• xxmartinxx

Mělká satira bez hrany, která se nedotýká prakticky vůbec ničeho a jen ždíme všechna ta klišé, kterým se o sobě tak rádi smějeme. Občas vykoukne povedenější bezkontextový vtípek, tak jeden dva za epizodu, ale nebaví mě na ně čekat. Všechen ten hajp je mi upřímně záhadou. Naštěstí jsem to viděl na první projekci ve Varech, kdybych byl dopředu natěšený vším tím pozitivním šumem, bylo by to pro mě asi o kus horší.(21.9.2016)

Značne protichodné pocity. Niekoľko geniálnych fórov, niekoľko priemerných a niekoľko prvoplánovo trápnych. Verím, že Baldýnskeho scenár na papieri môže byť "bomba", režijné spracovanie ma ale nepresvedčilo a nepomohlo úplne všetkým fórikom vyniknúť. Ani casting nie je stopercentný. Každopádne veľmi originálny počin sitcomového charakteru, ktorý zrejme získa silný kultový status, ale asi si vyslúži aj zopár jedovatých reakcií. Takže zhrniem to asi tak, že Baldýnsky vie, čo chce, Bártek až tak príliš nie. Dva zostávajúce diely si rozhodne pozriem.(26.7.2016)

Kosmo sice není bůhvíjaký skvost, ale strkat ho kvalitou pod The Big Bang Theory, jak zde mnozí činí? Jasně, TBBT je profesionálněji natočený. Úplně nejprofesionálněji používá "laugh track", předtočený smích publika. Bez smích-stopy ale jeho vtipy nefungují prakticky vůbec. Kosmo tuhle stopu nemá, ale vtip poznáte - horší i lepší. Kosmo také umí skončit. Tohle umění je cizí prakticky každému americkému seriálu a tak prakticky každý americký seriál (ne)skončí neustálým nastavováním právě jak ta klišovitá nastavovaná kaše. +++++ Osobně si myslím, že sen Reného Hejla, Čarlštejn, Poliak v nebezpečenstwie či sebeobětování za účelem zkažení radosti Kábrtovi patří k nevtipnějším momentům televizní zábavy loňského roku. Bábovky!(21.11.2016)

Sestříhat, udělat z toho filmovou jednohubku a bude to o level výš. Takhle totiž seriály nefungují. V každém díle jiná hlavní postava, divák se nemá na co těšit, protože hlášky z minulého dílu už neplatí a dnes je všechno jinak... Navíc si tvůrci zabouchli dveře pro nějaké pokračování, takže co tohle všechno vlastně mělo znamenat?(21.11.2016)

-5* tento seriál mírně nadhodnotím, protože mi přišel k chuti a hlavně se na veřejnoprávní televizi konečně objevilo něco kritického, co paroduje aktuální politickou situaci a tahle satira tu hodně chybí. Rozhodně není dkonalý a má i slabší chvilky, ale hezky sebekriticky ukazuje to naše čecháčkovství a nastavuje zrcadlo. Byl bych rád, aby to k něčemu bylo, ale o tom si můžu jen zdát. Pět hvězd má hlavně za vyjímečnost a po dramatické stránce je to na roveň běžných sitcomů. A i když Pustině jsem dal jen 4, tak si Českého Lva zasloužila víc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](21.3.2017)

• - Hospoda, ve které lidé sledují měsíc, se jmenuje Na Zastávce a nachází se v Praze ve Vysočanech. (kubax)

• - Když v 5. díle 1. série "Triumf se česká posádka objeví na slovenské vesmírné lodi, vidíme ukázky slovenské kultury. Můžeme zde vidět i šišku, což se může jevit jako odkaz na známého YouTubera na území Česka a Slovenska Daniela Štraucha, známého jako GoGoManTV, který se proslavil používáním šišek ve svých videích. (vyfuk)

• - Kosmonauti mají na ramenou vlajky Protektorátu Čechy a Morava. Jsou to ale také české státní barvy - trikolóra. (Šéfik)