• Hwaelos

Spíš ne. Vtipností je to pro mě většinou na úrovni Hospody a satira jede v Kosmu na první dobrou, aby se náhodou kreativně někdo neutrh ze řetězu (Anton Hrabiš, Slováci a "ř", případně Češi v Tatrách atd.) Snad je to odvážnější, než jiné tuzemské počiny, ale na oslavu mi to přijde málo. Ostatně i to trefování se do vlastních řad šlo Baldýnskému v Comebacku výrazně lépe.(7.6.2017)

Rozjíždí se to pomaleji a má to rezervy zejména na pozicích timingu a důrazu vtipů (pauzy pro smích = evil). S některými hereckými výkony bych také polemizoval a přihození postavy vypatlané miss Krůta je trochu unavené, ale už u druhého dílu z toho padají perfektní fóry, které na sebe dokáží navazovat i gradovat a v jejich centru paradoxně stojí linie Ministra pro tělovýchovu, která si bere trochu z etalonu brutálního politického sitcomu bez iluzí Thick of It, ale zvládá ji převést do českých kocourkovských reálií. "Vítejte ve své kanceláři!" "Nechte nás o samotě." "V Polynésii jsme provedli pár zkušebních vrtů a zjistili, že je tam ohrožená demokracie." Ve finále třetího dílu s bílou holubicí jsem byl až dojatý.(1.10.2016)

Celkem dobrá satira s několika vydařenými scénami a vtipem (podle mě vede kosmické setkání s Poláky), který ale bohužel někdy sklouzne k infantilitě (hloupoučká krasavice v roli kosmonautky). Autoři zkusili zapojit i české reálie (postava podnikatele Hrabiše), což není častý jev, i proto je fajn, že si na to troufli. Přestože jde o komedii, měla jsem z toho i pocit nenápadně zastřeného smutku plynoucího z české neschopnosti a malosti. Tahounem seriálu je Martin Myšička jako racionálně cynický ministr, který dokáže využít absolutně všeho, aby se udržel na výsluní.(7.7.2017)

• noriaki

Kdyby to byl webseriál, šlo by o špičku. Neznat pozadí vzniku a jména herců, klidně bych k nim mohl přiřadit i Kosmo. Vzhledově se od amatérských projektů příliš neliší, režijně také ne. Herecky se pohybuje na trochu vyšší úrovni, ale scénář dojem shazuje zpátky do světa fandovství. První díl jsem musel přetrpět. K absolutnímu zmaru chyběla jen scéna pádu ze židle za hlasitého údivu postiženého a následného hýkavého smíchu přihlížejících. Jinak je v něm opravdu všechno špatné. Naštěstí má křivka zábavy vzestupnou tendenci a od třetí epizody už se objevují i trefné vtípky. Bohužel málokdy je pronese někdo z posádky. Což je problém, když se celý děj točí kolem ní. Slíbená satira se omezuje na okopávání českých nectností, úzkostlivě korektního rýpání do národních stereotypů a sem tam se objeví i mírně štiplavá narážka na reálné události či osoby. Nečekal jsem zrovna Českou sodu, ovšem takhle vykastrovaný styl humoru to taky být nemusel. Námět je ovšem perfektní. Přidávám se k názoru, že kdyby ho dostala do ruky BBC, tak z něho pravděpodobně natočí špičkový seriál. Nebo alespoň nadprůměrný.(24.11.2016)

Po celkové stránce musím říct, že něco TAK trefného a skoro až strašidelně "pravděpodobně reálného" jsem neviděl. Politické machinace okolo celé výpravy, včetně slepic a stravenek - to je tak absurdní, že by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby to tak bylo doopravdy. A celé sérii dává korunu epický česko-slovenský "skype". Dlouho mě nic tak nezničilo :D 4,5*(26.11.2016)

• - V epizodě se posádka koukala na televizní reportáž, která běžela na kanálu ČT 42. V knize „Stopařův průvodce galaxii“ je 42 odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec. (steelrock)

• - Když v 5. díle 1. série "Triumf se česká posádka objeví na slovenské vesmírné lodi, vidíme ukázky slovenské kultury. Můžeme zde vidět i šišku, což se může jevit jako odkaz na známého YouTubera na území Česka a Slovenska Daniela Štraucha, známého jako GoGoManTV, který se proslavil používáním šišek ve svých videích. (vyfuk)

• - V 5. epizodě 1. série "Triumf" se nachází slovenský Úrad pre menej pravdepodobné události, sekcia mimozemských stykov. Ve skutečnosti se jedná o recepci studia České televize, na adrese Praha - Kavčí hory. (vyfuk)