Nevěřil bych, že v dnešní prudérní době a ve zkostnatělé České televizi může vzniknout něco tak vtipného a nekorektního. Jedu to pořád dokola a neustále se směju. Tepání českosti ("Triumf? To nezní moc česky."), dělání si srandy nejen z nás samých, ale i ze států okolních. Skvělé obsazení. Kosmo není bez chyby, ale (i) v rámci naprostého vyčnívání nad jakoukoli televizní tvorbu (poslední doby) dávám jednoznačně plný počet... 100%(21.11.2016)

Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký český komediální seriál dokázal naprosto uzemnit. Kosmo to dokázalo a mám pocit, že po Okresním přeboru a Čtvrté hvězdě je to třetí český seriál od devadesátých let, který v sobě skrývá naprosto upřímnou myšlenku rozesmát a zároveň to vůbec nedělá blbě. Skvělý je především nápad a od něj se následně odvíjí všechno ostatní. Tedy výborní herci, kde dominuje Myšička a se svým pohůnkem nádherně odkazuje na Jistě pane ministře. Stejně tak i vizuál nezklamal a ten pro změnu odkazuje na Červeného trpaslíka. K tomu si je třeba uvědomit, že seriál má jen pět dílů a každý z nich je naprosto rozdílný. A to i přesto vypráví naprosto ucelený příběh letu na Měsíc. Co dodat. Nemělo to chybu. Humor mi sedl, narážek na politiky a okolní národy bylo taktéž požehnaně. Nenapadá mě tedy, proč bych tomuto nápadu měl dát méně než pět poctivých raketových pohonů a doporučit ho pokud možno co nejdál. Mám totiž strach, že by kvůli své krátkosti mohl zapadnout v české historii. Ostatně jako samotný let na Měsíc.(25.11.2016)

• honajz

Nevím, přijde mi hrozně hloupé v tak rozjitřené době, kdy jedni si hrají na jediné spravedlivé a pohrdají lůzou, a druzí na jediné se selským rozumem, kterým nevoní pražská kavárna, přijít s takovýmto projektem. Comeback byl dobrý v tom, že nepolitizoval. Tohle je takové - povrchně popisné, ve stylu Tondy Blaníka, s pohrdáním vůči Čechům, a je jedno, jestli právě k té lůze, nebo vychcaným a za nic zodpovědným ministrům. První díl má pár dobrých momentů, ale celkově mi přišel takový rozpolcený, s mírnějším obdivem směrem k té "pražské kavárně". Druhý díl byl nejlepší, ale v podstatě opisuje od většího, britského bratříčka. Zbytek už je studentský humor ze záchodků a poslední díl je vyložený a trapný odpad.(24.10.2016)

První díl je nejníž, nerozjetý, občas slabší momenty a herecká sestava rozháraná. Ale pak to nabere parádní drajv a ve třetím díle už jsem spatřoval znaky čistého scenáristického mistrovství. Vynikající práce, která je místy regulérně dojemná a obnáší vděčné rychlé frky, kousavý satirický přesah i výborné situační gagy. Navíc každá epizoda je výrazně jiná než předchozí, a přesto to drží pohromadě.(23.10.2016)

Nejodvážnější a nejvtipnější satirický projekt veřejnoprávní televize? No, to tedy nevím nevím, první díl bída, druhý trochu lepší, třetí, čtvrtý i pátý už zase jen průměr, třeba ta postava hloupé kosmonautky - miss slepice mi přijde jako vysloveně trapná snaha bavit za každou cenu... Vlastně bych oddělil ony dvě příběhové roviny - zatímco ti čtyři kosmonauti mne popravdě moc nebaví a celkem se při sledování jejich tréninkových peripetií a kosmického letu nudím, rovina inspirovaná britským sitcomem Jistě, pane ministře/premiére, tedy rovina ministra školství a jeho náměstka, (by) mohla být mnohem nosnější a zdála se býti zárukou kvalitní politické satiry... (které je v českých televizích opravdu jako šafránu)...bohužel ale odletem ze země do vesmíru byla zatlačena na druhou kolej... Všechny hrany obroušené, veřejnoprávní satira drsná jak plyšový smirkový papír, tohle se nemohlo dotknout vůbec nikoho. A tematicky - první Slované na Měsíci...to vypadá jak humor z doby Národního obrození. Tolik humbuku a skutek (České televizi) jako vždycky utek... Nechte už konečně hučet Hučína a dejte tenhle prostor místo Baldýnskému Petru Čtvrtníčkovi! Nebo už konečně dejte někdo generálnímu číslo na Tooondu Blaníka! Žížalo, fofrem!(30.10.2016)

• - Hospoda, ve které lidé sledují měsíc, se jmenuje Na Zastávce a nachází se v Praze ve Vysočanech. (kubax)

• - V 5. epizodě 1. série "Triumf" se nachází slovenský Úrad pre menej pravdepodobné události, sekcia mimozemských stykov. Ve skutečnosti se jedná o recepci studia České televize, na adrese Praha - Kavčí hory. (vyfuk)

• - Tvůrce a scenárista seriálu Tomáš Baldýnský se objevil v cameo roli pana Jordána v 1. díle 1. série "Sumec nemá kníry" jako obsluha jeřábu. (vyfuk)