Malgašské dobrodružství

(festivalový název)
  • Velká Británie Aventure malgache
Krátkometrážní
Velká Británie, 1944, 30 min

Umělci vystupující v Moliérově hře čekají v šatně, připraveni na své vystoupení. Jeden herec se zmíní druhému, že mu jeho obličej připomíná jednoho oportunistického přeběhlíka, kterého poznal, když byl v odboji. Začne pak vyprávět o dobrodružstvích, která zažil při tom, když provozoval ilegální rádiovou stanici a vyhýbal se nacistům. (Letní filmová škola)

EdaS

Spíš hodně zajímavý než dobrý je tenhle druhý Hitchův propagandistický příspěvek do válečného dění. O filmařinu tu opravdu tolik nešlo. Bon Voyage je lepší. ()

MarekT

Na poměry Alfreda Hitchcocka silně nezvládnutá narativní stránka, která má největší podíl na mém pohledu. Retrospektiva, která je v jeho případě jindy čitelná a zvyšuje zájem o celek, zde "splývá s davem" a v závěru mi tak nebylo úplně jasné, co vlastně sleduji. O zklamání se jedná i při připomenutí faktu, že Hitch už měl v témže roce za sebou úspěsnou spolupráci s tehdejší odbojovou Francií v podobě napínavého špionážního thrilleru "Bon Voyage", kde jsem podobný osobní problém řešit nemusel. 30% ()

majo25

Akoby tento strednometrážňák ani netočil Hitchcock. Nudné, plne málo zaujímavých flashbackov a trochu chaotické. ()

Biopler

O čo v tejto snímke malo ísť? Je to svižne natočené čo sa týka strihu a rýchlosti vyprávania. Ale nemá to potrebný dramatický oblúk. Chlapi sa porozprávajú v šatni, diváci si mrknú flashbacky z minulosti keď boli v odboji, a potom chlapi, divadelní herci, idú na scénu. A koniec. ()