Nová kůže (festivalový název)

• Španělsko

La propera pell

• Španělsko

La próxima piel

The Next Skin

(festivalový název)

Thriller

Španělsko, 2016, 103 min

La Propera Pell spíše nesplnila mé očekávání, avšak jsem měla celou stopáž takový ten pocit, že není něco v pořádku, že příjde zvrat, rozuzlení, cokoliv... Tak nějak jsem vlastně celý tento film na něco čekala a ve finále nic nedostala. Ta jízda do cíle sice působí mysteriózně, tajemně a podezřele, ale režisérská dvojice nedokázala ze scenáře vytřískat maximum a v podstatě jen stále něco naznačuje, na diváka valí tlak různými znaky a symbolismy, které nikdy nevysvětlí, ač by něco znamenat mohly, zkrátka nedokázali mi objasnit ani jednu linii nebo chování určitých postav. Takže tři slabé alespoň za tu všudypřítomnou nejistotu a docela sympatické herce. KVIFF 2016(7.8.2016)

Budování atmosféry filmu šlo, vršit dílky skládanky taky. Z herců vynikal ten mladý kluk (a z reálného vzhledu nevypadal, že by byl jen přesně obsazen). Nicméně, mám už averzi na filmy, kde vám řeknou, že ten konec je přece jasný, případně že to byl záměr... a přitom ke konci vám jsou dány dvě indicie, kde každá vede jiným směrem (i když ta jedna mi přišla nějak vycucaná z prstu, a nebyl jsem sám, kdo nepochopil, jak na to přišel). Nicméně na varskou soutěž dobré. 70 %(4.7.2016)

51. KVIFF - příjemné kvalitní překvápko v hlavní soutěži a horký adept na na nějakou cenu. Španělské mystérium, přesně jak to mám rád.(4.7.2016)

Čekal jsem že to po pomalejším rozjezdu nabere šílené tempo a hodnocení vlítne až na pětku, ale místo finále přišlo homo a divnej konec. Atmosféru ten film má, což o to, hodně silné je to místo (ale za prase bych tam bydlet nechtěl ani v létě). Jenomže já někdy potřebuju víc vysvětlení, a to se tu nedostává. A jako naschvál, když se chystá švédská trojka, tak ta holka upadne do bezvědomí...(22.9.2018)

Na tenhle film asi brzo zapomenu. Nebylo to objektivně nijak mizerný (příběh i pointa jsou poměrně vydařený), ale skoro by to chtělo do těch 103 minut nahustit víc scén, kde se něco děje. Nebyly by to Vary, abych nemusel trpět u homosexu =), naštěstí to tentokrát nebylo moc expresivní (a zachránily mě vzpomínky na asiatky). Možná by se dala najít nějaká obskurní definice žánru, ale thriller to pro mě prostě nebyl. Pokud existuje stupnice napětí od -1 do 5 (kde 5 je nejvíc), tak tady to bylo taková sinusoida. (60%)(7.7.2016)