Občas jsem si až říkal, jestli má cenu trávit čas u takové blbiny....nakonec jsem se smíchy válel skoro pod stolem a musím přiznat že ač spousta rádoby vtipů vypršela do prázna a nebo se svojí trapností vysloveně nepovedla, díky dílům kde se výrazná část gagů směruje směrem na naše nejbližší sousedy - tedy Poláky a Slováky - dávám čtyři hvězdy a přiznávám, že rozhovor se slovenským Úřadem pro málo pravděpodobné jevy jsem si musel pustit několikrát, protože mě totálně odrovnal a považuji ho za jednu z nejvtipnějších seriálových scének ever!!!:)(24.12.2016)

Po prvním dílu těžko soudit, ale vzhledem ke skutečnosti, že se do vysílání dalších dílů už vložila Rada pro cenzuru a rozhlasové vysílání, možná bude zároveň posledním. Ono totiž ani nejde tak o tu věhlasnou radu a slůvko kur*a, které ve filmu padlo a které při nezdaru vypustí i slušňák poněvadž při jeho vyslovení se tak nějak člověku více uleví, ale o pány politiky, kteří se v tom asi kurva vidí. Seriál to totiž vystihuje všechno naprosto přesně, a ono je vlastně jedno se jedná o novou dálnici kamsi či o kosmickou misi Říp 1 kamsi. Osádka je vybrána dokonale! V čele s krásnou (a lehce dofouklou) kapitánkou Plodkovou. Myšička jako ministr také super. Ne že bych u toho umíral smíchy, ale rád si počkám na druhý díl - bude-li šance ho vidět :-). Zatím je to za tři úhoře. * * *(25.10.2016)

• Ivoshek

Nechápu, proč byla obava z nasazení před volbami. Žádnou "břitkou politickou satiru ve stylu Jistě, pane ministře" jsem tu nezaznamenal. A to je linie s politiky ta vtipnější... nebo jakože "Brdy-Prdy"? "Anton Hrabiš?" je ten vrchol humoru. Háhahaha.. hahaha. No, abych jen nekřivdil, pár vtipů tam je, jen je doslovné a polopatické podání většinou zabije. Tak třeba příště.(17.11.2016)

• Caym

Baldýnský to asi neví, ale kromě hloupých ženských, naivních ženských, prsatých ženských, ženských, co se svlíknou před každým, a ženských, co vaří knedlo, zelo, vepřo, existují ještě ženské, co by mu rády řekly, že je šovinistické prase. Tak, a teď k tomu ostatnímu: satiru to vidělo z okna Kuřípu, skupinka kosmonautů "fungovala" jen v posledním dílu a natáčet seriál, ve kterém se sebelituje a sebemrská český národ, je spíš smutný, než zábavný.(22.11.2016)

"Dokud neuděláme něco velikého, zůstaneme národem malých zmrdů." Já mám takový divný dojem, že národem malých zmrdů zůstaneme, i když uděláme něco velkého, ale třeba se poprvé v tomto tisíciletí mýlím. Nicméně Kosmo mělo vynikající chvilky, kdy tepalo do velkých hráčů (Evropská Unie, S.R.A.Č, Č.U.B.K.A., Čína), středních slouhů systému (Německo, Polsko, Slovensko) a hlavně do domácí politické scény. Některé nápady tajemníka Repelenta byly v souladu se směrnicemi EU naprosto impozantní, Boučkovo zařizování nemožného zavánělo genialitou, ministr Šnajdr se svým karťákem uhrával politické body naprosto dokonale a gurmánská kuchařka Filoména mě se svým "Co je to salát?" taky dokázala pobavit. O něco horší to bylo se zábavností posádky a sponzora Hrabiše, ale já jsem spokojený zejména s neuvěřitelně trefným rýpnutím do americké politiky - Budeme vyhlašovat válku Polynésii. Naši experti tam udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožená demokracie. Boj za lidská práva nezná hranic. - Američanům se nedá dovolat. Dnem i nocí se snaží v OSN zabránit válce v Polynésii.(22.11.2016)

• - V 5. epizodě 1. série "Triumf" se nachází slovenský Úrad pre menej pravdepodobné události, sekcia mimozemských stykov. Ve skutečnosti se jedná o recepci studia České televize, na adrese Praha - Kavčí hory. (vyfuk)

• - Raketa, která je k vidění ve 3. epizodě 1. série "Smrt docenta", je narážkou na raketu ve filmu Žiješ jenom dvakrát (1967). (Franta)

• - Při telefonické rozhovoru posádky s Liborem (Jiří Hána) ve 32.minutě je několikrát v záběru kniha služebního zákona a pokaždé je vidět jiný rozsah textu na stránce. (Záry)