Of Mice and Men

(divadelní záznam)
  • USA National Theatre Live: Of Mice and Men
všechny plakáty

Greg25

Režie Anny Shapiro je solidní sázka na jistotu (nikterak inovativní, spíše striktně klasická - ovšem v broadwayském duchu), což je vlastně ta největší škoda celé adaptace. Přesto že Chris O´Dowd s Jamesem Francem jsou skvělý, tak se představení za celou dobu, přes velkou snahu, té hloubky, naléhavosti a emocionality díla vlastně nedoktne. A v konečném důsledku si uvědomíte, že jste viděli i lepší adaptace. Protože v tomhle případě je strašná škoda, že to nejde na větší syrovost, odvážnější režii, protože když na to mám herce, proč do toho nejít. Adaptace, kde formálně bylo vše, ale ve skutečnsoti tam chybělo to hlavní - duše, atmosféra a morální naléhavost předlohy. Jako "výcuc" z knihy pro středoškolské čtenářské deníky ucházející, jako divadelní zážitek slabší. A je rozhodně špatně, když vás v průběhu představení napadne, co za skvostné představení by z toho udělali evropští divadelní tvůrci, při předloze natolik provázané s americkou kulturou to není pro americké tvůrce nejlepší vizitka. To oni by to sakra měli chápat lépe. 65% ()

LucillaP

Další dílek ze skládačky NT Live. Předně jsem byla strašně zvědavá na Chrise O´Dowda, protože jsem ho především znala jako praštěného Roye z IT Crowd. Tam sice válel, ale tohle mělo být z úplně jiného soudku. A dle mého obstál na výbornou. On a James Franco drželi představení nad vodou, já tam tu naléhavost, cit a hloubku viděla. Mě se představení dotklo a jako převedení klasiky na divadelní prkna mi to přišlo víc než dobré. ()