No tak konečně výborně vykreslené sousedské vztahy aneb soused sousedu člověkem, protože vlk by tohle nedal. Pro nás Evropany s etickou výchovou je zcela nepochopitelné čeho je člověk schopen. Po přílivu chlapců z džungle budou mít možná někteří tu čest in natura,co dodat, jen okuste a vizte. Jaké z toho plyne ponaučení? Že je nám, prozatím, hovno zle....(27.12.2017)

Poláci mají nejen levný máslo, ale taky umí točit filmy. Asi teda ne zrovinka filmy pro bakteriálně rozlezlou mainstreamovou populaci, protože tenhle obskurní naturalismus, proloženej místy nevkusnou sexualitou, místy hravou dávkou sadismu na dětech, asi nebude něco, co skousne kdejakej Łukasz Nowąk po šichtě ve šroubárně, to on raději nějakou Ordińącyji. Druhá světová válka asi nebyla žádná prdel, co si budeme povídat, a vsadím se, že ta první určitě taky stála za hovno, proto moc rád ze svého zabezpečeného ekobytu s vyhřívanou podlahou, recepcí a donáškou jídla až ke dveřím sleduju filmy právě z týhle doby. Z doby, kdy jste si nemohli pustit Lunetiky na vinylech ani v kavárně za dýňový latte zaplatit bitcoinama, z doby, kdy vaší běžnou starostí bylo, zdali vás sympatický ukrajinský nacionalista znásilní a pak zavraždí, nebo to udělá naopak, jako u vaší sestry i matky. Dal bych pět, protože dlouho jsem nikde neviděl tak věrohodně vyhřezlá střeva či školáka osobitě popraveného střelením do zad, ale dějově jsem to udržel asi jako moč po devíti nefiltrovaných dvanáctkách, čí hlava v kýblu je čí mi nedávalo smysl, která odporná Polka už byla zprzněna a kterou to teprve čeká taky ne, a vůbec by to celý nemuselo mít umorný dvě a půl hodiny.(29.11.2017)

Hovorte mi ešte niekto o nacionalizme. Som otrasená a na tento film nezabudnem nikdy. Koľko zla sa už napáchalo v mene toho efemérneho konštruktu menom "národ" a príslušnosti k nemu? Ostáva dúfať, že po smrti sa duša dostane na planéty, kde takéto niečo nepoznajú. Ako povedal pán filozof: "Ale najhorším druhom hrdosti je hrdosť národná. Kto sa totiž vyznačuje touto hrdosťou, prezrádza nedostatok individuálnych čŕt, na ktoré by mohol byť hrdý. Inak by sa neodvolával na niečo, čo má spoločné s mnohými miliónmi ľudí". Amen. A dodávam iné slová klasika: "Viac slovanské ako byť alkoholik, je už len byť k-k-t." (11.5.2017)

80-85% ... Ako vojna premenila ľudí na niečo, čo sa nedá opísať. Zvery to nie sú, lebo vo filme jeden pán múdro povedal, že zvery nie sú schopné mučenia. Spolunažívanie Ukrajincov a Poliakov vo Volyni, ktoré sa premenilo na rozpútané peklo medzi ukrajinskými nacionalistami a poľskými revanšistami. Mne sa normálne chcelo miestami grcať, keď som videl, čoho je človek schopný. Ale inak fajn film :D(28.7.2017)

Ťažký film, s ťažkou témou a pohnutou poľsko-ukrajinskou históriou. Pôsobivý po všetkých stránkach, akčnej, dejovej, naviac herecky vierohodný. Škoda, že po filmárskej stránke jeho kvalita pokrivkáva - dej je mnohokrát skratkovitý, dramatické prvky sú veľmi vybičované na maximum, samé sexuálne a gore scény. Režisér sa snažil všetko vtesnať do jedného centra a aj keď túto časť histórie Ukrajiny až tak nepoznám, silne pochybujem, že to tak presne bolo a že všetky tie zverstvá boli páchane naraz, všade a všetkými. Veď čo tam po histórii, hlavná vec, aby to vyzeralo pôsobivo a nekompromisne, a ono to aj vyzerá.(20.10.2017)

• - Film byl pozitivně přijat polskými diváky, kritiky i historiky a získal několik cen na Filmovém festivalu v Gdyni, kde se film promítal poprvé. (Dr Lizal)

• - Producent filmu Feliks Pastusiak uvedl: „Víme o tom, že film bude kontroverzní, že vyvolá řadu emocí, ale taková má být jeho role. Myslíme si, že některé problémy se dají vyřešit jedině tím, že je otevřeme.“ (Dr Lizal)

• - Na Ukrajině vzbudil snímek spíše negativní reakce a promítání filmu v Kyjevě bylo na žádost ukrajinského ministerstva zahraničí zrušeno. (Dr Lizal)