poster

Joshua

 • USA

  Joshua

 • Slovensko

  Joshua

Drama

USA, 2002, 87 min

Režie:

Jon Purdy

Scénář:

Brad Mirman

Kamera:

Bruce Surtees

Producenti:

Howard Baldwin

Střih:

Richard Nord

Scénografie:

Brian Eatwell

Kostýmy:

Susan Kaufmann
(další profese)
 • KrestanFilms
  **

  Z tohoto snímku mám hromadu smíšených, jak kladných tak záporných, pocitů a nemůžu se dobrat konkrétního názoru. Dovolím si tedy napsat několik soukromých postřehů. Film byl spíše takovou pohádkou, zvlášť poslední scéna v Římě už byla dle mého názoru navíc... V podstatě byl obrazem - poukazoval na rozdíl mezi náboženstvími (v zastoupení otce Tardona) a následováním Ježíše (Joshua). V tomto okamžiku nevím, jak pokračovat, proto spouštím Bibli v náhodném místě a čtu: Cílem přikázání je přece láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry.  Někteří ale z této cesty zbloudili a uchýlili se k prázdnému tlachání. Chtěli by být učiteli Zákona, přitom ale vůbec nechápou, co říkají ani na čem trvají. (1 Timoteovi 1:5-7) Dovolím si už nic nedodávat... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(13.8.2012)

 • T2

  Rozpočet $9miliónovTržby USA $1,461,635Tržby Celosvetovo $-(19.9.2009)

 • Aslan
  *****

  Je to krásny, nenásilný film s kresťanskou tematikou. Je to o hľadaní, si cesty Božieho srdca k tým naším ľudským... Skvelé, skvelé, skvelé (9.9.2010)

 • TheDarKnig
  ****

  Fajn film snažící se něco sdělit, a to, že si svět nikdy nebyl tak blízko a přitom od sebe lidé nikdy nebyli tak daleko. Fajn herecké výkony, fajn epizodní příběhy, jen ten závěr byl trochu přehnaný. Stále, slušný rodinný film se sympatickým hlavním hrdinou.(22.8.2012)

 • Hopkins
  ***

  Jak už bylo psáno nenásilné a nábožensky založené. Když to vezmu kolem a kolem ano prakticky je to blbost s jednoduchým dějem a vše plné klišé ... Ale film mám rád že se dá na něj koukat nemusíte u něj tolik přemýšlet a hlavně by to mělo být aspoň trošku o tom že v dnešním světě kde , který je opravdu prošpikován kde jakým svinstvem by se mělo aspň trošku více myslet na lidské vztahy a lidi samotné. Proto 3 hvězdičky.(9.7.2012)

 • - Poté, co Theo po pádu ze žebříku zemře a je odnesen do kostela, kde jej položí jako mrtvého, je možné zaznamenat, že se jeho hrudník hýbe. (Hopkins)

 • - Ve scéně, kdy otec Tardone (F. Murray Abraham) navštíví biskupa (Tim Grimm) v jeho kanceláři , pronese Biskup otázku: „A ten Joshua to opravdu dokázal,“ přestože Tardono Joshuovo (Tony Goldwyn) jméno nezmínil. (Hopkins)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace