Film má zhruba do konce první poloviny velmi rozvláčné, místy i klidné tempo, kdy se seznamujeme s nastalou situací a postavami, avšak polovina druhá, to je něco zcela diametrálně odlišného. Od chvíle, kdy snímek začne "zabírat" vzniklé represe Ukrajinců vůči Polákům, Wołyń nabere zcela netušený, syrově realistický nádech smrti. Kamera při všech mučeních a následných vraždách neuhýbá ani o milimetr, což má za následek výbornou a syrovou filmovou podívanou, která kromě realisticky vykreslené situace v Polsku v těch nejtemnějších létech nabídne i skvělé herecké výkony.(3.4.2017)

Hovorte mi ešte niekto o nacionalizme. Som otrasená a na tento film nezabudnem nikdy. Koľko zla sa už napáchalo v mene toho efemérneho konštruktu menom "národ" a príslušnosti k nemu? Ostáva dúfať, že po smrti sa duša dostane na planéty, kde takéto niečo nepoznajú. Ako povedal pán filozof: "Ale najhorším druhom hrdosti je hrdosť národná. Kto sa totiž vyznačuje touto hrdosťou, prezrádza nedostatok individuálnych čŕt, na ktoré by mohol byť hrdý. Inak by sa neodvolával na niečo, čo má spoločné s mnohými miliónmi ľudí". Amen. A dodávam iné slová klasika: "Viac slovanské ako byť alkoholik, je už len byť k-k-t." (11.5.2017)

Ó, můj Bože. A to jsem si myslela, že mě po letošních nevydařených Oscarech už nic nedostane do kolen. Omyl. Tento polský film je tak naturalistický, že jsem chvílemi nemohla dál koukat. Musela jsem to prostě několikrát vypnout a jít na chvíli rozdýchat. Některé scény jsem musela vynechat stejně, je strašné, čeho byli (jsou?) lidé schopni. V jaká strašná zvěrstva může přerůst nenávist, kdy lidé ze sousední vesnice vezmou sekyry a jdou vyvraždit sousedy jen proto, že jsou (třeba) Poláci. Kromě masakrů má film i děj, a to dobrý a smysluplný, aby nedošlo k omylu. Konec má v sobě naději a beznaděj zároveň, celé je to zkrátka dobré. Ale jen pro silné nátury. Opravdu. Doporučuji přečíst si i verbalův komentář, je tam všechno.(14.3.2017)

Docela těžko se píše nějakej smysluplnej komentář. Pokud bych měl srovnávat, tenhle spektákl si s Schindlerovým seznamem trošičku vytírá prcku. Nekoná se žádnej happyend, žádný zadostiučinění, natož ocenění in memoriam. Jediný co se koná je smrt. Ve jménu Stepana Bandera. Nikdo z nás, ani z našich dětí se ve škole neučil, jaký zvěrstva páchali ukrajinci polákům, židům a vlastně všem, ve snaze o etnický čistky, který okoukali od wehrmachtu. Bohužel nevraždili jiný etnikum. Jen jinou národnost. Tenhle film není pro každýho. Každej tu poslední půlhodinu neudejchá. Takže pokud máte trochu slabší žaludek, rozhodně nedoporučuju. 95% P.s.: občas mě docela prudil ten nesmyslnej střih...(5.4.2017)

Těhle podobných témat z války je několik (Habermannův mlýn, Město 44, Katyň, ...) a většinou dopadnou pro diváka dobře a tady je tomu nejinak. I přes svou délku (čistého času něco lehce přes 2 hodiny), to nenudí ani na vteřinu. Až se surovou hrubostí natočeny scény, jak se lidé mstí na lidech. O Polsko-Ukrajinské sporu je tady toho dost, od počátečních tradic a přátelství až po vykonstruované násilí, přeběhlictví, násílí, a o tom, co vše si museli prožít, hlavně Polská Zoša.(10.5.2017)

• - Na Ukrajině vzbudil snímek spíše negativní reakce a promítání filmu v Kyjevě bylo na žádost ukrajinského ministerstva zahraničí zrušeno. (Dr Lizal)

• - Film byl pozitivně přijat polskými diváky, kritiky i historiky a získal několik cen na Filmovém festivalu v Gdyni, kde se film promítal poprvé. (Dr Lizal)

• - Volyň po druhé světové válce spadá pod území Ukrajiny, nikoliv tedy pod Polsko, jak tomu bylo před rokem 1939. (tobykout)