poster

Jamaica Inn

Dobrodružný / Krimi

Velká Británie, 1939, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ***

  18. století, u jamajského pobřeží sídlí banda hrdlořezů, kteří přepadají ztroskotané lodě a zabíjejí všechny přeživší. Vede je místní hospodský, k jehož ženě přijíždí na návštěvu neteř z Irska. A aby toho nebylo málo, v pozadí za nitky tahá mocný soudce a... víc by bylo škoda prozrazovat. Hitchcock si s dobrodružně romantickou podívanou poradil po svém, na pozadí pirátských přepadů rozehrál hru o několika postavách u kterých nevíte na čí straně vlastně jsou a podařilo se mu tak i přes odlehčený žánr vyvolat slušné napětí. Mínusem je výprava a vůbec technická stránka filmu, ty tři kulisy kde se děj odehrává jsou docela o ničem. Ale zábava to byla slušná.(25.2.2015)

 • liquido26
  ****

  Jamajská krčma je skvěle obsazený snímek. Charles Laughton je tak slizský, že byste mu ani ruku nepodali, Leslie Banks je taky pěknej záporák, no a Maureen O´Hara byla jednou z nejhezčích hereček té doby. Atmosféra je skvělá, příběh není nic extra a souhlasím s Hitchcockem, že pointa se měla vyzradit až na konci, nikoliv hned na začátku. Film by byl mnohem zajímavější a napínavější, kdyby se nevědělo, kdo stojí v čele tý bandy.(22.12.2009)

 • Historik
  ****

  Je pravda, že tím, že pointa, tedy, kdo je mužem v pozadí, se prozradí už na začátku, film přichází o mnoho napětí, ale i bez toho je tato zjednodušená románová adaptace působivou romanticko dobrodružnou podívanou. A když vezmeme v úvahu rok výroby, řekl bych, že ve zkoušce času velmi dobře obstála.(25.1.2012)

 • Anderton
  *****

  Skoro by som dal Jamaica Inn aj piatu hviezdu, ale zopár vecí mi v tom bráni. Tie nedostatky budú asi lepšie zmotivované v románe, teda možno... Nechcem prejsť k spoilerovaniu, ale jedna vražda v jeden dôležitý moment filmu by veci výrazne pre hlavnú zápornú postavu ľahčila a takisto občas nejaký ten súboj, napr. muž a žena na útese, nepôsobia zrovna vierohodne. Inak dokonalá atmosféra, úlisná banda lumpov, krásna Maureen a geniálny záporák v podaní Charlesa Laughtona. Osobne som s vyložením kariet na stôl pomerne skoro skôr spokojný, akoby som mal iba na konci pokrčiť ramenami, že to predsa bolo jasné od začiatku. Prekvapuje ma, že je film v modrých číslach. 90%(23.6.2017)

 • EdaS
  ****

  Jamaica Inn není typický Hitchcock, stejně jako není typický Hitchcock Rebecca. Na druhou stranu má tahle adaptace Daphne Du Maurier atmosféru, tempo, napětí a kvalitní herecké obsazení. Laughton často tak trochu přehrával, ale zrovna sem se to hodí. Restaurovaný obraz z Blu-raye od Arrow Academy nemá chybu.(11.2.2017)

 • - Údajně film, z jehož režírování byl Hitchcock nejvíce nešťastný. (Kulmon)

 • - Poslední film, který Hitch natočil ve Velké Británii před svým odchodem do Hollywoodu. (Kulmon)

 • - První ze tří povídek od Daphne Du Maurier, kterou Hitchcock zfilmoval. Další byl film Mrtvá a živá (1940) a Ptáci (1963). (Kulmon)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace