Tož to je něco pro xenofoby toto... Takhle syrovou a surovou sondu do světa hnoje jsem asi neviděl a jak mám filmy moc rád, tak k letošním Vánocům si budu přát, abych takový film už nikdy neviděl. Vůbec mi nejde na rozum, jak je možné, že Volyň a já jsme na stejné planetě. Gratuluji Polákům k dokonalému filmu, víc k tomu nechci nic říkat.(24.10.2017)

Úvodních pozvolných 25 minut možná tolik nezaujme (ačkoliv leccos naznačí), ale o to víc vyzní vše, co následuje poté. Volyň je opravdu drsným historicko-válečným dramatem, přičemž pojmy jako naturalismus a syrovost ho vystihují více než přesně. Pokud bych měl hledat film, ke kterému bych ho přirovnal, bez většího přemítání bych vypálil Jdi a dívej se, se kterým má nemálo společného. Obě díla jsou hrozně moc působivá a útočí na publikum skrze prožívání hlavního hrdiny (zde především hrdinky) jednou hrůzou za druhou (ačkoliv se liší v tom, kolik se toho opravdu ukáže), a v případě polského kousku je to skoro až do divákova otupení. Nemluvě o cynismu s jakým probíhá superrychlé převlékání „kabátů“ (národnostních, náboženských či stranických), které přitom nikdy neznamená jistotu života (a pokud ano, zpravidla jde jen o dočasný stav). Vzrůstající nenávist plodí čím dál více utrpení, a to až do samotného konce…filmu bych vytkl pouze moment se střetem bratrů (nedůvěryhodná reakce), jinak nic. Za mě to bude slabší plný počet.(19.9.2017)

• Mikino00

Film se mi svým stylem a záměrem nelíbil. V podstatě se jedná o sled hrůz, které se dějí kolem hlavní hrdinky propojující směsici záměrně šokujících a vyhrocených scén, mající za úkol nejen šokovat, ale i divákovi poskytnout poněkud jednostranný pohled (čímž nechci tvrdit, že se tyto věci neděly). Dohromady to však vůbec nefunguje, postavy jsou odosobněné, nesympatické a celkově je film neuvěřitelně natáhnutý. Jakkoliv je dobře, že film vznikl a připomíná tyto polozapomenuté hrůzy nemohl jsem se zbavit dojmu, že vznikl na objednávku.(14.6.2017)

Ťažký film, s ťažkou témou a pohnutou poľsko-ukrajinskou históriou. Pôsobivý po všetkých stránkach, akčnej, dejovej, naviac herecky vierohodný. Škoda, že po filmárskej stránke jeho kvalita pokrivkáva - dej je mnohokrát skratkovitý, dramatické prvky sú veľmi vybičované na maximum, samé sexuálne a gore scény. Režisér sa snažil všetko vtesnať do jedného centra a aj keď túto časť histórie Ukrajiny až tak nepoznám, silne pochybujem, že to tak presne bolo a že všetky tie zverstvá boli páchane naraz, všade a všetkými. Veď čo tam po histórii, hlavná vec, aby to vyzeralo pôsobivo a nekompromisne, a ono to aj vyzerá.(20.10.2017)

Ó, můj Bože. A to jsem si myslela, že mě po letošních nevydařených Oscarech už nic nedostane do kolen. Omyl. Tento polský film je tak naturalistický, že jsem chvílemi nemohla dál koukat. Musela jsem to prostě několikrát vypnout a jít na chvíli rozdýchat. Některé scény jsem musela vynechat stejně, je strašné, čeho byli (jsou?) lidé schopni. V jaká strašná zvěrstva může přerůst nenávist, kdy lidé ze sousední vesnice vezmou sekyry a jdou vyvraždit sousedy jen proto, že jsou (třeba) Poláci. Kromě masakrů má film i děj, a to dobrý a smysluplný, aby nedošlo k omylu. Konec má v sobě naději a beznaděj zároveň, celé je to zkrátka dobré. Ale jen pro silné nátury. Opravdu. Doporučuji přečíst si i verbalův komentář, je tam všechno.(14.3.2017)

• - Na Ukrajině vzbudil snímek spíše negativní reakce a promítání filmu v Kyjevě bylo na žádost ukrajinského ministerstva zahraničí zrušeno. (Dr Lizal)

• - Film byl pozitivně přijat polskými diváky, kritiky i historiky a získal několik cen na Filmovém festivalu v Gdyni, kde se film promítal poprvé. (Dr Lizal)

• - Producent filmu Feliks Pastusiak uvedl: „Víme o tom, že film bude kontroverzní, že vyvolá řadu emocí, ale taková má být jeho role. Myslíme si, že některé problémy se dají vyřešit jedině tím, že je otevřeme.“ (Dr Lizal)