Návrat Re-Animátora

Scénografie:

Llorenç Miquel

Kostýmy:

Catou Verdier

Až mě překvapuje, že ač třídílná série, všechny její části si udržují takřka stejnou kvalitu. Tentokrát se přeneseme do věznice a trošku v čase (přece jenom, Combs nám trochu zestárl a prošedivěl). Hlavní zápletka je v podstatě stejná jako u předešlých dvou snímků - pokusy s oživováním lidí (plusem je, že je trošku rozvíjena - pokusy jsou lepší a West už přišel na to, jak oživlým vrátit "rozum" - oživlí tak mluví a chovají se "částečně" racionálně - částečně píšu záměrně, protože kdyby se chovali ZCELA racionálně, o čem by ten film asi tak byl, že jo). Naprosto vynikající roli (s níž si hodně pohrál a počítám, že si ji hodně užíval) předvádí ředitel věznice, jeho přerod v krysu (a její ztvárnění) je fakt perfektní. I ta novinářka nebyla zase tak marná (nemyslím jen vzhled :-)). A hned od prvního okamžiku, kdy se na scéně objeví sestra z vězeňské ordinace, jsem si říkal, jestlipak je ukáže - jestli jsem bych uspokojen nebo nasrán ale neprozradím......(15.1.2009)

Tak tohle už beru spíš jako takovou humornou černou komedii s prvky hororu. West nám lehce změknul a už nebyl tak výrazný. Zdatně mu konkurovala pohledná Elsa Pataky a dokonce i sám velitel věznice. Morbidních scének tu naštěstí bylo docela dost, stejně jako ujetých momentů, takže jsem neusínal nudou. Bohužel tento díl mi k srdci zas až tolik nepřirostl, abych si jej v brzké době musel pustit znovu. 5/10(18.6.2011)

• listr

Celý film beru jako parodie na Zelenou míli. Jako komedie to není moc vtipné- až na bitku ukousnuteho penysu a krysy- a jako horor to je ještě horší. Děj je prakticky nulový: když byl hlavní hrdina ještě chlapc tak mu před očima zemře sestra, kterou zabije oživlá mrtvola, bez dolního patra, aby se napila mlíka... to nezní tak špatně, ale pak se chlapec rozhodne, že najde člověka který je zato zodpovědný a... pomůžemu pokračovat v oživování mrtvol. Coš se mi zdá dosti nepravděpodobné, pomáhat někomu kdo vám zabil sestru. A tak tento chlapec vystuduje medicínu a nastoupí do vězení kde je zavřen ten šílenec. Nyní nastává tak hodina nudy... nakonec si ale režisér nechal docela dobrý maso a klasickou pointu. Ale na úplný konec si nenechte ujít tu již výše zmiňovanou bitku, která je to nejlečpší co tohle zbytečný pokračování nabýzí. Myslím swi, že celý film vznikl jen kvůli tomuhle.(28.10.2003)

Trošku slabší pokračování výborné dvojky (žádná profesorova hlava..néé). Herbert si tentokrát nehraje s jednotlivými kousky těl, ale přímo s duší. Tomuhle cynikovi nedělá vůbec problém kombinovat různé živočišné druhy. Vše v zájmu vědy a pokoření smrti! Opět si za asistenta vybere optimistického naivku, a opět se tam připlete ženská. Přesto je i tento díl dostatečně vtipný a z vězeňského prostředí využil co mohl. Jen škoda, že čtyřka už nebyla natočena. Bude se mi stýskat pane doktore Herberte Weste - re-animátore.(4.4.2011)

Míň toho nablblýho doktůrka a víc Herberta Westa a klidně bych opět napálil plnej počet. I přes slabší herecké výkony některých představitelů, i přes slaboučkej a děravej scénář, i přes všechny vady, které ve filmu najdete. Ano, jsou tam, ale na tom vůbec nezáleží: je tam Jeffrey Combs, a tedy nejslavnější absolvent lékařské fakulty Miskatonické univerzity Herbert West.. Oceňuju, že tvůrci konečně použili další reálie z Lovecrafta - právě Miskatonickou univerzitu, město Arkham atd. První půlka je lehce slabší, ale masakr a hlavně úchylné vtípky v druhé části jsou úžasné - na ukousnutý a následně znovuoživlý penis ředitele věznice jen tak zapomenout nepůjde. Zábava s nadhledem, jak má být.(16.1.2014)

• - Film bol zakázaný v Kanade a Singapure. (Paldiny)

• - Meno doktora Howarda Philipsa je odvodené od autora predlohy prvého Re-Animátora, spisovateľa Howarda Philipsa Lovecrafta. (Sociopath)