Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Česko, dnes. Nově jmenovaný ministr školství a mládeže Lubor Šnajdr brzy po nástupu zjišťuje, že rozpočet ministerstva je téměř vyčerpán projektem České nebe, jehož cílem je vyslat českou posádku na Měsíc. Vychází najevo, že posádka už usilovně trénuje v budovách areálu Brdy 1, který v účetnictví vychází na pět miliard, ale v realitě vypadá jako rozpadající se areál zrušené základní školy. A že centrifuga, kterou ředitel projektu ing. Sumec zanesl do účetnictví v hodnotě 250 miliónů korun, je ve skutečnosti upravený řetízkový kolotoč z majetku firmy Atrakce – Farkaš a syn. Je pochopitelné, že ministr Šnajdr má na Sumce řadu otázek. Ale protože Sumec promptně odcestoval na ostrov Martinik, kde si z peněz ušetřených z úřednického platu postavil luxusní hotel se soukromým kotvištěm, musí si své otázky zodpovědět Šnajdr sám. Hlavně tu jednu: jak dostat tu partičku ztracenců do konce roku na Měsíc a nemuset tak vrátit Evropské unii dotaci... Kosmo vypráví v nemilosrdné nadsázce příběh velkého projektu malého národa. Nelítostně se věnuje českým mindrákům, nezůstává však uzavřeno v české kotlině, ale vtahuje do své ironické hry i Američany, Rusy, Číňany, Poláky a Slováky. Je vyprávěno po dvou liniích: Hrdiny té první je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří putují vesmírem v absurdní raketě spolu s živou slepicí, jejíž účast na vesmírném dobrodružství si vymínil sponzor letu, přední český drůbežář. Hrdiny té druhé je ministr školství a mládeže se svým tajemníkem, kteří let jistí zespodu a zajišťují mu jak politickou podporu, tak naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy. Žánrově Kosmo připomíná klasické české crazy-komedie, ale s temným podtónem společenské kritiky, trochu Zelený Raoul, trochu Červený trpaslík, trochu Jistě, pane ministře, ale zcela stoprocentně Česká republika roku 2016. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (444)

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Cožpak o to, potenciál měl ten nápad určitě značný, leč jeho realizace zůstala viset někde napůl cesty a výsledkem je tak "pouze" poměrně příjemná satirická blbinka, často docela vtipná, místy dokonce trochu kousavá a jen občas lehce trapná, která sice celkem pobaví, ale ke genialitě svých vzorů má opravdu hodně daleko. 60 % ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem doufal že na konci najednou vyběhne Rick Astley a celé se to ukáže jako jeden velký RickRoll na všechny co fakt čekali vtipnou a ostrou satiru. Od Baldýnského by mě to skoro ani nepřekvapilo. Leč nestalo se tak, takže musím počítat s tím že to celé myslel vážně... a nebo spíš že umřel, a celé to natočil jeho zdegenerovaný klon vyrobený v čínském vepříně, protože neuvěřím že za touhle utahanou vyměklou břečkou stojí člověk který formoval můj smysl pro absurdní vyhraněný humor už na dávném Kompostu, a který podobné kusy stíral kudy chodil. To se máme vážně smát "satiře" stojící na debilních klišé na úrovní série Byl jednou jeden polda, a s podobným komediálním potenciálem? Libovolná pětiminutovka České Sody si tím vytře, a zmiňovat vedle toho Jistě, pane ministře nebo Červeného trpaslíka, to už je skoro zločin. Přitom i dobré nápady se tu najdou, pár jich tu je, ale roztahané v ubíjející délce, zoufale podané, a i v nejlepším případě zoufale mělké, šité na míru průměru. Trapno mi z toho bylo. ()

Reklama

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Nakonec bohužel spíše zklamání. První dva díly vynikající, ale jak jsem se obával, se vzlétnutím do vesmíru to šlo dolů. Svůj díl na tom má bohužel i Eva Josefíková, která je sice kost a svou postavu hrála dobře, ale co na tom, že ta postava sama o sobě byla trapná a zbytečná. Samotný závěr je pak spíše již křečovitý a v posledních dvou dílech jsem se usmál jen výjimečně. Škoda.... ()

Cival 

všechny recenze uživatele

První díl je nejníž, nerozjetý, občas slabší momenty a herecká sestava rozháraná. Ale pak to nabere parádní drajv a ve třetím díle už jsem spatřoval znaky čistého scenáristického mistrovství. Vynikající práce, která je místy regulérně dojemná a obnáší vděčné rychlé frky, kousavý satirický přesah i výborné situační gagy. Navíc každá epizoda je výrazně jiná než předchozí, a přesto to drží pohromadě. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jestli je tohle to nejlepší, co je schopný český národ stvořit, tak jsme vážně v prdeli. Ano, bylo to dobré a nasmál jsem se, ale přece jenom se to na světové konkurenty nehrabe ani omylem. Spousta fórů je vyloženě aktuálních a nemyslím, že budou během pár let ještě vtipné, ale co, teď to prdel je. 85% ()

Galerie (60)

Zajímavosti (23)

  • Během závěrečných titulků hraje slovenská hymna. (OJan)
  • Při telefonické rozhovoru posádky s Liborem (Jiří Hána) ve 32.minutě je několikrát v záběru kniha služebního zákona a pokaždé je vidět jiný rozsah textu na stránce. (Záry)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (více)

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

14.04.2017

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž… (více)

Reklama

Reklama