Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

xxxBaraxxx

Poprvé jsem tenhle film viděla v roce 2005,když mi bylo kolem šesti let. Během pár měsíců po shlédnutí jsem nemohla usnout a musela jsme spát u rodičů :D Ano,až takhle jsem se bála,ale když jsem se na to koukla před pár měsíci,už to nebylo takové ;) Poprvé je holt poprvé ()

Keledaia

Po letech přidávám hvězdičku a musím tento film upřímně ocenit. V tu dobu patřil k sortě těch nejstrašidelnějších a když se na něj podívám znovu (což dělávám), tak asi stojí za to. Naomi Watts a David Dorfman jsou fakt cool a do Kruhu seděj. ()

Lucina9

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, po kterém jsem dlouhé noci nemohla spát. Role všech herců jsou dokonalé, hlavně role reportérky Rachel Kellerové a jejího syna Aidna. Samaru, dívku jenž matka hodila jako malou holčičku do studny jsem měla v hlavě ještě dlouho a večerní zazvonění telefonu ve mě vyvolávalo strach. Mohu říct že atmosféra tohoto hororu je opravdu strašidelná a pokaždé když se na to koukám mám pocit že v domě nejsem sama. ()

TONYNKO

Odteraz ked vždycky započujem tu hudbu, ktora znamena že ide Samara budemmsa bat. Važne skvely film s dokonalou atmosferou, a peknou Naomi Watts. Ale asi si ho už nikdy nepozriem pretože tu atmosferu hororovu nechcem zažit. Kdo sa chce takto citit, Kruh je pre vas :-). 9/10 ()

Hannibal4

Vždy jsem se bál koukat na horory, protože jsem se bál nočních můr. Proto jsem se na ně nikdy nedíval. Když jsem asi v 16te letech sebral odvahu podívat se na nějaký film tohoto žánru byl to právě kruh. Dokonalost a originalita filmu je nádherná bál jsem se od začátku do konce. A když to skončilo, tak ještě víc. 3 dny jsem nespal a koukal na věci jako je Madagaskar a Doba ledová abych aspoň trochu zapomenul. Odprostit se od srachu, který mi film dal se mi povedlo až asi po týdnu. Podle mého je to jeden s těch nejgeniálnějších strašidelných filmů na který se můžeme podívat. Koukám na horory teď už každý den a nenašel jsem nic tak strašlivého jako KRUH. Krom geniálního děje se musí výrazně podtrhnout atmosféra a prostředí ve filmu, které by snad nahánělo hrůzu i kdyby tam pobíhali Velikonoční zajíčci. Gore máš 1* ()

cerva82

Takze je tu neco noveho. Po shlednuti videokazety si pro tebe nekdo prijde. Tento film me nenechal v klidu. Napeti se dalo obcas krajet a desivych scen zde bylo opravdu dost. A proto jednoznacne 4*. ()

bratr_jezek

Jeden z filmů, u kterých se budete příjemně bát. Scény jsou působivé, Naomi Watts správně křehká, abyste jí drželi palce, její protivnice ze studny je naopak dech beroucí a vražedná. V místech, kde by došel možná dech se daří hrát na strunu "utažení šroubu" (to znamená, že jedním z ohrožených je malé dítě) nebo variace "zvíře" v ohrožení (scéna s koněm na trajektu je jedna z nejpůsobivějších) ()

gremlin101

Prvně jsem tento horor viděl někdy v osmi letech a můžu říct, že to byla vážně síla...a to jsem to ze strachu nedokoukal ani do konce...Ještě měsíc po tom jsem měl noční můry, což mluví samo za sebe, jak je tento film vydařený... ()

silencewater

z tohodle filmu mam velmi vtipny zazitek. Uprostred sledovani v kine s moji kamaradkou jsem se otocila vedle sebe a dve mlada devcata sedici mi myslim ze po prave ruce meli na hlavach nasazeny prazdny krabice od popkornu a tome fakt pobavilo.. Ale ted k filmu bala jsem se a to jeste nejmin tyden, nez kouzlo vyprchalo a moc se mi to libylo. Koukala jsem i na original a ten nebyl zdaleka tak presvedcivy. ()

ES13

Tenhle horor je prostě klasika! Na tomhle sem začala a vždycky když se na něj dívám tak si vzpomenu na svoje dětství nebo na Scary Movie :P Ale teď fakt. Bála sem se pak video kazet asi tak rok a televizi si přehazuju přikrývkou dodnes, že se bojim, že z ní Samarka vyleze :D Ale horor je to peckovej a vlastně celej film se člověk prostě bojí, počítá dny do smrti hlavní postavy a přemýšlí jak umře a navíc děj je tak ponurý, že vás to naprosto uchvátí! Tenhle film se Japončíkům fakt povedl :) ()

mcac88

Abych řekl pravdu vůbec mě to nevyděsilo, i když to má být horor. Jako thriller je to ovšem velmi dobrý kousek. Hudební stránka je samozřejmě bez chyby díky panu Zimmerovi, myšlenka taky dobrá, ale abych řekl pravdu, začalo mě to bavit až v 90 minutě. Když to však vezmu celkovým pohledem, Kruh si zaslouží 3 hvězdy, protože mu celkově nejde moc vytknout, jen jsem od něj čekal trochu víc. ()

