O perníkové chaloupce

O perníkovej chalúpke

Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 89 min

• Segrestor

Nemá smysl psát, že autoři popíjeli mezkalin, když se patlali se scénářem. Po zhlédnutí filmu to dojde každému. Mezkalin je halucinogenní svinstvo a při tvorbě pohádek pro děti by se měl užívat v nejmenší možné míře. Takhle vznikla pohádka, která musela učarovat snad jen Terrymu Gilliamovi a proto natočil Strach a hnus v Las Vegas.(19.7.2011)

• Phobia

To jsem zas měla ten pitomý nápad pustit si k nedělní přípravě oběda televizi. Teletext hlásil nevinně znějící pohádku "O perníkové chaloupce", tak jsem to přepnula na hovNova Cinema... O minutu později jsem se přistihla ve stále stejné pozici stojícího solného sloupu, oči jak basketbalové míče, bradu u kolen. Přemoudřelý Jeníček s přemoudřelou Mařkou hopsají po lese s plešatým buzerantem v plyšových bačkorách - říkají mu "Hajajo" - a hledají fastfood s celonočním provozem; nemají to složité, neonové nápisy jim ukazují cestu... WTF?!?! Střih, koukáme do obýváku jakéhosi latexového zeleného hnusáka, asi skřeta, co čumí na teleshopping, objednává přípravky na hubnutí a každou chvíli si mohutně ubzdí... WTF?!?!?! Víc mi nebylo třeba, v těch několika desítkách vteřin jsem poprvé pochopila, proč je někdo schopen unést Boeing 747 a napálit to s ním do mrakodrapu, ve snaze zbavit svět co nejvíce jedinců s diagnózou "občan USA". Mám pro tuhle zpotvořenost dvojici upřímných slov: NEHORÁZNÁ PYJOVINA! Doufám, že za prznění dětského vkusu šel celý štáb sedět na doživotí, odsouzen k celodennímu sledování podobných zblitků! Odpad je pro tuhle sračku příliš lichotivý výraz. 0%(9.5.2010)

• hippyman

u všech prdů a krků, na tohle jsem měl ve své chaloupce tuze málo perníku, abych to pobral! ale nemůžu říct, že jsem se aspoň občas nebavil, je to tak příšerně debilní, až je to místy vtipný (bohužel fakt jen místy)... nicméně pro malého (tedy předlohy třeba ještě neznalého) diváka to může být otřesná mystifikace a já už každopádně vím, co svým (pro jistotu značně odrostlým) dětem či (pro jistotu značně opilým) přátelům budu pouštět za trest, když budou zlobit. 20%(8.3.2011)

• lakikaki

Začal som to pozerať len kvôli tomu, že tam hra Dakota Fanning. Myslel som si, že je jednou z tých detských hviezd, ktoré účinkujú v kvalitných (alebo aspoň v mainstreamových) filmoch. No veľmi som sa mýlil. Toto je jeden z filmov, ktoré zvyknú vysielať na stanici JETIX a to, myslím, hovori za všetko. Uvažoval som, či mám dať vôbec tú jednu hviezdičku, ale nakoniec som sa rozhodol, že sa to možno nejakým dvoj-trojročným deťom môže páčiť. Ostatní nech sa radšej tomuto filmu vyhýbajú.(27.12.2006)

• DocBrown

Priserna Hollywoodska slatanina, ani pro male, ani pro velke deti. Pouze pro deti po lobotomii. Sandman (v prekladu Hajaja) ovlada kung-fu, Macecha si objednava drink "protrepat-nemichat", Troll strili z jakychsi phaseru, sexy bludicka je zrejme sestrou Lary Croft. A jeste si berou do huby bratry Grimmy, jako ze oni to od nich opsali.(9.8.2009)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Burbanku v Kalifornii. (rafix)