poster

Sedm pečetí Karla IV. (TV seriál)

Dokumentární / Historický

Česko, 2016, 3 h 36 min (Minutáž: 30–31 min)

 • zette
  ***

  Tento dokument je bezesporu plny informaci, zpracovani je ale takove strohe az nudne. Myslim, ze opravdu zaujme jen divaky, kteri se zajimaji o toto obdobi a Karla IV. samotneho.(20.6.2016)

 • Mlle
  *****

  Skvělé! Jako by se tvůrci konečně poučili ze všech nešvarů televizních dokumentů. Dokument má spád, je obsažný, není osázen zbytečně extrentickými průvodci, nepřekáží tu zbytečné, hrané pasáže, přitom není suchý a nezáživný, naopak nepostrádá napětí, ba vzrušení, ani jiskru nebo vtip. Skvost pro ty, pro něž jsou znalosti vášní.(5.6.2016)

 • dr.fish
  ****

  Důstojná připomínka velkého císaře a krále. I v rámci sedmidílného cyklu zůstáváme sice na povrchu věci, ale dozvíme se alespoň ten základ. Rozhodně jde o dobře stravitelný dokument, který vytvoří pro běžného diváka základní obraz Otce vlasti. 80%(5.11.2016)

 • cpt.Lynch
  *****

  Špičkový obsáhlý dokument o Karlu IV. Forma mi vyhovuje.(10.1.2021)

 • anatheman
  ****

  Sice je dnes jistě obtížné natočit nějaký obsahově přelomový dokument o našem snad nejslavnějším středověkém panovníkovi, ale i tak se mi provedení Sedmi pečetí, které se jako revoluční označit taktéž nedají, velice líbilo. Každá z epizod byla tématicky ucelená a i když se poměrně mezi událostmi a fakty všelijak přeskakovalo, jako celek vše dávalo přehledně smysl. Líbila se mi i grafická podoba veškerých "kronikových" rekonstrukcí a oceňuji i přívětivé průvodce Karlovým životem. Jedinou menší vadu na kráse shledávám na hypnotické hudbě, která mi občas zněla "potterovsky", ale přežít se to dalo. :-)(15.7.2016)