Nevěřil bych, že v dnešní prudérní době a ve zkostnatělé České televizi může vzniknout něco tak vtipného a nekorektního. Jedu to pořád dokola a neustále se směju. Tepání českosti ("Triumf? To nezní moc česky."), dělání si srandy nejen z nás samých, ale i ze států okolních. Skvělé obsazení. Kosmo není bez chyby, ale (i) v rámci naprostého vyčnívání nad jakoukoli televizní tvorbu (poslední doby) dávám jednoznačně plný počet... 100%(21.11.2016)

• xxmartinxx

Mělká satira bez hrany, která se nedotýká prakticky vůbec ničeho a jen ždíme všechna ta klišé, kterým se o sobě tak rádi smějeme. Občas vykoukne povedenější bezkontextový vtípek, tak jeden dva za epizodu, ale nebaví mě na ně čekat. Všechen ten hajp je mi upřímně záhadou. Naštěstí jsem to viděl na první projekci ve Varech, kdybych byl dopředu natěšený vším tím pozitivním šumem, bylo by to pro mě asi o kus horší.(21.9.2016)

Škoda jen slabšího rozjezdu a trochu odfláknutého finále. Každopádně tvůrci našli prázdné místečko na poli politické satiry a přišli s minisérií, která má originální námět, několik opravdu geniálních scének a spoustu odkazů na současnou politickou scénu. Z herců jednoznačně vyniká Myšička, jehož ministr stahuje většinu pozornosti a humoru na sebe. Zatím bych to nesrovnával ani s Jistě, pane ministře nebo Českou sodou, ale šance na úspěch tam je.(1.12.2016)

Po Čtvrté hvězdě se konečně podařilo natočit seriál, u kterého jsem se mohl nahlas zasmát a dobře pobavit. Jako obvykle jsem se na seriál nedíval, když běžel v televizi, ale viděl jsem všech pět epizod během tří hodin a byly to tři hodiny, které mi připadaly jako hodina, klidně bych ještě pár dílů snesl. Kosmický program mě bavil, ale politická část byla mnohem lepší a hlavně zábavnější, jenže kdyby tam té politiky bylo víc, potřeboval bych šest hvězdiček. Z mé strany naprostá spokojenost.(6.2.2017)

Na Kavčích horách jednou za deset pustili do éteru něco odvážnějšího a hned je z toho událost? Ale kdeže. Jen polovičatá politická satira, která funguje při plné gravitaci, kde tomu vládne geniální Martin Myšička. Ve stavu beztíže, až na setkání s našimi východními a severními sousedy, strašně chtěná středoevropská verze Červeného trpaslíka, kde se ale pozapomnělo na to, že se neparoduje žádná zásadní sci-fi. Druhý a pátý díl sypou trefné postřehy i vtipné repliky, u zbytku váhám, kde a kdy se naposled snoubila taková kombinace tvůrčího ega, pocitu vlastní výjimečnosti a neutaženého dramaturgického dohledu. Pamatuju časy, kdy Baldýnský podobné věci cupoval na hadry, namísto aby je sám tvořil.(26.11.2016)

• - V epizodě se posádka koukala na televizní reportáž, která běžela na kanálu ČT 42. V knize „Stopařův průvodce galaxii“ je 42 odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec. (steelrock)

• - Když v 5. díle 1. série "Triumf se česká posádka objeví na slovenské vesmírné lodi, vidíme ukázky slovenské kultury. Můžeme zde vidět i šišku, což se může jevit jako odkaz na známého YouTubera na území Česka a Slovenska Daniela Štraucha, známého jako GoGoManTV, který se proslavil používáním šišek ve svých videích. (vyfuk)

• - Raketa, která je k vidění ve 3. epizodě 1. série "Smrt docenta", je narážkou na raketu ve filmu Žiješ jenom dvakrát (1967). (Franta)