Mladá sirota Mary prechádza do opatery svojho strýka a tety, ktorí podnikajú v lodnej doprave. Keď však Mary zistí, že firma je len zástierkou pre bandu pirátov, ženúcich nákladné lode do zhubných skalných útesov, začne sa báť o svoj život. Podľa románu Daphne D. Maurier (REBECCA, VTÁCI). (POMO)

EdaS

Jamaica Inn není typický Hitchcock, stejně jako není typický Hitchcock Rebecca. Na druhou stranu má tahle adaptace Daphne Du Maurier atmosféru, tempo, napětí a kvalitní herecké obsazení. Laughton často tak trochu přehrával, ale zrovna sem se to hodí. Restaurovaný obraz z Blu-raye od Arrow Academy nemá chybu. ()

classic

Jamaica Inn, je sprvoti výnimočný film s ešte výnimočnejším režisérom, pod ním - podpísaným ! Hitchcocka - MILUJEM, lebo je skvelý režisér, a ja sa už blížim k 30. videných filmov, ktoré sú perfektné, udržuje si po celú kariéru - vysokú úroveň, a ešte sa podpisuje vo svojich filmoch tak, že sa na pár sekúnd, v nich - MIHNE, čiže maličké CAMEO, sa zaznamenáva. To si môže dovoliť len HITCH, A NIKTO INÝ ! Síce v Jamaice, sa neobjaví, ale má zaujímavý príbeh, t.j - film pracuje so zaujímavou myšlienkou, ktorá po čase, pôsobí až odpudivo, či chaoticky ! A spomínaná Jamaica INN, je PAJZEL, v ktorom sa kujú zlomyselné plány... Velí tomu skorumpovaný SUDCA, ktorý má dve tváre, aby jeho blízki, nevedeli, čo je v skutočnosti, zač. Mary Yellin, je mladá a krásna žena, ktorá mieri do pajzlu, lebo tam má tetu a strýka, strýko je inak, poriadny hajzel, ktorý deptá svoju ženu. Nevie, čo ju čaká, a nebude to prechádzka ružovou záhradou ! Aby som trochu načrtol, čo mám na mysli. V úvodnej a vynikajúcej scéne, vidím ako ľoď mieri k útesu, najprv vidí falošný maják, aby vzápätí, svetlo zmizlo, narazí, prídu lupiči, ktorí pozabíjajú posádku a okradnú ich ! Obohatia sa a nič si z toho nerobia. V bande, je jeden tajný človek, inkognito, policajt, ktorého sa pokúšajú obesiť, pričom ešte nevedia s kým majú, čo dočinenia, Mary ho zachráni + idú k sudcovi, SIROVI - PENGALLANOVI, ktorý sa hrá, že je neviniatko, ale tento blb, je v tom zapletený, až po uši... Potom, akonáhle, budú u sudcu, môj záujem sa pomaličky vytráca, i keď je tam nádherná - MAUREEN ! Behajú, ako splašené kury, policajta odrbáva, Mary chodí ako zmyslov - zbavená, zvláštne sa to zvrtne. Film má skvelú kameru, réžiu a strih, i herecké výkony sú geniálne, taký Charles Laughton, predvádza svoje herecké - UMENIE, ktorému rozumie, s Maureen sa poznajú, zahrali si v The Hunchback of Notre Dame, ale i popri mojich pochvalách, je film tak akosi - divný... Nie je to zlý Hitchcock, zo začiatku som bol nadšený, neskôr sa to prehuplo do priemeru, odkiaľ sa už nikde vyššie - nevyšvihol, čo je škoda, lebo ako vravím, film má také čaro, ktoré sa vytráca, každou svojou ubehnutou sekundou... ()

Historik

Je pravda, že tím, že pointa, tedy, kdo je mužem v pozadí, se prozradí už na začátku, film přichází o mnoho napětí, ale i bez toho je tato zjednodušená románová adaptace působivou romanticko dobrodružnou podívanou. A když vezmeme v úvahu rok výroby, řekl bych, že ve zkoušce času velmi dobře obstála. ()

Anderton

Skoro by som dal Jamaica Inn aj piatu hviezdu, ale zopár vecí mi v tom bráni. Tie nedostatky budú asi lepšie zmotivované v románe, teda možno... Nechcem prejsť k spoilerovaniu, ale jedna vražda v jeden dôležitý moment filmu by veci výrazne pre hlavnú zápornú postavu ľahčila a takisto občas nejaký ten súboj, napr. muž a žena na útese, nepôsobia zrovna vierohodne. Inak dokonalá atmosféra, úlisná banda lumpov, krásna Maureen a geniálny záporák v podaní Charlesa Laughtona. Osobne som s vyložením kariet na stôl pomerne skoro skôr spokojný, akoby som mal iba na konci pokrčiť ramenami, že to predsa bolo jasné od začiatku. Prekvapuje ma, že je film v modrých číslach. 90% ()

Padme_Anakin

Ozdobou tohoto snímku je Maureen O'Hara, půvabná mladá žena, která na sebe poutá pozornost, jen se objeví na scéně.. Za zmínku určitě stojí přesvědčivý Charles Laughton, kterému mám obrovskou chuť ublížit.. Příběh o bandě pirátů, jedné krásce a jednom spravedlivém (v utajení) je v podstatě asi lehce zapomenutelný, já jsem si ho připíchla do své sbírky filmů Alfreda Hitchcocka a nelituji.. ()

• První ze tří povídek od Daphne Du Maurier, kterou Hitchcock zfilmoval. Další byl film Mrtvá a živá (1940) a Ptáci (1963). (Kulmon)
  • Poslední film, který Hitch natočil ve Velké Británii před svým odchodem do Hollywoodu. (Kulmon)