Izrael - veganský národ

(neoficiální název)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Velká Británie, 2016, 8 min

Gary Yourofsky (a.z.), Melanie Joy (a.z.), Steven Best (a.z.)

Psychor

Naprosto absurdní ideologická snaha o vytvoření oslího můstku mezi Izraelem a veganstvím. Vyvolený národ, který si u Hospodina vybrečel povolení ke konzumaci masa, má být nyní považován za vlajkovou loď veganství, která zatočí se speciesismem? Komedie. Účelem videa je vykreslit stát Izrael v lepším světle a odvést pozornost od jeho soudobých zločinů a chorobné touze po světovládě. Zneužít za tímto účelem veganské rétoriky je ohavností nejvyššího kalibru. Své karmě nikdo neuteče, ať už se jedná o jednotlivce či národ. ()

Khalesi

Neprekvapuje ma, že Yourofsky sa vyjadril, že je mu jedno či vedú židia a palestínci nejakú nezmyslenú vojnu o kus púšte. Takto by sa vyjadril asi každý, kto bojuje za práva zvierat. Vždy sa nájdu takí, ktorí budú chcieť bojovať a handrkovať sa o nepodstatné veci a ukazovať silu ostatným. Nás zaujímajú práva zvierat. Je to nekonečný a vyčerpávajúci proces a nikto z nás si nemyslí, že spasí celý svet. Zvieratá si nedokážu na rozdiel od ľudí pomocť sami, ba dokonca ani nedokážu poriadne o pomoc požiadať. My sme vytvorili tento neprirodzený systém, urobili sme ich závislé na nás a preto máme za ne úplnú zodpovednosť! Pokiaľ ste ako deti čítali Malého Princa, mali by ste to dávno vedieť. ()