USA, 2002, 87 min

Brian Eatwell

Kostýmy:

Susan Kaufmann
  • KrestanFilms

Z tohoto snímku mám hromadu smíšených, jak kladných tak záporných, pocitů a nemůžu se dobrat konkrétního názoru. Dovolím si tedy napsat několik soukromých postřehů. Film byl spíše takovou pohádkou, zvlášť poslední scéna v Římě už byla dle mého názoru navíc... V podstatě byl obrazem - poukazoval na rozdíl mezi náboženstvími (v zastoupení otce Tardona) a následováním Ježíše (Joshua). V tomto okamžiku nevím, jak pokračovat, proto spouštím Bibli v náhodném místě a čtu: Cílem přikázání je přece láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry.  Někteří ale z této cesty zbloudili a uchýlili se k prázdnému tlachání. Chtěli by být učiteli Zákona, přitom ale vůbec nechápou, co říkají ani na čem trvají. (1 Timoteovi 1:5-7) Dovolím si už nic nedodávat... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(13.8.2012)

Rozpočet $9miliónovTržby USA $1,461,635Tržby Celosvetovo $-(19.9.2009)

Je to krásny, nenásilný film s kresťanskou tematikou. Je to o hľadaní, si cesty Božieho srdca k tým naším ľudským... Skvelé, skvelé, skvelé (9.9.2010)

Fajn film snažící se něco sdělit, a to, že si svět nikdy nebyl tak blízko a přitom od sebe lidé nikdy nebyli tak daleko. Fajn herecké výkony, fajn epizodní příběhy, jen ten závěr byl trochu přehnaný. Stále, slušný rodinný film se sympatickým hlavním hrdinou.(22.8.2012)

Jak už bylo psáno nenásilné a nábožensky založené. Když to vezmu kolem a kolem ano prakticky je to blbost s jednoduchým dějem a vše plné klišé ... Ale film mám rád že se dá na něj koukat nemusíte u něj tolik přemýšlet a hlavně by to mělo být aspoň trošku o tom že v dnešním světě kde , který je opravdu prošpikován kde jakým svinstvem by se mělo aspň trošku více myslet na lidské vztahy a lidi samotné. Proto 3 hvězdičky.(9.7.2012)

• - Poté, co Theo po pádu ze žebříku zemře a je odnesen do kostela, kde jej položí jako mrtvého, je možné zaznamenat, že se jeho hrudník hýbe. (Hopkins)

• - Ve scéně, kdy otec Tardone (F. Murray Abraham) navštíví biskupa (Tim Grimm) v jeho kanceláři , pronese Biskup otázku: „A ten Joshua to opravdu dokázal,“ přestože Tardono Joshuovo (Tony Goldwyn) jméno nezmínil. (Hopkins)