Sedm pečetí Karla IV. (TV seriál)

Dokumentární / Historický

Česko, 2016, 3 h 36 min (Minutáž: 30–31 min)

Tento dokument je bezesporu plny informaci, zpracovani je ale takove strohe az nudne. Myslim, ze opravdu zaujme jen divaky, kteri se zajimaji o toto obdobi a Karla IV. samotneho.(20.6.2016)

Skvělé! Jako by se tvůrci konečně poučili ze všech nešvarů televizních dokumentů. Dokument má spád, je obsažný, není osázen zbytečně extrentickými průvodci, nepřekáží tu zbytečné, hrané pasáže, přitom není suchý a nezáživný, naopak nepostrádá napětí, ba vzrušení, ani jiskru nebo vtip. Skvost pro ty, pro něž jsou znalosti vášní.(5.6.2016)

Důstojná připomínka velkého císaře a krále. I v rámci sedmidílného cyklu zůstáváme sice na povrchu věci, ale dozvíme se alespoň ten základ. Rozhodně jde o dobře stravitelný dokument, který vytvoří pro běžného diváka základní obraz Otce vlasti. 80%(5.11.2016)

Špičkový obsáhlý dokument o Karlu IV. Forma mi vyhovuje.(10.1.2021)

Sice je dnes jistě obtížné natočit nějaký obsahově přelomový dokument o našem snad nejslavnějším středověkém panovníkovi, ale i tak se mi provedení Sedmi pečetí, které se jako revoluční označit taktéž nedají, velice líbilo. Každá z epizod byla tématicky ucelená a i když se poměrně mezi událostmi a fakty všelijak přeskakovalo, jako celek vše dávalo přehledně smysl. Líbila se mi i grafická podoba veškerých "kronikových" rekonstrukcí a oceňuji i přívětivé průvodce Karlovým životem. Jedinou menší vadu na kráse shledávám na hypnotické hudbě, která mi občas zněla "potterovsky", ale přežít se to dalo. :-)(15.7.2016)