Reklama

Reklama

Mateřská posedlost

(TV film)
  • USA Taken Back: Finding Haley (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA / Kanada, 2012, 85 min

Obsahy(1)

Po únosu tříleté dcery Haley nevzdala fotografka Karen snahu ji najít celých dlouhých dvanáct let. Jejími únosci byli nešťastní rodiče, kteří přišli o dítě. Aby zachránili vlastní štěstí, zničili štěstí druhých... Před dvanácti lety se nešťastnou náhodou utopila ve vaně malá Emma, dcera Susan a Dava. Pohřbí ji do neoznačeného hrobu, a Susan se rozhodne opatřit si jiné děvčátko. Zajde na pouť, kde se zrovna baví Karen Turnerová se svou tříletou dcerkou Haley. Karen Haley fotí a nechá ji jezdit stále dokola, když na chviličku otočí hlavu jinam, Haley zmizí. Karen je šílená strachy a Haley hledá, ale bohužel nenajde. Haley zmizela, ani policie nemá jedinou stopu. Karen podřídí celý svůj život hledání ztracené dcery a její manžel Tim ji po dvou letech opouští. Domnívá se, že je potřeba jít dál a smířit se s neštěstím, ale to Karen odmítá. Po rozvodu jí připadne dům, ve kterém žijí, a Karen v domě stále nechává dceřin pokojíček tak, jak ho Haley opustila. Karen hledá dceru po celé zemi, v domě nežije, ale neprodá ho, kdyby se Haley vrátila... Od únosu uplyne dlouhých dvanáct let a Karen se vrací do města. Má tu nějakou práci. Bude fotit studenty do ročenky. Nechce se však vracet do svého domu, a tak bydlí u své přítelkyně Megan, která pracuje na policii jako úřednice. Megan přemlouvá Karen, aby už s hledáním přestala a začala konečně žít, ale Karen to nehodlá vzdát. Je úplně posedlá a dost často se jí stává, že v některé dívce poznává svou dceru. Za to byla několikrát potrestaná, ale ani to ji neodradí. Mezitím Susan s Davem vychovávají Haley, které dali jméno Emma po zemřelé dceři. Emma samozřejmě nemá ani tušení, že není jejich. Byla příliš malá a na událost si již dávno nepamatuje. Susan je na Emmu velmi přísná. Emma nesmí na krok sama, Susan ji vozí do školy i ze školy a Emma, které je již 15 let, začíná mít matčiny péče plné zuby. Když ji Karen fotí do ročenky, je si jistá, že je Emma její dcera Haley. Nechce však nic uspěchat, a tak Emmu sleduje. Megan ji prosí, ať to nedělá, zase se dostane do maléru, ale Karen si nedá říct. Emma se doma zmíní, že fotografka, která je fotí do ročenky, je nějaká divná, dávala jí divné otázky. Susan okamžitě zbystří, má strach, že její temné tajemství by se mohlo prozradit, a tak Karen sleduje až do Meganina domu. Nic neudělá, jen ví, kde bydlí. I Karen už ví, kde bydlí Emma, a když nikdo není doma, vloupe se do domu a z Emmina pokojíčku vezme plechovku od Coca Coly a požádá Megan, aby v policejní databázi porovnala otisky prstů. Poté od Megan odjíždí do svého domu, aby ho připravila na Emmin příchod. Vyčíhne si vhodný okamžik, a Emmu unese. Doma pak vystrašené Emmě poví celou pravdu. Emma jí zpočátku vůbec nevěří a chce, aby ji pustila, ale postupně se jí v paměti vybavují některé okamžiky, které potvrzují, že Karen mluví pravdu. Když Emma nepřijde domů, Susan dojde, že je zle. Ač ji Dave prosí, aby nic nepodnikala, Susan si vezme pistoli a jede do Meganina domu... (TV Prima)

(více)

Recenze (5)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Film už na prvý pohľad vyznieva dosť prvoplánovo a plne predvídateľne. Pozrel som si ho úplne náhodou (keď som nechal bežať televízor a zrazu išiel tento film), no napokon ma to celkom zaujalo a v podstate aj prekvapilo. Áno, bolo absolútne jasné, kam celý dej speje a ako to celé skončí, ale napriek tomu to bolo celkom zručne natočené, a dokonca to nebolo ani náhodou amatérske ako tomu býva zvykom pri TV filmoch. Navyše, aj po dialógovej stránke to bolo vydarené (a to u mňa dosť zaváži). Miestami mi síce prekážala občasná teatrálnosť (najmä v záverečnej fáze), ale v podstate som bol po zhliadnutí tohto filmu skôr milo prekvapený :) ()

Lyžař odpad!

všechny recenze uživatele

Myslenka nevypada zle. Bohuzel ale realizace nejen ze pokulhava. Ona nedava smysl! Tolik scen, ktere neukazuji ani drobet lidskeho chovani... ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

Matke unesú trojročnú dcéru, policia, FBI nic nenajdu, manžel to nevydrží, rozvedie sa, mama neustále hlada až jej z toho šibe, trocha primitívne, postavené na náhodnom stretnutí po dvanástich rokoch, herecky nic mimoriadne. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama