chodila jakákoli žena? 75% ()

panMartin

Tenhle film mě jednoduše překvapil. Nejenže je živým odrazem toho, co se bohužel dodnes děje Indiánům, což je velmi smutné a nemělo by se nad tím přimhuřovat oči. Byla to prostě procházka drsnou, bohem a civilizací zapomenutou krajinou. Výtečné, místy hodně silné, mrazivé a s dokonalou atmosférou, fantastickým soundtrackem a perfektním obsazením. Je fajn, že Jeremy Renner který exceluje, dostal tuhle roli, jako by mu byla šitá přímo na míru a Elizabeth Olsen, to taky zvládla výborně. Film si dost pohrává s napětím, mráz, sníh a to ticho, to společně s hudbou, dokreslují tajuplnou atmosféru. Práce s kamerou Bena Richardsona je luxusní. Neskutečné finále mě nakonec zcela dostalo. Ještě jednou tleskám a všem tento mrazivý a silný thriller doporučuji. Vysoké hodnocení má právem. Pro mě zatím jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Mylouch

Atraktivní prostředí, silné postavy a kupička multikulturního humoru, která rozprostírá portfolio výrazových prostředků i za hranice dnes běžně vídaného. Příběh odvyprávěný bez zcizující úporné snahy, který mi nejen zasněženou atmosférou připomíná Lidskou skvrnu ()

sir-dave

Trošku hype, trošku komorní, trošku kochačka. V kině patrně více vynikne mrazivá atmosféra a Wyomingské prostředí, ale tenhle festivalový thriller si dokážete užít stejně tak i doma. Takových 80% se tam nic výživného neděje, soustřeďuje se to na vyšetřování vraždy, a až do samotného závěru vlastně nemůžete ani vědět o co jde. Je to třeba na způsob Zmizení, který mi přijde o malinko lepší. Každopádně tomu není moc co vytknout. Několik situací bez dialogů, kdy styl natočení a herecké výkony řeknou vše co mají. ()

HorrFi

Letos už tězko uvidíme lepší film než Wind River.. za mě jednoznačně film roku 2017 a jedna z nejlepších krimi co jsem kdy viděl.. mrazivá atmosféra Wyomingu, napětí a povedená hudba.. fantastickej filmovej zážitek.. ()

Deyw

Pecicka..prostredi hnusny az je krasny..hlavni dva herci super...atmosfera,hudba,kamera spice..presto neco chybelo..ale krimoska skvela..ps: posledni dobou, kdyz se kolem filmu mota punisher tak je to znamka kvality :D ()

dr.fish

Velmi mi to sedlo. Jde možná o obyčejnou kriminálku, ale je fantasticky bezvýchodná. Sníh a led, tvrdí chlapi i ženské. Skvělý obraz i zvuk. Režie. Atmosféra strhne. 85% ()

StanislachKo

Presne pre toto milujem filmy! Dopozeral som, spokojný som z príjemného mystery thrilleru, dám si príjemné oddychové štyri hviezdy. A až potom... po pár hodinách, či dňoch to začne v Tebe dozrievať. Žiaden boomefekt sa nekonal, to je fakt. Ale po uležaní si to v hlave sa nedá inak ako zhodnotiť, že si nič lepšie (predovšetkým) napísané nevidel roky. Do toho úžasná atmosferická western hudbička a v momente, keď si to príbeh vyžiada, dokonca až tarantinovské jatky (ale v žiadnom prípade nie samoúčeľné). Akože, hallooo akadémia, zaspali sme? Trošička...? ()

CatcherBlock

Normální film, navíc s hnusným tématem, obzvlášť pro rodiče. Nechápu tady ty procenta, copak jste se zase všichni ůplně posrali vy paka??? Průměr ve všem. 60% ()

alchac

Tohle byl překvapivě nejlepší western, jaký jsem ze zámořské produkce za poslední pětiletku viděl - dokonce se konala i stylová reminiscence na zúčtování Erpovičů s Clantonoviči! Nebýt Jeremiah Johnson na můj vkus příliš sentimentální, bylo by to za plnou palbu. ()

Radiq

Super krimi, kde nemusíme být oblbovaní nějakým trapným nečekaným zvratem. Tady jde hlavně o čas, než zmiznou ve všem tom sněhu a mrazu všechny stopy. A oba hlavní herci, hlavně díky vynikajícímu scénáři a režii, působí opravdu uvěřitelně a hrajou parádně. Tak dobrou atmosféru jsem už dlouho nezažil. Z Taylora Sharidana se vyloupl fakt dobrej tvůrce a stojí za to ho sledovat. ()

Triple H

Sheridan má evidentne záľubu v prdelákovoch - Texas/Mexiko v Sicariu, západný Texas v Hell or High Water a Wyoming vo Wind River. V každom prípade viac či menej zapadnuté a bezútešné miesta, majúce ďaleko do veľkomestskej, vyvoňanej a nákupnocentrovitej idylky. Mám pocit, že Sheridana zaujíma odvrátená stranA spoločenského rebríčka - ľudIA, ktorí nemajú komfort a možnosti mesta, ich podmienky sú tvrdšie a oni to dobre vedia. Obdobne ako dvaja starší bračekovia, aj Wind River je sympaticky priamočiary (ale nie hlúpy), má dobrú atmošku a fajn hercov. Hell or High Water mi ale prišiel podarenejší a dotiahnutejší - hercom som to viac žral, kamera mi prišla zaujímavejšia a film na mňa pôsobil viac prirodzene. Inak ale príjemná vec, v druhom pláne sa obtierajúca o to do akej krásnej a láskou k blížnemu svojmu prekypujúcej pozície sa v USA dostalo pôvodné obyvateľstvo. ()

Mr.Ripley

Stejné jako v případě Sicaria. Sheridan výborně pracuje s charaktery a celkovou atmosférou, ale zapomíná na příběh. Je to škoda. Olsenka se mi poprvé za svou kariéru opravdu líbila, asi to bude mou slabostí pro hubaté ženské. ()

chelseaman22

Potenciál byl značný a můj bratr mě neustále upozorňoval, že to bude stát za to. Úvod slibný, krajina malebná a Renner jako odstřelovač zajíců a koroptví skvělý. Potud je vše skvělé, jenžev tuto chvíli doráží na místo činu pětadvacetiletá lolitka, která doposud v Palo Alto vyšetřovala pouze krádež cigaret v sámošce U Jednookého Billa. V tuto chvíli začíná zápletka kulhat na obě nohy - přestřelka v opiovém karavanu je úplně mimo a Renner má nejspíše vnitřní oko jako Brandon Stark. Samotný závěr je divákovi naservírován ve formě dvacetiminutového dialogu a smyslu bytí. K zblití. 55% ()

octopuska

Tohle nemělo chybu, Jeremy je tady prostě úžasnej a měl by dostat zlatýho plešounka. Atmosféra nepopsatelná, pomalejší tempo vyhovuje a poslední půlhodina mě odrovnala. Caveuv hudební podkres vše jen umocnil. Drsný obraz života indiánů v ještě drsnější krajině, kde mocnou silou zasáhne zločin a povolí uzdu emocím, jinak skrývaným. Jak řekl místní polda" každý je tu sám za sebe". Pro agentku Elizabeth z Las Vegas, hodně velký šok a srovnání s realitou. Ve Wind River se záchranka nevolá, buď je člověk silnej a má vůli žít, anebo má prostě smůlu. A pokud ho tíží zločin a narazí na lovce, je možné že ho pustí a dá mu možnost zachránit se, ale pozor je mazaný, jak liška. A ve zdánlivé záchraně se skrývá smrt. ()

Cedr

Chytlavý krimi thriller zápletkou na zadek zrovna nepoloží, ale neokoukané prostředí a velmi zručná režie vše plně vynahradí. Ústřední duo funguje fajn a úspěšně sází na provařená žánrová klišé, které díky značnému množství bravurních scén vůbec nevadí. ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

Chris Pratt spojí síly s režisérem Wind River

26.10.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Parks and Recreation) má teď díky odkladu třetích Strážců galaxie relativně volno, a vzhledem k tomu, že jeho Cowboy Ninja Viking zdá se taky před kamery nijak brzy nedorazí… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů