Nová kůže (festivalový název)

• Španělsko

Thriller

Španělsko, 2016, 103 min

Diego Dussuel

Gerard Gil

51. KVIFF - příjemné kvalitní překvápko v hlavní soutěži a horký adept na na nějakou cenu. Španělské mystérium, přesně jak to mám rád.(4.7.2016)

• Marigold

Psychologicky mlhavý a rytmicky klimbající mystery thriller z 90. let. #kviff2016(5.7.2016)

Budování atmosféry filmu šlo, vršit dílky skládanky taky. Z herců vynikal ten mladý kluk (a z reálného vzhledu nevypadal, že by byl jen přesně obsazen). Nicméně, mám už averzi na filmy, kde vám řeknou, že ten konec je přece jasný, případně že to byl záměr... a přitom ke konci vám jsou dány dvě indicie, kde každá vede jiným směrem (i když ta jedna mi přišla nějak vycucaná z prstu, a nebyl jsem sám, kdo nepochopil, jak na to přišel). Nicméně na varskou soutěž dobré. 70 %(4.7.2016)

• Hoyt

Veliká slabota. Nesympatičtí herci, zbytečně natahovaný a absolutně špatně vyprávěný i tak nezajímavý příběh bez špetky napětí což u daného žánru je nevídané.(6.7.2016)

Na tenhle film asi brzo zapomenu. Nebylo to objektivně nijak mizerný (příběh i pointa jsou poměrně vydařený), ale skoro by to chtělo do těch 103 minut nahustit víc scén, kde se něco děje. Nebyly by to Vary, abych nemusel trpět u homosexu =), naštěstí to tentokrát nebylo moc expresivní (a zachránily mě vzpomínky na asiatky). Možná by se dala najít nějaká obskurní definice žánru, ale thriller to pro mě prostě nebyl. Pokud existuje stupnice napětí od -1 do 5 (kde 5 je nejvíc), tak tady to bylo taková sinusoida. (60%)(7.7.2016)

Fakt se mi líbily vztahy postav mezi sebou, které během těch 103 minut krásně gradovaly. Jinak je to průměr, ale vcelku obstojný. KVIFF 2016(5.7.2016)

Vcelku zábavná jednohubka. Hledání pravého Gabriela včetně linky se zemřelým otcem opravdu baví. Jisté ale je, že tohle dílko vysázelo všechna esa už během první projekce. Pointa je překvapivá, ovšem nic moc dalšího už Nová kůže nenabízí. Celkově 70 %.(11.7.2016)

La Propera Pell spíše nesplnila mé očekávání, avšak jsem měla celou stopáž takový ten pocit, že není něco v pořádku, že příjde zvrat, rozuzlení, cokoliv... Tak nějak jsem vlastně celý tento film na něco čekala a ve finále nic nedostala. Ta jízda do cíle sice působí mysteriózně, tajemně a podezřele, ale režisérská dvojice nedokázala ze scenáře vytřískat maximum a v podstatě jen stále něco naznačuje, na diváka valí tlak různými znaky a symbolismy, které nikdy nevysvětlí, ač by něco znamenat mohly, zkrátka nedokázali mi objasnit ani jednu linii nebo chování určitých postav. Takže tři slabé alespoň za tu všudypřítomnou nejistotu a docela sympatické herce. KVIFF 2016(7.8.2016)

• santiamén

Do puntíku souhlasím s Marigoldem. Lacině vyhlížející produkce, unylé herecké výkony, kamera jako z devadesátek. Kdyby na film neupozornily festivaly, nikdo o něj ani nezakopne. Stejné téma stokrát líp zpracoval dokument The Imposter.(9.7.2016)

51st KVIFF: Moc pěkně poskládaný film, kdy člověku pořád vrtá hlavou, jak to tedy vlastně je a donutí přemýšlet o pocitech jednotlivých postav.(17.7.2016)

No, pravda, trochu jsem si u tohoto filmu zdřímla, takže mé hodnocení je nutno brát s rezervou. Každopádně mi ve filmu chyběl pořádný scénář, jakoby měli autoři dánu jen zápletku, ale nějak z ní nedokázali pořádně čerpat dál. Jen se mele a mlží.(27.7.2016)

Zajímavý film s velkými zvraty, u kterého do poslední chvíle nevíte, jak to vlastně dopadne.(9.7.2016)