Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký film byl natočen podle úspěšné knihy spisovatelky a scenáristky Marii Rodgersové. Vděčné komediální téma o záměně matky s dcerou se posléze dočkalo ještě dalších dvou zpracování v roce 1995 a 2003. Hlavní hrdinka Ellen Andrewsová je rozvedená, věčně zaneprázdněná žena, která prožívá krizi ve vztahu se svou dospívající dcerou Anabel. Každá má svůj život plný překážek a svých problémů. Ani jedna příliš nerozumí té druhé. Obě dvě si navíc závidí život. Matce se zdá výhodnější být mladou a někoho poslouchat na slovo, zatímco dceři připadá skvělé být dospělou a rozkazovat. A tak v pátek třináctého obě nahlas vysloví své přání - být tak v kůži té druhé! Talisman, který jim dal Elsin nápadník to splní. V okamžiku si vymění těla a mají možnost prožívat jim náležející každodenní životní situace. V komedii ze života uvidíme mladičkou Jodii Fosterovou v roli dcery a Barbaru Harrisovou jako její matku. Film získal nominace na tři Zlaté globy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Když si uvědomím, že o rok později natáčí Václav Vorlíček svou legendární podobně laděnou crazy komedii Což takhle dát si špenát, nezbude mi pro Podivný pátek ani krapet shovívavosti. Trapný humor, trapná triková stránka (zpětná projekce mi z dnešního pohledu připadala hodně průhledná), trapná dějová zápletka. V mnohem starší Dívce na koštěti (1971), která je navíc zaměřena na stejnou cílovou diváckou skupinu, Vorlíček předvádí triky o nějakých pár řádů sofistikovanější (nemluvě o prvku zábavnosti). To jsou paradoxy vývoje světové globální kinematografie... Podobné filmy: Mezi námi děvčaty, Splněné přání ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání.. Jodie Foster byla nepříjemná až nesnesitelná, Barbara Harris vypadala spíš jako zfetovaná než jako přestěhovaná puberťačka, humor poněkud jednoduchý a těžko dohledatelný (přemýšlím, jestli jsem se alespoň jednou zasmál), zápletka poněkud krkolomná a řada scén kolísala mezi přetažeností a trapností.. John Astin byl sice kouzelný, ale zachránit to nedokázal.. remake s J.L.Curtisovou a L. Lohan dopadl o několik tříd lépe a to ve všech ohledech ()

Reklama

Streeper 

všechny recenze uživatele

Za mě obrovské zklamání. Trapné triky, trapné vtipy. Až moc chaotických scén a záměna na konci nedávala vůbec žádný smysl. Verze s Lindsay Lohan a Jamie Lee Curtis u mě zatím vede nejvíce, je to promyšlenější komedie než tohle a to se jedná o původní film. Velké plus to ale má v podobě Barbary Harris a Jodie Foster, kdyby byly herečky jiné, tak by to nebylo ono. ()

elle 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná oddechová komedie, která připomíná styl 50. let. Rovnátka Jodie Foster fakt nesluší, ale s obtížnou rolí děsné holky a pak mamkovského nemehla ve škole se pere dost slušně, ale opravdu mě překvapila Barbara Harris jak jako elegantní mamka a pak hlavně jako cáklá, sportovní holka v těle třicátnice. Něco v příběhu snad zestárlo, ale přesto je to milé, svěží a disneyovsky rodinné (v dobrém i ve zlém). ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Konečně jsem taky viděla původní Freaky Friday. Na remakovanou verzi s Lohan a Curtis ale zdaleka nemá. Ta je pro mě výjimečnou komedií se skvělým scénařem a dobrými hereckými výkony, která srší nápady a vtipem. U této původní verze z roku 1976 však o takové propracovanosti mluvit nelze. Je zde sice onen dobrý námět, ale bohužel slabší herecké výkony, slabší nápaditost a občasná nezáživnost. Jediné opravdové plus je pro mě mladá Jodie Foster v hlavní roli - třešinka na jinak poměrně fádním dortu. ~(2,5)~ ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Charlene Tilton v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama