Ploty

• Španělsko

USA, 2016, 139 min

August Wilson (divadelní hra)

Áno, nebol to príbeh dokonalej rodiny, ale myslím, že sa nás tvorcovia vôbec nesnažili presvedčiť o opaku. A keď žena pochováva svojho muža, tiež asi nechce hovoriť ani počuť nič negatívne na jeho adresu, aj keď by sa toho našlo dosť. Tak prečo preboha vytýkať postavám ich chovanie, keď sa tu jednalo práve o správanie sa ľudí vo vnútri toho plota? Pokusy o toleranciu, pokusy o rešpekt. Dlhé premúdrelé kecy. O peniazoch, o minulosti, o zodpovednosti. Veď čo iné sa aj dá robiť za všetky tie roky? Ako inak spolu vychádzať než žiť ako každý vie?(18.3.2017)

Zaoukrouhluji nahoru jen kvůi mé lásce k divadelním konverzačkám. Uvidím, jestli časem přeci jen tu čtvrtou hvězdu nesundám, protože i já sám jsem si vědom toho, že to má zlehka přepálenou stopáž a místy to jen klouže po povrchu. Jinak herci (až na přehrávajícího Williamsona) naprosto dechberoucí. 70%(16.2.2017)

• higuain

Tady ta nominace je vtip? Denzel je prvotřídní herec a toho by se měl držet, protože s jeho režií je to podstatně horší. Tenhle film neví, kdy skončit. Prakticky nic se v něm neděje, jen to strašně pomalu plyne. Postavy jsou všechny ukecaný až běda, takže je stopáž vyplněna sáhodlouhými dialogy, jejichž obsahem ale není nic, co by už v minulosti nenabídla řada jiných filmů. Mezi "nejlepšími filmy roku" je tohle největší omyl.(14.2.2017)

Nejvíce se mi v celém snímku líbila Viola Davis. Jen při jejím sledování jsem měl brutální zimomriavky. Je pro mě parádní satisfakcí, že alespoň několik letošních Oscarů skončilo v těch nejsprávnějších černých rukou. Denzel byl ve své roli rovněž vynikající. Dost se mi líbil komplikovaný charakter hlavní postavy. Kdo se rád pitvá v hlavách lidí, ten by si mohl přijít na své. Jinak celý snímek stojí a padá na dialozích. To, jestli se vám bude líbit se odvíjí právě od toho, či na vás zapůsobí dialogy. Věřím, že hranice mezi tím, či se vám budou dialogy líbit, nebo vás budou nefalšovaně srát, je převelice tenká, přičemž nějakou tu hodinku trvá, než se pořádně rozběhne děj. Denzel sice hraje postavu, která je neskutečně zajímavá. Ovšem nedovedu si představit, že by s ní chtěl někdo strávit více než pár minut. Sype ze sebe životní moudra s neskutečnou kadencí, která životními moudry ani vlastně nejsou a sem tam přidá na zpestření i nějaký kratičký příběh ze svého života, či z života nějakých jiných negrů s těžkým životem a zlým postavením ve společnosti. Hlavní dějová linie je velmi propracovaná, silná, nesmírně originální a celkově prostě dost kvalitní. I přes extrémně dlouhou stopáž snímek nedisponuje slabými místy. S nominací na Oscara nemám nejmenší problém. Snímek si ji právem zaslouží. Jeden z mála negerských filmů, který mi nejenom nevadil, on mě dokonce dost bavil. Lepší 4 hvězdy.(10.3.2017)

• Wacoslav1

Ty vole tohle mělo takový slimáčí tempo, že jsem si až místy říkal, že se dívám na nějakej zpomalenej film nebo jsou ti herci zaseknutí. No nic další nestravitelná oscarovka. Jestli ovšem stačí halda oduševnělých negerských keců a rádoby hereckých výkonů k tomu aby si nějakej akademik u toho vyhonil, pak je všechno ok.10%(5.4.2017)

• - Keď sa Troy Maxson (Denzel Washington) bije so svojím synom na dvore za domom, používa baseballovú palicu. Môžete si ale všimnúť, že pri každom zábere ju drží inak. (Johnny.ARN)

• - August Wilson, autor stejnojmenné divadelní hry z roku 1983, trval na tom, že filmovou verzi musí natočit afroameričan. Režie i hlavní role se zhostil Denzel Washington, který si tímto zopakoval svou roli z obnovené hry roku 2010, za kterou získal cenu Tony, stejně tak i Viola Davis, která si rovněž zopakovala svou roli. (Spidey3)