Dobre vedieť!

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2016, 45 min

Účinkují:

Rastislav Sokol, Juraj Kemka, Róbert Jakab, Samo Trnka, Kristína Svarinská, Marián Mitaš, Peter Sklár, Roman Luknár, Milan Ondrík, Barbora Švidraňová (více)

Nová súťažná, no najmä zábavná relácia, v ktorej proti sebe nastúpia tímy Roba JakabaJuraja Kemku. Každý z kapitánov musí za pomoci svojho hosťa zistiť správne odpovede na netradičné otázky, pričom často vznikajú vtipné situácie. Do tuhého ide najmä v závere relácie. Súperiace dvojice musia zodpovedať spoločnú otázku, pri ktorej vsádzajú sumu, ktorej výšku súperi nevedia. Víťazom sa stane tím s vyššou nahranou sumou. (TV Markíza)

Aljak

Taká jemne preafektovaná napodobenina Čo ja viem. Formát "Dobre vedieť!" je občas dosť zdĺhavý a k tomu tá strojená "vtipnosť" mi príde často nepríjemná. Nič proti Kemkovi a Jakabovi, ale už ich je človek fakt presýtený, keďže ich pchajú pomaly už do každej relácie - no a pozerať sa na nich v rolách premúdrelých zabávačov (+ k tomu aj ďalší "vtipní" súťažiaci hostia), tak toto nie je veru môj šálok kávy. Rastislav Sokol ako moderátor mi spočiatku vadil, ale napokon celkom fajn moderátor. Najlepšie z celej show sú jednoznačne tie dokrútky slúžiace ako demonštrácia odpovede. A občas aj celkom zaujímavé veci sa človek dozvie. ()

Autogram odpad!

Herci, ktorí svoju kariéru založili na trápnosti, sa v tejto relácii našli ako doma. Ťažko sa nájde horší formát akože náučnej relácie, ako je táto šou. Vykrikujúci zabávači predvádzajúci spolu s hosťami svoju nevedomosť na priblblých otázkach má byť asi tá pravá zábava pre masy bažiace po vedomostiach. ()

Angus250

Vela zavisi od hosti, tak ako v Mr.GS. Ked tam boli vyslovene hlupane Rakovska a Mirgova, nedalo sa to pozerat. O par mesiacov si na to nikto nespomenie...Kralovnou vymastenych sliepok je zatial jednoznacne Judinyova - neviem si predstavit viest s nou akukolvek debatu...Jakab sa s nou vyslovene trapil...A Lintner - ved to je kral hlupakov... ()

BarVo

Po pár nie celkom dobrovoľne odsledovaných častiach musím vyjadriť obdiv ako Kemkovi, tak Jakabovi, akých pakov tu zo seba dobrovoľne robia. Neviem, či si to z TV niekto všimol, ale vtipnejší sú častejšie ich hostia a pri horšom výbere sa to nedá počúvať už vôbec. Otázky /až na výnimky/ sú na hlavu, a správna odpoveď vlastne ani nikoho nezaujíma. Útrpné. Pobaví len Samo Trnka a občas podarené dokrútky. ()

helrohir

Ja sa pridám na stranu tých, ktorí túto reláciu veľmi nehania. V porovnaní so zvyškom pôvodnej tvorby, ktorú markíza vysiela, ide o celkom pozerateľný projekt. Hoci tým, že Jakaba veľmi nemusím a Kemka je už okukaný u mňa trocha stráca. Sem tam sa na tom dá aj zasmiať, ale najdôležitejšie je, že sa človek dozvie kopu zaujímavých informácií. ()

• Úvodní znělka pořadu je od americké indie-popové skupiny Saint Motel. Píseň se jmenuje "My Type" a pochází z eponymního EP, které vyšlo v roce 2014. Singl se v řadě evropských zemí vyšplhal do TOP 40 a v Italii se tato píseň stala dokonce platinovou. (Posheidon)