ronaldmekdon

Tak Kruh je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nádherně ponurá atmosféra v kombinaci s dokonalou Zimmerovo hudbou, do toho depresivní shnilá holčička, jejíž vlasy jí závidím i já, koně, smrtící videokazeta, před kterou není úniku a nechutně vyděšené ksichty hlavních protagonistů.. Co víc si ještě přát! Paradoxně jsem jako první viděla Scary Movie 3, který si z Kruhu dělá ostatně jako všechny Scary Movie spíš srandu, než cokoliv jiného, ale už tehdy jsem byla osvícena Samařiným nevábným duchem a časem jsem se podívala i na samotný Kruh. To zní skoro jako osud a já tomuto filmu nemůžu nic vytknout, co kdyby si pak na mě někde v noci počkala, že jo. Pokud máte rádi silnou atmosféru a super soundtrack, určitě do něj jděte. Myslím, že v tomto případě přežijete i to, že jde o remake. ()

baronGrga

Verbinski se japonského originálu zpočátku drží jako žvýkačka kadeří, stejné rozhovory, stejné interiéry, stejné záběry, jen trochu kulturně odstíněné. Postupně ale začne rozvíjet vlastní zápletku, což by jistě nebylo na škodu, kdyby neobsahovala hromadu ničím nevysvětlených líbivých momentů pouze na efekt typu zhmotnění mouchy, vyvržení elektrody, kapalnění kliky apod. a horečného vymýšlení dalších a dalších kliček už tak spletitého příběhu. Skutečný děs tak vzbouzí pouze notoricky známá "vylézací" scéna. Film akorát na tři hvězdy, ne špatné, ale dobré taky ne. ()

ciapok

je to ako sex na diskotéke. Ked sa to deje, máte pocit, že toto je to pravé. Ale potom sa prebudíte a zistíte, že tá holka až tak nevoňala a už jej nechcete zavolať... Dovolím si hádať, že Kruh bol pre mnohých prvýkrát práve to pravé ( kolegovia česi nech mi odpustia) hororové. Tie nádherné mandľové oči boli asi tá scéna s koňom a to, čo priklincuje k podkladu boli prvé sekundy VIDEA. Neviem to hodnotiť...prvé lásky sa nehodnotia ()

hajner

Jediný dôvod prečo má tento film tak vysoké hodnotenie je, že len veľmi málo ľudí videlo originálny Japonský Kruh, ktorý je oveľa lepší ako americká prerábka. ()

romulus777

Jeden z hororikov,pri ktorom Vam nebude všetko jedno.Pre istotu pri pozeraní stíšte,alebo ešte lepšie vypnite mobily a s dostatočným časovým predstihom odhláste pevnú linku.Inak riskujete vlastný život :-)Jedná sa jednoznačne o základný stavebný kameň a povinnú výbavu každého horor-maniaka:-)Kto nevidel Ring,nevie,čo je strach.Ani s odstupom času nestráca na vierohodnosti.Pôvodnú japonskú version som síce nevidel,ale vôbec mi to žily netrhá.Raz dávno som totiž sledoval podobný jap."horor" a tá ich príslovečná japonská úslužnosť a večné klaňanie sa mi pokazily dojem z celého filmu.Nič proti východnej kultúre,ale do hororu to "napasuje"Ak som to však bral ako komédiu,tak to celkom ušlo :-) ()

paber778

Miluju bát se u televize a horrory, které by se mohly stát. To sice není případ zrovna tohohle, ale jsem z něj nadšena tak, že si ho dávám opakovaně v ponuré večery (a ta holka lezoucí ze studny mě děsí pořád:-)) Je to jeden z nejlepších horrorů všech dob - a že jsem jich už viděla.... ()

Filas

Je to film s pořádnou dávkou napětí u kterého jsem se ani chvíli nenudil. Každý,kdo si pustí záhadnou videokazetu za 7 dní zemře! To je pro mě hodně originální nápad pro mysteriózní horor,kdy zabijákem je dívka z tv obrazovky která nikdy nespí. Naomi Watts je v tomto filmu velmi přesvědčivá a snaží se odhalit osud této dívky a zabránit tak své smrti i smrti svého syna,který si kazetu taky omylem pustí. Nakonec se jí to podaří tím, že udělá kopii VHS a poté i její syn,ale bohužel pro jejího přítele Noaha už je pozdě,toho duch mrtvé dívky zabije. ()

Rayers

Chyba: Po scéně, kdy Rachel hledá v knihovně informace o majáku, přichází scéna, kdy si hledá na internetu informace o Moesko Island. V adresním řádku Internet Exploreru je vidět cesta C://WIN98/desktop/search.com/2_moesko_island_pt2.html , čímž je jasné, že stránky jsou uložené v počítači. Následně pak i sama stránka o majáku, vyhledávání o Anně Morgan atd. jsou na tom stejně. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006