Návrat Re-Animátora

Scénografie:

Llorenç Miquel

Kostýmy:

Catou Verdier

Třetí pokračování nejkultovnější re-animační série se skoro celé odehrává mezi vězeňskými zdmi, kde opět zkouší své experimenty s oživováním známý to doktor Herbert West. Bohužel už je to vcelku nuda a nezachrání to ani těch pár gore efektů, které jsou ještě k tomu sestříhány cenzurou. Vtip, který má působit vtipně je spíše rozpačitý a Brian Yuzna už má svoji slavnou režisérskou éru dávno za sebou. I přes to vše dávám za tři, zejména k určitým sympatiím k té nádherné, fosforově zelené tekutině.(25.1.2017)

Až mě překvapuje, že ač třídílná série, všechny její části si udržují takřka stejnou kvalitu. Tentokrát se přeneseme do věznice a trošku v čase (přece jenom, Combs nám trochu zestárl a prošedivěl). Hlavní zápletka je v podstatě stejná jako u předešlých dvou snímků - pokusy s oživováním lidí (plusem je, že je trošku rozvíjena - pokusy jsou lepší a West už přišel na to, jak oživlým vrátit "rozum" - oživlí tak mluví a chovají se "částečně" racionálně - částečně píšu záměrně, protože kdyby se chovali ZCELA racionálně, o čem by ten film asi tak byl, že jo). Naprosto vynikající roli (s níž si hodně pohrál a počítám, že si ji hodně užíval) předvádí ředitel věznice, jeho přerod v krysu (a její ztvárnění) je fakt perfektní. I ta novinářka nebyla zase tak marná (nemyslím jen vzhled :-)). A hned od prvního okamžiku, kdy se na scéně objeví sestra z vězeňské ordinace, jsem si říkal, jestlipak je ukáže - jestli jsem bych uspokojen nebo nasrán ale neprozradím......(15.1.2009)

Třetí díl Re-Animátora se nese v mírném poklesu kvality, ale i tak splňuje, to co se od něj očekává a na co jsem se těšil. Morbidní komedie, ve které není nouze o zajímavé, čí šílené postavy, jsme konec konců ve vězení a bláznů je tu spousta, u níž se rozhodně nebudete nudit. Doktor West s pomocí mladého a najivního lékaře poračuje ve svých experimentech a za krátko promení celé vězení v naprosté peklo. Jedná se o zdařilé pokračování, kterému k dokonalosti schází, jak bych to jen řek, onen puc 80. let a možná i starý Westův arcinepřítel, přesněji jen jeho hlava, doktor Hill. Doufám, že se někdy dočkáme dlouho slibovaného House Of Re-Animator.(2.9.2010)

nádhera!!!nejlepší ze všech re-animátorů,začátek je sice slabší a rozjezd trochu pokulhává.ale pak se rozjede v neuvěřitelnou psycho tripovou podívanou,plnou nechutností,absurdit a skvělého jeffreyho combse.já toho cvoka fakt žeru.atmosféra vězení dodává filmu pořádnou dávku napětí,v čele se sadistyckým pošukem ředitelem,a doktorům to dodává spousty tělíček na oživování.scéna v titulcích krysík VS. ukouslej pták je opravdu roztomile úchylná,připomíná mě tromu.(26.10.2008)

O fous slabší než první dva díly. Stále i tak výborná zábava. Serie Re-Animator se vymyká uplně co do kvality, akčnosti i zábavnosti všecm ostatních Yuznovym filmům. Nejinak je tomu i tentokrát. Příběhu a jeho uvěřitelnosti prospělo že byl natáčen skutečně s zhruba 12-ti letým odstupem od dvojky. Starší Jeffrey Combs působí přirozeně a uvěřitelně. Postupné budování zápletky se povedlo. Herci jsou taky slušní a zhruba od poloviny filmu přicházejí opravdu pořádné jatka podpořená skvělými nápady a slušnými triky. A sem tam je to sranda jako zastara - viz. Krysíkův duel s penisem!(5.5.2007)

• - Meno doktora Howarda Philipsa je odvodené od autora predlohy prvého Re-Animátora, spisovateľa Howarda Philipsa Lovecrafta. (Sociopath)

• - Film bol zakázaný v Kanade a Singapure. (Paldiny)