Najnovšia hra Mareka Maďariča Dáma bez kamélie už svojím názvom dáva najavo, že nie je len dramatizáciou slávneho románu. Autor sa ním voľne inšpiruje a svoj príbeh zbavený sentimentálnej optiky zasadzuje do súčasnosti. Hra sa odvíja v prostredí dnešnej slovenskej vyššej spoločenskej triedy, ktorá prežíva hmotný blahobyt, rovnako však aj intenzívne osobné tragédie. Láska ku krásnej Rite, ktorej predobrazom je románová Margherita Gautierová, má veľkolepý dramatický oblúk: žena, kvôli ktorej vzťah otca a syna utrpí nezvratnú ranu, sa napokon stala nedostupnou pre oboch - ale až za cenu jej tragickej smrti.

Marek Maďarič vytvoril novú pôvodnú hru, v ktorej sa postavy navzájom prežívajú sklamanie, odhaľujú svoje skryté tajomstvá a zažívajú krach svojich životných predstáv. Osudovú tému lásky stvárňujú v troch polohách - láska kupovaná a predstieraná, láska skutočná, takmer nedosiahnuteľná a napokon i zradená. Motívom Dumasovej predlohy autor dáva archetypálny rozmer ľudskej vášne, ktorá ostala od Dumasových čias až dodnes nezmenená. (STV)

mira007

" Rhytm is a dancer ... " disco začátek záznamu divadelní hry dle románu A.Dumase o nemocné krásce s lehčími mravy, který v divadle Aréna zasadili na taneční parket. Skvělým hereckým výkonům vévodí Natália Puklušová jako hlavní hrdinka. Tyhle divadelní záznamy je dobré si pouštět vždy po shlédnutí nějakého nekonečného ateliérového seriálu, aby člověk na první dobrou viděl co je dobrý herecký výkon a výkon nazkoušený deset minut před klapkou. ()

rivah

Dobře napsané, režírované i zahrané. Pouze ta aréna-ring s padajícími zlatými a stříbrnými flitry mi připadala poněkud bombastická. ()