Jamajská krčma je skvěle obsazený snímek. Charles Laughton je tak slizský, že byste mu ani ruku nepodali, Leslie Banks je taky pěknej záporák, no a Maureen O´Hara byla jednou z nejhezčích hereček té doby. Atmosféra je skvělá, příběh není nic extra a souhlasím s Hitchcockem, že pointa se měla vyzradit až na konci, nikoliv hned na začátku. Film by byl mnohem zajímavější a napínavější, kdyby se nevědělo, kdo stojí v čele tý bandy.(22.12.2009)

Skoro by som dal Jamaica Inn aj piatu hviezdu, ale zopár vecí mi v tom bráni. Tie nedostatky budú asi lepšie zmotivované v románe, teda možno... Nechcem prejsť k spoilerovaniu, ale jedna vražda v jeden dôležitý moment filmu by veci výrazne pre hlavnú zápornú postavu ľahčila a takisto občas nejaký ten súboj, napr. muž a žena na útese, nepôsobia zrovna vierohodne. Inak dokonalá atmosféra, úlisná banda lumpov, krásna Maureen a geniálny záporák v podaní Charlesa Laughtona. Osobne som s vyložením kariet na stôl pomerne skoro skôr spokojný, akoby som mal iba na konci pokrčiť ramenami, že to predsa bolo jasné od začiatku. Prekvapuje ma, že je film v modrých číslach. 90%(23.6.2017)

Jamaica Inn není typický Hitchcock, stejně jako není typický Hitchcock Rebecca. Na druhou stranu má tahle adaptace Daphne Du Maurier atmosféru, tempo, napětí a kvalitní herecké obsazení. Laughton často tak trochu přehrával, ale zrovna sem se to hodí. Restaurovaný obraz z Blu-raye od Arrow Academy nemá chybu.(11.2.2017)

Jamaica Inn, je sprvoti výnimočný film s ešte výnimočnejším režisérom, pod ním - podpísaným ! Hitchcocka - MILUJEM, lebo je skvelý režisér, a ja sa už blížim k 30. videných filmov, ktoré sú perfektné, udržuje si po celú kariéru - vysokú úroveň, a ešte sa podpisuje vo svojich filmoch tak, že sa na pár sekúnd, v nich - MIHNE, čiže maličké CAMEO, sa zaznamenáva. To si môže dovoliť len HITCH, A NIKTO INÝ ! Síce v Jamaice, sa neobjaví, ale má zaujímavý príbeh, t.j - film pracuje so zaujímavou myšlienkou, ktorá po čase, pôsobí až odpudivo, či chaoticky ! A spomínaná Jamaica INN, je PAJZEL, v ktorom sa kujú zlomyselné plány... Velí tomu skorumpovaný SUDCA, ktorý má dve tváre, aby jeho blízki, nevedeli, čo je v skutočnosti, zač. Mary Yellin, je mladá a krásna žena, ktorá mieri do pajzlu, lebo tam má tetu a strýka, strýko je inak, poriadny hajzel, ktorý deptá svoju ženu. Nevie, čo ju čaká, a nebude to prechádzka ružovou záhradou ! Aby som trochu načrtol, čo mám na mysli. V úvodnej a vynikajúcej scéne, vidím ako ľoď mieri k útesu, najprv vidí falošný maják, aby vzápätí, svetlo zmizlo, narazí, prídu lupiči, ktorí pozabíjajú posádku a okradnú ich ! Obohatia sa a nič si z toho nerobia. V bande, je jeden tajný človek, inkognito, policajt, ktorého sa pokúšajú obesiť, pričom ešte nevedia s kým majú, čo dočinenia, Mary ho zachráni + idú k sudcovi, SIROVI - PENGALLANOVI, ktorý sa hrá, že je neviniatko, ale tento blb, je v tom zapletený, až po uši... Potom, akonáhle, budú u sudcu, môj záujem sa pomaličky vytráca, i keď je tam nádherná - MAUREEN ! Behajú, ako splašené kury, policajta odrbáva, Mary chodí ako zmyslov - zbavená, zvláštne sa to zvrtne. Film má skvelú kameru, réžiu a strih, i herecké výkony sú geniálne, taký Charles Laughton, predvádza svoje herecké - UMENIE, ktorému rozumie, s Maureen sa poznajú, zahrali si v The Hunchback of Notre Dame, ale i popri mojich pochvalách, je film tak akosi - divný... Nie je to zlý Hitchcock, zo začiatku som bol nadšený, neskôr sa to prehuplo do priemeru, odkiaľ sa už nikde vyššie - nevyšvihol, čo je škoda, lebo ako vravím, film má také čaro, ktoré sa vytráca, každou svojou ubehnutou sekundou...(5.3.2016)

• cure

Komentár na tento film vystihol najlepšie sám režisér Hitchcock, ktorý sem dal užívatel kyselina. Skutočne ide o stupídne spracovanie knižnej predlohy od Daphne D. Maurier a to presne z dôvodu, ktoré pomenoval režisér. Ono je celá táto adaptácia dosť čudná, pretože SPOILER: skutočným šéfom bandy podľa knižnej predlohy je referend a nie sudca. Čo sa mi na tom páčilo, že napriek nezmyselnej logike celého scenára urobil z toho Hitchock aspoň pozerateľné dielom, teda pokiaľ ide o hercov a samotnú atmosféru. Toho Charlesa Laughtona mu zrejme do úlohy sudcu niekto nanominoval, inak si neviem vysvetliť, čo tam taký "herec" robil. Ak už niekto nechce čítať knihu tak odporúčam radšej filmovú adaptáciu z 1985, ktorá je napriek tomu, že tam hrá hlavnú úlohu Jane Seymour , určite lepšia ako toto čudo. Kto má záujem tu si môže celý film pozrieť: http://www.youtube.com/watch?v=yLyXBRs8Zmo(11.8.2011)

• - Údajně film, z jehož režírování byl Hitchcock nejvíce nešťastný. (Kulmon)

• - První ze tří povídek od Daphne Du Maurier, kterou Hitchcock zfilmoval. Další byl film Mrtvá a živá (1940) a Ptáci (1963). (Kulmon)

• - Alfred Hitchcock si ve filmu netypicky nevystřihl cameo. Patrně pod vlivem toho, že ho práce na filmu neoslovila. (Kulmon)