Pomsta (amatérský film)

Akční / Thriller / Drama

Česko, 2016, 44 min

Vítek Martinec

David Balda

Pár mladých lidí se rozhodlo, že si natočí malé mafiánské drama a trochu tak zviditelní svůj talent. Myslím, že ze sebe nemůžou být zklamaní. David Balda, který má velmi nízký věk a za sebou už jeden téměř hodinový film vkročil do Pomsty s velkou vervou, chutí i skvělými nápady. Navíc, přes malý rozpočet se jim povedlo docela dobře technicky snímek zvládnout a divákovi nastolit hlavně perfektní střih a atraktivní pohled z ptačí perspektivy. Celkově je kamera za plusové body a to se týká i hereckých výkonů, které, když jde o středometrážní film, jsou na této úrovni velkou vzácností. Většinou režiséři těchto filmů řeknou svým kamarádům a nejbližším, ať si jdou zahrát, ale v tomto případě šlo naopak o velice pečlivý casting hlavně z divadelní sféry a měli jsme možnost tu zahlédnout i uznávaného herce královehradeckého divadla pana Zapletala. Scénář, který napsal můj spolužák Vítek Martinec měl ze školní projekce velice kontroverzní ohlasy, což jsem se dozvěděla až na besedě s ním a Davidem Baldou. Mně ovšem sedl jako ulitý, neměla jsem pocit zrady z finále a spíše jsem měla radost, jak bylo téma pojato a jak se snažilo hrát i na divákovy emoce nezobrazeným násilím a surovou reálností. Hodnotím kladně, protože respektuji, že člověk, kterému je teprve šestnáct let dokázal zorganizovat tak náročné natáčení a ještě ho držet na dobré úrovni.(2.7.2016)

• Ireth12

Nevím, jak to mám hodnotit, proto se raději zdržím hvězdičkování. Akční filmy nejsou moc můj typ. Herecké výkony musím pochválit, na to, jak mladý Martinec je (mimochodem mám tu čest, že je to student ze stejné školy, takže ho znám). Příběh byl docela dobře promyšlený a herci tak dobří, že jsem se opravdu bála. Už od první smrti (vražda jeho rodičů) jsem měla strach, co se bude dít dál a nechtěla jsem to vidět. Moje obavy byly oprávněné a na konci už jsem brečela. Doufala jsem, že to třeba nakonec dobře dopadne, bohužel se nestalo. Takže ačkoliv měl film velký vliv na moji psychiku, smekám před odvahou a vynalézavostí.(28.6.2016)

• Sirina_

Od studentského filmu jsem nečekala naprosto nic a taky jsem nic nedostala. Na poli amatérských filmů je tohle sice povedený kousek, ale když už se rozhodnu na něco podívat, radši se vyhnu této sekci. Obdivuji práci mladého režiséra a chápu, že každý někde začínal. Pomineme-li fakt, že nelze postavit ruskou půlku filmu na lidech, kteří neumí rusky, je tam mnohem více chyb, které se přehlédnout nedaly. Neustále se opakující klišé. Téměř od začátku filmu jsem věděla jak to bude dál a konec zdaleka nebyl tak nečekaný jak si autor myslel. Některé části filmu a stupidita hlavní postavy mi přišla spíše vtipná, tudíž jsem nemohla ani správně vstřebat myšlenku vážného a dramatického tématu, jež se do nás režisér snažil nahustit. Pokud má drama stejné účinky jako komedie je to ještě pořád drama? Ne není. Zároveň chci podotknout že cena, kterou si autor stanovil za vidění tohoto paskvilu je docela vysoká. Jediné co mě opravdu ohromilo, byly herecké výkony malé Terezky (Vilma Dršatová). Muselo být těžké něco takového sehrát v jejím věku a myslím si, že je to skvělá herečka.(3.7.2017)

Pár amatérských a studentských filmů jsem viděl, ale tenhle byl zdaleka nejpovedenější, protože ty ostatní měli scénáře o ničem. Tenhle příběh byl zajímavý. Škoda, že jen bylo hned ze začátku jasné, kdo jde po Nikolasově rodině a tím pádem ta zápletka nebyla upoutávající. Ale to omlouvá délka filmu, protože ve 45 minutách se nedá vytvořit tak členitý příběh. Co se musí obrovsky pochválit, tak to jsou výkony herců. Hlavně se mi líbila malá herečka, která hrála opravdu věrohodně. Co akorát film trochu kazilo, tak to byly chyby střihače a chyby ve zvuku. Sice pěkné záběry z dronu, ale neuvěřitelné škubance. Střihač asi moc neznal pojem snímová frekvence, tak je jasné, že asi dron dohromady s kamerou nebudou to pravé ořechové. No a při monolozích Nikolase kazil dojem hlas, který hrál jen z jednoho reproduktoru. Ale u studentského fimu jsou to jen maličkosti, a tak hodnotím 4 hvězdami.(23.5.2016)

Studentský středomentážní film Pomsta pro mě byl velkým překvapením. Šla jsem na něj s tím, že by to mohlo být dobré, ale způsob jakým na mě film zapůsobil předčil má očekávání. Co se příběhu týče, není to nějaká velká sláva, ale na necelou hodinu filmu je to dost. Scénář vlastně nikde nedrhne, příběh je sice jednoduchý, ale dostačující. Věřím, že kdyby měl tvůrci více prostředků film by byl ještě více promyšlený a dojetý do detailů. I tak ale vše co bylo potřeba bylo řečeno a ukázáno. Ve zkratce, nijak rozevlátě a to možná i bylo dobře. Hlavní co musím na filmu vyzdvihnout jsou herecké výkony a to hlavně v roli hlavního představitele Vítka Martince. Role byla velmi uvěřitelná a tak silně zahraná. Sám konec filmu a způsob jakým byl vyveden mě velmi silně překvapil a zasáhl. Emoce byly ve filmu tak silné, že mě až dohnaly k slzám, tak pravdivě a silně to bylo zahráno. Bez nadsázky mohu říci, že tento krátký studentský film předčil svou kvalitou a hereckými výkony mnoho současných českých filmů. Věřím, že v budoucí české kinematografii máme velkou naději a český film by mohl opět nabrat nový dech. Těším se co takhle skupina mladých tvůrců předvede příště. Věřím že to bude jen a jen lepší. Tohle bylo totiž skvělé.(14.5.2016)

• - K domu dědečka Nikolase přijíždí auto státní policie, avšak vystupují z něj příslušníci městské policie. (rybicka11)

• - Když Nikolas (Vítek Martinec) mluví z terasy se třemi policisty, má sestřižené vlasy. V následujících scénách je zarostlý. (rybicka11)

• - Když se Nikolas sprchuje a pak jde k umyvadlu, v kohoutku je vidět v odrazu kameraman s celým štábem. (rybicka11)