Reklama

Reklama

Smrtící bouře

(TV film)
  • USA Stormageddon (více)

Obsahy(1)

Program Echelon se vymkne kontrole a začne ovládat veškeré počítačové systémy v Americe. Dokáže dokonce rozpoutat smrtící bouři a zemětřesení, s jejichž pomocí chce Zemi zbavit všech lidí... Americké vládní systémy jsou ovládnuty počítačovým programem. Rakety armády jsou vypáleny na město, dochází k selhání dronů, ničení měst a umírání lidí. Vláda se domnívá, že došlo ke kyberútoku. Molly Weedingová dostane balíček, ve kterém jsou šaty, náhrdelník a videokazeta. Na videokazetě je její otec, který zemřel před 20 lety a má pro ni vzkaz, že se budou dít divné věci. Poradí jí, aby našla muže jménem Tomas Kelso a nazvala ho Adamem. Molly obvolá všechny muže s tímto jménem, kteří žijí v oblasti Los Angeles, ale žádný z nich neví, o čem se jedná. Vládní agenti zastřelí Caina Smithe, který však přežije. Úřady se domnívají, že to on je zodpovědný za bombardování. Do národní laboratoře vnikne podivný hmyz a zneškodní místní pracovníky, Cain Smith se dostane do budovy a spustí operaci STORMAGEDDON. Vláda začíná ztrácet kontrolu nad jadernými ponorkami a vojenskými satelity.

Tomas Kelso čeká na Molly v jejím bytě, krátce jí vysvětlí, co se děje a pak do bytu vtrhnou ozbrojení vládní agenti. Ti mají za úkol Molly přivést, protože je hlavní podezřelou z puštění nezastavitelného programu Echelon, který sestrojil její otec Charles Weeding. Charles Weeding pracoval s počítači na utajeném projektu, zjistil, že program může být nebezpečný. Než ho stihl zničit, tak byl zavražděn. Jeho spolupracovníci byli také zabiti až na Tomase Kelsa, o kterém nikdo nevěděl. Cain Smith a také Tomas Kelso jsou hybridi člověka, z masa a kostí, ale z části i stroji. Cain Smith pomáhá programu zneškodnit lidstvo, ale Tomas Kelso stojí při lidech.

Tajný nebezpečný program Echelon ožil a bojuje proti lidem. Program převezme řízení nad ponorkou a spustí raketový útok. Ničí celá města, ovládá satelity, vyvolává bouři a nedá se zastavit. Video Charlese Weedinga ukrývá tajný vzkaz, který musí Tomas s Molly rozluštit. Zašifrovaná zpráva v sobě ukrývá souřadnice, kde je umístěna opuštěná ropná plošina. Na pevninu se žene ničivá bouře. Tomas s Molly a agentem Traversem přiletí na opuštěnou ropnou plošinu, kde už je Brian i Cain Smith. Tomas dokáže Caina zneškodnit.  Weeding stvořil Tomase (zvaného Adama) ke zničení programu. Tomas se napojí na program Echelon, tím ho zastaví a zachrání lidstvo. (TV Prima)

(více)

Recenze (15)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když už se na nějaké naší televizi objeví v poslední době katastrofický film, většinou jde o neskutečnou sračku (čest výjimkám – většinou jde však o starší poctivé kousky). Stormageddon je neskutečná céčková sračka s množstvím otřesných digitálních efektů a těžko stravitelným dějem. Našlo by se tu i několik pozitivních prvků, ovšem ve velké přesile jsou ty negativní. Počítačový program se vzbouřil proti lidstvu a je potřeba ho vyhubit nejen díky vesmírným satelitům a vzniklým bouřím, ale i robotům a nanotechnologii, které dokáže zastavit jen jistý ADAM a dcera stvořitele. V patách však mají nejen ony roboty, ale i vládní agenty… ()

Alexis74 odpad!

všechny recenze uživatele

Za co, co jsem komu udělal? Fyzici, chemici, geologové a ostatní vědci tohoto světa, spojte se ! Ubijte tu svoloč filmnařskou, která se pod pláštěnkou umění, neúprosným okem kamery a počítačovými efekty snaží vytvořit umění. Zabij filmaře, ochráníš tím nejen naše nervy, ale i další generace lidí a posílíš celosvětový mír. Nechť všichni zhynou na oubytě a nikdy nemají žádné potomstvo! ()

Reklama

Torgal odpad!

všechny recenze uživatele

Keď som videl na tento biják deň vopred upútavku v telke, o mojom programe na nedeľný večer bolo razom rozhodnuté. Prečítanie anotácie tu na ČSFD toto rozhodnutie už len zacementovalo. Počítačový program, čo dokáže manipulovať počasím? Shut up and take my money! A to som ešte nevedel, že dôjde aj na terminátorov... Priznané céčko (možno dokonca déčko), ktoré nešetrí otrasnými trikmi, idiotskými zvratmi a odhaleniami, ani obetavými hereckými výkonmi. Presne som vedel do čoho idem a to som aj dostal, nenudil som sa pritom ani sekundu a to sa počíta. Podsvietené ventilátory z počítača ako súčiastka hi-tech zariadenia na zničenie zlého programu bola už len čerešnička na torte. Takže i keď dávam odpad, tento film ho môže nosiť s hrdosťou. 2-/10 (zábavnosťou ale aspoň 7/10) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Zmařený námět v televizním kabátě, který mohl být daleko zajímavějším, kdyby se přepracoval scénář k větší plynulosti děje a dostal daleko vyšší rozpočet hlavně co se týče výroby kvalitnějších speciálních efektů. Takhle je děj zbytečně urychlený, hodně skokový a vůbec nějak nesouvislý. Závěrečná akce nepatří vizuálně a choreograficky k nejhorším, což je i na televizi docela překvapení, jenomže celkově je to na celý film docela málo. Sci-fi snímek je tedy pro televizi ryzím standardem, jinak se po filmové stránce může honosit vyčpělou průměrností. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Zasmát se ještě jednou, tak dám regulérně 3*, ale bohužel mi do toho vlezli závěrečný titulky. Nicméně režisér mnoha mega stupidních filmů (Hercules reborn vede) se nezapře a servíruje dobrou zetkovou prču a SK televizní stanice na tom nejsou o moc líp při nakupování filmů týdne než ty naše, ale to mě nepřekvapuje.45% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama