Reklama

Reklama

13. okrsek

(seriál)
Trailer
Drama / Krimi
USA, 2017, 8 h 25 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Matt Nix, David Slack

Hrají:

Justin Kirk, Natalie Martinez, Caitlin Stasey, Ernie Hudson, Taylor Handley, Tamberla Perry, Eric Winter, Kevin Chapman, Nestor Serrano, (více)
(další profese)

Epizody(12)

Svérázný miliardář Gideon Reeves je inovátorem ve světě technologií. Jednoho dne je při přepadení obchodu zastřelen jeho asistent. Gideon se rozhodne nabídnout své technologie 13. okrsku, aby případ vyšetřil. Má však jednu podmínku. Musí se stát jejich vedoucím... (TV Prima)

Recenze uživatele MickeyStuma k tomuto seriálu (13)

13. okrsek (2017) 

Ano, je arogantní, avšak zásadový a má prachy. Má prachy v takovém množství, že si může dovolit vše, co si umane. A na takovém umanutí samozřejmě dál vydělává. Hlavní zaměření, high-tech hračky všeho druhu. Vražda jeho spolupracovníka ho však donutí změnit své plány. Osud policejní stanice 13. okrsku tudíž zpečetěn. APB je policejní termín, který znamená 'All-points bulletin', což je název komunikačního systému policie. A v tomto seriálu je něco takového high-tech technikou zmodernizováno do naprosté dokonalosti. A nejen to. Policie získá rychlejší a high-tech technikou nabitá auta, bezpečnější tasery, lépe použitelné nejrůzněji programy, jako rozpoznávání obličeje, vylepšený detektor lži, atd. Jedná se o policejní seriál v žánru akčního thrilleru s kapkou nějakého toho futurismu, který má úžasnou energii, švih a žánrovou průraznost. Jak už ale víme, americký divácký nezájem dal dalšímu pokračování stopku. Škoda, takový námět byl v hromadě policejních seriálů, vzájemně si neskonale podobných, docela osvěžením. ()

Úplný reset (2017) (E01) 

Začalo to dobře. Celé se to vyznačuje razantností, patřičné energie a žánrově typické popcornové zábavě. High-tech hračičky hrají na celé koncepci prim. V žánru akčního thrilleru to má potenciál. ()

Osobní záležitosti (2017) (E02) 

V rámci boje se zločinem vše funguje jak má, ale jak už to bývá, objevují se i nějaké ty mouchy. Ty jsou samozřejmě razantně vychytané a tak vzniká další propagace. Boj se zločinem jaký svět neviděl. V atmosféře se absolutně nic nemění. Ohromná energie, dějový švih a žánrová zábavnost. Jedeme dál. ()

Společná nenávist (2017) (E03) 

Na vavřínech se v žádném případě neusíná. Naopak se krapet více šlape na plyn. Třetí část  se zkrátka zdá být zase o něco razantnější a pevnější už v základech. A ke konci dokonce i o něco akčnější. Dobrá práce. Potenciál seriálu ve svém žánru tudíž potvrzen. ()

Výpadek signálu (2017) (E04) 

Tentokrát samým nadšením spíše zklamání. Tajný agent mezi zločinci prodávající střely pronikající neprůstřelnou vestou už byl ve filmovém i seriálovém světě použit tolikrát, že je celé dějství od začátku do konce naprosto předvídatelný. A tomuto nešvaru nezabrání ani použití high-tech technologií. ()

Nad očekávání (2017) (E05) 

Nad očekávání další povedená napínavá epizoda. Dramatická situace ke konci příběhu a její zakončení sice nejoriginálnější, ale v tomto případě je to ztvárněno v rámci děje tak dobře, že napětím povolují i kšandy. ()

Tátův návrat (2017) (E06) 

"Tak poslyš, my do toho jdeme, ale jestli jenom závětřím podraz, tak tě šoupnu za mříže tak rychle, že se obrátí směr rotace Země. Je to jasné?" Gideona Reevese navštívil otec s prosbou, a ten z toho nadšený zrovna není. Jo jo, vztah syna s otcem… No, co se týče akční stránky, není o co stát. A to se v podstatě týká i napětí, ale patřičný švih a energii si to i nadále drží. ()

Riskantní podnik (2017) (E07) 

Aktivita Gideona Reverse je pro něj samotného prostě riskantní, ať se mu to líbí nebo ne. A že na tom něco je, potvrzuje případ vyprávějící v této epizodě. Ta je atmosféricky stále drží nastavené koncepce. Celé vyprávění tak nějak uběhne, ani jeden neví jak. ()

Spalující požáry (2017) (E08) 

Průměrnost děje a daná energie se drží. Scénář se snaží o divácký zájem, avšak přeci jen z toho ční televizní, o něco lepší, obyčejnost. ()

Poslední šance (2017) (E09) 

V akci se přišláplo na plyn. A skutečně už bylo na čase. I ten děj je na události plnohodnotnější, v některých věcech překvapující a ve finále dokonce i vyvolávající otázky. Tady se rozhodně ještě nekončí. ()

Podivné spojenectví (2017) (E10) 

Akce zase poněkud ubylo, ale adrenalinový švih v dějovém vývoji rozhodně nezpomalil. Je dobré poznat, že to ve svém nadšení stále neztrácí dech. ()

Pandořina skříňka (2017) (E11) 

Tady se tvůrci tvůrci překonali. Napětí od samého začátku by se dalo doslova krájet a po divácké stránce nenechá vydechnout do poslední vteřiny. A jak finále naznačuje, ještě všemu není konec. Před námi je závěrečná epizoda, kde půjde o všechno. ()

Pod palbou (2017) (E12) 

Dějství navazuje na předchozí jedenáctou část a napětí by se dalo opět krájet. Klasický se tu sráží snaha o zabránění výkonu terorismu s typickou byrokracií vládní moci. Zakončení série s odkazem hlavní postavy boje se zločinem, tedy miliardáře Gideona Reevese, tedy naprosto úchvatné. ()

Reklama

Reklama