Nadmerne inteligentní bratia Charles (Graham Denman) a Thomas (Jon Kondelik) žijúci so svojou ťažko chorou matkou (Barbara Crampton) sa snažia využívať svoje schopnosti a vraždia bez toho, že by zanechali čo i len najmenšie stopy. Ich ďalšou obeťou je nová čašníčka, ktorá pracuje v podniku, ktorý pravidelne navštevujú. Tentokrát sa im však vraždenie vymkne spod kontroly a urobia viacero chýb. Do mesta po správach o nezvyčajnej sérii vrážd prichádza detektív Homer (Ken Foree), ktorý sa pre bratov stáva nebezpečnou hrozbou. Nie preto, že by mal po príchode nejaké významné dôkazy o ich vine, ale preto, že rovnako ako oni je extrémne inteligentný a má nadprirodzené schopnosti. (Marceloo)

kaylin

Ve filmu „The Divine Tragedies“ překvapivě nefunguje ani gore, které se dalo očekávat dobré. Je zde pár scén, které překvapí, a to docela příjemně, ale je jich jen pár a jako celek to prostě není správně úderné, jak by si divák, který má bizarnosti rád, představoval. „The Divine Tragedies“ tak nakonec působí spíš jen jako čajíček, který chtěl něco říct, ale jen si myslel, že má co sdělit. ()

Marceloo

Nadmerne inteligentní bratia žijúci so svojou ťažko chorou matkou (Barbara Crampton) sa snažia využívať svoje schopnosti a vraždia bez toho, že by zanechali čo i len najmenšie stopy. Ich ďalšou obeťou je nová čašníčka, ktorá pracuje v podniku, ktorý pravidelne navštevujú. Tentokrát sa im však vraždenie vymkne spod kontroly a urobia viacero chýb. Do mesta po správach o nezvyčajnej sérii vrážd prichádza detektív Homer (Ken Foree), ktorý sa pre bratov stáva nebezpečnou hrozbou. Nie preto, že by mal po príchode nejaké významné dôkazy o ich vine, ale preto, že rovnako ako oni je extrémne inteligentný a má nadprirodzené schopnosti. - U týchto festivalových hororov s viacerými zmenami názvov sa často stáva, že trvá velmi dlho, kým sa dostanú medzi verejnosť a preto sa The Divine Tragedies objavil až po 14 mesiacoch od premiéry. Keď som si pozrel meno režiséra a spomenul si na jeho predchádzajúce projekty z dielne SyFy / The Asylum, začalo ma to trochu odpudzovať, ale jednu z mojich najoblúbenejších Scream Queens Barbaru Crampton a charizmatického Kena Foreeho som si nemohol nechať ujsť. Zážitok sa popisuje trochu ťažšie, pretože sa tu prelínajú realita a rôzne zvláštne vidiny, ale inak sa mi to ako príbeh o sériových vrahoch páčilo. Potešili aj odkazy na sériových vrahov Eda Geina, Jeffreyho Dahmera a Teda Bundyho, ktorých ak divák pozná, bude mu inšpirácia u niektorých scén úplne jasná. Krvavé je to dosť, ale v niektorých sekvenciách sa objavili velmi slabé CGI efekty, ktoré tomu trochu uberali na serióznosti. Inak sa mi to od začiatku do konca celkom páčilo a keby dostali dve spomínané hororové legendy viac priestoru, bol by som určite ešte spokojnejší. + Barbara Crampton + Ken Foree + herečka z The Crazies a Ditch + herec z Jersey Shore Massacre a Night of the Living Deb + herec z Insidious, Dementia a Contracted: Phase II ()