Imagine

Imagine

Experimentální / Dokumentární / Hudební

USA, 1972, 70 min

Imagine - výborná pieseň, názov albumu Johna Lennona ale aj názov tohoto artového filmu. Ja mám rada artové filmy a chodím na ne pravidelne do kina. Ale spracovanie tohoto filmu bolo aj na mňa trosku silná káva. Film má niekoľko rovín - spev a piesne Johna Lennona z albumu Imagine (100%), zaujímavé a farebné spracovanie jednotlivých obrazov filmu ukazujúce život Johna a Yoko a tiež módu začiatkom 80 rokov (70%), spev a piesne Yoko Ono - pre mňa falošné a neladiace tóny ako keby nejakej Marťanky (20%) a bohužiaľ amatérsky strih filmu, ktorým inak zaujímavé jednotlivé obrazy sú pozliepané do nesúviaceho celku, ktorý vyžaduje dosť veľkú dávku pozornosti ho sledovať. Ale tento celok ukazuje hlavne veľkú lásku Johna a Yoko a ukazuje ako boli spriaznené duše. Podľa mňa toto bol asi hlavný dôvod pre tento film (okrem hudby). Ale keďže John Lennon a jeho pieseň Imagine sú nadčasové, musím prepáčiť nedokonalosti tohoto dielka a pamätať si budem výbornú hudbu a Johnon úsmev očami za sklami jeho lennonoviek!(7.10.2018)

Parádní dílo, kde spousta věcí není řečeno, ale jen jaksi režijně naznačeno. :) Škoda ale jen, že na ČT art pro tento umělecký snímek nebyly udělány titulky k písním... :) Zvedlo by to level ještě o něco výš, kdyby si člověk nemusel hledat překlady, jejichž text taky značně koresponduje s tím, co vidíme obrazově či to doplňuje.(9.11.2020)

• ostravak30

V mém osobním žebříčku jsou experimentální filmy někde hodně dole. Já osobně jsem neshledal na filmu nic zajímavého. Ovšem záleží co komu přijde zajímavé. Možná někoho zaujme Yoko Ono neustále polonahá, strkající svá prsa do každého druhého záběru. Nebo psychohrátky při hře šachy či a dalších nesmyslech. Ze skutečného života této dvojice to neukázalo skoro nic. Nebo nic reálného. K Yoko Ono ještě musím dodat, že jsem přečetl několik článků a docela si myslím, že ač nezpůsobila rozpad kapely Beatles stejně to byla mrcha. Způsob, jakým připravila Johnna Lennona o manželku či fakt, že se vtírala na zkoušky skupiny a chtěla ovlivňovat její chod také o něčem svědčí. Bohužel je to prostá zlatokopka, která si šla tvrdě za svým a také toho dosáhla. Přiživovala se na slávě Lennona. Nezpochybnitelné však je, že když jeho sláva pominula a on spadnul na dno, tak ho držela. Za mě velmi zbytečný film, který nic podstatného neřekne.(16.10.2020)

• mcleod

Písničky Johna Lennona (a dvě Yoko Ono) doplněné převážně o záběry ze života na Lennonově panství. Lépe tento film nejde popsat. Experimentalita filmu je pochybná, až na pár divných (neřekl bych, že surrealistických) scén či záběrů postrádajících hlubší myšlenku je film vcelku klasicky natočený. Jako klipy výborných písní by to nebylo špatné (ačkoli i to by šlo natočit lépe... obraz příliš neodpovídá textu a smyslu písní), ale jako film je to slabé.(11.5.2012)

John Lennon no prostě na tu nejlepší nejlepší jedničku :-) Občas trochu vtípů u kterých jsem se náramě bavil :-D :-) A prostě výborná hudba :-) Tohle se Johnovi a Yoko opravdu povedlo na jedničku :-) Podle mě film mohl být trochu i delší ale to mě vůbec nevadí :-) Rád se zase na něj velmi rád podívám :-) Mám tě rád Johne :-)(22.2.2014)

• - Hoci sa Andy Warhol vo filme na pár sekúnd objavil, nie je uvedený v záverečných titulkoch. (Saber)