Stíny smrti

• Francie Meurtres à...
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, (2013–2022)

Režie:

Eric Duret, Lionel Bailliu, Christian Bonnet, Julien Despaux (více)

Scénář:

Lionel Pasquier, Clément Theobald, Jean Chavot, Eric Rognard (více)

Hudba:

Alexandre Jaffray, Nicolas Jorelle, Renaud Garcia-Fons (více)

Elodie Varlet, Olivier Pagès, Julie Boulanger, Philippe Bas, Pierre Renverseau, Jean-Pierre Moulin, Cédric Lemaire, Marie Berto, Philippe Duquesne (více)

Série(10) / Epizody(69)

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě okouzlující Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou. Nechte se okouzlit jedinečným šarmem země galského kohouta, místním kulinářským uměním, jedinečnými sympatickými hrdiny a staletou historií i tajuplnými legendami. Stíny smrti jsou napínavý krimiseriál. Každá epizoda se sice odehrává v jiném půvabném koutě země a vždy má jinou dvojici hlavních hrdinů, ale když zločin udeří, počínají si všichni podobně: zakotví v příjemné kavárně v centru několik set let starého historického městečka a proberou důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Nenechte si ujít návštěvu nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. (TV Prima)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (3)

Vraždy v Avignonu (2016) (S03E04)

Namiesto plynulého vyšetrovania prípadu sa tu riešia osobné blbosti, ktoré nikam nevedú a najmä všetko, čo sa týkalo nesympatickej staršej vyšetrovateľky bolo nielen nezaujímavé, ale šlo niekam do stratena. Akoby potrebovali čas vyplniť vatou. A samotný prípad je tak nezaujímavý, že je vám úplne jedno, ako to skončí. ()

Meurtres à Tahiti (2019) (S07E04)

Aspoň som si pozrel miesto, kde M.R. Štefánik fotil svoje tanečnice. Inak je to kriminálka bez potrebnej dávky napätia, kde sa do popredia dostávajú dokonca šamani. Vyšetrovateľka mi pripomínala Sophie Marceau, ale len keď mala ofinu v očiach a videl som jej len bradu a nos, aj to z diaľky. A ten vyšetrovateľ bol tak nesympatický svojím chovaním a poučovaním, že som to mal chuť každých desať minút vypnúť. ()

Meurtres en Pays Cathare (2020) (S08E01)

Film, v ktorom má podozrivý Downov syndróm, ale vyznieva ďaleko inteligentnejšie než ostatní zainteresovaní. Najmä teda v porovnaní s policajtmi. Jeden z nich sa správa vystrašene ako splašené kura a pri mŕtvole omdlieva, takže čakáte, kedy z vrecka vytiahne vejár a začne sa ovievať ako malomeštiacka panička. Druhej policajtke, pani vyšetrovateľke stvárnenej známou herečkou Elodie Fontan, zas pristane skôr prezývka Madam strapatá parochňa, pretože ak tento stoh slamy boli reálne jej vlasy, potom by jej ticho závidela aj pani Remišová. O obeti sa tu hovorí ako o vychýrenej krásavici a vy sa nestačíte diviť, v čom je táto tvár divej kačky tak výnimočná. Maximálne tak vlasmi, na ktoré zjavne nestačili ani dve fľašky peroxidu. Vrcholom je tu gay pár žijúci v housebóte alias drevárni, z ktorých jeden vyjadril pohoršenie, že svet okolo je tak hnusne prudérny, že nechce akceptovať ich lásku. Pritom tento pán známy aj ako Mister Zošuverenina mal okolo 60 rokov jeho rektálny priateľ ledva 18. Úžasne progresívna "kriminálka". ()