Malgašské dobrodružství (festivalový název)

Aventure malgache

Krátkometrážní

Velká Británie, 1944, 30 min

• Němi

Legálně ke stažení na Archive.org.(29.3.2010)

• PetrPan

Nuda, Alfrede.(8.8.2014)

• chelseaman22

Tohle je absolutně netypický Hitchcock, kterého již nikdy nechci uzřít. odpad!(17.10.2019)

• MarekT

Na poměry Alfreda Hitchcocka silně nezvládnutá narativní stránka, která má největší podíl na mém pohledu. Retrospektiva, která je v jeho případě jindy čitelná a zvyšuje zájem o celek, zde "splývá s davem" a v závěru mi tak nebylo úplně jasné, co vlastně sleduji. O zklamání se jedná i při připomenutí faktu, že Hitch už měl v témže roce za sebou úspěsnou spolupráci s tehdejší odbojovou Francií v podobě napínavého špionážního thrilleru "Bon Voyage", kde jsem podobný osobní problém řešit nemusel. 30%(28.1.2011)

Spíš hodně zajímavý než dobrý je tenhle druhý Hitchův propagandistický příspěvek do válečného dění. O filmařinu tu opravdu tolik nešlo. Bon Voyage je lepší.(31.10.2007)

• - Film Malgašské dobrodružství společně s filmem Bon Voyage  (1944) natočil Hitchcock za války jako propagandistický film za symbolický honorář 10 liber. Filmy ale nebyly téměř vůbec promítány. Znovu byly uvedeny až v 90. letech, kdy jejich kopie zpřístupnil Britský filmový institut.