poster

Kruh

 • USA

  The Ring

 • Japonsko

  ザ・リング

 • Slovensko

  Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  *

  Největší sranda je, že nejvíc mě děsily ty jakoby vymáčený oči a tvář hlavní hrdinky (a to nemluvím o té mrtvole vyleznuvší ze studny). Tohle nepovažuji za horor, tím míň dobrej. Spíš jen trapnej a pokoušející se vypadat jako kůl, ale moc se to tomu nedaří. Tu hvězdičku za přesměrování remakeovýho zaměření na asijský země a pryč z Francie si však zaslouží.(14.2.2006)

 • Oskar
  ****

  Pro hodnocení horrorů asi nejsem ten pravý ořechový, protože jsem se mockrát přesvědčil, že to co děsí mě, nechává všechny ostatní chladnými a naopak. Tak jako se já snažím systematicky vidět všechny komedie, moje matka je zase posedlá horrory, thrillery, kriminálkami a jinými odnožemi hrůzy. Když jsem jí před lety pustil Záhadu Blair Witch, předem jsem ji varoval, že je to možná nejděsivější film, jaký kdy viděla. Když se dodívala, zívla a řekla: "Tak se ztratili v lese. No a co?" :-) Tak tohle do smrti nepochopím. No a s Kruhem to bylo podobně. První polovina, kde je k vidění obsah videokazety, scéna s mouchou a drnčící telefon, v němž skřehotavý hlásek zašeptá "Zbývá sedm dní", mě děsila strašně. Zrychlený puls, oči navrch hlavy atd. No a pak už to začalo být slabší, protože hrdinka se na vše snaží přijít racionální dedukcí, to nejasné temné "cosi" je čím dál víc konkrétní a hmatatelné a to je podle mě chyba. Jakmile vím, čeho se mám bát, všechen strach mě přejde. To je asi důvod, proč pokaždé usnu u Vetřelce. Ale když jsem Kruh promítl máti, bylo to přesně naopak: během první, nejasné poloviny filmu poklimbávala, ale když se začaly vyjasňovat věci kolem studny, hleděla na to s vytřeštěnými zraky. Tak nevím. 70%(28.12.2005)

 • Fr
  ****

  jsou věci, které můžete prožít pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. nebo vlastníte strašidelnou fotografii? máte u domu strašidelný strom? nevím co je strašidelnější, jestli děj, nebo příběh uvnitř. ale zato vím, jak dlouho můžu přežít, když uvidím KRUH. jsou věci, které doufám zažiju pouze ve filmu. a to je dobře. moc dobře. ale proč zase ten telefon...(1.10.2005)

 • Skejpr
  ***

  Tak jako... Horor to neni v žádným případě. Nebál sem se ani jednou, ani jednou sem se nelek... Herci standartní, ale ty záběry. Krásné, dlouhé záběry, kdy kamera jede nad vodou (bohužel připomínají kubrickovo Osvícení) a hudba, která ovšem zní trošku jako z Psycha, a Shyamalanových znamení... Nic nového pod sluncem, a několik okamžiků dobrý film neudělá.(30.1.2006)

 • golfista
  *****

  No v podstatě jsem se bál už jenom si tenhle film půjčit :) Ale ono není čeho se bát dopředu. Je to hlavně skvěle natočený thriller s výbornou hudbou a pečlivě budouvanou atmosférou. Po některých scénách jsem se probral v křesle celý "zaťatý v pěst" (kůň na trajektu, ...). Originál jsem neviděl a asi už neuvidím, protože "tohle" mi stačilo (v kině bych měl asi problémy s pumpou :). Dal bych tak 9, ale k vytknutí je jen velmi málo.(17.10.2003)

 • - Ve scéně, kdy Rachel (Naomi Watts) hledá černé šaty na pohřeb, obléká si bílé tílko. Když však poté vchází do domu, pod černými šaty žádné bílé tílko nemá (Terva)

 • - Pero, které Rachel (Naomi Watts) ve filmu používá, je značky Sensa. (Specs)

 • - Když Rachel (Naomi Watts) hledá informace na internetu, v adresním řádku je napsána cesta C:\WIN98\Desktop\... To znamená, že soubory, které prohlížela měla uložené ve svém počítači. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace