Pomsta (amatérský film)

Akční / Thriller / Drama

Česko, 2016, 44 min

Vítek Martinec

• mirra66

Hlavní postavou je vojín Armády ČR (asi, podle uniformy to poznat nejde) studující v roce 2016 na vojenské škole v Rusku (já vím, je to opravdu k nevíře), kde samotné studium zatěžuje nejvíce vojínovu játru. Jak se však později dozvíme, tak mozek zatěžován studiem být nemohl, neboť náš vojín žádný mozek neměl. Jeho prozření, tedy tu chvíli, když mu docvaklo kdo se mu chce pomstít, autoři opsali z mého oblíbeného filmu o účetním z Itálie, kde pan účetní také prozřel až ve chvíli, když už se doma téměř utápěl v pečivu. Vzhledem k tomu, že jde o amatérský film, bohužel amatérský i ve významu kvality, tak jej nehodnotím, ale byla to opravdu blbost.(4.4.2018)

Budu hodnotit film šestnáctiletého kluka, ne dlouhou kariérou ošlehaného mazáka. Nejdříve k negativům, některé chyby jsou příliš okaté, patří mezi ně kuriozní ostraha domu, kdy kriminalista posílá dva městské strážníky a jednoho policistu. Tomu bych se ještě dokázala usmát. Ale proč musí herci mluvit rusky, když to skutečně neumí? Tohle už není umělecká nadsázka, tohle by mohlo být důvodem k vyhlášení války. A uvědomme si, že Rusů je mnohem více, než nás. Naštěstí v té hatmatilce určitě žádný Rus svůj rodný jazyk nepozná. Nyní k pozitivům. Svižný, dobře napsaný příběh, slušně zahraný, přiznávám, že nejvíce se mi líbil hlavní mafián, cynický, drsný a dokonce (na poměry filmu) dobře mluvil rusky. Závěr se zlomeným hlavním hrdinou už herecky nevyšel, byl zbytečně přepálený, ale vzhledem k celku je to drobná piha na kráse.(2.8.2018)

Věděl jsem předem, že uvidím amatérský film, takže jsem od toho neočekával žádného konkurenta Gomorry nebo kopii Kmotra. Dostal se mi film party nadšenců, takže to budu srovnávat s jinými amatérskými filmy. Pár jsem jich viděl a u tohoto můžu říct, že kamera a vizuál patří mezi ty lepší, herecké výkony úsměvné nepřekračující průměr, dokonce akční scény realističtější než u seriálů současné levné tv produkce. Jako sběratel filmových kuriozit dám tři hvězdy, protože: 1) nadšení filmařů, mládí a elán vpřed! každý nějak musel začít 2) natočit polovinu filmu v cizím jazyce ( čili ruština ) se mi zdá pracnější, než se obtěžuje největší komerční produkce ( nejdražší Lída Bárová byla předabovaná kompletně !!!) 3) vždycky fandím těm kteří za nula peněz stvoří pokus o něco, než těm, kteří za hodně peněz udělají sračku.(16.4.2018)

• DaltoNner

No, řekněme to takhle... Scénář je už přece jenom dost ohraný a včetně filmů to vidíme i v kdejakém seriálu. Tady je to ještě o krok udělané hůř, když nám je všechno jasné už na začátku. Do toho věčně otravné a nepotřebné mezititulky. "Režisér" si to ale zachraňuje tím, že do některých rolí obsadil herce. Byť to v některých částech stejně nepomáhá a spíš to působí příliš uměle. K tomu všemu špatný zvuk, kdy se na diváka něco valí z jednoho reproduktoru, potom zas z druhého, jinde to zase zní, jako by to bylo dabované přes Skype. Byla tam spousta (asi nechtěných) směšných situací. Např.: krev na posteli, která vypadala spíš jak při menstruaci. A ne po vraždě dědečka. Nebo titulek "Dům dědy", kdy se smálo celé kino. A tím se dostávám k tomu, že autor měl jakousi záhadnou potřebu to všem ukázat na velkém plátně a ještě za 100 Kč na osobu. Ze slušnosti bych mu dal dvacku ale potom ho vyhnal z města. Řekněme, že jedna hvězda = ta dvacka.(22.10.2016)

Pár mladých lidí se rozhodlo, že si natočí malé mafiánské drama a trochu tak zviditelní svůj talent. Myslím, že ze sebe nemůžou být zklamaní. David Balda, který má velmi nízký věk a za sebou už jeden téměř hodinový film vkročil do Pomsty s velkou vervou, chutí i skvělými nápady. Navíc, přes malý rozpočet se jim povedlo docela dobře technicky snímek zvládnout a divákovi nastolit hlavně perfektní střih a atraktivní pohled z ptačí perspektivy. Celkově je kamera za plusové body a to se týká i hereckých výkonů, které, když jde o středometrážní film, jsou na této úrovni velkou vzácností. Většinou režiséři těchto filmů řeknou svým kamarádům a nejbližším, ať si jdou zahrát, ale v tomto případě šlo naopak o velice pečlivý casting hlavně z divadelní sféry a měli jsme možnost tu zahlédnout i uznávaného herce královehradeckého divadla pana Zapletala. Scénář, který napsal můj spolužák Vítek Martinec měl ze školní projekce velice kontroverzní ohlasy, což jsem se dozvěděla až na besedě s ním a Davidem Baldou. Mně ovšem sedl jako ulitý, neměla jsem pocit zrady z finále a spíše jsem měla radost, jak bylo téma pojato a jak se snažilo hrát i na divákovy emoce nezobrazeným násilím a surovou reálností. Hodnotím kladně, protože respektuji, že člověk, kterému je teprve šestnáct let dokázal zorganizovat tak náročné natáčení a ještě ho držet na dobré úrovni.(2.7.2016)

• - Když se Nikolas sprchuje a pak jde k umyvadlu, v kohoutku je vidět v odrazu kameraman s celým štábem. (rybicka11)

• - K domu dědečka Nikolase přijíždí auto státní policie, avšak vystupují z něj příslušníci městské policie. (rybicka11)

• - Když Nikolas (Vítek Martinec) mluví z terasy se třemi policisty, má sestřižené vlasy. V následujících scénách je zarostlý. (rybicka11)