,,DOKUD NEUDĚLÁME NĚCO VELKÉHO, ZŮSTANEME NÁRODEM ZMRDŮ…“ /// Vod 1. dílu je vidět, že se „toho“ nebojej. „Kurva“ a „do prdele“ celkem frčí. Stejně jako vesmírnej program „Říp 1“. Seriál dle naší kultury – je fakticky dobrou a trefnou satirou. Možná pro někoho malej krůček, ale pro nás, Čechy… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Kuřimí to začalo. 2.) Účastnil jsem se celostátní soutěže „O poklad skřítka Topílka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.12.2016)

• gudaulin

Je mi líto, ale plánovaná setkání se seriálem Kosmo se nakonec smrštila na jediné. K tomu, abych pokračoval, by mě musel pilot přece jen víc nadchnout. Je docela dobře možné, že další díly budou lepší, ale je to přece jen pilot, který rozhoduje o tom, jestli investice času do zbytku seriálu má smysl, a první díl mě zkrátka nepřesvědčil. Takhle nějak si představuju naplnění termínu komunální satira. Není to vyloženě špatné a trapné, ale tak nějak mělké a nedotažené. Projevuje se zkrátka chronická nemoc české televizní tvorby. Chybí peníze a čas k tomu, aby se nápady dotáhly do zdárného konce. Na populárním seriálu Simpsonovi se podílí tým 22-25 scénáristů a úspěšné americké sitcomy typu Big Bang Theory jich nemají o mnoho méně. Tady to Tomáš Baldýnský táhne sám. Ono by to možná i stačilo, ale tak po pátém přepsání, a nevím, jestli je výsledek důsledkem zbytnělého sebevědomí a nekritičnosti nebo toho, že čeští scénáristé dostávají za svou práci příliš malý peněz, aby si mohli dovolit se svým dílem hrát a pilovat ho. Nedostatky by se našly i na poli realizace, režie rozhodně není oslnivá a problémy mám i s castingem. Jediný, kdo funguje na jedničku, je David Novotný. Zbytek týmu bych neváhal přeobsadit. Jana Plodková by možná mohla hrát blbou blondýnu, která se mezi kosmonauty dostala nedopatřením či protekcí, ale jediná zapálená a profesionální kosmonautka z NASA, to je prostě omyl. Kdyby nebylo tak výrazného nadšeného humbuku, asi bych neměl tak vysoká očekávání, se kterým se pojí následné zklamání, ale takhle na výš jak 2* a 45 % celkového dojmu nepůjdu.(29.10.2016)

Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký český komediální seriál dokázal naprosto uzemnit. Kosmo to dokázalo a mám pocit, že po Okresním přeboru a Čtvrté hvězdě je to třetí český seriál od devadesátých let, který v sobě skrývá naprosto upřímnou myšlenku rozesmát a zároveň to vůbec nedělá blbě. Skvělý je především nápad a od něj se následně odvíjí všechno ostatní. Tedy výborní herci, kde dominuje Myšička a se svým pohůnkem nádherně odkazuje na Jistě pane ministře. Stejně tak i vizuál nezklamal a ten pro změnu odkazuje na Červeného trpaslíka. K tomu si je třeba uvědomit, že seriál má jen pět dílů a každý z nich je naprosto rozdílný. A to i přesto vypráví naprosto ucelený příběh letu na Měsíc. Co dodat. Nemělo to chybu. Humor mi sedl, narážek na politiky a okolní národy bylo taktéž požehnaně. Nenapadá mě tedy, proč bych tomuto nápadu měl dát méně než pět poctivých raketových pohonů a doporučit ho pokud možno co nejdál. Mám totiž strach, že by kvůli své krátkosti mohl zapadnout v české historii. Ostatně jako samotný let na Měsíc.(25.11.2016)

• verbal

Cha-cha, chi-chi, cho-cho! Šíleně smutnému Baldýnskému patrně hutně zduřelo ego, když po neméně třeskutém Kamingoutu na lopatím kanálu někomu vykouřil i veřejnoprávně, a pak zcela, ale zcela nepokrytecky uplácal cosi, nač ještě před pár lety v rozličných cinecidních médiích velkohubě házel hovna. Prostě do bezradného Troškaření pomlel pár omšelých socialistických vtipů, převlečených za kapitalistické, přidal dvě hrsti Bleskové politické satiry jako Hrom, zamíchal zednickou lžíci a já doporučuji podávat s teplým lahváčem po dvanáctce u pásu. To si pak dozajista poprskáte zajíce Zazu. Ale abych zase nebyl tolik příkrý, mělo to skvělou Myšičku a jeden opravdu vtipný vtip na díl. Nicméně každý, kdo tohle použije v jedné větě se Sodou nebo Tondou Blaníkem, je přinejmenším hloupý kokot, nebo v něj teprve roste a hloupí kokoti jsou zatím jen jeho rodiče.(7.12.2016)

Nevěřil bych, že v dnešní prudérní době a ve zkostnatělé České televizi může vzniknout něco tak vtipného a nekorektního. Jedu to pořád dokola a neustále se směju. Tepání českosti ("Triumf? To nezní moc česky."), dělání si srandy nejen z nás samých, ale i ze států okolních. Skvělé obsazení. Kosmo není bez chyby, ale (i) v rámci naprostého vyčnívání nad jakoukoli televizní tvorbu (poslední doby) dávám jednoznačně plný počet... 100%(21.11.2016)

• - Tvůrce a scenárista seriálu Tomáš Baldýnský se objevil v cameo roli pana Jordána v 1. díle 1. série "Sumec nemá kníry" jako obsluha jeřábu. (vyfuk)

• - Hospoda, ve které lidé sledují měsíc, se jmenuje Na Zastávce a nachází se v Praze ve Vysočanech. (kubax)

• - Když v 5. díle 1. série "Triumf se česká posádka objeví na slovenské vesmírné lodi, vidíme ukázky slovenské kultury. Můžeme zde vidět i šišku, což se může jevit jako odkaz na známého YouTubera na území Česka a Slovenska Daniela Štraucha, známého jako GoGoManTV, který se proslavil používáním šišek ve svých videích. (vyfuk)