Ploty

• Španělsko

USA, 2016, 139 min

August Wilson (divadelní hra)

Fantastický Denzelov výkon, ktorý pre tento krát nespočíva vo forme prezentácie násilia kadejakého druhu, no hlavne v skutočnom hereckom umení. Divák tu narazí na všetky druhy prejavu emócií, pričom najviac žiari práve hlavný "hrdina". Učiť sa takýto scenár, by ma asi porazilo. Priznám sa však, že na mňa samotný film práve pre tieto dôvody spočiatku pôsobil veľmi uhundrane až otravne. Keď však človek pochopí tú hlbokú myšlienku, ocení celkový pohľad na vzťahy v jednej rodine, ktorá je po celý svoj život skúšaná nie len bežnými trápeniami, no najmä neustálemu poúčaniu, svojskému premúdrelému správaniu hlavy rodiny, ktorej sympatie si hádam ani nemožno získať, v konečnom dôsledku ocení čo si tvorcovia zaumienili. Skrátka - otec je len jeden, pričom nie vždy všetko negatívne pôsobiace, musí byť myslené naozaj zle. Aj keď to koniec koncov môže "vypáliť" kadejako ..(20.1.2017)

|95%| Jedná se o ten typ žánru ukecané drama, které samozřejmě jen tak někomu nesedne. Mě to sedlo jako ulité. Podobně ukecané drama s Denzelem FLIGHT mi taktéž bravurně oslnilo. No, nyní k popisu tohoto vydařeného snímku FENCES. Hned od začátku mě to začalo bavit, Denzel Washington je pro mě naprosto skvělý herec a snad do každé role se dokáže vžít. Tohle byla jeho z nejlepších rolí, nepřehrával, uvěřitelné to bylo, prostě nemám slov. Prvních cca 30minut mě trochu z jeho žvanění bolela hlava, ale pak jsem si na to zvykl. Zaujalo mě to natolik, že mi v hlavě utkvělo dost útržků z jeho konverzací, jeho názorů, až jsem se nad tím i já osobně zamýšlel. Jeho nekompromisní konverzace s jeho mladším synem, nedokázal mu říct, že ho má rád, ale že je jeho povinnost se o něj postarat. Dále, odůvodnění jeho nevěry vysvětloval uvolnění od starostí a povinností, soužití rodiny. No, tohle je jeden z aspektů co na filmu oceňuji. Vedle Denzela tu máme snad každého, kdo zahrál na výbornou. Oba jeho synové, manželka, jeho nejlepší kamarád a i mentálně zaostalý bratr. Delší stopáž mi nevadila, i kdyby byl film o půl hodiny delší. Těším se, až si tento skvělý dramatický počin někdy zas pustím. Denzel opět exceloval a už nyní se těším na Equalizer 2!(9.9.2017)

Rozpočet $24miliónovTržby USA $57,682,904Tržby Celosvetovo $64,414,761Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,153,673Tržby za predaj DVD v USA $4,285,065║ Prvá hodinka je dosť rutinná konverzačka na ploche či lepšie povedané malom dvore za domom. Preberá sa oprava plotu, ženské, škriepky,... som to chcel normálne zabaliť, ma to nebavilo, som sa čudoval kam to chce Denzel smerovať. V druhej polovici sa ale prehodia klapky a začne sa to konečne niekam uberať, vzťahovo kryštalizovať. Takže nakoniec aspoň priemer ale druhý krát by som to už nechvel trpieť. /50%/(11.11.2017)

// Poměrně těžký, poměrně nefilmový a s koncem, který se mi neskutečným způsobem příčí. Jenže taky s ukecaným Denzelem Washingtonem, nad jehož další postavou byste zase mohli zlomit hůl v prvních minutách, stačí ovšem chvilku počkat, a ona se vám díky jeho projevu začne opět nehorázným způsobem odvděčovat. Nakonec jsem si z toho vzal víc než jsem čekal, byť to se mnou nezacloumalo tak, jako obvykle. 7/10(11.2.2017)

• Dan9K

Když jsem se po filmu podíval na trailer 2, tak jsem zjistil, že stačilo kouknout jen na něj. Tam je všechno a vypadá to pak, že se tam toho ve filmu děje hodně a že je to opravdu film! Ale do traileru dali všechny scény, co nejsou z dvorku a z baráku, nenechte se tedy zmást. Zbytek je jen z dvorku a z baráku totiž :-) Ale mě by divadelní hra jako film vůbec nevadila, ale ten obsah je naprosto marný, tisíckrát viděný, a není zábavný ani poutavý. Člověk po hodině kecání o ničem zbystří, ale to jenom proto, že se tam objeví to nejomšelejší téma ze všech - SPOILER nevěra KONEC SPOILERU. To je samo o sobě nosné, ale je to hrozně levné. Pak jsou tu ještě tři drobné linky, vztah k synům, práce a vzpomínky na minulost. Ale s výjimkou vztahu k jednomu ze synů je to dost nuda. Jediné, co se na tomhle dá ocenit, jsou ty herecké výkony, ale aby jenom to stačilo na supr film, tak to by mohli střihat jeden film denně. Herecké výkony musejí být prostředek nikoliv cíl.(28.1.2017)

• - Keď sa Troy Maxson (Denzel Washington) bije so svojím synom na dvore za domom, používa baseballovú palicu. Môžete si ale všimnúť, že pri každom zábere ju drží inak. (Johnny.ARN)

• - August Wilson, autor stejnojmenné divadelní hry z roku 1983, trval na tom, že filmovou verzi musí natočit afroameričan. Režie i hlavní role se zhostil Denzel Washington, který si tímto zopakoval svou roli z obnovené hry roku 2010, za kterou získal cenu Tony, stejně tak i Viola Davis, která si rovněž zopakovala svou roli. (Spidey3)